Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kauno „Akropolis“

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kauno „Akropolis“

  Atrodo šis projektas pagaliau tapo realus

  Miesto Taryba vakar leido virš Karaliaus Mindaugo prospekto statyti keturių aukštų automobilių stovėjimo aikštelę

  Savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius artimiausiu metu turėtų pasirašyti sutartį su bendrove “Domus nova”, kuri virš Karaliaus Mindaugo prospekto pastatys didžiulį garažą. Kauno politikai neslėpė, kad šis jų sprendimas, susijęs su “Akropoliu” ir 250 milijonų litų investicijomis. Miesto Taryba vakar pritarė ir sporto rūmų Nemuno saloje detaliajam planui.

  Laukė iki vėlyvo vakaro

  Miesto Tarybos darbotvarkėje du bene svarbiausi Kaunui klausimai kažkodėl buvo įrašyti patys paskutiniai. Tačiau matydamas, kad dėl suplanuotų darbų gausos posėdį teks skelti į dvi dalis, meras Arvydas Garbaravičius nusprendė pakoreguoti darbotvarkę. Jo teigimu, “rezonansiniai klausimai” turi būti svarstomi kuo greičiau.

  Tai sukėlė audringas diskusijas, tačiau po neformalių pasitarimų miesto Taryba palaikė merą. Kai kurių politikų teigimu, apmaudžiausia, kad tai padaryta pažeidžiant pačių patvirtintą reglamentą.

  Garažo statybai virš Karaliaus Mindaugo prospekto pritarė 26 Tarybos nariai, du susilaikė. Už Nemuno salos detalųjį planą balsuota vienbalsiai.

  Prospektas nesusiaurės

  Pasak Urbanistikos skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičiaus, automobilių stovėjimo aikštelės išsidėstys trijuose aukštuose. Iš viso bus įrengta 2500 vietų. 1500 jų priklausys miesto Savivaldybei. “Pats prospektas nesusiaurės. Kaip ir dabar, liks aštuonios juostos”, - teigė valdininkas

  Bendrovė “Domus nova”, su kuria bus pasirašyta sutartis, valdo buvusius “Kauno audinių” fabriko statinius. Šios firmos akcijos priklauso “Akropolio” šeimininkams.

  Architektų grupė jau parengė minėto statinio projektinius pasiūlymus. N.Valatkevičius neslėpė, kad ši automobilių aikštelė yra sudėtinė “Akropolio” detaliojo plano dalis.

  “Nesuprantu, kodėl kyla įvairios diskusijos, tačiau niekas nenori pasižiūrėti, kas minėtame sklype ir šalia jo darosi dabar. Galbūt reikia dar vieno monstro vaiduoklio”, - sakė A.Garbaravičius.

  Meras dar žada derėtis

  Pasak Kauno mero, minėtas garažas virš Karaliaus Mindaugo prospekto reikalingas ne tik “Akropoliui”, bet ir būsimiesiems sporto rūmams. Paklaustas apie gana prieštaringus šių projektų įvertinimus, meras tikino, kad tai tėra interesų kova.

  “Kalbėkime atvirai - tai nėra susiję su smulkiaisiais verslininkais. Tai visai kiti interesai. Be to, galime pastebėti ir architektų nesutarimus. Susiduriame su tam tikra dilema - jeigu verslininkams nepadedame, stabdome investicijas. Jeigu padedame, skleidžiami įvairūs gandai”, - tvirtino A.Garbaravičius.

  Kai kuriais duomenimis, “Akropolio” šeimininkai į minėtą garažą ketina investuoti daugiau nei 30 milijonų litų. Be to, nemaža dalis automobilių stovėjimo vietų bus skirta sporto rūmų ir miesto poreikiams.

  “Dar nereikia dėlioti galutinių taškų. Vilniaus pavyzdys parodė, kad galima derėtis ir dėl didesnės naudos miestui. Tą ir ketiname daryti”, - tvirtino meras.

  Opozicija protestuoti nesiryžo

  Socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Labanauskas neslėpė, kad tiek garažo, tiek sporto rūmų projektai nėra gerai parengti. “Pasigendame darbo su miesto visuomene. Tačiau negalime stabdyti investicijų į Kauną. Būtent dėl šios priežasties palaikome ir “Akropolio”, ir sporto rūmų projektą”, - teigė socialdemokratas.

  Tačiau, opozicijos atstovų nuomone, ateityje būtina viską daryti kur kas skaidriau. “Reikia formuoti kauniečių nuomonę. Dabar žmonės nemato visų pliusų ir minusų. Kaip buvo su sporto rūmais? Miesto Taryba paskubomis priėmė protokolinį sprendimą. Nebuvo jokių diskusijų. Dabar per vėlu kažką keisti, tačiau ateityje tokie dalykai neturėtų kartotis”, - sakė G.Labanauskas.

  Ministerija nepritarė

  Praėjusį penktadienį Kauno savivaldybė gavo oficialų Aplinkos ministerijos raštą. Jame teigiama, kad Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba nepritaria “Akropolio” ir garažo virš Karaliaus Mindaugo prospekto statybai.

  Pasak Aplinkos ministerijos sekretoriaus Juliaus Laicono, reikia peržiūrėti Kauno “Akropolio” prekybos centro vietą. Ekspertų nuomone, ši vieta nėra tinkama, nes bus sužalota istorinė urbanistinė struktūra ir padidės automobilių srautai.

  Šios išvados nustebino nekilnojamojo turto valdymo ir vystymo bendrovės “Akropolis” valdybos pirmininką Mindaugą Marcinkevičių, kuris dalyvavo ekspertų tarybos posėdyje.

  “Išgirdau kelių ekspertų pasisakymus. Jie neslėpė, kad keletą metų nėra buvę antrajame Lietuvos mieste, todėl nežino situacijos ir detaliau negalėtų komentuoti. Tačiau jie taip pat išsakė savo nuomonę, kad tai blogas projektas. Natūraliai kyla nuostaba dėl tokių komentarų. Geriau tada visai nereikšti savo nuomonės”, - “Kauno dienai” sakė verslininkas.

  Jam pritarė ir Urbanistikos skyriaus vedėjas N.Valatkevičius, kuris šių ekspertų išvadą pavadino rekomendacinio pobūdžio.

  Prilygino Baltarusijos diktatūrai

  “Tai didžiausia katė maiše, kurią Kaunas įsigijo. Kalbu ir apie “Akropolį” su garažu, ir apie sporto rūmus. Šis sprendimas nublanksta ir prieš “Žalgirio” stadiono sunaikinimo operaciją. Įdomus sutapimas, tačiau abiejose istorijose tie patys veikėjai. Manau, kad miesto valdininkai, prastumdami šį projektą, elgėsi nedemokratiškai. Tai labiau panašu į Lukašenkos veikimo metodus”, - teigė vienas didžiausių “Akropolio” ir sporto rūmų oponentų architektas Audrys Karalius.

  Architektą nustebino, kad miesto politikai ignoravo Aplinkos ministerijos ekspertų išvadas. “Liūdnas faktas. Kaune galima prastumti bet kokį projektą, o žmonės tai padėję įgyvendinti kopia karjeros laiptais. Ką tai reiškia? Jiems taip atsidėkojama už miesto urbanistinio veido niokojimą”, - sakė A.Karalius.

  Jis taip pat užsiminė, kad kai kurie valdininkai nuolat klaidino visuomenę, tvirtindami, kad gauti visi šiems projektams reikalingi dokumentai.  www.donatas-mazeika.lt

  #2
  Pavarys Karalius purvo ...
  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

  Comment


   #3
   siaip, galetu kitaip vadintis, nes tas "akropolis" kazkaip pigiai skamba.

   Comment


    #4
    Kiek suprantu VP Marketas smarkiai remdavo SP, o tas pastoviai ir iš teigiamos pusės rašydavo apie VPM parduotuves. Bet dėl akropolio nuomonės matyt išsiskyrė (arba Karalius buvo "pateptas" kokio Randomansko) todėl VPMas užrišo statybų pilotui babkes ir nebeleido savo parduotuvėse pardavinėti

    O dėl pavadinimo tai jau kažkur skaičiau, kad gali vadintis ir kitaip
    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

    Comment


     #5
     Kažkoki tai sh... administracini pastata Kauno senamiesty neleidžia statyt, nes "aukštingumas per didelis, užgožia bokšta" O kad "akropolis" su savo parkingais virš prospekto užgožia bažnyčia, tai niekas nemato

     O Karalius, manau, dar pasinaudoja to skandalu, kad laikrašti neišleist laiku...jau veluoja taip, kad jau ir skaityt nebeidomu, viska ir taip žinai kai gauni ta laikrašti. Manau kad jis nieko nebespeja .......

     Comment


      #6
      Parašė Lilina
      O Karalius, manau, dar pasinaudoja to skandalu, kad laikrašti neišleist laiku... . Manau kad jis nieko nebespeja .......
      kaip pristu i aki

      Comment


       #7
       Jis neišleidžia SP , nes neturi pinigų jį leisti taip dažnai kaip anksčiau.
       It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

       Comment


        #8
        Parašė Tomas
        neišleidžia SP , nes neturi pinigų jį leisti taip dažnai kaip anksčiau.
        butent, neturi. ir dabar verkia kur nors senamiesty, prie kelio isteises ranka...

        Comment


         #9
         Seni "Akropolio" renderiai:         www.donatas-mazeika.lt

         Comment


          #10
          Tik nelabai objektyvus ir neretai naudojamas Karaliaus konkurentams juodinti
          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

          Comment


           #11
           Parašė Lilina
           Kažkoki tai sh... administracini pastata Kauno senamiesty neleidžia statyt, nes "aukštingumas per didelis, užgožia bokšta" O kad "akropolis" su savo parkingais virš prospekto užgožia bažnyčia, tai niekas nemato

           O Karalius, manau, dar pasinaudoja to skandalu, kad laikrašti neišleist laiku...jau veluoja taip, kad jau ir skaityt nebeidomu, viska ir taip žinai kai gauni ta laikrašti. Manau kad jis nieko nebespeja .......

           Lilina o dabar tos baznycios nieks nauzstoja? Jos aplamai nieks nepastebi per tuos angarus ir pan. ;] O kad verslininkas nusipirks dideli zemes sklyoa Kauno centre uz gan didelius pinigus, ir ten padarys parka su suoliukais vien del to kad matytusi baznycia tai manau truputi naivu to tiketis

           Comment


            #12
            „Akropolio“ priešistorė Pirmasis investicinis projektas Karmelituose buvo parengtas gerokai anksčiau, bet dėl įvairių priežasčių (Rusijos ekonominės krizės, Kauno LEZ buksavimo ir t.t. ir pan.) nebuvo įgyvendintas.

            Straipsnis iš 1998 spalio 5d. Statybų piloto Nr.10 (klaidos tekste ne mano, o fainryderio ) :


            200 MILIJONŲ KAUNO CENTRE

            AMBICINGAS NORVEGŲ IR LIETUVIŲ PROJEKTAS            Lietuvoje daugėja statybų, seni pa-
            statai rekonstruojami, remontuoj'ami,
            perstatomi. Visgi dažniausiai tai smul-
            kūs arba vidutiniai objektai, kuriems
            labiausiai trūksta urbanistinės integ-
            racijos miestLi audinyje, aiškesnės
            verslo logikos. Mieste, kurio centre
            iš naujo statomi kalėjimai, o dega-
            linės okupuoja svarbiausius urbanis-
            tinius mazgus tapdamos miesto do-
            minantėmis, sunku tikėtis ko nors
            blaivaus ir šviežio.

            NORVEGIJOS KARALIUS LAI-
            MINO INVESTICUĄ

            Tačiau rugsėjo pradžioje, Norvegijos
            karališkosios poros vizito Kaune me-
            tu, Norvegijos pramonės ir prekybos
            viceministrės akivaizdoje palaimintas
            projektas ant Nemuno kranto statyti
            Biznio ir komercinį centra. Ambicin-
            ga investicija vertinama 200 milijonų
            litų. Trijų su puse hektarų plote pačia-
            me miesto centre ketinama rekonst-
            ruoti senuosius "Kaunoaudinių"fab-
            riko pastatus ir įrengti juose multi-
            funkcinį prekybos centra (apie
            30.000 m2 prekybos ploto). Greta bus
            statomi nauji kontorų, pramogų in-
            dustrijos ir gyvenamieji pastatai (iš
            viso apie 25.000 m2 ploto), požemi-
            nis parkingas (1.000 vietų).
            Grandiozinį projektą vykdys vystymo
            bendrovė "Kaunoaudinių" prekybos
            centras". Pagrindiniai investitoriai -
            Norvegijos kompanijos "Duberget
            AS" ir "Inova AS" bei bankas "Litim-
            peks" ir AB "Kauno audiniai".

            NORVEGAI EKSPERIMENTUO-
            Tl NELINKĘ

            Tokio tipo centro Lietuvoje dar nėra.
            Jį galima realizuoti tik sutelkus pa-
            kankamas finansines pajėgas ir kva-
            lifikuotai parengus verslo bei archi-
            tektūrinį-funkcinį projekta. Tokius
            "miestus - mieste" norvegų kompa-
            nijos "Duberget AS" ir "Inova AS"
            yra realizavusios Norvegijoje bei ke-
            lis - Lenkijoje. Sėkmė bei labai dėkin-
            ga Kauno situacija paskatino juos in-
            vestuoti ir Lietuvoje. Naujojo Biznio
            ir komercinio centro aptarnavimo
            spindulys -100 kilometrų." Mes į ver-
            slo planą kišamės mažai. Tai norvegų
            reikalas. Kaune bus inkrustuota
            "miesto - mieste" sistema, kuriaijie
            yra išbandę ir gerai išmano visus niu-
            ansus. Čia nebus išradinėjamas dvi-
            ratis", - sakė bendrovės "Kauno au-
            dinių" prekybos centras" valdybos
            narys Ramūnas Garbaravičius. Jis
            teigė, kad bus sukurtas kiaura para
            gyvas miestelis, jungsias tiek verslo,
            finansų, administravimo, tiek laisva-
            laikio ir prekybos funkcijas. Čia bus
            pastatyti ir daugiaaukščiai gyvena-
            mieji namai "viduriniajai klasei".

            NUMATYTA FABRIKĄ IŠKELTI
            "Projektas įgauna pagreitį. Jisturi bū-
            ti realizuotas greitai arba niekada. Po
            metų sklype jau turėtume pamatyti
            ekskavatorius", - užtikrino R.Garba-
            ravičius. Dabaritinaktualusyra "Kau-
            no audinių" fabriko iškėlimas iš mies-
            to centro. Tai kainuos apie 10 mili-
            jonų litų ir turėtų trukti ne ilgiau kaip
            porą metų." Kauno audinių" fabrikas
            vien dėl to persikraustymo turės nau-
            dos. Šiuolaikinei gamybai reikia daug
            "švariLĮ grindų", kad būtų galima
            įrengti lanksčias, kintančias techno-
            logines linijas. Miesto centre laikyti
            tokius fabrikus, kaip mūsų, yra nusi-
            kaltimas", - įsitikinęs fabriko vado-
            vas. Jis mano, kad racionalus mies-
            to žemių panaudojimas turėtų būti
            bendras miesto valdžios ir verslo
            žmonių reikalas.

            CENTRĄ PROJEKTUOJA ŠVE-
            DAS IR LIETUVIS

            Prie projekto šiuo metu dirba archi-
            tektai Kent Karlsson iš Švedijos ir
            kaunietis Algimantas Kančas. Dabar
            jau prasidėjo konsultacijos su Kauno
            valdžia ir nuo jos labai priklausys, ar
            Kaunas turės modernų miesto bran-
            duolį ant Nemuno kranto. "Toks su-
            per centras neabejotinai suteiktų tei-
            giamų poslinkių visam miesto gyve-
            nimui, ypač ekonomine prasme", -
            įsitikinęs vystymo bendrovės "Kau-
            no audinių" prekybos centras" val-
            dybos narys R.Garbaravičius. Jis ma-
            no, kad Kaunas subrendęs tokiam
            žingsniui.
            It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

            Comment


             #13
             Iš šeštadienio "laikinosios sostinės" (lievo Lietuvos Ryto priedo kurio niekas neskaito ):

             Kaunas pamažu veržiasi iš provincijos vystyklų
             Naujos statybos miesto centre vieniems kelia euforiją, kitiems – nerimą

             LAIMUTIS GENYS
             LS KORESPONDENTAS             Politikai palaimino projektus

             „Pagaliau Kaunas išsiveržė iš savo vystyklų, atsiveria naujos erdvės, miestas įkvėps naujo oro“, – taip politikų sprendimą dėl sporto rūmų statybos Nemuno saloje ir pritarimo daugiaaukščio garažo statybai virš Karaliaus Mindaugo prospekto įvertino architektas Algimantas Kančas.

             Ketvirtadienį iki vakaro vykusiame miesto tarybos posėdyje politikų priimti sprendimai, atveriantys galimybes Nemuno saloje statyti pramogų ir sporto rūmus, modernų daugiaaukštį automobilių garažą bei „Akropolį“, vieniems sukėlė džiaugsmą, kitiems – nusivylimo kartėlį.

             Savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijų Valatkevičių džiugina tai, kad pavyko politikams įrodyti, jog būtina iš esmės keisti centrinę miesto dalį.

             „Dėl daugiaaukščio garažo buvo daug diskusijų, ne visi architektai jam pritaria, bet tai natūralu, nes šis projektas – originalus ir naujas.

             Istorija rodo, jog visada nauji reiškiniai ir modernios idėjos sulaukia pasipriešinimo, o laikas įrodo jų prasmingumą“, – sakė N.Valatkevičius.

             Įžvelgė vilniečių pavydą

             Dėl naujų statinių komplekso šalia Karaliaus Mindaugo prospekto Aplinkos ministerijoje buvo sušaukta Ekspertų taryba, kuri išsakė nemažai pastabų šio projekto nenaudai.

             Į klausimą, kodėl „Akropolio“, pramogų ir sporto rūmų samplaikai šalia esančiose erdvėse nepritarė kai kurie Aplinkos ministerijos ekspertai, N.Valatkevičius atsakė, jog kai kurie iš tų ekspertų daugelį metų nėra buvę Kaune, todėl nemato realios situacijos.

             „Įžvelgiu dar vieną priežastį, kodėl kai kurie sostinės veikėjai priešinasi naujų Kauno erdvių įvaldymui. Jie suvokia, jog kai Kaune atsiras „Akropolis“ ir modernūs pramogų ir sporto rūmai, daugelis šalies gyventojų pramogauti ir apsipirkti važiuos ne į Vilnių, o į Kauną.

             Juk laikinoji sostinė yra patogiau pasiekiama didesnei pusei šalies gyventojų“, – svarstė N.Valatkevičius.

             Architektas Eugenijus Miliūnas, projektuojantis naujuosius pramogų ir sporto rūmus Nemuno saloje, neslėpė savo džiaugsmo dėl politikų apsisprendimo.

             „Pagaliau bus galima iš esmės imtis konkrečių darbų žinant, kad jie tikrai bus įgyvendinti. Mane labai išvargino ta nežinia ir laukimas“, – sakė E.Miliūnas.

             Architektas projektą sapnavo

             Daugiaaukščio garažo virš Karaliaus Mindaugo prospekto idėjos autorius „Kauno plano“ architektas Gediminas Šinkūnas įsitikinęs, jog šis projektas duos gerų rezultatų.

             Paklaustas, kaip gimė originali automobilių aikštelės virš gatvės idėja, G.Šinkūnas sakė, jog ši mintis jam prisisapnavo.

             „Tas projektas buvo išmąstytas, išfantazuotas, gal ir Dievas mums padėjo“, – kalbėjo G.Šinkūnas.

             Jis pasakojo, jog dėl automobilių stovėjimo aikštelės į „Kauno planą“ kreipėsi „Vilniaus prekybos“ vadovai. Jie norėjo, kad būtų išspręsta į būsimąjį prekybos centrą atvyksiančių automobilių laikymo problema.

             „Išanalizavome situaciją ir supratome, jog šiuo atveju problemos negalime spręsti tradiciniu būdu – įrengiant antžeminę stovėjimo aikštelę, nes susidarytų transporto spūstys, todėl ieškojome kitų variantų“, – sakė G.Šinkūnas.

             Aptarnaus visą kompleksą

             Jis teigė, jog keturių aukštų automobilių aikštelėje galės tilpti iki pustrečio tūkstančio automobilių. Eismo sistema aikštelėje bus sutvarkyta taip, kad tiesiai iš jos vairuotojai galės išvažiuoti į jiems reikalingas gatves ir kelius, nekirsdami sudėtingų sankryžų.

             „Kadangi Nemuno saloje bus statomi pramogų ir sporto rūmai, o kitoje salos dalyje atsiras rekreacijos zona, ši keturių aukštų aikštelė atliks viso komplekso aptarnavimo funkciją“, – sakė projekto autorius.

             G.Šinkūną džiugina tai, jog atsirado jo parengto projekto oponentų.

             „Jei nebūtų pasipriešinimo, vadinasi, darome kažką ne taip“, – šmaikštavo architektas. Jis teigė, jog automobilių stovėjimo aikštelė nebus banali „dėžutė“, bet stiklinis, persišviečiantis statinys, pritaikytas prie landšafto.

             Atsivers naujos galimybės

             Šio projekto architektūrinius sprendinius rengiančio A.Kančo nuomone, pritarimas daugiaaukščio garažo bei pramogų ir sporto rūmų statybai Nemuno saloje atveria Kaunui naujas erdves ir naują urbanistikos etapą.

             „Šie projektai sudarys galimybę iš miesto centro pereiti į kitą Nemuno krantą – tiltu sujungti su centru Žemąją Fredą ir Aleksote, buvusios „Apželdinimo“ bendrovės teritorijoje, planuojamą statyti gyvenamųjų namų rajoną. Tai naujų sprendimų etapas“, – sakė A.Kančas.

             Projektui oponuojantys kai kurie architektai ir verslininkai po šio valdžios sprendimo teigė liekantys prie savo nuostatų: „Akropolis“ miesto centre – klaidingas sprendimas.

             „Miesto valdžia sudaro galimybes šalia Laisvės alėjos atsirasti didžiuliams prekybos centrams, o į Laisvės alėjos sutvarkymą beveik neinvestuoja. Tai pragaištinga praktika“, – tvirtino vienas žinomas Kauno verslininkas, nenorėjęs skelbti savo pavardės.
             It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

             Comment


              #14
              Parašė John
              Parašė Tomas
              Jis neišleidžia SP , nes neturi pinigų jį leisti taip dažnai kaip anksčiau.
              Negerai. Naujas numeris vel veluoja bent 2 savaites, nejaugi amen Statybu pilotui? Butu gaila, nes tai super laikrastukas buvo
              man labiau gaila uzsilenkusios archiformos nei sp.

              Comment


               #15
               Tai iseina, kad statys E.Miliuno projektuota sporto arena? Jeigu taip, tai cia galima rasti kelis tos arenos vidaus renderingus: http://www.abacus-architects.lt/lt.html Nors galbut tas projektas buvo pakeistas .

               Comment


                #16
                Parašė Edd
                Tai iseina, kad statys E.Miliuno projektuota sporto arena? Jeigu taip, tai cia galima rasti kelis tos arenos vidaus renderingus: http://www.abacus-architects.lt/lt.html Nors galbut tas projektas buvo pakeistas .
                Bus pakeistas. Salia mano tevu gyvena zmogus, kuris dirba su Miliunu ir daro 3D vizualizacijas. Jie buvo JAV, konsultavosi su garsiausiais architektais,kurie dare didziausias NBA arenas, todel naujuose rumuose bus pritaikyta JAV patirtis (beje, shtatuose NBA arenas projektuoja amerikos lietuvis!). Is isores bus daug stiklo, o pati arena nebus staciakampe is isores.

                Comment


                 #17
                 Tas Amerikos lietuvis architektas A.Bublys dirbo kartu su Miliūno grupe kai 1998m. laimėjo pirmą vietą. Todėl bent vidus radikaliai matyt nesikeis - nemanau, kad per 5-6 metus arenų projektavime ir statyboje įvyko koks perversmas
                 It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                 Comment


                  #18
                  Parašė Tomas
                  Tas Amerikos lietuvis architektas A.Bublys dirbo kartu su Miliūno grupe kai 1998m. laimėjo pirmą vietą. Todėl bent vidus radikaliai matyt nesikeis - nemanau, kad per 5-6 metus arenų projektavime ir statyboje įvyko koks perversmas
                  Matyt, kad kardinaliai nesikeis, taciau vistiek siektiek keisis. Gal turi senus renderingus?

                  Comment


                   #19
                   Ne, turiu tik seną Statybų Pilotą kur konkursas aprašomas. Anais laikais SP dar buvo nespalvotas, tai nelabai ten kas ir matosi
                   It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                   Comment


                    #20
                    Cia gal senas straipsnis, bet yra siek tiek technines informacijos.

                    Kauno "Akropolis" turėtų pranokti vilniškį

                    Architektai Gediminas Jurevičius ir Algimantas Kančas parengė kelias po maždaug pusantrų metų Kaune iškilsiančio prekybos ir pramogų centro "Akropolis" projekto studijas.

                    Jų teigimu, kauniškis objektas architektūrine prasme bus daug įspūdingesnis nei veikiantis Vilniuje.

                    "VP grupė" pranešė, kad Kauno naujamiestyje "Akropolio" statybos bus pradėtos 2004 metų pirmąjį pusmetį ir baigtos po metų. Dabar renkamas priimtiniausias pastato projekto variantas. Iš viso yra parengtos trys architektūrinės studijos.

                    "Akropolis" bus pačiame miesto centre. Netoli yra Laisvės alėja, Karaliaus Mindaugo krantinė, naujasis M.K.Čiurlionio tiltas. Pastatą sups praėjusio amžiaus pradžioje statyti pastatai - gyvenamieji namai, vaikų darželis, biurai. Netoli nuo būsimojo "Akropolio" dabar veikia viena gražiausių miesto bažnyčių.

                    Pasak G.Jurevičiaus, kultūros vertybių apsaugos specialistai objekto savininkams pateikė itin griežtas sąlygas, kaip gali atrodyti prekybos ir pramogų centras: "Mes turime atsižvelgti į "Akropolį" supsiančių pastatų eksterjerą ir priimti tam tikrus sprendimus. Galiu pasakyti aiškiai, kad objektas puikiai įsikomponuos į dabartinę aplinką".

                    "VP grupė" įsigijo buvusius "Kauno audinių" fabriko pastatus. Čia ir ims veikti "Akropolis". G.Jurevičiaus teigimu, pastatas nebus griaunamas. Jį reikės rekonstruoti. "Fabrikas turėjo tam tikrų įdomių architektūrinių sprendimų, kuriuos, be abejonės, išsaugosime. Tai pagyvins prekybos ir pramogų centrą", - sakė architektas.

                    Jau dabar aišku, kad statant objektą bus naudojamas plytų mūras, keraminiai paneliai ir stiklas. Bus vengiama metalinių ir skardinių detalių. Dauguma statybinių medžiagų bus tradicinės. "Pastatas bus įvairialypis, šiltas ir jaukus. Jis visiškai skirsis nuo Vilniaus "Akropolio", - teigė G.Jurevičius.

                    Anot jo, statant "Akropolį" sostinėje naudotos lengvos metalo konstrukcijos, sieniniai trisluoksniai paneliai ir medinės detalės: "Kaune metalo vengsime. Jis ne itin tiktų aplinkoje, kur gausu kultūros vertybių ir saugotinų pastatų".

                    Architekto įsitikinimu, Vilniaus "Akropolis" buvo nesudėtingas architektūros atžvilgiu. Pastato tūris - paprastas, stačiakampio formos. Kaune iškilsiančiam objektui suprojektuoti prireiks daugiau pastangų, žinių bei idėjų. "Mūsų didžiausia problema - tinkamai integruoti objektą į esamą aplinką", - kalbėjo G.Jurevičius.

                    Kauno "Akropolis" bus šiek tiek didesnis už vilniškį. Pastarojo plotas - 55 tūkst. kvadratinių metrų, o būsimo objekto - 56 tūkst. kvadratinių metrų. Sostinės "Akropolyje" per savaitę apsilanko 220-230 tūkst. žmonių. Tikimasi, kad panašiai tiek pat lankytojų užsuks ir į Kauną.

                    Vilniuje "VP grupė" į "Akropolį" investavo 130 mln. litų. Laikinojoje sostinėje ketinama išleisti daugiau nei 200 mln. litų.

                    Kauno vadovai palankiai vertina faktą, kad didžiulis pastatas atsiras miesto centre. Manoma, kad Kaune geriau nei Vilniuje išspręstas gatvių išdėstymo klausimas, todėl didelių kamščių miesto centre neturėtų būti. "VP grupės" valdybos nario Mindaugo Marcinkevičiaus teigimu, "Akropolis" suaktyvins vakarinį gyvenimą Laisvės alėjoje ir Kauno senamiestyje.

                    Kristina Kučinskaitė

                    http://www.asa.lt/cgi-bin/sna.cgi?grp=732

                    Comment

                    Working...
                    X