Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Klaipėda

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Klaipėdoje be leidimo nugriautas XIX a. pastatas
  Klaipėdos centre verslininkai ėmė savavališkai griauti XIX a. istorinį pastatą – berniukų Ferdinando aikštės mokyklą. Anot investuotojų, jis prasmegęs pats savaime, pranešė „Panorama“.
  Iš beveik 150 metų statytos berniukų Ferdinando aikštės mokyklos liko vos pirmo aukšto sienos. Klaipėdos centre esantis pastatas nugriautas nekilnojamojo turto bendrovės „Kleta“, šioje teritorijoje statančios daugiaaukščių pastatų kompleksą, užsakymu.
  „Užsakovai ir bendrovė, kuri vykdė tuos darbus nugriovė dalį mansardinio aukšto ir antrąjį aukštą pastato. Jie neturėjo tam leidimų. Jie tai padarė savavališkai“, – „Panoramai“ teigė Kultūros vertybių apsaugos departamento pareigūnas Vitalijus Juška.
  Dar antradienį „Panoramai“ bendrovės „Kleta“ direktorius Arūnas Kuraitis tvirtinęs, kad griovimo darbams turi leidimą, trečiadienį jau teigė, kad dalis pastato sugriuvo dėl šalia vykdomų darbų.
  „Tai yra avarinės būsenos pastatas. Jis kėlė pavojų šalia dirbantiems žmonėms. Statybinė firma, kuri šalia vykdo infrastruktūros darbus, tiesia vandentiekį, kanalizaciją ir kelius, užkabino santechniką ir todėl pastato dalis įgriuvo“, – sakė A. Kuraitis.
  „Įstatymas vienareikšmiškai kalba, kad net jei yra grėsmė pastato sugriuvimui ir žmonių gyvybei, darbai turi būt sustabdyti ir iškviesti paminklosaugininkai. Jie tą puikiausiai žinojo, jie to nepadarė, todėl mes įtarėme, kad tai padaryta sąmoningai. Sąmoningai griauna tam, kad nereikėtų atlikinėti didelės apimties restauravimo darbų“, – sakė Kultūros vertybių apsaugos departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas Naglis Puteikis.
  Nekilnojamojo turto bendrovės direktorius sako atstatysiąs pastatą, tačiau specialistų teigimu, 2005 m. bendrovei „Kleta“ išduotas leidimas istorinį namą ne nugriauti ar iš naujo pastatyti, bet tik remontuoti.
  „Klaipėdoje atsiranda tradicija seną pastatą pripažinti avarinės būklės ir be paminklosaugininkų sutikimo nugriauti tam, kad būtų galima pastatyti naują namą“, – teigė N. Puteikis.
  Pasak specialistų – nugriauti ir atstatyti pigiau. Tokiu pačiu principu, jų teigimu, nugriautas centrinėje miesto gatvėje buvęs daugiau kaip šimto metų senumo pastatas.
  Už padarytus pažeidimus statybos bendrovė „Inkomsta“ jau kartą bausta 3 tūkst. Lt bauda už paminklosaugos įstatymų nepaisymą ir Žardės gyvenvietės suniokojimą. Kaip bus griovėjai baudžiami šį kartą, kultūros paveldo atstovai spręs ketvirtadienį, pranešė LTV naujienų tarnyba.
  http://www.delfi.lt/news/economy/bus...hp?id=12427209

  Comment


   tai isvis ka cia vargstat griaukit (kad jus rupus miltai) visa klaipedos centra, nes ten vis tiek seni pastatai, dauguma matyt prastos bukles ...


   dunduleliai - nerandu kito zodzio ir cia manau jokia cenzura negalioja tokioje sitaucijoje ...


   na ir kokia cia beda juk toki nuostabu "sedevra" jo vietoj statys, tai manau jiems viskas atleidziama ...


   tyliu ...
   po tokiu bajeriu ir to kaip viskas baigsis ir kaip sureaguos institucijos bus aisku ar dar yra lietuvoj kas sventa, ar viska valdo pinigas ... labai sabloniskai pasakyta, bet kad kitaip jau ir nebeiseina ... su luja kaip buvo ... viskas graziai uzsiglaiste ir visi toliau vaziuoja i MAXXXIMA ... sekmes jiems !   atsiprasau cenzuros ... jau pasitaisiau ... bet jau nebelaiko nervas ...
   Paskutinis taisė tricky_kid; 2007.03.07, 23:21.
   Propoganda ir penas mintims >>>

   Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
   www.ted.com

   Comment


    Comment


     Stalinistai iš džiaugsmo karstuose katučių ploja.
     GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

     Comment


      Atgimimo aikštę įrėmins biurų pastatai

      VIGANTAS DANILAVIČIUS

      Klaipėdiečiai pagrįstai nuogąstavo, kad galingos tuopos Atgimimo aikštėje buvo nupjautos ne tik dėl alergiją keliančių pūkų.

      Naujajame miesto bendrajame plane neatsisakoma ketinimų Atgimimo aikštę užstatyti biurų pastatais.

      Pasak savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotojos Sabinos Simonavičiūtės, dar 2000-aisiais buvo parengtas detalusis planas teritorijos, kurią riboja Herkaus Manto, Danės, Naujoji Uosto ir Naujojo Sodo gatvės.

      Tuometinė miesto taryba patvirtino ne visą detalųjį planą, o tik didžiąją jo dalį. Atgimimo aikštės teritorijos raidos koncepcijai buvo tik pritarta.

      „Aikštėje ketinama suformuoti du 21 ir 10 arų sklypus trijų keturių aukštų biurų pastatų statybai su požeminėmis mašinų stovėjimo aikštelėmis“, - sakė vedėjo pavaduotoja.

      Anot jos, didesnis sklypas yra aikštėje prie Danės gatvės, o kitas - šalia Herkaus Manto gatvės.

      „Pagal koncepciją Atgimimo aikštė šalia „Klaipėdos“ viešbučio turėtų išlikti, tačiau jos erdvė būtų mažesnė ir uždaresnė“, - teigė S.Simonavičiūtė.

      „Klaipėda“ rašė, kad Atgimimo aikštė buvo vienas iš variantų, kur statyti naująjį Muzikinį teatrą.

      Tačiau buvo apsispręsta naująjį teatrą statyti Danės gatvėje, šalia bendrovės „TEO LT“ pastato.

      S.Simonavičiūtė sakė, kad pagal detalųjį planą Atgimimo aikštėje turėjo būti pėsčiųjų takas, atkuriantis buvusios Biržos gatvės kontūrą.

      „Biržos tiltas anksčiau buvo ne statmenai Danės, bet šiek tiek pasuktas į vakarus. Ir Biržos gatvė buvo šiek tiek vakariau nei dabartinė Herkaus Manto gatvė prie Atgimimo aikštės“, - pasakojo vedėjo pavaduotoja.

      Savivaldybės Žemėtvarkos ir teritorijų plėtros skyriaus vedėja Raimonda Gružienė sakė, kad sklypai Atgimimo aikštėje negali būti parduoti, nes tai senamiesčio teritorija.

      „Čia sklypai gali būti tik išnuomoti. Tačiau šiemet savivaldybė dar neplanuoja aukcione išnuomoti Atgimimo aikštės žemės“, - tvirtino R.Gružienė.

      www.klaipeda.daily.lt
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


       Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
       Stalinistai iš džiaugsmo karstuose katučių ploja.
       man atrodo kad ir dabartiniai "didieji statybininkai ir miesto architektai" ploja is dziaugsmo, kad gales ir kitur ramiai viska griaut ir toliau bandeles kept ...
       Propoganda ir penas mintims >>>

       Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
       www.ted.com

       Comment


        Parašė tricky_kid Rodyti pranešimą
        man atrodo kad ir dabartiniai "didieji statybininkai ir miesto architektai" ploja is dziaugsmo, kad gales ir kitur ramiai viska griaut ir toliau bandeles kept ...
        Aišku ploja, čia jų bendras nešvarus darbas. Pratęstas sunaikintų objektų sąrašas.
        GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

        Comment


         katik perskaiciau paskutini ta straipsni apie atgimimo aikste ... kas po velniu sprendzia tokias nesamones, kad muzikini reikia skverely prie danes statyti ???

         kada pagaliau prades skelbti rimtus architekturos konkursus ... bent jau latvius pakvieskit ... vis tiek anie geriau pavaro ... ech kodel latvijoj ir estijoj taip aktyviai vystosi architektura, o lietuvoj kazkokiomis asmeninemis ambicijomis zaidziama ir visi isvaizduoja ypac statybininkai visokie ar direktoriai (siuo atveju direktores), jog kazka nusimano miestu planavime ir tai kokia itaka pastatai daro vietos bendruomenems ir siaip zmoniu mastymui ??

         ura !!!
         Propoganda ir penas mintims >>>

         Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
         www.ted.com

         Comment


          Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
          Aišku ploja, čia jų bendras nešvarus darbas. Pratęstas sunaikintų objektų sąrašas.
          ne tik sunaikintu senu pastatu, bet ir siaip iskreipto urbanistinio vystymosi propagavimas ir siaip net nepamastymas, kokia itaka didesnis projektas darys aplinkai ir paciam miestui ...


          reikia revoliucijos toj savivaldybej ir siaip zmoniu mastyme !
          Propoganda ir penas mintims >>>

          Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
          www.ted.com

          Comment


           Nesuprantu kokia jie teise turi vot šiaip paimti ir sunaikinti aikšte neatsiklause miestieciu.
           absurdas, nera žodžių pykti išreikšt.

           Comment


            sunkus cia atvejis su ta atgimimo aikste, nes yra dvi puses skirtingu nuomoniu ir interesu ... manau reiktu skelbti tarptautini konkursa, kurio dalyviai turetu ne tik apie pacios aikstes ateiti pagalvot, bet ir apie krantines ir senmiesti ... na toki kompleksa pasiulyti ... tik aisku reikia TIKRO konkurso su solidziomis premijomis ir gera reklama, kad tikrai dalyvautu zymus architektai ir biurai, o neatsitiktu taip, kad kokie bandeliu kepejai pasitartu su "didziaisiai Klaipedos statybininkais" AM ir RT ir po to po nuostabaus viesuju pirkimu konkursu viska tvarkytu "Konsole"

            reikia TIKRO konkurso !
            Propoganda ir penas mintims >>>

            Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
            www.ted.com

            Comment


             Už pakartotą "Lūjos" istoriją - tūkstantinė bauda


             Savavališkai iki pat pirmo aukšto XIX amžiaus mokyklą nugriovusios įmonės statybos darbų vadovui vakar skirta 3 tūkst. litų bauda.

             Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai piktinasi, jog uostamiestyje "kartojasi "Lūjos" variantas" - atsiranda tradicija seną pastatą pripažinti avarinės būklės, be paveldosaugininkų sutikimo nugriauti ir atstatyti. Taip esą daroma dėl to, kad atstatyti pigiau nei rekonstruoti.

             M. Šerniaus gatvėje 12 stovinti senokai nebenaudojama mokykla priklauso bendrovei "Kleta", šioje teritorijoje prie Naujosios Uosto gatvės planuojančiai statyti modernų verslo centrą. "Kletai" jau suteiktas inžinerinės infrastruktūros ir gatvių su rezervu numatomam užstatymui įrengimo leidimas.

             Dar 2005-aisiais bendrovė buvo gavusi leidimą istorinio mokyklos pastato, tuomet dar neblogos būklės, remontui, tačiau pernai buvusioje mokykloje kilo gaisras.

             Pasak KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiojo valstybinio inspektoriaus Vitalijaus Juškos, po to atlikus ekspertizę nustatyta, kad ketvirtojo laipsnio pažeidimo mūras, t. y. jau praktiškai trupantis, rekonstruojant privalo būti nuardytas ir sumūrytas iš naujo.

             Ekspertizėje Klaipėdos universiteto specialistai taip pat siūlo išorės ir vidaus sienas nuardyti iki pirmojo aukšto ir permūryti iš naujo, jeigu mūro laikomoji gali bus nepakankama.

             Bet kokiu atveju, Savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjos Rimos Noreikienės ir V. Juškos teigimu, ekspertų išvados yra tik rekomendacinio pobūdžio. Anot R. Noreikienės, norint griauti turėjo būti daroma projekto korektūra arba naujas projektas, tokiems darbams reikėjo ir paveldosaugininkų palaiminimo.

             Tiesa, pati mokykla nėra įtraukta į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą, tačiau ji stovi kultūrinę vertę turinčioje teritorijoje ir, anot R. Noreikienės, turi vertės požymių.

             Pasak V. Juškos, nubausti teko individualios įmonės, tarp kurios ir "Kletos" yra sudaryta rangos sutartis, statybos darbų vadovą, nes pagal įstatymus atsakingas yra jis.

             Nors apgriautą mokyklą žadama atstatyti, tačiau, anot V. Juškos, tai jau bus tik muliažas.

             Bendrovės "Kleta" atstovai situacijos kol kas nekomentuoja ir teigia, jog su advokatu tariamasi dėl tolesnių veiksmų.

             Senoji mokykla buvo pastatyta 1865 metais iš J. L. Vynerio miestui paliktų lėšų. Iš pradžių tai buvo berniukų Ferdinando aikštės mokykla, vėliau ji vadinta Liudviko Rėzos vardu. Sovietmečiu šiame pastate veikė amatų mokykla, o pastaruoju metu jis buvo nenaudojamas.

             Giedrė NORVILAITĖ
             www.ve.lt

             Straipsnio pavadinimas absurdiškas, juokas jiems tokia bauda. Plytas tas raudonas pardavę daugiau gaus.

             Nuotraukoje vaizdas panašus į sunaikinto malūno
             GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

             Comment              (C) Draugelis

              Pranašiški žodžiai:
              Noretusi papildyti nuotraukos aprasyma - pasmerkta isnykimui nuo zemes pavirsiaus grazioji Ferdinando mokykla...
              (C) UMBAS
              http://tinkle.miestai.net/showthread.php?t=1203&page=5
              GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

              Comment


               Tuometinis prekybos uostas kažkokias dirbtuves turėjo savo laiku, įėjimas iš Šerniaus gatvės. Vėliau autodetalės buvo I-ame aukšte, įėjimas iš N.Uosto pusės.
               http://www.efoto.lt/user/26402/nuotraukos/geriausios

               Comment


                I hope the white building in Eimantas' photo up there will not be demolished!

                While not exactly a palace it is a handsome old building, and I hope it won't be sacrificed for a new development.
                Originally Posted by

                Comment


                 Parašė Whose Homepage Rodyti pranešimą
                 I hope the white building in Eimantas' photo up there will not be demolished!
                 Unfortunately the remains of the building you can see in the article Eimantas posted before this photo are exactly what has left from the building
                 There was only 1145 USD fine given to the executive of the company for such act.

                 Comment


                  3000 litu tik as tai atimciau leidima statyboms ar dar ka ... o vadovui firmos ir statybininku prievaizdui duociau viesuju darbu visa kovo (svaros menesi) rinkti sunu sudelius ir taip koki 10 metu, gal tada pagalvotu ...


                  o tos iskabos galetu taip neatrodyti ir tuo labiau idiotiskai nesikirsti kaip tos parodytos is varsuvos, nes atrodo labai prastai ... bet tikiu kad kdc gerai padarys .
                  Propoganda ir penas mintims >>>

                  Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
                  www.ted.com

                  Comment


                   Lėbartų kapinėse ketinama statyti koplyčią

                   Jeigu viskas vyks taip, kaip suplanuota, dar šių metų lapkričio 1-ąją Lėbartų kapinėse duris turėtų atverti nauja koplyčia.

                   Jos maketas vakar buvo pristatytas Savivaldybės tarybos Miesto ūkio komiteto nariams ir sulaukė jų pritarimo.

                   Pasak projekto autoriaus architekto Adomo Skiezgelo, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizacijos ekspertų tarybai buvo pateikti trys būsimos koplyčios architektūrinio sprendimo variantai. Ekspertai geriausiu išrinko geriausiai, jų manymu, šio krašto tokio tipo statinių architektūros tradicijas atitinkantį projektą, kurio dominantė - 14 metrų aukščio simetriškas bokštas.

                   Pasak projekto autoriaus, koplyčią ketinama statyti vieno aukšto, su dviem 14 ir 10 metrų aukščio bokštais, viename iš kurių būtų sumontuoti varpai. Apdailai planuojama naudoti klinkerio plytas, granito plokštes bei natūralų medį. Stogus uždengti ketinama oksiduoto vario skarda.

                   Saugumo sumetimais pirmame koplyčios aukšte langų atsisakyta, o statinio erdvę planuojama apšviesti iš viršaus.

                   Vieno iš fasadų akcentu turėtų tapti mozaikos technika atkurtas Aušros Vartų Dievo Motinos paveikslas.

                   Bendras koplyčios plotas - apie 75 kv. metrus. Didžiąją jo dalį užims 40-45 kv. salė, kurioje ir vyktų šarvojimo apeigos. Planuojama, kad šioje salėje galėtų tilpti 50-60 žmonių.

                   Koplyčią planuojama statyti į kairę nuo centrinių kapinių vartų esančiame miškelyje.

                   Šio sumanymo iniciatorius ir projekto užsakovas - Palangos stačiatikių Dievo Motinos Iverijos Ikonos Garbės parapija. Pasak A. Skiezgelo, ji pasirengusi apmokėti ne tik projektavimo, bet ir visas koplyčios statybos išlaidos. Preliminariais apskaičiavimais, tai būtų apie 700 tūkst. litų.

                   Nepaisant to, sakė projekto autorius, Palangos stačiatikių parapija yra pasirengusi koplyčia dalytis su visomis kitomis konfesijomis. Tai, pasak A. Skiezgelo, esą užfiksuota tarp jo vadovaujamos įmonės ir minėtosios parapijos sudarytoje sutartyje.

                   Miesto ūkio komiteto narių nuomone, pastarąjį jos punktą dar reikėtų labai gerai pasiaiškinti. Pasak komiteto pirmininko Benedikto Petrausko, prieš imantis statybos darbų, būtina išgirsti kitų Klaipėdoje veikiančių religinių konfesijų atstovų poziciją. Esą gali atsitikti taip, kad nepavykus susitarti ateityje kiekviena iš jų pradės reikalauti savos koplyčios.

                   Taip pat, komiteto nuomone, jau dabar būtina aptarti ir būsimos koplyčios nuosavybės klausimą.

                   Vilija ŠILINIENĖ
                   www.ve.lt
                   GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                   Comment


                    Nori statyti koplyčią

                    GIEDRĖ BALČIŪTĖ

                    Stačiatikių bendruomenė iki lapkričio 1 dienos nori Lėbartų kapinėse pastatyti koplyčią, skirtą visų religinių konfesijų atstovams.

                    Tačiau kitų religinių konfesijų atstovams ši idėja, su kuria vakar buvo supažindinti Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio komiteto nariai, dar nepristatyta.

                    Architekto Adomo Skiezgelo suprojektuotą koplyčią su 14 metrų aukščio bokštu ketinama statyti prie pagrindinio Lėbartų kapinių įėjimo kairiau esančiame kapinių skverelyje.

                    Projektuodamas koplyčią architektas stengėsi, kad ji savo išvaizda tiktų susirinkti visų konfesijų tikintiesiems ir būtų šiam kraštui būdingos architektūros.

                    Koplyčios centriniu akcentu turėtų tapti dailininkės Angelinos Banytės sukurta mozaika su Aušros Vartų Dievo Motinos ikonos atvaizdu.

                    Koplyčios apdailai žadama panaudoti klinkerines plytas, granito plokštes ir natūralią medieną. Stogas būtų padengtas oksiduoto vario skarda. Interjero detalės turėtų būti pagamintos iš obels arba vyšnios medžio.

                    Saugumo sumetimais pastato pirmajame aukšte atsisakyta langų. Šviesa sklistų iš viršutinėje stogo dalyje esančių langų.

                    Planuojama, kad statinys bus apie 50-60 metrų pločio, kurio pagrindinėje salėje bus galima atlikti laidotuvių apeigas.

                    Be pagrindinės salės, dar turėtų būti tambūras, holas, poilsio, pagalbinės patalpos bei varpinė.

                    Koplyčią užsakė pastatyti Palangos stačiatikių Iverijos Dievo Motinos ikonos parapija.

                    Norima, kad parapijiečių lėšomis finansuojama koplyčia būtų pastatyta jau šiemet iki Visų šventųjų dienos.

                    Nors koplyčia Lėbartų kapinėse gali atsirasti pagal detalųjį planą, Miesto ūkio komiteto nariai neskubėjo pritarti šiam projektui.

                    Projekto autoriui ir užsakovams patarta visų pirma išsiaiškinti, ką apie šios koplyčios atsiradimą mano kitų religinių konfesijų bendruomenės. Tai A.Skiezgelas žada padaryti artimiausiu metu.
                    www.klaipeda.daily.lt
                    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                    Comment


                     Dienos komentaras

                     Klaipėda - lyg gardas

                     Vigantas Danilavičius

                     Apie Kauną sakoma: „Aptverk šį miestą, ir kiekvienas žinos, už ką sėdi“. Tačiau realybė tokia, kad dėl to galvas teks sukti ir klaipėdiečiams.

                     Uostamiestyje - tvorų lipdymo vajus. Ypač užtvaros pamėgtos Taikos prospekte tarp Paryžiaus Komunos ir Rumpiškės gatvių.

                     Tarp daugiaaukščių statomos pilaitės. Ausiai įprastesnė šio žodžio tarptautinė versija - kotedžai.

                     Ir būtinai jų kiemai aptverti galingomis tvoromis. Kotedžai kepami ten, kur per ilgą laiką atsirado žmonių srautai. Pavyzdžiui, iš Taikos prospekto į bendrovę „Klaipėdos vanduo“.

                     Nuosavybė - šventa. Tačiau pensininkų kojos - ne valdiškos. Jiems kiekvienas žingsnis - dūris į nugarą ar širdį.

                     Senoliai priversti eiti puskilometrį aplink, nes ponams miesto centre prireikė uždaro kiemo.

                     Kažkodėl savivaldybės Teritorijų planavimo komitete gyventojams, protestuojantiems prieš statybas jų kiemuose, sugebama atrėžti: „Jei norite erdvės, reikia gyventi kaime, vienkiemyje, nusipirkus 50 hektarų žemės. O čia miestas - sklypai brangūs“.

                     Tik kažkodėl pilaičių statytojai nepasiunčiami iš miesto centro į kokią nors į Žardę, kur galėtų aptverti nors šimtą hektarų. Ir niekam netrukdytų eiti.

                     Tvorų mėgėjai įsigudrino Klaipėdoje užbarikaduoti net praėjimą iš Herkaus Manto gatvės į Pievų taką, I.Kanto gatvę.

                     Ir nuošalesnius keliukus į pajūrį jau gožia tvoros. Būtų labai patogu aptverti neįveikiama tvora ligonines, poliklinikas. Kad pacientai pas daktarus pakliūtų pėstute nukėblinę papildomus porą kilometrų.

                     Iškart pagerėtų žmonių sveikata. Geriau dirbtų širdžių vožtuvai. Lyg keptuvėje sudeginti kristų antsvoriai.

                     Dar geriau aptverti Liepų ir Vytauto gatvių pradžią, kad į savivaldybę galėtų pakliūti tik gretimų namų stogais.

                     Užsiiminėjant priverstiniu alpinizmu, būtų pamiršta, ko norėta iš valdininkų. Nereikėtų nervintis, keturis mėnesius laukti atsakymo ir ramunės žiedlapiais burti: atmes, padės, iš viso neatsakys.

                     Kai paskaitai partijų rinkimų programas, atrodo, kad joms atidavus savo balsą rytoj lis „Nomedos“ saldainiais, o Danė virs prancūziško konjako upe.

                     Tačiau paukščių pienas vis dar atitenka tikrai ne paprastam rinkėjui, padėjusiam kryželį balsavimo biuletenyje.

                     www.klaipeda.daily.lt
                     GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                     Comment

                     Working...
                     X