Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Klaipėda

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • ArTuRAs
  pradėjo temą Klaipėda

  Klaipėda

  Temos archyvą galite peržvelgti šiuo adresu:
  http://tinkle.miestai.net/showthread.php?t=1436


  Prognozuojamas senos statybos būstų pigimas


  Tiek ekonomistai, tiek ir nekilnojamojo turto ekspertai vis dažniau prabyla apie artėjantį išsipūtusio būsto kainų burbulo sprogimą, kurio metu kainos gali nukristi net 30-40 proc.  Tokio periodinio nekilnojamojo turto rinkos ciklo pradžią Klaipėdoje gali paspartinti ir artimiausiu metu smarkiai padidėsianti naujų būstų pasiūla. Šis faktorius turėtų didžiausios įtakos senos statybos daugiabučiuose esančių butų kainoms. Dabar pastarąsias nekilnojamojo turto ekspertai vadina prasilenkiančiomis su logika.

  "Vakarų ekspreso" kalbinti specialistai akcentuoja, kad senos statybos būsto pirkimas jau tampa rizika, o būstą naujame daugiabutyje galima drąsiai vadinti investicija.

  Egzistuoja periodiškumas

  Prieš porą trejetą metų žmonės pradėjo aktyviai investuoti į nekilnojamąjį turtą vildamiesi, kad kainos ir toliau didės. Tačiau būsto kainai tolstant nuo tikrosios vertės, formuojasi rinkos burbulas, kuris anksčiau ar vėliau sprogs ir atneš skaudžių padarinių.

  Tarptautinis valiutos fondas neseniai atliko tyrimą, kuris rodo, kad nekilnojamojo turto rinkoje kainos paprastai kyla ketverius metus. Praėjus šiam laikotarpiui, yra tikimybė, kad ateinančius dvejus metus kainos kris maždaug 30 proc.

  Nekilnojamojo turto agentūros "Aidila" vadovas Algimantas Bružas tokias prognozes laiko visai realiomis.

  "Būsto kainų augimo banga buvo prasidėjusi po didžiosios bankų krizės, kai žmonės ėmė ieškoti patikimų investicijų šaltinių. Kainų kilimas tęsėsi iki 1998-1999 metų, kai išaiškėjo, kad investicijos į būstus neduoda planuotų pajamų. Žmonėms prireikus grynųjų pinigų, prasidėjo masinis butų pardavimas, dar prisidėjo Rusijos krizė. Tai lėmė staigų kainų kritimą, kuris tęsėsi maždaug iki 2001-ųjų. Nuo tada vėl prasidėjo kainų augimas, kuris piką pasiekė pernai.

  Manau, kad žymūs pokyčiai nekilnojamojo turto rinkoje prasidės jei ne kitąmet, tai tikrai po euro įvedimo", - sako A. Bružas.

  Gausu naujų projektų

  "Šiandien situacija naujų būstų segmente yra tikrai apverktina, tačiau kitąmet jau bus tikrai laisviau. 2006-ųjų pradžioje arba vasarą į nekilnojamojo turto rinką plūstels gana didelė naujų būstų pasiūla", - sako A. Bružas.

  Klaipėdoje jau pradėtas statyti Gandrališkių kvartalas, kuriame numatoma įrengti apie 120 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto. Gyvenamųjų namų kompleksas statomas ir ties Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia. Po mėnesio čia dirbanti Šiaulių bendrovė pradės daugiabučių statybų darbus ir ties prekybos centru BIG. Šiuose dviejuose kompleksuose gyvenamųjų patalpų plotas sieks apie 37 tūkst. kv. metrų.

  Jau pradėti projektuoti gyvenamųjų namų kvartalas vietoje "Trinyčių" gamyklos, kuriame ruošiamasi įrengti per 1000 naujų butų, bei vadinamasis Amsterdamo kvartalas tarp Dragūnų bataliono ir ligoninių miestelio. Čia planuojama įrengti apie 60 tūkst. kv. metrų gyvenamojo ploto.

  Šiaurinėje miesto dalyje iškils dar du gyvenamųjų namų kvartalai. Vienas šalia kino studijos pastato (apie 30 tūkst. kv. metrų), o kitas - sklype prie Danės gatvės. Čia greta jau stovinčių kotedžų ir individualių gyvenamųjų namų bus pastatyti devyni daugiabučiai, kuriuose bus įrengta po 20 butų. Kvartale planuojama pastatyti ir du prabangesnius keturių aukštų namus, turėsiančius po 23 butus. Planuojama keletą daugiaaukščių gyvenamųjų namų pastatyti ir vietoje buvusio malūno Tilžės gatvėje.

  Uostamiestyje gausu ir pavienių daugiabučių statybų - statoma pora namų šalia Sausio 15-osios ir Taikos pr. sankryžos, kyla gyvenamosios ir komercinės paskirties namo mūrai šalia Ferdinando skverelio, prasidėjo namo statybos vietoje buvusios "Inkaro" valgyklos. Projektuojami gyvenamosios paskirties pastatai šalia "Elektromarkt" prekybos centro, vietoje boulingo centro "Smūgis" Kauno gatvėje.


  Nekilnojamojo turto agentūros "Termionas" direktorė I. Valionienė atkreipia dėmesį į tai, kad iki materialaus rezultato išsivysto ne kiekviena idėja - dalis projektų, apie kuriuos nuvilnija gandas, vis dėlto būna neįgyvendinti.

  "Tačiau net jei dalis projektų atkristų, rinka artimiausius penkerius metus nuolat pildysis naujais būstais, o tai neabejotinai paveiks senos statybos butų kainas ir paklausą. Tokių butų kaina turėtų kristi palengva, mat nauji būstai į rinką pateks ne vienu metu. Tačiau kuo didesnis plotas naujos statybos būstų bus pasiūlytas potencialiems pirkėjams, tuo labiau silpnės argumentacija pirkti seną butą", - teigia I. Valionienė.

  Paranormalios kainos

  "Dabar sunku paaiškinti tai, kad žmonės už senos statybos "chruščioviniame" ar blokiniame name esantį buto kvadratinį metrą moka po 3000 litų, net jei jame reikia iš esmės viską pertvarkyti. Dabar net ir daugiabučio vieta tampa nebeesminiu argumentu. Tačiau tokių butų kainos kritimas didėjant naujos statybos pasiūlai tikrai bus. Pirkti seną butą dabar jau darosi rizikinga", - sako A. Bružas.

  Jam antrina ir I. Valionienė: "Negali tokio svarbaus segmento, kaip gyvenamosios patalpos, kainos nuolat augti išlaikydamos milžinišką atotrūkį nuo ekonomikos ir realių pajamų augimo. Šiandien senų butų kainas jau ne visada galima pagrįsti. Egzistuoja paranormalus vartojimas, kuris būstų kainas daro irgi paranormalias. Prisideda ir dabar vis dar egzistuojantis naujų statybų trūkumas".

  Analogiškos nuomonės laikosi ir nekilnojamojo turto agentūros "Vilegra" vadovas Aivaras Rancevas.

  "Daugiabutyje, kuriam jau per 40-50 metų, dviejų kambarių buto kaina šiuo metu siekia iki 150 ar net iki 180 tūkst. litų, nors tiek toks butas tikrai nėra vertas. Tačiau būsto kainų pokyčių artimiausiu neturėtų būti, mat kol kas bankai ir toliau palankiomis sąlygomis suteikia kreditus gyventojams senos statybos butų pirkimui. Tačiau pasikeitus bankų politikai ir pabloginus sąlygas įsigyti senos statybos butus, jų kainų kritimas yra labai įtikimas", - sako jis.

  Anot I. Valionienės, prognozuoti kainų šokius yra sunku, tačiau įtikima, kad kitų pirmieji pokyčiai gali pasirodyti ateinančių metų pradžioje, o gal ir anksčiau.

  Nauji butai gali šiek tiek pigti

  "Naujų būstų kaina priklausys nuo to, kiek vienu metu jų bus pasiūlyta rinkai. Jei sutaps keleto stambių projektų pabaigimo datos, tai gali būti, kad sumažės ir naujos statybos kaina. Kita vertus, žmonės pradės labiau rinktis. Būstai, esantys rekreacinėse vietovėse, gerai suprojektuotuose rajonuose su poilsiui skirtomis vietomis, prekybiniais centrais, darželiais, išliks paklausūs. Įtikima, kad pirkėjai pradės kreipti didesnį dėmesį į pastatų kokybę, naudojamas statybines medžiagas", - sako I. Valionienė.

  Anot A. Bružo, nors gali būti, kad trintis tarp naujų gyvenamųjų namų statytojų projektų įgyvendintojų šiek tiek ateityje sumažins naujos statybos būstų kainas, tačiau šiandien įsigyti butą naujos statybos name vis tiek yra investicija.

  Visi trys nekilnojamojo turto specialistai taip pat akcentuoja, kad įtakos būsto kainų mažėjimui gali turėti vis nesiliaujančios valdžios atstovų užuominos apie visuotinį nekilnojamojo turto mokestį.


  ------------------------------------

  Jūrininkų prospekte - ekonominės klasės daugiabučiai


  Iki ateinančių metų pabaigos pietinėje uostamiesčio dalyje turėtų būti baigti statyti du gyvenamieji penkiaaukščiai.

  Greta Jūrininkų ir Taikos prospektų sankryžos stovintis penkiaaukštis jau pradėtas rekonstruoti, o antrąjį numatoma pradėti statyti dar šią vasarą. Abiejuose 0,79 ha ploto sklype iškilsiančiuose gyvenamuosiuose namuose ketinama įrengti 110 vieno trijų kambarių butų, kurių plotas sieks po 31-80 kvadratinių metrų.

  Pasak projektą įgyvendinančio UAB "Laivyno inžinerijos centro" rinkodaros direktorės Birutės Mitkutės, šie butai bus nebrangūs, ekonominės klasės - kainuos panašiai, kiek ir senuose namuose, tačiau bus pastatyti pagal visus reikalavimus.

  "Laiptinės bus saugios, su užraktais, visi langai - plastikiniai. Vieta bus labai tinkama jaunoms šeimoms - čia bus vidinis kiemas su žaidimų aikštele gyventojų vaikams", - sakė B. Mitkutė.

  Šalia pastatų numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, kuriose vietų bus daugiau nei butų. Visos aikštelės bus lauke, o požeminėje daugiabučių dalyje ketinama įrengti sandėliukus.

  Dar pernai vasarą Laivyno inžinerijos centro atstovai domėjosi, ar uostamiesčio Savivaldybei patrauklus būtų pasiūlymas rekonstruojamame daugiaaukštyje pirkti butus grįžtantiems tremtiniams ir socialinio būsto fondui. Anot Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, sprendimas dėl butų pirkimo šiuose penkiaaukščiuose dar nėra priimtas - nežinoma, ar bus organizuojamos butų statybos ar jie bus perkami jau įrengti.

 • Scarface
  replied
  Prie buvusio kino teatro „Vaidila“ – milžiniška duobė

  „Vaidilos” aikštės projektas – finišo tiesiojoje


  Click image for larger version

Name:	img1007945.jpg
Views:	1
Size:	148,8 kB
ID:	1795136

  Komentuoti:


 • Scarface
  replied
  Klaipėdos centre – išskirtinai ryškus biurų ir butų pastatas

  Click image for larger version

Name:	daukanto2.jpg
Views:	1
Size:	253,9 kB
ID:	1795131

  Komentuoti:


 • Scarface
  replied
  Klaipėdos spirito varyklos virsmas į kliniką: teko užtrukti gerokai ilgiau nei buvo numatyta

  Click image for larger version

Name:	612638-774087-1287x836.jpg
Views:	1
Size:	359,0 kB
ID:	1794549

  Komentuoti:


 • Vermichelis
  replied
  Rambyno gatvej statomas socialinis

  Komentuoti:


 • Vermichelis
  replied
  Naijoji futbolo mokykla

  Komentuoti:


 • arturiux
  replied
  Dar vienas projektas miesto centrinėj daly:

  Šalia „Tautos kančios“ išdygs modernus statinys

  https://www.ve.lt/naujienos/klaipeda...sjcx3FzzNFu9MY

  ir daugiau vizualizacijų:

  https://www.klaipeda.lt/data/public/...alizacijos.pdf
  Paskutinis taisė arturiux; 2020.03.17, 10:43.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Danės krantinių rekonstrukcija Klaipėdoje kainuos 11 mln. eurų
  Klaipėda už 10,7 mln. eurų planuoja atnaujinti 420 metrų Danės upės krantinės bei įrengti Lietuvos šimtmečiui skirtą skverą. Dar pernai vasarą savivaldybė planavo, kad projekto vertė sieks 5 mln. eurų.

  Savivaldybės projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės teigimu, pirminėje sąmatoje projektas nebuvo visiškai įvertintas, be to, nuspręsta naudoti kokybiškesnes medžiagas ir dangas, kurios padidino kainą.

  „Kokybiškesnės medžiagos, dangos kokybiškesnės tą kainą pakėlė, išplėsta aktyvioji zona, daug daugiau mažosios architektūros, vaikams įrenginiai, riedutininkams labiau pritaikyta, fontanas perkeliamas į kitą vietą. Tokie sprendiniai, kurie tą kainą išdidino. Ir laike užsitęsė, per tą laiką ir darbo užmokestis padidėjo, tas irgi vertinama, viskas susidėjo, taip ir gavosi“, – BNS sakė ji.

  Savivaldybė gruodį pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia „Plungės lagūna”, kuri dirbs kartu su partnere iš Latvijos „A.C.B.” Bendrovės darbus įsipareigojo atlikti per pusantrų metų iki 2021-ųjų liepos. Anksčiau planuota juos baigti 2020-aisiais...

  ...Įgyvendinant projektą, bus rekonstruotos krantinės nuo Biržos tilto iki planuojamo statyti Bastionų tilto, nutiestas dviračių ir pėsčiųjų takas, įrengtas naujas grindinys, apšvietimas, fontanas. Tvarkant Danės skverą, bus įrengta nedidelė scena atlikėjams, terasa, žaidimų aikštelės, riedutininkų parkas, vietos lauko kavinėms, istorinių įvykių Lietuvoje ir Klaipėdoje įamžinimui.

  Numatyta pašalinti 16 senų parko medžių bei pasodinti 56 naujus. Taip pat bus pasodinta daugiau nei pusės kilometro ilgio gyvatvorė, beveik šimtas krūmų ir 100 kv. metrų gėlynų.
  Kaži, ar klaipėdiškiai neplanuoja gult kryžium dėl kertamų medžių kaip kituose miestuose?

  Komentuoti:


 • Scarface
  replied
  Senojo bravoro atgimimas džiugina ne visus

  Click image for larger version

Name:	unnamed960.jpg
Views:	1
Size:	154,7 kB
ID:	1758061

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Ferdinando skvero atgimimas: reformacijai – 785 tūkst. eurų
  Bokštų gatvėje esantis Ferdinando skveras turėtų atgimti jau kitąmet. Viešąjį konkursą atlikti aikštės rekonstrukcijos, atsieisiančios beveik 785 tūkst. eurų, darbus laimėjo įmonė "Tilta"...


  Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/klaip...st-euru-936816

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Pabrangusiai požeminei aikštelei – politikų pritarimas
  Pirmadienį vykusiame Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje jo nariams pristatytos dvi Atgimimo aikštės rekonstrukcijos alternatyvos. Šįsyk politikai vieningai pasisakė už brangesnį variantą su požemine automobilių aikštele...
  Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/klaip...tarimas-931866

  Komentuoti:


 • Scarface
  replied
  Tas statomas iš blokeliu jau atrodo taip
  Attached Files

  Komentuoti:


 • LBP
  replied
  Parašė TheNewYork_er Rodyti pranešimą
  Dar viena gera žinia Klaipėdai. Tik lieka neaišku ar kas bus daroma su didžiuoju varyklos pastatu palei Šiaulių g.


  Apleistą vaiduoklį Klaipėdos centre keis moderni klinika

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/archite...nika-11337040/

  Bus. Ten projektavo viešbutį, bet užsakovai norėtų parduoti kažkam kitam

  Komentuoti:


 • TheNewYork_er
  replied
  Dar viena gera žinia Klaipėdai. Tik lieka neaišku ar kas bus daroma su didžiuoju varyklos pastatu palei Šiaulių g.


  Apleistą vaiduoklį Klaipėdos centre keis moderni klinika

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/archite...nika-11337040/

  Komentuoti:


 • TheNewYork_er
  replied
  Dar šiek tiek papildomos info apie "Victoria" viešbutį

  „Kamineros grupė“ viešbučio plėtrai Klaipėdoje suplanavo skirti apie 15 mln. Eur

  Šiuo metu vyksta generalinio rangovo atranka. Darbų sąmata dar bus tikslinama, bet preliminariai numatomas investicijų dydis – 15 mln. Eur“, – nurodo G. Rubinė.

  Klaipėdos centre esančiame viešbučio komplekse iš viso numatomi 106 kambariai ir prezidentiniai apartamentai. Taip pat viešbutyje veiks restoranai, konferencijų salės, kavinės. Dauguma numatytų yra dviviečiai kambariai (97), o žmonėms, turintiems negalią, pritaikyti 4 kambariai.

  Viešbučio komplekse, kuriam numatoma grąžinti istorinį „Victorios“ pavadinimą, kavinių ir restoranų salių plotui numatyta 440 kv. m, konferencijų salei – 180 kv. m ir 80 kv. m – parduotuvei. Taip pat bus įrengta SPA ir pokylių salė. Automobilių stovėjimui numatytos 48 vietos.
  Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-tur...#ixzz5vQH1jwLC

  Komentuoti:


 • ttttt
  replied
  Parašė TheNewYork_er Rodyti pranešimą
  Nesu tikras ar tinkama tema, bet panašu, kad juda Vikorijos viešbučio rekonstrukcija.

  https://www.ve.lt/uploads/documents/...ik19_01_pp.pdf
  Nice, mazer Raša style...

  Komentuoti:


 • TheNewYork_er
  replied
  Nesu tikras ar tinkama tema, bet panašu, kad juda Vikorijos viešbučio rekonstrukcija.

  https://www.ve.lt/uploads/documents/...ik19_01_pp.pdf

  Komentuoti:


 • arturiux
  replied
  Klaipėdoje planuoja 23.000 kv. m kompleksą

  https://www.vz.lt/nekilnojamasis-tur...WxEn3lh1OlQY#1

  Komentuoti:


 • kesukazzz
  replied
  Istoriniam sandėliui planuoja priestatą

  https://www.atviraklaipeda.lt/2019/0...oja-priestata/

  Komentuoti:


 • arturiux
  replied
  Temos apie rekonstruojamas Dangės krantines neradau, tad info talpinu čia. Tikėkim, realūs darbai neužtruks, nes teks iškirst kažkiek medžių: Skverui ir krantinėms tvarkyti - 5 mln. eurų

  https://www.ve.lt/naujienos/klaipeda...-euru-1725434/

  Komentuoti:

Working...
X