Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Santaros slėnis

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Santaros slėnis  Gyvybės mokslų centre bus kovojama su vėžiu ir tiriamos lietuvių genetinės ypatybės

  Vilniuje kuriamas Jungtinis gyvybės mokslų centras. Moderniame ir naujausia įranga aprūpintame atviros prieigos mokslinių ir mokomųjų laboratorijų komplekse šalies mokslininkai tyrinės žmogaus genomą, ieškos naujų vėžio bei kitų sunkių ligų diagnostikos bei gydymo būdų, plėtos biotechnologijų taikymą aplinkosaugoje, pramoniniuose procesuose ir kitose srityse, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).


  Šis centras yra vienas svarbiausių integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių projektų.

  Penktadienį naujo centro kūrimo sutartį pasirašė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Vilniaus universiteto rektorius akademikas Benediktas Juodka ir Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Keizeris.

  Jungtinį gyvybės mokslų centrą, finansuojamą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis, kuria Vilniaus universitetas (VU) kartu su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Biotechnologijos, Biochemijos ir VU Onkologijos institutais. Projekto bendra vertė – 125,4 mln. litų, iš kurių apie 106 mln. litų skirs ES fondai, likusi dalis – valstybės lėšos.

  Įgyvendinant projektą, numatoma pastatyti pasaulinius standartus atitinkantį naują 21 tūkst. kv. m. ploto atviros prieigos laboratorijų ir mokomųjų auditorijų pastatą, į kurį persikels Biotechnologijos ir Biochemijos institutai, dalis VU Gamtos mokslų fakulteto laboratorijų.

  Jungtiniame gyvybės mokslo centre bus įkurta 10 biotechnologijų ir molekulinės medicinos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centrų, kuriuose veiks 23 moderniausia įranga aprūpintos atviros prieigos mokslinės laboratorijos. Taip pat bus įrengta 18 studentams skirtų mokomųjų laboratorijų, sukurta apie 100 naujų darbo vietų mokslininkams ir tyrėjams.

  Centre geriausi šalies mokslininkai planuoja kurti naujas vakcinas nuo vėžio, tirti lietuvių genetines ypatybes ir tiksliau parinkti tinkamus gydymo būdus, kurti naujas lėtinių ligų diagnostikai skirtas technologijas bei kt.

  Bus sukurta 1200 naujų darbo vietų

  „Tikime, kad naujausia įranga aprūpintas centras, atliekantis tarptautinio lygio tyrimus ir kuriamos pažangios technologijos, taps traukos centru užsienio mokslininkams bei verslo investicijoms“, - pažymėjo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

  „Gyvybės mokslų centre bus sukoncentruotas biotechnologijų ir molekulinės medicinos technologinis-mokslinis potencialas, sudarytos puikios praktinio mokymo sąlygos studentams, – teigia Vilniaus universiteto strateginės plėtros prorektorius Juozas Rimantas Lazutka. – Lietuva turi palyginti neblogai išplėtotą biotechnologijų pramonę, tačiau net ir krizės metu susiduriame su šios srities specialistų trūkumu. Todėl sieksime, kad į mokslinę veiklą aktyviau įsitrauktų studentai, kad jie įgytų daugiau praktinių žinių, o baigę studijas – rinktųsi biotechnologijų tyrėjo profesiją , steigtų naujas inovatyvių technologijų įmones“.

  Dar viena centro veiklos krypčių – didinti biotechnologijų panaudojimą aplinkosaugoje bei kitose srityse. „Dažnai biotechnologijos klaidingai siejamos tik su genetiškai modifikuotų produktų kūrimu. Šios srities mokslininkų pasiekimai taikomi daugelyje sričių, pavyzdžiui, gaminant biokurą ar renkant į jūrą išsiliejusius teršalus“, – pažymėjo J. R. Lazutka.

  ŠMM ES paramos valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Vytauto Čepo teigimu, bus išplėtota daugiau kaip 29 tūkst. kvadratinių metrų ploto infrastruktūra, sukurta 1200 naujų darbo vietų. Vilniuje „Santaros“ ir „Saulėtekio“ slėnių kūrimui iš ES struktūrinių fondų iš viso numatyta skirti beveik 428 mln. litų. Dar beveik pusę tiek sudarys privačios investicijos.

  Nuoroda

  #2
  Parašė Big Cat Rodyti pranešimą
  Atvaizdas


  Gyvybės mokslų centre bus kovojama su vėžiu ir tiriamos lietuvių genetinės ypatybės
  [B]
  taip ir neradau kur būtent tas centras bus? statys naują pastatą?

  Comment


   #3
   Jaučiu, kad tai galėtų būti Santariškėse, Santaros slėnyje.

   Comment


    #4
    Ar nederėtų sukurti atskirų temų Santaros ir Saulėtekio slėniams?

    Comment


     #5
     Molėtų plente prie Biochemijos ir Ekologijos institutų (dar degalinė kažkokia ten šalia yra) jau apie mėnesį zuja buldozeriai, ekskavatoriai, statomos statybininkų būdelės. Gal kas žino ką ten ruošias statyti?

     Comment


      #6
      Parašė Kitas Rodyti pranešimą
      Molėtų plente prie Biochemijos ir Ekologijos institutų (dar degalinė kažkokia ten šalia yra) jau apie mėnesį zuja buldozeriai, ekskavatoriai, statomos statybininkų būdelės. Gal kas žino ką ten ruošias statyti?
      Spėju kad šitas
      http://www.vilnius.lt/newvilniusweb/...ID=-1112463534

      Sklypo statinio kadastrinis numeris 010100081175
      Sklypo statinio registravimo kadastre data 2008-11-13
      Informacija apie leidimą statyti
      Leidimo registracijos numeris NS/400/10-0364
      Leidimo išdavimo data 2010-05-17
      Iki kada galioja leidimas 2020-05-17
      Pažymima ar leidimas anuliuotas, ar pratęstas
      Kas išdavė leidimą Jonas Urbanavičius; Vilniaus m. savivaldybės administracijos dir. pavaduotojas
      Komisijos, kurios metu buvo pritarta, protokolo numeris ir data 15, 2010-05-12
      Kokiu tikslu išduotas leidimas (kas bus daroma) Aukštųjų medicinos technologijų centras (8.11.)
      Informacija apie statomo objeto vietą
      Statybos vietos seniūnija Verkiai
      Statybos vietos vietovės pavadinimas Vilniaus m.
      Statybos vietos gatvė Geležinio Vilko g.
      Statybos vietos adreso numeris
      Statybos vietos kampinė gatvė
      Statybos vietos adreso kampinis numeris
      Statybos vietos pastabos
      Informacija apie statomą objektą
      Statybos tipas Nauji negyvenamieji statiniai
      Sienų medžiaga (konstrukcinis sprendimas) G/B surenkamos
      Statinio bendras plotas, kv. m. 4436,93
      Statinio naudingas plotas, kv. m.
      Statinio tūris, kub. m. 26076,00
      Gyvenamasis plotas, kv. m.
      Statinio aukštų skaičius 2; pož.a.sk.-1
      Butų skaičius statomame pastate
      Negyvenamojo pastato talpa
      Informacija apie vadovus
      Projektą parengė ir projekto vadovas UAB „COWI Lietuva”, (a.nr./gal.dat. 1882/2012.10.12); pr.vad.- Saulius Mikaliūnas, (a.nr./gal.dat. 12419/2013.04.11)
      Rangovas ir statybos vadovas
      Statybos techninės priežiūros vadovas
      Statybos projekto vykdymo (autorinė sutartis) priežiūros vadovas Saulius Mikaliūnas, (a.nr./gal.dat. 12419/2013.04.11)
      Informacija apie inžineriją
      Inžinerinių tinklų bendras ilgis
      Inžinerinių tinklų skersmuo
      Ne esme yra manyje. Muse, visuose musyse yra esme!

      Comment


       #7
       Turbūt šitas: „YIT Kausta“ statys aukštųjų medicinos technologijų centrą

       Comment


        #8
        Saulės energijos technologijų centras

        Pirmasis Rytų Europoje saulės energijos technologijų centras, per maždaug vienerius metus iškilsiantis Vilniuje, bus pastatytas ir įrengtas pasitelkiant modernius inžinerijos sprendimus.

        Objekto projektavimo darbus atliks tarptautinės inžinerijos konsultacijų bendrovės „Sweco“ padalinys Lietuvoje.

        Naujasis centras, kurį steigia Lietuvos bendrovė „BOD Group“ su partneriais iš Vokietijos, dar šįmet bus pradėtas statyti Visorių informacinių technologijų parke Vilniuje pagal bendrovės „Sweco Lietuva“ parengtus projektus, kuriuose numatyta diegti įvairius pasaulinius standartus atitinkančius sprendimus.

        „Saulės energijos technologijų centre privalu laikytis griežtų reikalavimų: patalpose reikia palaikyti tam tikrą temperatūrą ir drėgmę, reguliuoti oro grynumą, užtikrinti efektyvią apsaugą nuo gaisro ir laikytis daugelio kitų standartų. Į tai privalėsime atkreipti dėmesį, pritaikydami tarptautinę praktiką“, – teigia „Sweco Lietuva“ Pramonės ir infrastruktūros padalinio vadovas Valdas Babaliauskas.

        Maždaug 25 tūkst. kvadratinių metrų ploto statinių komplekse įsikurs trys įmonės, kurios vykdys įvairius su saulės energetikos technologijomis susijusius mokslinius tyrimus, gamins saulės elementus ir iš jų surinks didesnius modulius, kurie saulės energiją paverčia elektros energija. Čia taip pat bus perkelta bendrovės „BOD Group” valdoma optinių skaitmeninių laikmenų gamybos ir platinimo įmonių grupė. Investicijos į šį centrą sieks apie 150 mln. litų.

        Prognozuojama, kad jau 2015 metais Visorių informacinių technologijų parke sukurtų saulės elementų bus parduota už 415 mln. litų, didžiąją dalį produkcijos numatoma eksportuoti. Pirmoji gamybos linija turėtų pradėti veikti 2011 metų pabaigoje, o antrąją numatyta paleisti 2013 metais.

        Centre bus diegiama naujausia – trečiosios kartos – saulės energiją „sugeriančių“ elementų gamybos linija. Šio tipo elementai šiuo metu yra ekonomiškai efektyviausi ir labiausiai paplitę rinkoje: jie naudojami devyniose iš dešimties „saulės elektrinių“.

        Vilniuje gautus tyrimų rezultatus ir pagamintą produkciją ketinama siūlyti Lietuvai, o taip pat – eksportuoti į kaimynines Baltijos šalis, Europą ir visą pasaulį.


        http://www.lrytas.lt/-12828949981281...B3-centras.htm

        Comment


         #9
         Santaros slėnis

         Visoriuose iškils pasaulinio lygio saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras
         2010.11.24 10:26
         15min.lt         Ųkio ministerijos nuotr. / Visorių informacinių technologijų parkas

         Trečiadienį 10 val. VšĮ Visorių informacinių technologijų parke (Akademijos g. 4, Vilnius) oficialiai steigiamas konkurencingas saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras, teigiama Ūkio ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

         Bendros įmonių investicijos į šio centro plėtrą per artimiausius trejus metus sudarys 150 mln. litų, iš jų trečdalis bus finansuojama Europos Sąjungos paramos lėšomis. Kompanijų grupės „BOD Group“ ir UAB „ViaSolis“ saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras Visoriuose užims 10 000 kv. m plotą.

         „Kryptingai remdami investicijas į aukštąsias technologijas kuriame vieną iš ramsčių, į kurį remsis Lietuvos ūkis po 10 metų. Noriu pabrėžti, kad pridėtinė biotechnologijų ar saulės elementų gamybos sektoriuose kuriama vertė yra penkis–septynis kartus didesnė nei tradicinėje pramonėje. Šios srities perspektyvas įrodo ir ateities prognozės, pagal kurias 2050 m. iki 50 proc. visos gaunamos energijos turėtų sudaryti iš saulės gauta energija“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

         Pastačius saulės energijos ir optinių skaitmeninių laikmenų technologijų tyrimų centrą Visoriuose, UAB „Baltic Solar Energy“ ir UAB „Baltic Solar Solutions“ čia atliks saulės elementų tyrimus ir gamybą, o UAB „ViaSolis“ užtikrins elementų surinkimą į paruoštus naudoti energetinius modulius.

         Suplanuota, kad 2015 m. apyvarta iš čia kuriamų saulės elementų sieks 415 mln. litų, o eksportas sudarys daugiau nei 95 proc. Prognozuojama, kad 2016–2018 m. bendra saulės energijos technologijų klasterio įmonių apyvarta Lietuvoje pasieks 1,6 mlrd. litų, iki to laiko sektoriuje bus sukurta 500 naujų darbo vietų.

         Pasak ūkio ministro D. Kreivio, Visoriuose sparčiai kuriamas modernus technologijų parkas netrukus taps aukštą pridėtinę vertę kuriančio verslo ir į verslą orientuotas paslaugas teikiančio mokslo bendradarbiavimo centru. „Kuriamas aukšto lygio kompetencijų centras turi iškilti iki 2012 m. pabaigos ir bus svarbus ne tik šaliai, bet ir visam regionui“, – sakė ūkio ministras.

         Visorių informacinių technologijų parke įsikūręs Matematikos ir informatikos institutas, jau veikia arba netrukus veiklą ketina pradėti UAB biotechnologinės farmacijos centras „Biotechpharma“, UAB „BOD GROUP“ ir UAB „Viltechmeda“ („Moog Inc.“, „Medical Devices Group“), UAB „Intersurgical“, UAB „Sicor Biotech“. Steigiami biofarmacijos, IT inkubatoriai, netrukus iškilsiančiuose moderniuose pastatuose kviečiamos kurtis IT ir kitos perspektyvios kompanijos. Po kelerių metų į šią teritoriją planuoja persikelti ir Vilniaus universiteto Matematikos fakultetas.

         Comment


          #10
          papildau:
          http://www.15min.lt/naujiena/pinigai...itu-194-125809
          Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

          Comment


           #11
           Parašė Vidma Rodyti pranešimą
           Visoriuose iškils pasaulinio lygio saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras
           2010.11.24 10:26
           15min.lt


           Atvaizdas

           Ųkio ministerijos nuotr. / Visorių informacinių technologijų parkas
           Tai čia kaip suprantu toje dykumoje prie pat Geležinio vilko gatvės?

           Comment


            #12
            Parašė oranger Rodyti pranešimą
            Tai čia kaip suprantu toje dykumoje prie pat Geležinio vilko gatvės?

            Sprendžiant iš vizualiacijos, atrodo, kad taip ir bus
            Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

            Comment


             #13
             Maždaug taip.
             Paskutinis taisė Edvard; 2010.11.24, 12:44.
             "Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
             Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha."

             Adam Mickiewicz

             Comment


              #14
              Ale nemazas tas kompleksas, anksciau kazkaip isivaizdavau, kad tai bus tik vienas pastatas, šaunuoliai

              Comment


               #15
               Parašė Edvard Rodyti pranešimą
               Maždaug taip.
               Atvaizdas
               Vieta tai pakankamai gera pasirinkta- prie pat būsimojo Šiurinio aplinkkelio
               Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
               Marsrutai.lt tinklaraštis!
               SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

               Comment


                #16
                Parašė pablonis Rodyti pranešimą
                Ar nederėtų sukurti atskirų temų Santaros ir Saulėtekio slėniams?
                Tema sukurta, nors ir pavėluotai.

                Šiek tiek informacijos bei planas:

                SANTARA SLĖNIS
                Santariškių medicinos įstaigų asociacija yra viena iš Santaros slėnio programos iniciatorių ir jos dalyvė.

                Slėnio veiklos ir MTEP kryptys numatytos atsižvelgiant į susiformavusią Slėnyje esančių institucijų struktūrą ir Slėnio iniciatorių, partnerių ir dalyvių galimybes, mokslo žinių ir inovacijų poreikį. Tai:
                - biotechnologija;
                - inovatyvios medicinos technologijos, molekulinė medicina ir biofarmacija;
                - ekosistemos ir darnus vystymasis;
                - informatika ir komunikacijų technologijos.

                Slėnyje bus įkurti:
                - Jungtinis gyvybės mokslų centras
                - Jungtinis inovatyvios medicinos centras
                - Jungtinis gamtos tyrimų centras                Taigi, šiuo metu Santaros slėnyje dygsta du nauji pastatai:

                Aukštųjų medicinos technologijų centras

                Saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras                (c)jonas.j, flickr.com


                O taip pat


                UAB „Intersurgical“ užsitikrino 14,9 mln. litų dydžio ES paramą kompleksiniam gamybinių technologinių procesų modernizavimui ir plėtrai, įmonė specializuojasi vienkartinių medicininių kvėpavimo gaminių gamyboje.

                UAB „Sicor Biotech“ užsitikrino 7,8 mln. litų dydžio ES paramą biofarmacinės gamybinės bazės plėtrai Visoriuose. Pagrindinė UAB „Sicor Biotech" veikla - modernių rekombinantinių biofarmacinių preparatų kūrimas ir gamyba pagal pažangiausias mokslo ir gamybos technologijas, kompanija yra vienintelė genų inžinerijos būdu kuriamų vaistų gamintoja Centrinėje ir Rytų Europoje, vienintelė vaistų substancijų gamintoja Lietuvoje.
                flickr >>>

                Comment


                 #17
                 Atrodo įspūdingai. Labai smagu girdėti, kad Lietuvoje vėl atgyja mokslo ir tyrimų pramonė. Tik ta degalinė visame komplekse atrodo kaip koks šašas.

                 Comment


                  #18
                  Parašė GNU Rodyti pranešimą
                  Atrodo įspūdingai. Labai smagu girdėti, kad Lietuvoje vėl atgyja mokslo ir tyrimų pramonė. Tik ta degalinė visame komplekse atrodo kaip koks šašas.

                  Kas, duobė? Pats pastatas nemanau, kad bus labai jau gražus, reikia sužinoti kokias medžias naudos.
                  Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

                  Comment


                   #19
                   Parašė GNU Rodyti pranešimą
                   Atrodo įspūdingai. Labai smagu girdėti, kad Lietuvoje vėl atgyja mokslo ir tyrimų pramonė. Tik ta degalinė visame komplekse atrodo kaip koks šašas.
                   Ji tikriausiai ir bus pirmoji saulės energijos degalinė Lietuvoje

                   Comment


                    #20
                    Parašė oranger Rodyti pranešimą
                    Tai čia kaip suprantu toje dykumoje prie pat Geležinio vilko gatvės?
                    Parašė Raptor Rodyti pranešimą
                    Ale nemazas tas kompleksas, anksciau kazkaip isivaizdavau, kad tai bus tik vienas pastatas, šaunuoliai
                    Tai jau tikrai ne Saulės energetikos kompleksas tokią teritoriją užims. Jie ten tik vieną pastatą statys. O ta dykvietė tokio dydžio, į kad į ją sutilptų jau esami šalia institutai.

                    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
                    SANTARA SLĖNIS
                    Santariškių medicinos įstaigų asociacija yra viena iš Santaros slėnio programos iniciatorių ir jos dalyvė.

                    Slėnyje bus įkurti:
                    - Jungtinis gyvybės mokslų centras
                    - Jungtinis inovatyvios medicinos centras
                    - Jungtinis gamtos tyrimų centras
                    Tai kad Jungtinis gyvybės mokslų centras bus Saulėtekyje.
                    Neseniai pakeista jo vieta.

                    http://www.lrytas.lt/-12771216191275...4%97tekyje.htm

                    Comment

                    Working...
                    X