Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kauno arena | 3 etapas | E. Miliūno projektas

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kauno arena | 3 etapas | E. Miliūno projektas

  Nutrauktos derybos su prancūzais dėl Kauno arenos

  2007 liepos mėn. 20 d.

  Remdamasis ketvirtadienio Kauno miesto tarybos sprendimu miesto savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas pasirašė įsakymą, kuriuo nutraukiamos derybos su Nemuno salos sporto areną projektuojančia Prancūzijos bendrove „Bougues Batiment International" (BBI).

  Kartu su įpareigojimu ketvirtadienį tarybos nariai rekomendavo administracijos direktoriui atnaujinti sustabdytus arenos projektavimo darbus su architektu Eugenijumi Miliūnu, kuris turi praktiškai užbaigtą arenos projektą.

  DELFI primena, kad už tai, jog derybos su BBI būtų nutrauktos, balsavo 18 tarybos narių iš 41. Nemaža dalis tarybos narių apskritai atsisakė balsuoti už jų teigimu neparuoštą protokolinį pasiūlymą.

  "Žalgirio" atstovai Kauno miesto tarybos posėdžio išvakarėse tarybos nariams išplatino laišką, kuriame ragino nenutraukti derybų su BBI.

  „Manome, kad išsaugodami galimybę derėtis su Prancūzijos bendrove, jeigu paaiškėtų, kad alternatyvūs variantai Kauno miesto tarybos nariams atrodo ne tokie patrauklūs kaip BBI pasiūlymas, išsaugosite galimybę ir mūsų klubui išlikti stipriausioje Europos krepšinio lygoje, bei galimybę Kaunui turėti savo simbolį – sporto ir pramogų rūmus“, – rašoma „Žalgirio“ pranešime.

  Už arenos projekto rengimą jau buvo sumokėta tiek architektui Eugenijui Miliūnui (2,8 mln. Lt), tiek BBI (1,2 mln Lt).

  Konkursą Nemuno saloje statyti areną laimėjusi Prancūzijos kompanija vis nesutarė su Kauno miesto savivaldybe dėl objekto kainos. Pirminis prancūzų pasiūlymas buvo areną pastatyti už maždaug 500 mln. Lt, vėliau kaina buvo sumažinta iki maždaug 440 mln. Lt, tačiau savivaldybė gali arenai skirti Koncesijos įstatymo leistiną 200 mln. Lt sumą.

  Kauno meras Andrius Kupčinskas anksčiau sakė, kad nesėkmingą derybų baigtį daugiausiai lėmė neaiški BBI pozicija dėl ES lėšų, be kurių prancūzų siūlomo projekto būtų neįmanoma įgyvendinti. Vyriausybė šiam projektui iš ES lėšų sakė galinti skirti iki 60 mln. Lt.

  „Galima sakyti, kad jeigu savivaldybė yra numačiusi mokėti ne daugiau nei 200 mln. Lt koncesinio mokesčio, tai prancūzų derybų grupė iki šiol aiškino, kad panašią paramą galėtų skirti ir Vyriausybė ir jie beveik tuo įsitikinę", – anksčiau tvirtino jis.

  Mažmeninės prekybos tinklo „Senukai" savininkas ir prezidentas Augustinas Rakauskas siūlo Kaunui daugiausiai iš savo asmeninių lėšų pastatyti sporto areną šalia greitkelio Vilnius – Klaipėda, prie prekybos ir laisvalaikio centro „Mega".

  A. Rakauskas tvirtina, kad už 200 mln. Lt pastatytų 12,5 tūkst. vietų areną, kuri duris atvertų 2009 metais. Verslininkas teigia, kad arenos statyboms skirs 110 milijonų Lt asmeninių lėšų. 40 mln. Lt planuoja gauti iš ES. Iš miesto valdžios A.Rakauskas tikisi 50 mln. Lt infrastruktūros sukūrimui.

  Kauno meras, nerimaujančius, kad arenos apskritai gali nebūti, ramina, jog savivaldybė pernelyg nerizikuoja, nes netgi ir nepastačius naujosios arenos 2011 metais Europos krepšinio čempionatas vykti galėtų Kauno sporto halėje, tiesa, tik pogrupio varžybos.

  Jis primena, kad 2003 metais Europos krepšinio čempionato finalas Švedijoje vyko 6 tūkst. vietų arenoje, o Kaunas vis dar turi Kauno sporto halę.
  „Didvyrių” išvijusių Vakarų kompaniją iš Kauno sąrašas

  Balsavusieji „UŽ” palaikė (neprieštaravo) sprendimą nutraukti derybas su Prancūzijos kompanija. sąraše yra 41 Tarybos narys, užsiregistravo - 34, balsavo - tik 19, iš jų 18 - UŽ, vienas - susilaikė.

  1. Adolfas Antanas Balutis už
  2. Ona Balžekienė už
  4. Petras Bingelis už
  5. Gediminas Budnikas susilaikė
  7. Stanislovas Buškevičius
  8. Rimantas Didžgalvis už
  9. Gintaras Jonas Furmanavičius
  11. Irena Gerčienė už
  12. Edita Gudišauskienė už
  13. Raimundas Kaminskas už
  14. Loreta Kekienė
  15. Žaneta Klebanskaja
  16. Jonas Koryzna už
  17. Kęstutis Kriščiūnas
  18. Bronislovas Kučinskas
  19. Loreta Kudarienė už
  20. Andrius Kupčinskas už
  22. Kazimieras Kuzminskas už
  23. Gintautas Labanauskas
  24. Ohnta Leiputė
  25. Antanina Medviedevienė
  26. Rimantas Mikaitis už
  28. Algimantas Mileika
  29. Marijus Panceris už
  30. Pranas Paškevičius
  31. Rimutė Prievelienė
  32. Rimas Antanas Ručys
  33. Ona Nijolė Rudgalvienė už
  35. Gintarė Skaistė už
  36. Rytis Šatkauskas
  38. Steponas Vaičikauskas
  39. Vladas Žalnerauskas už
  40. Stasys Žirgulis už
  41. Gediminas Žukauskas už
  E.Miliūnas iki metų pabaigos įpareigotas užbaigti Kauno arenos projektą

  2007 liepos mėn. 23 d.

  Praėjusį ketvirtadienį Kauno miesto tarybai nusprendus nutraukti derybas su Nemuno salos sporto areną projektavusia Prancūzijos bendrove „Bouygues Batiment International" arenos statybos reikalai sparčiai vystosi jau kita linkme. Pirmadienį buvo pratęsta arenos projektavimo sutartis su architektu Eugenijumi Miliūnu, kuris iki gruodžio 31 dienos įpareigotas arenos projektą užbaigti.

  Arenos projektavimo sutartis su E.Miliūno buvo pasirašyta dar 1998 metais, tačiau projektavimo darbai buvo du kartus stabdyti ir du kartus vėl pratęsti.

  Šiuo metu E.Miliūnas turi praktiškai parengtą arenos projektą, kurio visiškam užbaigimui ir techninio projekto parengimui Kauno valdininkai davė laiko iki gruodžio 31 dienos.

  Pats architektas projekto užbaigimui prašė daugiau laiko, tačiau Kauno valdžia nusprendė, kad ilgiau laukti nebegalima.

  „Baigus projektavimo darbus iškart bus skelbiami konkursai statybų rangovams ir arenos operatoriui", - sakė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas.

  Už arenos projektavimą E.Miliūnui Kauno savivaldybė jau yra sumokėjusi 2,6 mln Lt. Pasak architekto projekto užbaigimui ir techninio projekto parengimui prireiks dar 1,2 mln. Lt. 1998 metais Kauno savivaldybė E.Miliūnui ir buvo įsipareigojusi sumokėti 3,8 mln Lt.

  E.Miliūnas prognozavo, kad 15 tūkst. vietų arena nekainuos daugiau nei 200 mln. Lt.

  „Kol neparengtas techninis projektas sunku prognozuoti kainą, tačiau mes taikomės į 190 mln. Lt sumą ir sieksime, kad arena nebūtų brangesnė", - sakė E.Miliūnas.

  Pasak A.Keserausko, jei viskas klostysis sėkmingai arena Nemuno saloje stovės 2009 metų pabaigoje.

  Diskusijos dėl Prancūzijos bendrovės „Bougues Batiment International" (BBI) siūlomos arenos Kaunui
  Diskusijos dėl E.Milūno arenos projekto  Paskutinis taisė liutass; 2008.07.16, 12:46.

  #2
  O! Senai laukiau, kol kas nors ipaisys "Kauno arena | 3 etapas".

  Comment


   #3
   Parašė ernestas Rodyti pranešimą
   O! Senai laukiau, kol kas nors ipaisys "Kauno arena | 3 etapas".
   Šios temos sukūrimas neprasidėjus arenos statyboms reiškia tik vieną, kad bus ir ketvirtoji dalis.

   O čia bus tos pačios peripetijos, iš esmės. Tik tema dedikuojama kitam projektui.
   Įžvalgos.lt - FB - G+

   Comment


    #4
    Istorija su BBI jau baigėsi, todėl tema uždaryta. Prasidėjo naujas etapas, todėl ir tema nauja. Čia pageidautina diskutuoti tik į temą

    Comment


     #5
     o kai pradės statyt, kursim 4 etapą? man patiko kažkieno pasakymas kad iš tikro gryžom į pirmą etapą. nesvarbu, pamastymai

     kad nekalbėt apie orą, dedu keletą vaizdelių iš to laiko kuomet E.Miliūno projekto buvo atsisakyta, o pastarasis pristatė, ką nuveikė. kaip suprantu , dabar vėl pradedama nuo tuometinės projekto būklės . Info iš žurnalo "CENTRAS" 2006 NR.5.

     gal ir ne visai kokybiški vaizdeliai, bet pradžiai. Lauksim geresnių

     visas straipsnis:

     Comment


      #6
      Citata:
      Parašė somis
      atrodo Švyturys turi draugų Kauno dienoje
      Šiaip nenorėčiau, kad Žalgirio arena būtų pavadinta lietryčio rėmėjo vardu.

      Melskis kad ji isvis butu pastatyta ir man nesvarbu ar tai bus "Pampers", "Gorbatschow Vodka" ar "Svyturio" arena svarbu kad ji stoves.

      Labai idomus ir netgi pasakyciau charakteringas pasisakymas. Tai tiesa, kad daugeliui Lietuvoje jau nebesvarbu, kokia kaina yra gaunamas , svarbu tik rezultatas. Kitaip sakant, jei Rusiija pasiulytu finansuoti arena su priavalomu pavadinimu "Velikaja Rossija", tai atsirastu Kaune daug pritarianciu... -- koks gi skirtumas kaip vadinasi.... svarbu, kad yra kur zaisti zalgiriui, ir kur nueiti pagerti alus ir pastaugti.... O Lietuva? Kas ta Lietuva? Kai yra alaus ir arena....

      Comment


       #7
       Eee... Šiaulių arena irgi E. Miliūno projektas? Panašu, kad bus 2 panašios tabletės ant Lietuvos. O sprendžiant iš tų paveiksliukų arena stogo neturės. Vat tau ir pigumas.

       Comment


        #8
        Parašė Vladass Rodyti pranešimą
        Labai idomus ir netgi pasakyciau charakteringas pasisakymas. Tai tiesa, kad daugeliui Lietuvoje jau nebesvarbu, kokia kaina yra gaunamas , svarbu tik rezultatas. Kitaip sakant, jei Rusiija pasiulytu finansuoti arena su priavalomu pavadinimu "Velikaja Rossija", tai atsirastu Kaune daug pritarianciu... -- koks gi skirtumas kaip vadinasi.... svarbu, kad yra kur zaisti zalgiriui, ir kur nueiti pagerti alus ir pastaugti.... O Lietuva? Kas ta Lietuva? Kai yra alaus ir arena....
        Pavadinimas nėra nesvarbus, žmogus sakydamas:
        Parašė kukaracha Rodyti pranešimą
        Melskis kad ji isvis butu pastatyta ir man nesvarbu ar tai bus "Pampers", "Gorbatschow Vodka" ar "Svyturio" arena svarbu kad ji stoves.
        emocijomis vadovavosi, realiai jis ir pats tam nepritartų (bent jau ne viskam, ką išsakė). Nereikia tokios dramos

        Parašė rat Rodyti pranešimą
        Eee... Šiaulių arena irgi E. Miliūno projektas? Panašu, kad bus 2 panašios tabletės ant Lietuvos. O sprendžiant iš tų paveiksliukų arena stogo neturės. Vat tau ir pigumas.
        Na, matai, E. Miliūnas mėgsta originalius sprendimus. Šiauliuose - holografinio stiklo fasadas, Kaune - arena-kabrioletas.

        Ironija į ironiją
        Paskutinis taisė ; 2007.08.03, 14:57.
        Įžvalgos.lt - FB - G+

        Comment


         #9
         Parašė Rodyti pranešimą
         Šios temos sukūrimas neprasidėjus arenos statyboms reiškia tik vieną, kad bus ir ketvirtoji dalis.

         O čia bus tos pačios peripetijos, iš esmės. Tik tema dedikuojama kitam projektui.
         Arba ne.
         Sis etapas (tema) labai aiskus ir konkretus -i tai itraukta ir pacio projekto statybos. Esanat reikalui (del ko as abejoju), galima si etapa pasmulkint, pvz 3.1 ; 3.2 ir pan.
         Na nebent, tu turi omenyje gerb. Rakausko arena

         Comment


          #10
          Parašė ernestas Rodyti pranešimą
          Arba ne.
          Sis etapas (tema) labai aiskus ir konkretus -i tai itraukta ir pacio projekto statybos. Esanat reikalui (del ko as abejoju), galima si etapa pasmulkint, pvz 3.1 ; 3.2 ir pan.
          Na nebent, tu turi omenyje gerb. Rakausko arena
          Rakauską pamirškit

          Skaidyti galit kaip jums patogiau, esmė buvo, kad prireiks dar vienos temos, o ne skaičiukas prie jos
          Įžvalgos.lt - FB - G+

          Comment


           #11
           gi as tau sakau, jog nebus butinybes tam

           Comment


            #12
            Parašė Rodyti pranešimą
            Rakauską pamirškit
            Trumpam taip, taciau kai Miliuno projektas bus perduotas svarstyti galutiniam pritarimui savivaldybei Rakauskas ir vel atsiras su pasiulimais jog jis dvigubai pigiau statys arena prie Megos taip buvo su Pranzusais taip buvo ir su paciu Miliunu 2005 metais taip bus ir 2008 metais vel su tuo paciu Miliuno projektu.

            Comment


             #13
             Parašė ernestas Rodyti pranešimą
             gi as tau sakau, jog nebus butinybes tam
             Bus. Nes iki 2008 metų pavasario, kada ir numatoma arenos statybų pradžia, čia bus begalė pranešimų, skirtų ekonominėms, politinėms ir t.t. arenos peripetijoms aptarti.

             Statant prancūzų areną jos statybų eiga nuo peripetijoms skirtų diskusijų taip pat būtų atskirta į kitą temą. Tą patį siūlau daryti ir čia.

             Parašė kukaracha Rodyti pranešimą
             Trumpam taip, taciau kai Miliuno projektas bus perduotas svarstyti galutiniam pritarimui savivaldybei Rakauskas ir vel atsiras su pasiulimais jog jis dvigubai pigiau statys arena prie Megos taip buvo su Pranzusais taip buvo ir su paciu Miliunu 2005 metais taip bus ir 2008 metais vel su tuo paciu Miliuno projektu.
             Ne visada vaikas, užsimanęs saldainio, jį gauna. Rakauskas su laiku irgi tai supras. O su tuo vaiku mums reiktų mažiau terliotis, tegul jis sapalioja.

             Aš galiu pakartot šios kadencijos tiek Kauno miesto Mero, tiek Kauno miesto Savivaldybės Tarybos nutarimus, kurie, įvertinus abidvi alternatyvas (E. Miliūno ir Rakausko projektai) aiškiai sako - mums priimtinas yra E. Miliūno variantas ir su juo turi būti dirbama.

             Bus ir jau yra.
             Paskutinis taisė ; 2007.08.03, 14:52.
             Įžvalgos.lt - FB - G+

             Comment


              #14
              Parašė Vladass Rodyti pranešimą
              Citata:
              Labai idomus ir netgi pasakyciau charakteringas pasisakymas. Tai tiesa, kad daugeliui Lietuvoje jau nebesvarbu, kokia kaina yra gaunamas , svarbu tik rezultatas. Kitaip sakant, jei Rusiija pasiulytu finansuoti arena su priavalomu pavadinimu "Velikaja Rossija", tai atsirastu Kaune daug pritarianciu... -- koks gi skirtumas kaip vadinasi.... svarbu, kad yra kur zaisti zalgiriui, ir kur nueiti pagerti alus ir pastaugti.... O Lietuva? Kas ta Lietuva? Kai yra alaus ir arena....
              O tu ponas labai isrankus Pranzusai state "per prabangu" projekta o dabar tau netinka potencialus investuotojai naujam projektui bet isidemek jog savivaldybe viena be privaciu lesu nepajegs pasistatyti o as nieko pries jeigu sugebesi prikalbinti "padorias" firmas investuoti taciau manau taip nebus nes investuos tas kas tures daugiausia naudos o krepsinio varzybu metu parduodama butent alus ir ttl o ne pv "Achemos" trasos ar "Utenos duona" pastaroji netokia ir didele jog istengtu finansuoti cia tik siap sau pavizdys jog suprastum kad tiek daug alternatyvu ir nera taip kaip ir dideliu firmu nera kurioms vardo nupirkimas nestu nauda.

              Comment


               #15
               Parašė kukaracha Rodyti pranešimą
               O tu ponas labai isrankus Pranzusai state "per prabangu" projekta o dabar tau netinka potencialus investuotojai naujam projektui bet isidemek jog savivaldybe viena be privaciu lesu nepajegs pasistatyti o as nieko pries jeigu sugebesi prikalbinti "padorias" firmas investuoti taciau manau taip nebus nes investuos tas kas tures daugiausia naudos o krepsinio varzybu metu parduodama butent alus ir ttl o ne pv "Achemos" trasos ar "Utenos duona" pastaroji netokia ir didele jog istengtu finansuoti cia tik siap sau pavizdys jog suprastum kad tiek daug alternatyvu ir nera taip kaip ir dideliu firmu nera kurioms vardo nupirkimas nestu nauda.

               Nesu as isrankus. Gal tau tik taip pasirode. O del firmu, tai as ne pries jei jau katastrofa ir nera visai pinigu... Bet tai turi atitikti Lietuvos valstybes interesus. Arena negali vadintis nei Lukoil, nei Gazprom vardu, nepriklausomai nuo to kiek tos kompanijos investuotu...Manau, nereikia aiskinti kodel... O beje Siauliai pasistate be jokiu ten papildomu pavadinimu... O kodel Kauno arena negaletu vadintis pavadinimu, kuris turetu nac. aspekta? Kaip Paryziuje "Stad de France...." O ka kaune negali buti "Lietuvos Nacionaline Krepsionio Arena", o ka negaletu arena vadintis "Kauno Vytauto Didziojo Arena", arba "Lietuvos tukstantmecio Arena" ir t.t. Tokiu pavadinimu pagima sugalvoti ir daugiau... bet mes kazkokie beverciai plagiatoriai, mes vertybiu pas save nematome... mums "Akropoliai", "Babilonai"...."Siemens". Na gerai, Siemansas sumokejo uz pavadinima, o Babilonas kiek sumokejo? Kas panevezi sieja su Babilonu....?
               Paskutinis taisė Vladass; 2007.08.03, 15:38.

               Comment


                #16
                Parašė Vladass Rodyti pranešimą
                Nesu as isrankus. Gal tau tik taip pasirode. O del firmu, tai as ne pries jei jau katastrofa ir nera visai pinigu... Bet tai turi atitikti Lietuvos valstybes interesus. Arena negali vadintis nei Lukoil, nei Gazprom vardu, nepriklausomai nuo to kiek tos kompanijos investuotu...Manau, nereikia aiskinti kodel...
                Nereikia. Be jokios abejonės, ji taip ir nesivadins

                O beje Siauliai pasistate be jokiu ten papildomu pavadinimu... O kodel Kauno arena negaletu vadintis pavadinimu, kuris turetu nac. aspekta? Kaip Paryziuje "Stad de France...." O ka kaune negali buti "Lietuvos Nacionaline Krepsionio Arena", o ka negaletu arena vadintis "Kauno Vytauto Didziojo Arena", ir t.t.
                Visų pirma, Šiaulių arena kainavo 75,5 milijonus litų. Iš ES fondų buvo skirta 49 milijonai litų. 8,5 milijonus litų skyrė Vyriausybė. Taigi, Šiaulių arena buvo dotuojama ~76%. Šiaulių miesto investicijos sudarė ~18 milijonų litų. Šiuo atveju, Kaunui teks investuoti ~130 milijonų litų ir dar čia neįskaičiuotos palūkanos, kurios taip pat sudarys nemažą sumą. Tad papildomų, privataus kapitalo, investicijų būtinybė yra labai skirtinga, o Šiaulių arenos pavyzdys tam nagrinėti nėra tinkamas

                Antra, aš asmeniškai norėčiau, kad ši arena vadintųsi „Žalgirio arena“. Pats žodis „Žalgiris“ yra pakankamai svarbus mūsų istorijai, o ir arenos panauda nemaža dalimi atiteks būtent šiam krepšinio klubui. Manau, kad tam neprieštarautų ir likusi dauguma kauniečių. Taip pat nebūčiau prieš kažkokį kitą ne komercinį pavadinimą (nors kokio norėčiau labiausiai, jau paminėjau).

                mes kazkokie beverciai plagiatoriai, mes vertybiu pas save nematome... mums "Akropoliai", "Babilonai"...."Siemens". Na gerai, Siemansas sumokejo uz pavadinima, o Babilonas kiek sumokejo? Kas panevezi sieja su Babilonu....?
                Negerai darai čia įtraukdamas prekybos centrus. Labai greitai nukrypsime nuo temos. Privatūs prekybos centrai tegul vadinasi taip, kaip jiems atrodo tinkamiau. Aišku, aš už lietuvybę, bet jei jie tam tikruose pavadinimuose mato kažką naudingo, tai yra jų pasirinkimas. Bet valstybinių objektų pavadinimai tikrai turėtų būti susieti ne su komercija, kiek tai yra įmanoma, o kartais finansinė padėtis tai paverčia prabanga, deja
                Paskutinis taisė ; 2007.08.03, 15:48.
                Įžvalgos.lt - FB - G+

                Comment


                 #17
                 Parašė Rodyti pranešimą
                 Nereikia. Be jokios abejonės, ji taip ir nesivadins

                 Nabloga naujiena

                 Visų pirma, Šiaulių arena kainavo 75,5 milijonus litų. Iš ES fondų buvo skirta 49 milijonai litų. 8,5 milijonus litų skyrė Vyriausybė. Taigi, Šiaulių arena buvo dotuojama ~76%. Šiaulių miesto investicijos sudarė ~18 milijonų litų. Šiuo atveju, Kaunui teks investuoti ~190 milijonų litų ir dar čia neįskaičiuotos palūkanos, kurios taip pat sudarys nemažą sumą. Tad papildomų, privataus kapitalo, investicijų būtinybė yra labai skirtinga, o Šiaulių arenos pavyzdys tam nagrinėti nėra tinkamas

                 Turnut pritarsiu, kad Saiauliu pavyzdys netinkamas, bet Ryga pasistate be prielipu pavadinimu

                 Antra, aš asmeniškai norėčiau, kad ši arena vadintųsi „Žalgirio arena“. Pats žodis „Žalgiris“ yra pakankamai svarbus mūsų istorijai, o ir arenos panauda nemaža dalimi atiteks būtent šiam krepšinio klubui. Manau, kad tam neprieštarautų ir likusi dauguma kauniečių. Taip pat nebūčiau prieš kažkokį kitą ne komercinį pavadinimą (nors kokio norėčiau labiausiai, jau paminėjau).

                 As del zalgirio arennos labai suabejociau, nes pavadinimas Zalgiris, vardas buvo labai toleruojamas sovietmeciu, nes tai lietuviu vokieciu konflikto priminimas... Tuomet mums dabar ne 500 metu senumo konfliktus su vokieciais akcentuoti.... O krepsinio klubo sovietmecio pasiekimai isimintini, bet man didelio dziausmo nekelia....

                 Negerai darai čia įtraukdamas prekybos centrus. Labai greitai nukrypsime nuo temos. Privatūs prekybos centrai tegul vadinasi taip, kaip jiems atrodo tinkamiau. Aišku, aš už lietuvybę, bet jei jie tam tikruose pavadinimuose mato kažką naudingo, tai yra jų pasirinkimas. Bet valstybinių objektų pavadinimai tikrai turėtų būti susieti ne su komercija, kiek tai yra įmanoma, o kartais finansinė padėtis tai paverčia prabanga, deja
                 Pritariu, kad centru pavadinimu klausimas ne i tema....

                 Comment


                  #18
                  Parašė Vladass Rodyti pranešimą
                  Citata:
                  Parašė somis
                  atrodo Švyturys turi draugų Kauno dienoje
                  Šiaip nenorėčiau, kad Žalgirio arena būtų pavadinta lietryčio rėmėjo vardu.

                  Melskis kad ji isvis butu pastatyta ir man nesvarbu ar tai bus "Pampers", "Gorbatschow Vodka" ar "Svyturio" arena svarbu kad ji stoves.

                  Labai idomus ir netgi pasakyciau charakteringas pasisakymas. Tai tiesa, kad daugeliui Lietuvoje jau nebesvarbu, kokia kaina yra gaunamas , svarbu tik rezultatas. Kitaip sakant, jei Rusiija pasiulytu finansuoti arena su priavalomu pavadinimu "Velikaja Rossija", tai atsirastu Kaune daug pritarianciu... -- koks gi skirtumas kaip vadinasi.... svarbu, kad yra kur zaisti zalgiriui, ir kur nueiti pagerti alus ir pastaugti.... O Lietuva? Kas ta Lietuva? Kai yra alaus ir arena....
                  O kam nukrypt i krastutinumus - juk ir taip aisku, kad arenos pavadinimu Rusija nebus, sakydamas, kad nesvarbus pavadinimai jis turejo mintyje kompaniju, kurios pirks varda pavadinimus. Juk aisku, kad Rusija nepirks pavadinimo ir nevadins Rusija. O jei sugalvotu - ir taip aisku, kad nepritartu. Krastutinumai diskusijose nera gerai, vadovaukimes "common sense"

                  Comment


                   #19
                   Gator:
                   tai vat tame ir įdomumas - kuo vadovausis valdžia, skirdama arenos pavadinimo laimėtojus. Kokias sąlygas iškels pavadinimui ir panašiai. Jei taip imtų, ir tiesiog atmestų eilinės įmonės siūlomą pavadinimą "Rusija", tuomet įmonė galėtų paduoti savivaldybę į teismą, už tai, kad savivaldybės veiksmai prieštarautų viešojo pirkimo sąlygoms.

                   Comment


                    #20
                    As net nenoriu gilintis i tai, nes nieko panasaus nebus. Visame pasaulyje visos arenos turi normalius pavadinimus ir nera jokios galimybes, kad cia bus kazkoks isskirtinis atvejis.

                    Comment

                    Working...
                    X