Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Klaipėda

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Eimantas
  replied
  Ir koks čia projektas ar statybų eiga?

  Komentuoti:


 • Chixx
  replied
  kelionė 2011 03 21


  gyvatėlė
  Komentuoti:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  2011-03-15, 13:14
  Klaipėdiečių architektų darbai - pasaulinėje parodoje
  http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika...rodoje-561542/

  Komentuoti:


 • LAZAS_
  replied
  Parašė bebop Rodyti pranešimą
  Šiaip bažnyčias būtų galima atstatyti ir naudoti ne kaip maldos namus, o kaip ką nors praktiškesnio. Olandijoje buvau nuostabiai įrengtoje bažnyčioje - knygyne.
  Bookstore Selexyz Dominicanen by Merkx+Girod architects

  Merkx+Girod architects were asked by the Dutch booksellers Selexyz to convert the interior of the former Dominican Church in Maastricht into a modern bookstore. For the same client M+G had previously designed two bookstores in the cities of The hague and Almere. The unique location in Maastricht however asked for a very different approach.


  Pastatas dešinėje "knygynas", tačiau prie jo stovintis restoranas-kavinė, tai pat įdomus


  http://www.e-architect.co.uk/holland...maastricht.htm

  Komentuoti:


 • bebop
  replied
  Šiaip bažnyčias būtų galima atstatyti ir naudoti ne kaip maldos namus, o kaip ką nors praktiškesnio. Olandijoje buvau nuostabiai įrengtoje bažnyčioje - knygyne. Arba būtų galima naudoti kokiems nors klasikinės/jazz muzikos koncertams rengti (kaip Šv. Kotrynos bažnyčioje), vien dėl geros akustikos. Arba įrengti kaip kokį muziejų, kaip Bažnytinio paveldo muziejus Vilniuje. Aišku čia jau kvepia komunistų rengta politika prie bažnyčias, bet...

  Išsikišę bažnyčių bokštai formuoja tikrai patrauklų miesto vaizdą (bent man)
  Paskutinis taisė bebop; 2011.03.12, 12:04.

  Komentuoti:


 • blitz
  replied
  Puiki idėja. Reiktų atstatyti absoliučiai viską, ką įmanoma atstatyti taip, kaip priklauso. Tai galėtų daryti ir verslas, paskatintas įvairių lengvatų. Bažnyčioms, aišku, tas negalioja.

  Komentuoti:


 • bebop
  replied
  Aš už dar ir porą bažnyčių galėtų atstatyti.

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Klaipėdoje gimsta idėja atstatyti biržos pastatą


  Nuo seno prekybos ir jūrų miestu vadinama Klaipėda nebeturi nieko, kas galėtų istoriškai reprezentuoti jos prekybinę funkciją. Miesto istorikai inicijuoja diskusiją dėl vieno pačių ryškiausių šios funkcijos simbolių - biržos pastato - atkūrimo.

  "Būtų gerai, kad ši mintis būtų pradėta gvildenti, - sako istorikas Vacys Vaivada. - Klaipėdą esame įpratę vadinti prekybos ir jūrų miestu. Jūrą turime, o prekyba? Prekybinę funkciją kaip tik ir turėjo ta miesto dalis, kuri formavosi aplink biržą."

  Šiandien nebėra ir svarstyklių pastato, kur būdavo gabenamos į Klaipėdą atvežamos prekės - čia veikė ir muitinė, prekės būdavo patikrinamos bei kraunamos į laivus. 1776-1777 metais statytas, vėliau perstatytas ir visiškai nugriautas biržos pastatas stovėjo netoliese, kitoje Danės pusėje, dabartiniame skverelyje netoli Biržos tilto.

  Pasak V. Vaivados, nėra nė kalbos apie autentiką - atkurtas biržos pastatas nebūtų autentiškas lygiai taip pat, kaip tokie nėra Valdovų rūmai Vilniuje, Gedimino pilies bokšto viršutinė dalis ar pan. Pasikeitusi ir aplinka - Biržos tilto konfigūracija dabar jau yra šiek tiek kitokia nei anuomet. Atstatyti biržos pastato tai netrukdytų, tačiau apie aplinkos autentiškumą nebegalima kalbėti, nors ne tai, anot istoriko, esąs svarbiausias dalykas.

  "Turėtų rūpėti viena - ar mes norime išlaikyti istorinę atmintį, ar visuomenei tai svarbu. Ar reikia atstatyti, ir kaip reikia - ilgos, laisvos, viešos diskusijos reikalas", - pabrėžia jis.

  V. Vaivada atkreipia dėmesį į užsienio patirtį. Vienas iš ryškesnių pavyzdžių - Vokietijos mieste Frankfurte prie Maino vykstantys procesai. Per karą sugriauti Frankfurto pastatai atstatomi dar ir dabar.

  "Tai nėra autentiška, bet žmonėms to reikia", - neabejoja istorikas.

  Apie biržos pastato atkūrimo galimybę palankiai atsiliepia ir senąją Klaipėdą daug tyrinėjęs leidyklos "Libra Memelensis" savininkas kraštotyrininkas Kęstutis Demereckas.

  "Tai daryti būtų verta. Biržos pastatas buvo Klaipėdos simbolis nuo XIX amžiaus antrosios pusės, ir jis yra labai svarbus. Turėtų būti išlikę ir pastato pamatai prie pat tilto", - sako jis.
  http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/v...560045/,page.1

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Onkologijos centro statyboms - milijono parama
  http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/v...parama-557120/

  Komentuoti:


 • negative
  replied
  KLAIPĖDOS ŠIAURINIAME RAGE – TRAUKOS OBJEKTAS
  Į Kuršių neriją plukdanti bendrovė „Smiltynės perkėla“ Šiauriniame rage kurs naują visuomeninį traukos objektą. Tokio pastato dėjai neseniai pritarė ir Klaipėdos architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba.
  http://www.pilotas.lt/index.php/lt/a...ninis-objektas

  Komentuoti:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Kelios foto iš Gintaro baseino rekonstrukcijos darbų.

  Paskutinis taisė Eimantas; 2011.02.01, 18:17. Priežastis: Mokaus įkelti foto

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Sporto projektai - rožinės svajonės
  Jeigu klausytume valdininkų ir jų sapaliojimų, tuomet Klaipėda jau seniai būtų vienas sportiškiausių Lietuvos miestų, kuriame veiktų mažiausiai trys prabangūs baseinai, galėtume pasigirti vienu įspūdingiausiu futbolo stadionu, Klaipėdos futbolo mokykla primintų vakarietiškas jaunųjų futbolininkų ugdymo įstaigas, stalo teniso mėgėjai mieste nemokamai galėtų žaisti lauke ant šlifuoto betono stalų.

  Galėtume rankioti dešimtis panašių rožinių svajonių, apie kurias kalbėjo politikai, bet visa tai virto utopija.
  http://www.ve.lt/naujienos/sportas/s...537205/,page.1

  Komentuoti:


 • deimantas5
  replied
  Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
  Pietinėje miesto dalyje trūksta stovėjimo vietų


  http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika...-vietu-493204/
  Eimantai, visiškai sutinku. Gera naujiena.

  Komentuoti:


 • URBANISTAS
  replied
  Statyboms Klaipėdoje – 90 mln. litų

  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/m...ln-litu-325077

  Nesupratau kam likę 20mln. be arenos bus skirti, nes išvardintiems objektams reiks apie 15mln plius 55mln arenai ?

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  2010-12-30, 10:29
  Klaipėdos valdžia prieštarauja restorano atsiradimui Danėje

  Keli bandymai Danės upėje įkurdinti įdomius objektus verslininkams baigdavosi vieninteliu biurokratų atsakymu – sumanymai darkys vaizdą.

  Garsaus alpinisto Vlado Vitkausko brolio Edvardo Vitkausko bandymas Danėje pastatyti restoraną ant vandens taip pat atsimušė į abejingumo sieną.

  "Prieš keletą metų įsigijau plaustą. Ėmus domėtis, kaip jį būtų galima panaudoti, kilo mintis pastatyti laivą primenantį restoraną ant vandens. Preliminariais skaičiavimais, laivo statyba atsieitų 500–600 tūkst. litų", – apie kilusią idėją pasakojo E.Vitkauskas.
  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/m...e-323085/psl-1

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Dėl baseino rekonstrukcijos - nuogąstavimai
  "Gintaro" baseinas turėtų įgauti visai kitokį vaizdą - bus pakeistos plytelės, pastatytas priestatas, sporto salė su treniruokliais, rūbinės, dušai, tualetai, trenerių ir gydytojų kabinetai.

  Ketinama sudaryti visas sąlygas neįgaliesiems: įrengti keltuvą į baseiną, taip pat jiems pritaikytus tualetus.

  Pasak savivaldybės projektų skyriaus projektų valdymo poskyrio vyr. specialistės Jurgitos Dumbauskaitės, šio projekto įgyvendinimas pareikalaus 3,5 mln. litų. Iš Europos Sąjungos lėšų gauta 687 tūkst. litų.

  "Rekonstruotas baseinas turėtų mums gerokai sutaupyti lėšų, kadangi bus įdiegta nauja šildymo ir energijos taupymo sistema. Baseinas visiškai atsiskirs nuo Vytauto Didžiojo gimnazijos - rūbinės ir dušai bus įrengti kitose vietose", - pasakojo Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vyr. specialistas Ignas Pocius.
  http://www.ve.lt/naujienos/sportas/d...avimai-508102/

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Pietinėje miesto dalyje trūksta stovėjimo vietų

  Uostamiesčio valdžia pirmadienį pritarė teritorijos tarp Taikos pr., Debreceno g., Šilutės pl. ir Statybininkų pr. detaliojo plano raidos koncepcijai, tačiau architektai įpareigoti ieškoti būdų, kaip dar labiau padidinti automobilių stovėjimo vietų šioje miesto dalyje skaičių.
  http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika...-vietu-493204/

  Komentuoti:


 • swyturys
  replied
  saunu, as visada tikejau, kad tie projektai, buve ir nauji, neisnyks. net krizei nepabegus stumiasi i prieki ir grazeja pajurys, ypac klaipeda manau tai dar kart irodo, kad klaipeda klestintis miestas ir manau greiciausiai is visu miestu pabegs nuo krizes

  Komentuoti:


 • URBANISTAS
  replied
  Pajūrio projektams - neregėtas sostinės dosnumas

  http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/v...snumas-491339/

  Negaliu patikėt, kad sutvarkys "Viktorijos" viešbutį na ir labai džiaugiuos, kad sutvarkys viena iš senųjų sandėlių (Žvejų g. 18B ) ...

  Komentuoti:


 • Chixx
  replied
  Parašė URBANISTAS Rodyti pranešimą
  "Forum Cinemas" ketina žengti į Klaipėdą

  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/m...laipeda-304674

  Būtų puiku jei vieta būtų ne akropolis, o centras, bet deja....Ar jie čia planuoja vietoj cinamono?
  tai jau tikriausiai, kad vietoj cinamono, nes Akropolyje nėra daugiau tokių didelių patalpų kino salėms.. bet ir gerai, jau geriau akropolyje negu niekur. mes norim 3d.

  Komentuoti:

huluhub.com
Working...
X