Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • mmm
  started a poll [KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

  [KAU] "Merkurijaus" metamorfozė

  214
  1. E.Miliūno projektas
  35,05%
  75
  2. A.Kančo projektas
  8,88%
  19
  3. G.Natkevičiaus projektas
  30,37%
  65
  4. Š.Kiaunės projektas
  3,74%
  8
  5. A.Seiboko projektas
  4,67%
  10
  6. Reikėtų palikti tokį pat ir nieko nekeist
  6,07%
  13
  7. Nei vienas variantas netinka
  11,21%
  24
  Kaune pristatyti „Merkurijaus“ rekonstrukcijos projektai
  Autorius Nerijus Budrys
  rugsėjo 20, 2007
  www.verslosavaite.lt

  Ketvirtadienį Laisvės alėjoje priešais „Merkurijaus“ prekybos centrą pastatytoje palapinėje vyko architektų pleneras, kuriame buvo pristatyti penki pačioje Kauno širdyje esančio pastato rekonstrukcijos projektai. Vienų architektų vizijos buvo asketiškos ir santūrios, kitos buvo panašios į nusileidusius ateivių laivus.

  Investuoti į naują projektą ketinančiai Kanados ir Olandijos kapitalo kompanijai „Homburg“ priklausančios bendrovės „Homburg valda“ direktorius Džeimi Torpei (Jamie Torpey) teigė suprantantis šio pastato reikšmę Kaunui ir Laisvės alėjai, todėl jo rekonstrukcija bus vykdoma ypač dėmesingai.

  „Laisvės alėja yra unikali gatvė. Kai Lietuvoje apsilankiau pirmą kartą, mane nustebino čia tvyranti energija“, - sakė Dž. Torpei.

  Pasak jo, „Homburg“ nori prisidėti prie tolesnio Laisvės alėjos vystymo, todėl vietoj “Merkurijaus” išaugsiantis statinys turėtų atspindėti šios unikalios alėjos dvasią.

  „Tikiu, kad kartu su vietiniais architektais priimsime geriausią sprendimą. Visus kauniečius taip pat kviečiu prisidėti prie diskusijų”, - ragino „Homburg valda“ direktorius.

  Plenero metu vertinimo komisijos nariams ir žiniasklaidai savo projektus pristatė patys architektai ar jų atstovai. Jie turėjo parengti multifunkcinio pastato viziją, kuriame būtų gyvenamieji, biurų, prekybos ir visuomeniniai (kavinės ir pan.) bei automobilių parkavimo plotai. Galiausiai apie projektus savo nuomonę išsakė ir recenzentas.

  1. E.Miliūno projektas

  Eugenijus Miliūnas pateikė bene labiausiai kaunietišką ir prie aplinkinių pastatų derantį projektą, išlaikantį geriausias tarpukario Kauno tradicijas.

  Pirmas aukštas būtų skirtas prekybai – kiti gyvenamajam plotui ir biurams. Du požeminiai aukštai – prekybai ir parkavimui.

  Pastatas turėtų gyventojams skirtą vidinį kiemą ir, kaip jį įvardino architekto atstovas, pastatą „parazitą“, kuris būtų iškilęs virš komplekso ir skirtas jam pagyvinti. Pagal architekto sumanymą jame galėtų įsikurti apžvalgos aikštelės bei kavinės.

  Recenzentas apie šį projektą atsiliepė gana palankiai įvertindamas jo pritaikymą prie aplinkos, tačiau kritikavo sprendimą pernelyg didelę dalį paskirti gyvenamajam plotui.

  2. A.Kančo projektas


  Algimantas Kančas pasiūlė gana asketišką „ramių“ formų stiklinio fasado statinį, išoriškai bene labiausiai panašų į dabartinį “Merkurijaus” pastatą. Tik naujasis sutaptų su kitų pastatų užstatymo linija (prieš dabartinį “Merkurijų” yra palikta nemažai erdvės). Pastato plotai pagal paskirtį būtų paskirstyti panašiai kaip ir E. Miliūno projekte.

  Recenzentas apie šio architekto projektą išreiškė lygiai tokį patį priekaištą dėl pernelyg didelių gyvenamųjų plotų ir įvertinęs pastato asketiškumą pastebėjo, kad jis galėtų būti gyvesnis ir labiau pritaikytas prie aplinkos.

  3. G.Natkevičiaus projektas

  Gintautas Natkevičius atkreipė dėmesį į tai, kad ties „Merkurijumi“ susikerta dvi didžiausios pėsčiųjų arterijos Kaune: Laisvės alėja nuo senamiesčio iki Soboro ir Daukanto gatvė nuo Nemuno iki Žaliakalnio. Todėl jis pasiūlė bene labiausiai išsiskiriantį projektą – plastiškų formų, didelio tūrio, žalsvo stiklo pastatą, kažkuo primenantį netgi ateivių erdvėlaivį.

  Pasak architekto, šis pastatas turėtų puikiai pritapti prie Laisvės alėjos skleidžiamos energijos, nuolatinių žmonių srautų joje. Todėl ir visas pastatas turėtų būti skirtas komercinėms patalpoms – per skaidrų fasadą turėtų matytis nuolatinis judesys, vykstantis pastato viduje. Gyvenamasis kompleksas numatytas atokiau nuo gatvių ir komercinių patalpų.

  Recenzentas nuogąstavo, kad įgyvendinus šį projektą jis atrodytų tarsi svetimkūnis Laisvės alėjoje ir sudarytų precedentą čia statyti ir daugiau tokių pastatų.

  4. Š.Kiaunės projektas

  Šarūnas Kiaunė, kaip ir A. Kančas, pasiūlė gana paprastą, asketiškų formų pastatą, tačiau skirtingai nei pastarasis, atsižvelgdamas į dabartinį aplinkinių gatvių užstatymą, savo projekte numatė į Daukanto gatvę atgręžtą fasadą padaryti žymiai aukštesnį nei į atsuktą į Laisvės alėją.

  Pirmasis aukštas primintų dabartinį pastatą tuo, kad po šiek tiek išsikišusiu antruoju aukštu būtų palikta erdvė būriuotis žmonėms, galbūt ten galėtų veikti lauko kavinė. Kaip ir daugelyje kitų projektų, pirmieji du aukštai būtų skirti komercijai, kiti – gyvenamiesiems plotams. Fasaduose vyrautų stiklas ir betonas.

  Recenzento pastabos apie šį projektą buvo beveik identiškos kaip ir apie A. Kančo bei A. Miliūno projektus.

  5. A.Seiboko projektas

  Alvydas Seibokas, vienintelis architektas iš Vilniaus, dalyvavęs šiame konkurse, pateikė projektą, savo koncepcija taip pat gerokai besiskiriantį nuo kitų. Pastatas susideda iš keleto skirtingo tūrio dalių, o ties gatvių susikirtimu esantis pastato kampas – labai nedidelio aukščio, kad nebūtų užgožtas ties kita Laisvės alėjos ir Daukanto gatvių sankirta esantis istorinis “Metropolio” bokštelis.

  A. Seibokas siūlė fasadus papuošti lietuviškomis medžiagomis – įrėmintomis rankų darbo šamoto plokštėmis ir taip, pasak jo, priminti, kad architektūra nėra vien techinis darbas, bet ir menas.

  Recenzentas šį projektą įvertino palankiausiai iš visų, girdamas idėją neužgožti „Metropolio“ bokštelio ir atsigręžti į meną. Tačiau atkreipė dėmesį į nedidelį pastato tūrį ir abejojo ar tai patiks užsakovams.

  Štai taip „Merkurijus" atrodo šiomis dienomis


  Šiek tiek istorijos:

  Naujieji savininkai žada atnaujinti „Merkurijų"

  www.delfi.lt
  ELTA
  2007 vasario mėn. 28 d.

  Kauno Laisvės alėjoje esantį buvusį prekybos centrą "Merkurijus" už 38,6 mln. litų įsigijo užsienio kapitalo įmonė "Homburg investicijos". Naujieji savininkai žada modernizuoti pastatą ir nekeisti buvusios objekto paskirties - po rekonstrukcijos patalpos bus ir vėl nuomojamos prekybos įmonėms, rašo „Kauno diena”.

  Buvusio AB "Merkurijus" valdybos pirmininko ir akcininko Valdemaro Šerkšnio teigimu, naujieji įmonės šeimininkai planuoja atgaivinti buvusį prekybos centrą. Šiuo metu "Homburg" per įmonę "Homlit 3" valdo 95,07 proc.

  "Merkurijaus" akcijų. "Homburg group" yra tarptautinė nekilnojamojo turto plėtros įmonių grupė, ji skelbia, jog jos sutartys ir įsipareigojimai Baltijos šalyse sudaro daugiau kaip 165,73 mln. litų.
  Kauno architektai suka galvas, kaip atnaujinti "Merkurijų"

  Jūratė Anilionytė, www.lrt.lt
  2007 rugsėjo mėn. 19 d.

  Iš mirties taško po truputį judančioje Kauno Laisvės alėjoje savivaldybė ir verslininkai planuoja investicijas, praneša LTV naujienų tarnyba. Savivaldybė jau šįmet ketina pastatyti naujus šviestuvus ir skaičiuoja, kiek kainuos kapitaliai pertvarkyti Laisvės alėją.

  Tuo metu architektai , kaip po rekonstrukcijos turėtų atrodyti centrinės miesto gatvės simboliu tapęs „Merkurijus“.

  Pačiame Laisvės alėjos viduryje prieš ketvirtį amžiaus statytas „Merkurijus“ – nepasikeitęs. Tąsyk didžiausios Kaune universalinės parduotuvės statyba kainavo daugiau kaip 2,5 mln. rublių. Pastato langai gaminti Vokietijoje, o architekto Algimanto Sprindžio darbą akylai stebėjo tuometinė Kauno valdžia.

  Pastarąjį dešimtmetį vis tuštėjantis pastatas keliavo iš vienų rankų į kitas. „Merkurijų“ nusipirkusi Olandijos bendrovė kitąmet ketina pradėti jo rekonstrukciją. Per 20 metrų siekiančiame pastate planuojamos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, prabangios parduotuvės, biurai, butai.

  „Turime rasti tokią ribą, kad jis būtų įdomus, šiuolaikiškas ir ilgaamžis. Tokie dariniai yra patys sunkiausi architektūroje“, – teigė architektas Algimantas Kančas.

  Skaičiuojama, kad investicijos į pastato rekonstrukciją sieks apie 100 mln. Lt ir išjudins Laisvės alėjos pertvarką. Dar šįmet Kauno valdžia ketina už 5 mln. Lt pakeisti šviestuvus.

  „Tai, kas yra pastatyta, dar duoda pagrindo galvoti, kad tai nėra pats geriausias variantas, reikia dar geresnių“, – tvirtino Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.

  Kitąmet savivaldybė ketina rengti techninį Laisvės alėjos projektą ir ieškoti per 100 mln. Lt dangai, suoliukams ir komunikacijoms keisti.
  "Merkurijus prieš pat uždarymą, 2007 m. balandžio 22 d. (foto Liutass)  Laisvės alėjos kontekste


  Iš Daukanto g. pusės
  Iš kiemo pusės (LRT kiemelio)


  Požeminis įvažiavimas po "Merkurijumi"


  Kiemelis


  Bookinistų praėjimai


  Fasadas


  Bokštas
  Paskutinis taisė liutass; 2008.04.22, 14:20.

 • sv-x-as
  replied
  Projektavimas kiek girdėjau prasidės kitų metų pradžioje. Tai ranga gal kitų metų gale?

  Komentuoti:


 • karolis1993
  replied
  Vakar praeidamas užmačiau,kad lyg pakeista tvora ir statybininkų vagonėliai prie pat, gal pajudės pagaliau?

  Komentuoti:


 • Cezaris
  replied
  Parašė karolis1993 Rodyti pranešimą
  Gal yra kokiu naujienu? Metai beveik praejo ir jokio judesio..
  Apart to kas straipsnyje minima, tai tikrai juda pasiruošimas. Šiuo metu dėlioja funkcijas. Susidomėjimo iš potencialių nuomininkų irgi lyg nemažo turi. Turėtų būti gero lygio, išties šiuolaikiškas (gerąja prasme) projektas su taip pat nemažom pusiau visuomeninėm erdvėm. Pirmi aukštai komercija, pačiam viršuj apartamentai pardavimui. Iš miesto pusės urėtų ne tik "kampą sutvarkyti", bet išties funkciškai gal net mažoj skalėj urbanistiškai praturtint miestą.

  Komentuoti:


 • Sklansky
  replied
  Nors projekto rangovą žadama pasirinkti tik po to, kai iki galo bus parengtas darbo projektas, apie numanomas statybų pabaigos gaires jau kalbama – darbai, prasidėję 2018-aisiais, iškart po sklypo įsigijimo, ketinami baigti 2021 metų pabaigoje arba 2022-ųjų pirmoje pusėje.

  Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kau...i-tvora-925128

  Komentuoti:


 • karolis1993
  replied
  Gal yra kokiu naujienu? Metai beveik praejo ir jokio judesio..

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė kesukazzz Rodyti pranešimą

  Būk ramus ras jie tuos statytojus, visam pasaulį pilna tų statybos kompanijų, paskelbs tarptautinį konkursą ir ne viena statybos kompanija bus tarp tų norinčių statyti. Dar labai džiugu, kad statys pagal A. Kančo ir E. Miliūno studijų projektą, o ne vėl kokiam Netkevičiui duos naujai projektuoti.
  Iš kur žinai, kad pagal tą projektą? Kad parašyta pranešime, kad dydis ir paskirtis nesikeis? Nebūtinaik reiškia, kad architektūros ar fasado nekeis.

  Beje čia pajuokė Natkevičių kažkas, tai būtent šito įdėto projekto fasadas grynai natkevičiškas, tik, kad spalva mažau pilka

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Parašė Remas123 Rodyti pranešimą

  As perskaiciau 15 min ir iskart mintis kas gali Rakauskam statyt ? Daugelis diziuju jau gave klynus . Projektuotoju neranda su kuo dirbt . Palinkesim sekmes
  Nepagavau minties. Kas statys? Tai kaip ir dazniausiai jiems stato PST arba Kausta arba dar aibe kitu imoniu. Dali gaus pavedimu, o kita dali pasiims armaturomis ir kitomis statybinemis medziagomis busimiems ju projektams, kuriu netruksta.

  Komentuoti:


 • kesukazzz
  replied
  Parašė Remas123 Rodyti pranešimą

  pabandyk tu tarptautine prisikviest su tokiom sumom Nebent tiems patiems Turkams isiulys salia stadiono tada gal patikeciau
  O tarkim Latvijos, ar Lenkijos statybos kompanijos tau ne iš užsienio? Latviai labai daug kuriuose Lietuvos konkursuose dalyvauja. Kad ir tie patys turkai pastatys, jeigu neatsiras tavo manymu Lietuvos statybos kompanijos. Esu beveik garantuotas, kad statys Lietuvos statybinė kompanija, tik palaukim ir viskas paaiškės.

  Komentuoti:


 • Remas123
  replied
  Parašė kesukazzz Rodyti pranešimą

  Būk ramus ras jie tuos statytojus, visam pasaulį pilna tų statybos kompanijų, paskelbs tarptautinį konkursą ir ne viena statybos kompanija bus tarp tų norinčių statyti. Dar labai džiugu, kad statys pagal A. Kančo ir E. Miliūno studijų projektą, o ne vėl kokiam Netkevičiui duos naujai projektuoti.
  pabandyk tu tarptautine prisikviest su tokiom sumom Nebent tiems patiems Turkams isiulys salia stadiono tada gal patikeciau

  Komentuoti:


 • index
  replied
  Parašė MindesAcc Rodyti pranešimą

  Gal turi nuotraukas kaip tas projektas atrodo?


  Komentuoti:


 • MindesAcc
  replied
  Parašė kesukazzz Rodyti pranešimą

  Būk ramus ras jie tuos statytojus, visam pasaulį pilna tų statybos kompanijų, paskelbs tarptautinį konkursą ir ne viena statybos kompanija bus tarp tų norinčių statyti. Dar labai džiugu, kad statys pagal A. Kančo ir E. Miliūno studijų projektą, o ne vėl kokiam Netkevičiui duos naujai projektuoti.
  Gal turi nuotraukas kaip tas projektas atrodo?

  Komentuoti:


 • kesukazzz
  replied
  Parašė Remas123 Rodyti pranešimą

  As perskaiciau 15 min ir iskart mintis kas gali Rakauskam statyt ? Daugelis diziuju jau gave klynus . Projektuotoju neranda su kuo dirbt . Palinkesim sekmes
  Būk ramus ras jie tuos statytojus, visam pasaulį pilna tų statybos kompanijų, paskelbs tarptautinį konkursą ir ne viena statybos kompanija bus tarp tų norinčių statyti. Dar labai džiugu, kad statys pagal A. Kančo ir E. Miliūno studijų projektą, o ne vėl kokiam Netkevičiui duos naujai projektuoti.

  Komentuoti:


 • liutass
  replied
  Gal Turkai

  Komentuoti:


 • RokasLT
  replied
  Parašė Remas123 Rodyti pranešimą

  As perskaiciau 15 min ir iskart mintis kas gali Rakauskam statyt ? Daugelis diziuju jau gave klynus . Projektuotoju neranda su kuo dirbt . Palinkesim sekmes
  Kokį lenką susiranda, juk jis mėgsta pigiai

  Komentuoti:


 • Remas123
  replied
  Parašė Efka_01 Rodyti pranešimą
  Naujieji savininkai atskleidė būsimą „Merkurijaus“ paskirtį: kaip stipriai ji pasikeis?

  Read more: http://kaunas.kasvyksta.lt/2018/09/24/verslas/atskleide-busima-zymiojo-merkurijaus-prekybos-centro-paskirti-kaip-stipriai-ji-pasikeis/#ixzz5S0e77OT5

  As perskaiciau 15 min ir iskart mintis kas gali Rakauskam statyt ? Daugelis diziuju jau gave klynus . Projektuotoju neranda su kuo dirbt . Palinkesim sekmes

  Komentuoti:


 • Efka_01
  replied
  Naujieji savininkai atskleidė būsimą „Merkurijaus“ paskirtį: kaip stipriai ji pasikeis?

  Read more: http://kaunas.kasvyksta.lt/2018/09/24/verslas/atskleide-busima-zymiojo-merkurijaus-prekybos-centro-paskirti-kaip-stipriai-ji-pasikeis/#ixzz5S0e77OT5

  Kauno Laisvės alėjoje buvusio prekybos centro „Merkurijus“ žemės sklypą su statiniais bei rekonstrukcijos projektu įsigijo „Litvalda“ įmonių grupė. Naujieji savininkai ketina čia įrengti prekybos centrą su administraciniais ir gyvenamosios paskirties pastatais bei požeminėmis stovėjimo aikštelėmis

  Komentuoti:


 • Magician
  replied
  Miliūno projektas toks neįžeidus visai buvo. Natkevičiaus ateivių laivas ok, bet ne tai vietai visgi. Manau, kad bandys esamą projektą pritaikyt savo tikslams.

  Bet jeigu Natkė rimtai tiesiog numes savo studentams sumesti juodą stačiakampį gretasienį, tai pirmu greitumu eisiu prisirišti prie armatūros ir garsiai rėksiu, kol mane iš ten pjaus gaisrininkai.

  Komentuoti:


 • Taiga
  replied
  Nepaisant to, kad Rakauskas senior yra nu žiauriai nušvitęs, bet jei tą projektą įgyvendins Megos išplėtimo lygiu (minus keistas parkingas, skirtas važinėtis elektriniais golfo automobiliukais), tai aš asmeniškai būsiu labai patenkintas. IMHO stambūs vietiniai verslai yra daug saugesnė opcija, nei mistiniai užsienio developer'iai.

  Komentuoti:


 • MintiesRatas
  replied
  Įdomu ar projektas išliks tas pats (Kančo/Miliūno) ar reikalus į savo rankas perims Kauno super-architektas..

  Komentuoti:

Working...
X