Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Autoriaus pavarde turbut sutampa su tikimybe pastatyt si kompleksa
  Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

  Comment


   #22
   Na atsimenu kaip buvo su namais Marčiulionio žemėje. Sumanė statyti 24 aukštų namus. Vėliau sumažino iki 16, 12, 9, o galiausiai iki 6. Tas sklypas yra toliau nuo pilies, o čia dangoraižiai būtų visai greta, tad šio projekto, būtent tokio, koks jis čia parodytas, įgyvendinimo tikimybė yra lygi 0. Net Nidos pastato neleido aukštinti. Nei vienu aukštu.

   Comment


    #23
    Jei naujas projektas butu koks nors nevykes turbut verkciau del sporto rumu. O dabar tai asmeniskai labai neverksiu del ju - poslykstis pastatas, kurio kopija galima rasti Minske. Kas labai del jo verks - gales nuvaziuoti i Minska ir paziureti i ta pastata.

    Comment


     #24
     Tas reikalas dar per drąsus šiandienos Vilniui, atsiras daug, kurie stabdys šituos "žvaigždžių karus"
     אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
     אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

     Comment


      #25
      Na jei teisiškai pakeistų senamiesčio apsaugos zonų apsaugą į vizualinių apsaugos zonų apsaugą, t.y., jei šis projektas "neužterštų" vaizdo iš nei vienos regyklos, nors ir būtų visai šalia senamiesčio, tuomet visai realu.

      Beje, "Nida" su savo "draugeliais" labai gražiai matosi nuo Bastėjos kalvos
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


       #26
       Parašė Mantaz
       Na jei teisiškai pakeistų senamiesčio apsaugos zonų apsaugą į vizualinių apsaugos zonų apsaugą, t.y., jei šis projektas "neužterštų" vaizdo iš nei vienos regyklos, nors ir būtų visai šalia senamiesčio, tuomet visai realu.

       Beje, "Nida" su savo "draugeliais" labai gražiai matosi nuo Bastėjos kalvos
       Pervedu 50 litų į sąskaitą tam, kas man paaiškins žmonių kalba kaip tiksliai ir kokiais kampais bei laipsniais nusakoma, matuojama "vizualinė tarša"
       אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
       אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

       Comment


        #27
        Man regis imamos pagrindinės senamiesčio apžvalgos vietos ir žiūrima, kaip naujieji statiniai paveiks istorinę dangoskyrą. Vilniuje probleminės regyklos tikrai yra Subačiaus bei Bastėjos, nors vaizdas nuo ten jau seniai "pagadintas"
        Mano galerija Flickr'yje

        Comment


         #28
         tikras stebuklas

         LR straipsnis:
         Užmojis – Neries pakrantėje sukurti stebuklą

         Pasaulyje pagarsėjęs architektas M.Fuksas ėmėsi neregėto projekto Vilniuje


         „Būčiau laimingas, jei galėčiau ką nors sukurti savo tėvo gimtinėje Lietuvoje“, – prieš porą metų pirmą kartą atvykęs į mūsų šalį sakė Italijoje gyvenantis vienas garsiausių pasaulyje nūdienos architektų 61 metų Massimiliano Fuksas.

         Šie architektūros maestro, kurio tėvas ir gimė, ir gyveno Kaune, žodžiai neliko be atgarsio.

         Vakar Vilniaus miesto savivaldybėje M.Fuksas pristatė savąją „Žalgirio“ stadiono bei šalia esančių Koncertų ir sporto rūmų komplekso rekonstrukcijos viziją.

         Kurti šį projektą M.Fuksą pakvietė Ūkio banko investicinės grupės valdybos pirmininkas Vladimiras Romanovas. Ši grupė kartu su bendrove „Hanner“ ir miesto savivaldybe yra projekto rengėjai bei investuotojai.

         Šio projekto įgyvendinimas kainuotų maždaug 200 milijonų eurų (690,6 mln. litų).

         * * *

         - Esu iš tiesų labai laimingas galėdamas čia kurti. Bet ne tik dėl savo lietuviškų šaknų.

         Lietuviškomis šaknimis tikrai didžiuojuosi, – vakar „Lietuvos rytui“ kalbėjo M.Fuksas. – Lietuva yra labai įdomi, atvira, didžiuliais tempais besivystanti šalis, dabar išgyvenanti tą metą, kai galima padaryti labai daug gerų ir tiek pat blogų sprendimų. Norėčiau, kad tie sprendimai būtų tinkami. Todėl aš čia.

         - Kaip turėtų būti plėtojama ši teritorija, kad, kaip jus sakote, nebūtų padaryta klaidų?

         - Mano idėja – labai paprasta. Ši teritorija palei Neries upę miestui yra išskirtinai svarbi. Todėl čia turi būti sprendžiamos ne architektūros problemos, o kuriama miesto ateities strategija.

         Čia būtina suformuoti naują miesto centrą, jungiantį vienoje Neries pusėje esantį Senamiestį ir už šios teritorijos esančius gyvenamuosius rajonus.

         Tik šios dabar beveidės teritorijos atgaivinimas, pritaikymas kultūrinėms, visuomeninėms reikmėms ir naujo traukos centro sukūrimas garantuotų gyvą Vilniaus centrą, tai padėtų gyvuoti ir Senamiesčiui.

         Mano nuomone, tai vienintelis kelias, kurio turėtų laikytis Vilnius, kad jo centras išliktų gyvybingas.

         Turime užkariauti šią upės pusę, kad čia trauktų žmonių srautai, virtų gyvenimas. Tam, mano manymu, per Nerį reikia nutiesti dar vieną pėsčiųjų tiltą, tramvajų linijomis šią teritoriją sujungti su tolimesniais miesto gyvenamaisiais rajonais.

         Labai svarbu, kad miesto centre būtų veikiantis stadionas, kurį mes siūlome įrengti dengtą. Tarsi stadiono tąsa teritorijos centre būtų formuojama iš dalies dengta miesto aikštė ir viešosios erdvės, kur žmonės galėtų apsipirkti parduotuvėse, pasėdėti kavinėse, restoranuose.

         Neries krantinėje mes siūlome įrengti žaliąją zoną su dekoratyviniais vandens telkiniais, dalyje teritorijos užveisti parką.

         Svarbiausiu šio daugiafunkcinio komplekso akcentu turi tapti kultūrinis centras, kurį sudarys šalia Neries numatomi statyti istorijos, šiuolaikinio meno muziejai ir kongresų centras.

         Čia taip pat siūlome pastatyti porą viešbučių, biurų pastatų ir, žinoma, gyvenamųjų namų, kadangi be gyventojų miestas tampa negyvas.

         Mano įsivaizdavimu, visa ši teritorija būtų tarsi atgijęs senasis barokinis Vilnius su pirmyn ir atgal zujančiais žmonėmis, mielomis nedidelėmis parduotuvėmis, kavinėmis, restoranais.

         - Tačiau toks naujasis miesto centras jau formuojamas šalia miesto savivaldybės. Ar jūsų siūlomas projektas būtų jam alternatyva?

         - Jei norite kurti energiją, neužtenka vieno polio. Reikia pliuso ir minuso ir tik tuomet sukuriamas energetinis laukas.

         Todėl svarbu ne vienas ar kitas centras, o visos šios teritorijos palei Nerį plėtra. Čia artimiausius dešimt metų ir bus kuriamas naujasis Vilnius.

         - Koks likimas laukia Koncertų ir sporto rūmų? Lietuvos architektai ir paveldosauga laikosi nuomonės, kad šį pastatą būtina išsaugoti.

         - Šis pastatas iš tiesų – gana įspūdingas europinio brutalizmo pavyzdys. Tačiau naujai funkcijai jo pritaikyti neįmanoma. Prasta ir pastato konstrukcijų kokybė, visiškai susidėvėjusi jo infrastruktūra.

         Reikėtų didžiulių investicijų, jei bandytume jį integruoti į naują kompleksą, bet šis projektas niekada sėkmingai neveiktų, o praėjusio amžiaus pastatas sugriautų visą architektūrinę naujojo dešiniojo Neries kranto perspektyvą. Todėl siūlome jį nugriauti.

         - Kokio aukščio turėtų būti naujieji komplekso pastatai?

         - Aukščio liniją čia nubrėžia priešais stovintis Gedimino pilies bokštas. Todėl čia negali būti statomi šią ribą viršijantys pastatai.

         - Iš tokios garsenybės kaip M.Fuksas daugelis Lietuvoje tikisi stebuklo. Ar jį tikrai pavyks sukurti?

         - Kodėl gi ne? Kai tik bus baigtas šis projektas, manau, jį iš tiesų bus galima laikyti stebuklu. Jei pavyktų įgyvendinti visas idėjas, projektas galėtų tapti pavyzdžiu daugeliui šalių, kaip sėkmingai į vieną visumą sujungti kultūrą, verslą, sportą, žmonių gyvenimą ir jį telkti pačiame miesto centre, šalia Senamiesčio, o ne kur nors pakraščiuose.

         Tarp kitų mano darbų šis projektas savo idėjomis, manau, yra vienas avangardiškiausių.

         * * *

         M.Fuksas visame pasaulyje projektuoja biurus, prekybos centrus, bažnyčias, futbolo stadionus, meno galerijas, gyvenamuosius namus.

         Šis architektas sukūrė garsųjį dangoraižį „Twin Towel“ Vienoje, Palestinos lyderio Yassero Arafato užsakymu suprojektavo Taikos namus Jafoje, Izraelyje, mados diktatoriaus Giorgio Armani mados centrą Honkonge, sportinių automobilių „Ferrari“ būstinę Modenoje (Italija).

         Vienas naujausių M.Fukso darbų – šiuo metu Milane statomas didžiausias Europoje parodų kompleksas.
         www.donatas-mazeika.lt

         Comment


          #29
          Istorinę dangoskyrą?
          אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
          אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

          Comment


           #30
           Bokštų, bažnyčių kontūrus ir t.t.
           Mano galerija Flickr'yje

           Comment


            #31
            Parašė Mantaz
            Bokštų, bažnyčių kontūrus ir t.t.
            Labai idomu , ar kitose šalyse irgi tokius įstatymus leidžia?Ar žino latviai ir estai apie vizualines taršas?Beje :"Pagal galiojančius reglamentus tokio daikto statyti negalima būtent dėl aukščio. Reiktų keisti teisės aktus, bet idėja to verta", - sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

            Užmirštam
            אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
            אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

            Comment


             #32
             Latviai paveldosaugininkai kažką bandė priešintis, bet matyt visi nupirkti arba dar kas nors su jais padaryta Dabar arba ramiai tupi, arba mums kažkas nepasakoma Estai? Buvo užsibrėžę 123 m ribą (Šv. Olafo bažnyčios aukštis), bet regis, kad ji buvo panaikinta. O UNESCO nieko nesako, taigi turbūt čia nuo vietinės "mafijos" principų viskas priklauso
             Mano galerija Flickr'yje

             Comment


              #33
              Parašė Mantaz
              Latviai paveldosaugininkai kažką bandė priešintis, bet matyt visi nupirkti arba dar kas nors su jais padaryta Dabar arba ramiai tupi, arba mums kažkas nepasakoma Estai? Buvo užsibrėžę 123 m ribą (Šv. Olafo bažnyčios aukštis), bet regis, kad ji buvo panaikinta. O UNESCO nieko nesako, taigi turbūt čia nuo vietinės "mafijos" principų viskas priklauso
              Na, mes irgi turim dominantę-Gedimino kalną Vietinė "mafija" irgi principinga
              אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
              אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

              Comment


               #34
               Eina sau!
               You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

               Comment


                #35
                Parašė blitz
                Eina sau!
                Apsikerėjai? Aš irgi
                אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
                אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

                Comment


                 #36
                 Galvociau, kad tai kazkas nerealaus, jei nebutu realiu investuotoju.... O kadangi ju yra, projektas automatiskai tampa netgi labai realus. Vienintele kliutis dabar - musu seni geri draugai KVAD ir panasios organizacijos.

                 Pats projektas yra labai neblogas ir labai tinkamoje vietoje. Dangoraiziu (beje koks ju aukstis?) visviena nesimatys is senamiescio, nes juos uzstos Gedimino kalnas, o tokio traukos centro atsiradimas visai prie pat naujo ir seno miesto centru duos labai daug akivaizdziai teigiamu efektu visam miestui.
                 You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                 Comment


                  #37
                  Parašė jerusalem
                  Apsikerėjai? Aš irgi
                  Aha, vis dar netikiu
                  You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                  Comment


                   #38
                   Telieka tikėtis, kad užteks pinigėlių tam, kad pakeisti kai kuriuos šedevrinius įstatymus
                   אני בכל זאת אאמין באהבה, אפילו אם היא מתה,
                   אני אאמין באלוהים, אפילו אם הוא שותק.

                   Comment


                    #39
                    / Aha. Butent pinigeliu, o ne sveiko mastymo (kaip civilizuotose valstybese) ir reikia norint pakeisti idiotiskus istatymus pas mumi. Tikekimes, kad ju investuotojai turi pakankamai.
                    You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

                    Comment


                     #40
                     Manau realu, kad jei meru liks Zuokas, šis projektas bus įgyvendintas, kas būtų superb!!!
                     Visos forumo temos apie Panevėžį:
                     http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys

                     Comment

                     Working...
                     X