Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Teko girdėt, kad buvo rasti dokumentai, kuriuose užfiksuota kaip žydai pardavė savo kapines.
  flickr >>>

  Comment


   Parašė deep'as Rodyti pranešimą
   Teko girdėt, kad buvo rasti dokumentai, kuriuose užfiksuota kaip žydai pardavė savo kapines.
   /\ nėra ko stebėtis... to buvo galima ir tikėtis... (asiliuko iš animacinio filmo mikės pūkuotuko nuotykiai išmintis)

   Comment


    Planuose – namai ir tiltas

    DELFI žiniomis, ketvirtadienį darbo grupei buvo pristatyti Vladimiro Romanovo valdomos „Ūkio banko investicinės grupės“ (ŪBIG) planai vystyti teritoriją šalia Sporto rūmų. Verslininkų planuose – gyvenamųjų namų kvartalas, atnaujintas „Žalgirio“ stadionas ir naujas tiltas per Nerį.

    Tačiau, kaip DELFI patikino ŪBIG atstovas GediminasPaviržis, bendrovė kol kas neplanuoja jokių statybų ginčytinoje teritorijoje: „Kol nėra Vyriausybės sprendimo, kur buvo kapinės, mes toje vietoje nieko neplanuojame“.

    Vasario pabaigoje ŪBIG planuoja išsirinkti teritorijos apie Sporto rūmus ir „Žalgirio“ stadioną urbanistinių - architektūrinių pasiūlymų konkurso laimėtoją. Konkursui pateikti darbai šiuo metu prista tomi Lietuvos architektų sąjungos interneto svetainėje.

    Dar didesnis konfliktas?

    Konkursui pateiktus darbus įvertinę Karaliaus Mindaugo apartamentų statytojai įsitikinę, kad planuojamos naujos statybos turėtų sukelti dar didesnį žydų nepasitenkinimą.

    „Nemažai ŪBIG konkursui pateiktų darbų numato, kad teritorija priešais Sporto rūmus, kur neabejotinai iki 1831 metų buvo žydų kapinės, bus smarkiai pertvarkoma ne tik keičiant jos reljefą, bet ir pastatant kai kuriuos pastatus ar nutiesiant lieptą per Nerį. Per archeologinius tos vietovės tyrinėjimus 1996 metais teritorijoje priešais Sporto rūmus buvo rasta judėjų palaidojimų, kurie ten ir palikti”, - DELFI teigė Karaliaus Mindaugo apartamentus statančios bendrovės komunikacijos direktorius Edvinas Butkus.

    Jis pastebėjo, kad ŪBIG „stebėtinai lengvai“ pavyko užmegzti darbinius kontaktus su vyriausybine darbo grupe. „Mūsų pastangos bendradarbiauti su centrine valdžia sprendžiant buvusių Šnipiškių kapinių problemą atsimušė lyg žirniai į sieną, ir dėl to galime jausti kartėlį. Tačiau kartu džiaugiamės, kad valdžia noriai bendradarbiauja su ŪBIG, kuri iš mūsų perims nelengvą istorinio miesto palikimo naštą“, - sakė E. Butkus.

    DELFI primena, kad viso skandalo dėl statybų ant menamų žydų kapinių eigoje premjerui Gediminui Kirkilui kartą jau teko neigti įtarimus esą jis gali būti palankus toje pačioje teritorijoje interesų turinčiai Ūkio banko investicinei grupei.

    Žurnalistų paklaustas, premjeras pripažino, kad jis ir jo žmona bendrauja su ŪBIG prezidentu V. Romanovu, šioje grupėje dirba jo posūnis Ruslanas Futurovas.
    http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...hp?id=16048904
    gera gyventi gerai

    Comment


     Oba, o kaip čia šitas senelis-meras patapo ŪBIG atstovu?.. :O Ar čia tik bendravardispavardis koks?

     http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminas_Pavir%C5%BEis
     Jūsų,
     Analitikas PlėtRa™

     Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

     Comment


      Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
      Oba, o kaip čia šitas senelis-meras patapo ŪBIG atstovu?.. :O Ar čia tik bendravardispavardis koks?

      http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminas_Pavir%C5%BEis
      Tas pats čia. Mačiau nuotrauką laikraštyje.

      Comment


       Tada geros naujienos, yra tikimybė, kad šitas projektas prasimuš į realybę, nes turi "senelį-stogelį" klane.
       Jūsų,
       Analitikas PlėtRa™

       Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

       Comment


        Šiandien turėtų paaiškėti konkurso nugalėtojas.

        Comment


         Išrinkti Sporto rūmų teritorijos Vilniuje konkurso nugalėtojai

         Išrinkti teritorijos tarp Neries upės, Rinktinės, Šeimyniškių ir Raitininkų gatvių, Vilniuje projekto urbanistinių - architektūrinių pasiūlymų konkurso nugalėtojai.

         I vieta darbas devizu 882477 (Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma)         II vieta darbas devizu 752414 (UAB "EGL studija", UAB "2T studija")

         III vieta darbas devizu 003906 (G.Martocchia, P.Cibinel, R.Laurenti, UAB "Penktas akmuo")

         III vieta darbas devizu 300003 (E.Neniškis, M.Pakalnis, L.Lažinskas, M.Vroblevičius, G.Pabedinskas, V.Plytnikaitė, A.Liola, R.Liola)

         Paskatinamoji premija darbas devizu 779779 (G.Čaikauskas, P.Petkus, M.Šejnicki, S.Klezys, J.Lekys, M.Sadauskaitė, T.Segalis, M.Segalis, E.Stoškutė, T.Černiauskas, J.Šeibokas)

         Paskatinamoji premija darbas devizu 131618 (I.Alistratovaitė, M.Cirtautas, M.Kurtinaitis, M.Podagelytė, R.Šarapajevas, A.Uogintas, A.Vyšniūnas)

         Paskatinamoji premija darbas devizu 336699 (E.Šuminskaitė, J.Dagelis, J.Dudėnas, V.Bagdonas, P.Sakalauskas)
         Paskutinis taisė bronius; 2008.02.28, 16:54.

         Comment


          Na nzn. ka ten veike 4 UBIG atstovai, jei apie realius projektus, kuriuos butu galima ygyvendinti, reikia pradeti nuo trecios vietos. Mano manymu turejo Caikausko grupe laimeti, nors ir su nuobodoku darbu, bet bent logisku.

          Comment


           Vilniaus centre – dar vienas tiltas per Nerį

           Vilniaus centre gali atsirasti dar vienas pėsčiųjų tiltas per Nerį. Jis yra numatytas teritorijos aplink Vilniaus koncertų ir sporto rūmus vystytojų - Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) – planuose. Čia taip pat planuojamas naujas futbolo stadionas, Kongresų rūmai ir paminklas žydų aukoms.

           Centrinėje Vilniaus dalyje – apie 15 ha teritorijoje šalia Neries upės – investuotojai numatė suformuoti erdvę su trimis skirtingais traukos centrais: kultūriniu, pramogų-sporto ir komerciniu-gyvenamuoju.

           http://www.delfi.lt/news/economy/rea...hp?id=16226541
           gera gyventi gerai

           Comment


            Smagu butu matyti realybyje tai, ka jie zada.

            Comment
             Pateikiu ištraukas iš straipsnio "Sporte" apie šį objektą:

             Sportas nr. 10 (2008.03.12)
             Julius BLIŪDŽIUS

             ........
             Konkurso laimėtojas buvo paskelbtas paskutinę vasario dieną. Juo tapo Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma, kuriai ŪBIG skyrė 80 tūkst. litų premiją.
             Architektas Gintaras Klimavičius, vienas iš konkurso recenzentų, sako, kad pagrindinis laimėjusio projekto išskirtinumas - labai geras mastelis. "Mastelis būdingas Senamiesčiui". Dauguma kitų projektavo dideles erdves su vidiniais kiemais, tai man labiau panašu į gamybinio rajono statymą, o laimėjusiame projekte viešosios erdvės išvystytos labai gerai. Atvirų visuomeninių erdvių Vilniui labai trūksta", - teigė architektas.
             Buvo projektų, kuriuo siūloma futbolo stadioną perkelti į kitą teritorijos vietą, tačiau laimėjusiame projekte stadioną numatyta palikti toje pačioje vietoje (pasikeistų tik stadiono gabaritai). Pasak G.Klimavičiaus, toks sprendimas teisingas, o tie, kas siūlė perkelti, neįrodė, kad tai pasiteisintų.
             "Mūsų projekto stadionas iš kitų, ko gero, skiriasi tuo, kad mes jį siūlome projektuoti kaip bendrą viso kvartalo audinį, - teigia vadovas S.Kuncevičius.
             "Kadangi vizualiniai ryšiai labai ryškūs, nesinorėjo, kad arena labai išsiskirtų iš kitų pastatų. Pavyzdžiui, žvelgiant nuo Gedimino kalno. Šią teritoriją mes suvokiame kaip piešinį, padalintą į struktūrinius gabaliukus. Norime, kad tai būtų jaučiama ir esant arenos viduje, todėl vidiniai praėjimai traktuojami kaip kvartalo gatvelių ir alėjų tęsiniai."
             S.Kuncevičiui nedidelį nerimą kelia aplinkinių gatvių tinklas, kiek apsunkinantis pėsčiųjų ir automobilių srautų išskaidymą masinių renginių stadione metu, nors parkavimo problemų pačioje teritorijoje neturėtų būti (po visa teritorija planuojama įrengti dviaukštę požeminę automobilių aikštelę)...
             "Yra tokių tipų stadionai, į kuriuos ateinama, o ne atvažiuojama. Nieko blogo čia nematau. Sovietmečiu į stadioną niekas nevažiuodavo, tad gal ir XXI a. galima manyti, kad į stadioną galima ateiti, o ne atvažiuoti, nors mes jau įpratę masinių renginių vietas apstatyti automobiliais. Šiokio tokio nerimo dėl aplinkinių gatvių išties yra".
             ........
             Užsakovo derybos su konkurso laimėtoju dėl projekto įgyvendinimo tik prasideda. ŪBIG projektų vadovas Gediminas Paviržis sako, kad įdomių minčių pateikė ir kiti konkurso dalyviai, todėl ir jų kai kuriais urbanistiniais sprendimais gali būti pasinaudota.
             Dabar savivaldybės įmonės "Vilniaus planas" laukia detalaus plano rengimas. G.Paviržis tikisi, kad šis darbas bus baigtas iki vasaros ir birželį ar liepos mėnesį planas bus patvirtintas miesto taryboje. Vėliau prasidės projektavimo darbai, užtruksiantys maždaug pusmetį. "Manome, kad apie statybas bus galima pradėti kalbėti jau kitų metų pirmajame ketvirtyje", - teigia G.Paviržis.
             ........
             G.Paviržis sako, kad sprendimą, ar keisti atsinaujinusio stadiono pavadinimą savininkai, ko gero, paliktų visuomenei. "Manau, šeimininkai neprieštarautų, jei pavadinimas liktų "Žalgiris". Juk tai istorija", - teigia ŪBIG projektų vadovas.
             Paskutinis taisė bronius; 2008.03.12, 23:04.

             Comment              Dauguma kitų projektavo dideles erdves su vidiniais kiemais, tai man labiau panašu į gamybinio rajono statymą, o laimėjusiame projekte viešosios erdvės išvystytos labai gerai. Atvirų visuomeninių erdvių Vilniui labai trūksta", - teigė architektas.
              Dabar suprantu architektus, kurie tokiem konkursam pateikia atmestinus darbus, arba išvis atsisako dalyvauti. Kuomet komisijos narys

              Rodyklėles nubraižykit patys.

              Senamiesčio užstatymas


              Gamybinio rajono užstatymas
              flickr >>>

              Comment


               Parašė deep'as Rodyti pranešimą


               Dabar suprantu architektus, kurie tokiem konkursam pateikia atmestinus darbus, arba išvis atsisako dalyvauti. Kuomet komisijos narys

               Rodyklėles nubraižykit patys.
               Piktai cia
               nu kam taip akis badyt

               Comment


                ŪBIG: Sporto rūmų stogas gali sugriūti

                Vilniaus koncertų ir sporto rūmai negali būti naudojami pagal jų paskirtį, nes senos pastato konstrukcijos kelia grėsmę žmonių gyvybei. Taip tvirtina rūmų šeimininkė bendrovė „Ūkio banko investicinė grupė“ (ŪBIG), prašanti sostinės savivaldybės sumažinti rūmams taikomą nekilnojamojo turto mokesčio tarifą.

                „Bendrovės užsakymu 2006 m. rūmų konstrukcijų techninės būklės tyrimą atlikęs KTU Architektūros ir statybos institutas nustatė, kad dauguma šio statinio konstrukcijų yra paveiktos korozijos, dėl kurios galimas staigus jų suirimas. Organizuoti visuomeninius renginius, kai stogo vantinės konstrukcijos yra paveiktos korozijos - pavojinga, nes kelia grėsmę žmonių gyvybei“, - rašte Vilniaus miesto savivaldybei teigia ŪBIG projektų vadovas Gediminas Paviržis.

                Reklama

                Jo teigimu, bendrovei jau įsigijus rūmus, ne tik jo išorė, bet ir daugelis vidaus elementų - svarbių asmenų baras, ložės interjeras, laiptai – buvo pripažinti saugotinomis vertybėmis. Įpareigojimas juos išlaikyti autentiškos būklės esą visiškai užkerta galimybę rekonstruoti statinį.

                Be to, galimybę pritaikyti rūmus dabarties poreikiams apsunkina ir tai, kai patys rūmai ir aplink juos esanti teritorija galimai patenka į spėjamas buvusių žydų kapinių ribas.

                Remdamasi šiais argumentais ŪBIG prašo Vilniaus miesto savivaldybės išbraukti rūmų pastatą iš sąrašo statinių, kuriems pernai buvo taikomas 1 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas ir taikyti 0,8 proc. tarifą. Didesniu mokesčiu savivaldybė „baudžia“ apleistų, neprižiūrimų, nenaudojamų arba naudojamų ne pagal paskirtį statinių šeimininkus.

                Paskaičiuota, kad sumažinus mokestį už Sporto rūmus, savivaldybės biudžeto pajamos sumažėtų apie 47 tūkst. litų.

                „Suprantama, kad rūmai paveikti korozijos, nes jau ilgą laiką stovi nenaudojami. Šeimininkas turėtų rūmus sutvarkyti, atnaujinti ir leisti juose organizuoti renginius“, - verslininkas nenorėjo nusileisti Vilniaus vicemeras Artur Liudkovski.

                Ketvirtadienį posėdžiavusi sostinės savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad klausimas dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo būtų svarstomas miesto taryboje.
                http://www.delfi.lt/news/economy/rea...hp?id=16398848
                Blogas, kuris ♥ Vilnių: EziukasVilniuje.lt

                Comment


                 Radau kiek gražesnį ir galbūt informatyvesnį maketą:


                 Šaltinis: http://www.asa-arch.lt/

                 Comment


                  Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
                  Radau kiek gražesnį ir galbūt informatyvesnį maketą:

                  Šaltinis: http://www.asa-arch.lt/
                  Siaubas. Baisiau ir but negali. Kazkoks chaosas.

                  Comment


                   O tai norit pasakyt, kad stadionas bus tarp namų??? Nu nesamonė kažkokia. Visai neįdomu...
                   Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                   Comment


                    Parašė SPX Rodyti pranešimą
                    O tai norit pasakyt, kad stadionas bus tarp namų??? Nu nesamonė kažkokia. Visai neįdomu...
                    - Čia ne stadionas. Čia maniežas. Nepainiokit skirtingų dalykų.

                    Comment


                     Tai, Valiukas rašė, kad bus stadionas tik futbolui. 10000 vietų...
                     Kodėl "Apylanka"? Todėl, kad "Darbai"...

                     Comment

                     Working...
                     X