Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[PAN] Pastatų kompleksas buvusios "Sema" spirito gamyklos teritorijoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Statomas: [PAN] Pastatų kompleksas buvusios "Sema" spirito gamyklos teritorijoje

  „Sema“ dar domimasi tik dėl sklypo
  Skelbs mirties nuosprendį

  Daugiau nei šimtmetį gyvavusiam spirito ir mielių fabrikui jau šio mėnesio pabaigoje ke-tinama skelbti galutinį mirties nuosprendį.

  Birželio antroje pusėje bendrovės bankroto administratorius žada pradėti „Semos“ likvidavimo procedūrą.

  Praėjo beveik aštuoni mėnesiai nuo bankroto bylos iškėlimo, kol buvo pranešta apie likvidavimą.

  2005 metų spalį paskelbti „Semą“ bankrutavusia teismo paprašė tais pačiais metais vos už 6 tūkstančius litų iš milijonieriaus Beno Gudelio bendrovę įsigiję savininkai – Švedijos kompanija „Arperg Forvaltning“ ir Lietuvos įmonė VIPC.

  „Sema“ netrukus bus įtraukta į likviduotų Panevėžio pramonės įmonių sąrašą, – patvirtino bendrovės bankroto administratorius Albinas Kleiva. – Kreditoriai nori susigrąžinti pinigus ir nemato kito kelio, kaip tik išvaržyti bendrovės turtą“.

  Domina ne turtas, o žemė

  Daugiau nei 150 kreditorių bendrovė liko skolinga apie 13 mln. litų. Daug „Semos“ pastatų ir kelių hektarų sklypo nuomos teisės yra įkeistos bankams. Didžiąją dalį viso „Semos“ įkeisto turto savo rankose turi DnB NORD ir SEB Vilniaus bankas.

  Bendrovės „popierinis“ turtas vertinamas 29 milijonais litų, tačiau realiai jis yra gerokai mažesnis. Turto vertintojai jau šią savaitę žada baigti turto vertinimą.

  Kita vertus, jau nuo pat bankroto procedūros pradžios buvo aišku, kad „Semos“ turtas realiai yra vertas tik tiek, kiek vertas žemės sklypas, ant kurio stovi įmonė.

  „Pasenę įrenginiai ir spirito gamyba nieko nedomina. Svarbiausia prekė – teritorija, – sakė A.Kleiva. – Vystyti pramonę miesto centrinėje dalyje – prabanga. Vakarų Europoje tokių reiškinių jau seniai nėra“.

  Gąsdina gamybos atliekos

  „Panevėžio ryto“ duomenimis, kelios gyvenamųjų daugiabučių namų statyba užsiimančios šalies bendrovės jau tyrinėja galimybę įsigyti sklypą.

  Vienos iš tokių bendrovių vadovas patikino, kad prekė yra verta sumos, kurią „Sema“ liko skolinga kreditoriams. Nenorinčio viešintis prieš būsimus aukcionus investuotojo netrikdytų ir dar didesnė kaina, tačiau jam nerimą kelia miškelis prie Liūdynės kaimo.

  Ten prieš trejus metus buvo užkasti trys organinių bendrovės „Sema“ gamybos atliekų ežerai. Išsiurbti iš 2,6 hektaro užimančių trijų duobių atliekas bei rekultivuoti teritoriją kainavo apie pusę milijono litų.

  Iki šiol yra manančiųjų, kad darbai buvo atlikti nekokybiškai, todėl po žemėmis tiksi ekologinė bomba, kurios nukenksminimas gali kainuoti milijonus litų.

  „Dar nėra visiškai aišku, ar buvusi saugyklos teritorija, kaip ir buvo planuota po rekultivavimo, tapo valstybės nuosavybe, – kalbėjo pašnekovas. – Jeigu ne – pirkti „Semą“ su tokiu priedu būtų per daug pavojinga“.

  „Semos“ bankroto administratorius tikina, kad tokie nuogąstavimai yra visiškai be pagrindo.

  „Ši teritorija jau grąžinta valstybės nuosavybėn. Bendrovė ten neturėjo ir jokio pastato, kuris dabar galėtų jai priklausyti, – sakė jis. – Varžytynėse bus pardavinėjama tik miesto centre esanti „Semos“ įmonė“.

  Varžysis buvę akcininkai

  Varžytynėse žada dalyvauti ir buvę „Semos“ akcininkai – bendrovės „Arperg Forvaltning“ ir VIPC.

  Šios bendrovės neslepia, kad jų veiklos prioritetas yra prekyba nekilnojamuoju turtu. Paskutinis jų projektas Klaipėdoje kaip du vandens lašai panašus į tai, kas vyksta „Semoje“.

  Pernai Švedijos bendrovė, dalyvaujant VIPC, uostamiestyje nupirko, o po to pardavė bankrutavusio Trinyčių verpimo fabriko teritoriją daugiabučių namų statyba besiverčiančiai bendrovei „Invalda“.

  Neatmeta galimybės dalyvauti „Semos“ varžytynėse ir kita stambi nekilnojamojo turto projektus vykdanti bendrovė „Hermis Capital“, kuri taip pat buvo bankrutavusios bendrovės akcininke.

  Pagal Bankroto įstatymą pirmieji atgauti iš „Semos“ pinigų galės kreditoriai, kuriems už skolas yra įkeistas bendrovės turtas.

  Po DnB NORD ir kitų komercinių bankų rikiuosis apie 80 įmonės darbuotojų, „Sodra“, VMI, Turto bankas ir kiti kreditoriai.

  :buksvx:

  #2
  Mažiau nei po dviejų savaičių viena iš seniausių Panevėžio krašte įmonių – spirito varykla „Sema“ taps varžytynių preke.
  Pernai bankrutavusios spirito varyklos kreditoriai siūlo pirkėjams įsigyti turto už 21,7 milijono litų.
  „Semos“ turtas prieš varžytynes buvo padalintas į tris dalis. Atskirai bus pardavinėjama Panevėžio centrinėje dalyje esanti „Semos“ įmonė, miesto pramonės rajone esantys sandėliai ir valymo įrengimai.
  Respublikos gatvės pastatus ir teritoriją kreditoriai įvertino 17,04 milijono litų.
  Iš esmės tokia suma įvertintas 2,13 hektaro sklypas Panevėžio centre, nes jau nuo pat bankroto procedūros pradžios rinkoje buvo aišku, kad pati įmonė pirkėjų nedomina.
  „Semos“ teritorija nuo praėjusių metų pabaigos magnetu traukia nekilnojamojo turto ir statybų verslo ryklius.
  Daugelis nekilnojamojo turto projektų vystymu užsiimančių bendrovių jau senokai atliko „namų darbus“ – išsiaiš-kino, už kiek verta būtų įsigyti 2,13 hektaro teritoriją, ir nekantriai lūkuriavo varžytynių.
  Prieš varžytynes – tyla
  „Panevėžio ryto“ duomenimis, dalyvauti varžytynėse ketina kelios gyvenamųjų daugiabučių namų statyba užisiimančios šalies bendrovės.
  Vienos iš tokių bendrovių vadovas patikino, kad prekė yra verta 12 milijonų litų, arba tiek, kiek „Sema“ liko skolinga kreditoriams. Kita vertus, nenorintis prieš varžytynes viešintis investuotojas patikino, kad jo netrikdo ir 5 milijonais litų didesnė oficiali pirmųjų varžytynių suma.
  Tiesa, oficialiai noro varžytis dėl „Semos“ turto nepareiškė kol kas niekas.
  „Pretendentų įsigyti turto dar nėra, – „Panevėžio rytui“ patvirtino „Semos“ bankroto administratorė Irena Kleivienė. – Kita vertus, investuotojai visada „taip skuba“ – dažniausiai paraiškos dalyvauti varžytynėse ant administratoriaus stalo atsiranda paskutinę dieną“.
  Bankroto administratorė patvirtino, kad, nepaisant tradicijos neskubėti, investuotojai rodo nemenką susidomėjimą varžytynėmis. Anot jos, jau yra kelios Lietuvos bendrovės, kurioms rūpi investuoti Panevėžyje.
  Akcininkai – aktyvūs
  Ar tarp jų yra 2005 metų spalį bankroto bylą „Semai“ inicijavusi bendrovė VIPC, administratorė neatskleidė.
  Primename, kad ši bendrovė kartu su Švedijos kompanija „Arperg Forvaltning“ pernai vos už 6 tūkstančius litų nusipirko kontrolinį „Semos“ akcijų paketą iš milijonieriaus Beno Gudelio.
  Ir nedelsdama paskelbė, kad įmonė yra nekonkurencinga rinkoje, ir paprašė teismo jai iškelti bankroto bylą.
  Beje, pirkdamos „Semą“ šios bendrovės neslėpė, kad jų veiklos prioritetas yra prekyba nekilnojamuoju turtu. Prieš metus šios bendrovės sėkmingai investavo į bankrutuojantį uostamiesčio Trinyčių verpimo fabriką. Vėliau fabriko teritorija buvo perparduota bendrovei „Invalda“, kuri 5 hektarų teritorijoje stato 150 milijonų vertės daugiabučių namų kompleksą.
  VIPC savininkas Darijus Vilčinskas šią vasarą yra pats viešai prisipažinęs, kad jo bendrovė pasiryžusi dalyvauti „Semos“ varžytynėse, nes įmonės teritorija yra labai patrauklioje statyboms vietoje.
  Savo laiku apie ketinimus dalyvauti „Semos“ varžytynėse yra užsiminusi ir kita stambi nekilnojamojo turto projektus vykdanti bendrovė „Hermis Capital“. Pastaroji taip pat buvo bankrutavusios spirito varyklos akcininke.
  Kaina turėtų sumažėti?
  Nepaisant ankstesnių potencialių investuotojų pareiškimų ir patraukliai – išdalinto į tris dalis – inestuotojams siūlomo turto, bankroto administratorė nėra tikra, kad pirmosios varžytynės įvyks.
  „Negaliu spėlioti, ar įvyks aukcionas. Tačiau drąsiau galiu teigti, kad jeigu pagrindinės „Semos“ įmonės teritorija bus nupirkta – skolos bus grąžintos visiems kreditoriams, – sakė I.Kleivienė. – Tokiu atveju pinigų už parduotą turtą gautų ir akcininkai“.
  Vis dėlto bankrutavusių įmonių varžytynių praktika verčia manyti, kad investuotojai bandys numušti kainą. Taip atsitiko išvaržant visas iki šiol bankrutavusias didesnes Panevėžio bendroves. Kaina krito išpar-duodant bendrovių „Panevėžio baldai“, „Metalistas“, „Panevėžio tikslioji mechanika“, „Panevėžio maistas“ turtą.
  Neretai investuotojai ignoruoja varžytynes, laukdami, kol bankrutavusios įmonės kreditoriai paskelbs aukcioną turtui įsigyti – tada kainą jau siū-lo patys pirkėjai.
  Dažniausiai aukcionai skelbiami nepasisekus trejoms varžytynėms iš eilės.
  Jeigu nepasiseks pirmosios „Semos“ varžytynės, antrosios numatytos po trijų savaičių – rugsėjo 26 dieną.

  www.panrytas.lt

  Comment


   #3
   Gal ka teko del "SEMOS" teritorijos girdeti? kiek as girdejau ten jau rengiamas detalus? Kokia Jusu nuomone apie perspektyvas?

   Comment


    #4
    /\
    Sveikiname prisijungus prie forumo, Justak!

    Semos teritorijoje neįsivaizduoju nieko kito kaip tik gyvenamąją statybą, tik va nzn į kokį rinkos segmentą bus orientuojamasi - pasiturinčius klientus (prestižiniai, neaukšti pastatai) ar ekonominės klasės (didžiausias leistinas aukštingumas, tanki statyba). Įdomu būtų sužinoti, gal kas turite kokį priėjimą?
    Visos forumo temos apie Panevėžį:
    http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys

    Comment


     #5
     mano manymu ten ekonomines klases statybai vieta gal kiek per gera, o prestiziniams bustams nelabai turbut rinka yra.

     Dekui uz sveikinimus )

     Comment


      #6
      [PAN] Pastatų kompleksas buvusios "Sema" spirito gamyklos teritorijoje

      Panašu, kad jau greitai reikės kurti naują Panevėžio temą šiame forume

      Šiandien Verslo žiniose 17 psl. yra straipsnis "Nauji projektai: Nevėžio pakrantėje - modernus kompleksas. Panevėžiečiai pramogaus buvusioje spirito gamykloje".

      Ant greitųjų skaitmeninio straipsnio varianto neradau... Tad trumpai paminėsiu tai, ką rašo:

      Vietoj Semos iškils naujas daugiafunkcis kompleksas: iš viso 24.000 kvad.m., iš jų 11.800 planuojama skirti būstams.

      Prie Nevėžio upės iškils būstai, prekybos centras, šiuolaikiški biurai ir pramogų zona, kurioje bus kino teatras bei sporto klubas.

      Citata: "Teritorijoje yra ir keli kultūros paveldo objektai - tuose statiniuose ketinama įrengti restoranus. Teigiama, kad naujasis projektas turėtų pakeisti Panevėžio veidą ir prilyginti jį kitiems europietiškems miestams".

      Projekto koncepciją ir architektūrinį sprendimą sukūrė olandų architektai. Šiuo metu rengiamas teritorijos detalusis planas, visą kompleksą ketinama išplėtoti iki 2011 - 2012 m. Visą projektą valdo bendra lietuvių ir užsienio įmonė PanInvest.

      Reziumė: iš straipsnio atrodo, kad projektas ganėtinai pasistūmėjęs į priekį, nuotraukoje objektas atrodo gana idomiai: Nevėžio krante bene 5 pusiau stikliniai pastatai sukomponuoti tarp medžių ir kitos žalumos...

      Comment


       #7
       butu idomu tas foto pamatyt

       Comment


        #8
        smagu kai dingsta sovietines budos ir iskyla kazkas nauja..ir ne kokia maximos "deze"

        Comment


         #9
         Parašė auksellis Rodyti pranešimą
         Panašu, kad jau greitai reikės kurti naują Panevėžio temą šiame forume

         Šiandien Verslo žiniose 17 psl. yra straipsnis "Nauji projektai: Nevėžio pakrantėje - modernus kompleksas. Panevėžiečiai pramogaus buvusioje spirito gamykloje".

         Ant greitųjų skaitmeninio straipsnio varianto neradau... Tad trumpai paminėsiu tai, ką rašo:

         Vietoj Semos iškils naujas daugiafunkcis kompleksas: iš viso 24.000 kvad.m., iš jų 11.800 planuojama skirti būstams.

         Prie Nevėžio upės iškils būstai, prekybos centras, šiuolaikiški biurai ir pramogų zona, kurioje bus kino teatras bei sporto klubas.

         Citata: "Teritorijoje yra ir keli kultūros paveldo objektai - tuose statiniuose ketinama įrengti restoranus. Teigiama, kad naujasis projektas turėtų pakeisti Panevėžio veidą ir prilyginti jį kitiems europietiškems miestams".

         Projekto koncepciją ir architektūrinį sprendimą sukūrė olandų architektai. Šiuo metu rengiamas teritorijos detalusis planas, visą kompleksą ketinama išplėtoti iki 2011 - 2012 m. Visą projektą valdo bendra lietuvių ir užsienio įmonė PanInvest.

         Reziumė: iš straipsnio atrodo, kad projektas ganėtinai pasistūmėjęs į priekį, nuotraukoje objektas atrodo gana idomiai: Nevėžio krante bene 5 pusiau stikliniai pastatai sukomponuoti tarp medžių ir kitos žalumos...
         Na ką, atrodo jau galima pradėti taupyti pinigus normaliam būstui pnvz: kas nori ramesnio gyvenimo - galės mėgautis Skaistakalnio žaluma gyvendamas muilo fabriko teritorijoje, o kam maloniau miesto šurmulys - Semos teritorijoje!

         Vaizdelis apačioje man kažkuo tai primena Danės pakrantę Klaipėdoje, ir tie saugotini raudoni objektai - lyg Memelio restoranas Pateikiu viešam svarstymui

         Paskutinis taisė TAUchix; 2008.06.12, 11:39.
         Visos forumo temos apie Panevėžį:
         http://www.miestai.net/forumas/tags.php?tag=panevezys

         Comment


          #10
          Turėtų stipriai pasikeist teritorijos vaizdas pastačius viską..jei dar nebeliktų tų lūšnų tarp semos ir VIP'o tai išvis vaizdelis geras būtų..

          Comment


           #11
           bet argi dabar tuso zmones varysi is ten ? seip projektas graziai atrodo, dar kai pats netoli gyvenu tai ta sema jau atsibodo kiekviena diena matyti

           Comment


            #12
            Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės tarybos kolegijai pristatytas bankrutavusios „Semos“ bendrovės teritorijos sutvarkymo detalus planas ir jo maketas. Detaliojo plano užsakovas – UAB „Paninvest“, rengėjas – Statinių projektavimo biuras.

            Kaip informavo Statinių projektavimo biuro direktorius Raimundas Pilkauskas, 2,13 ha ploto teritorija miesto centrinėje dalyje, Respublikos gatvėje, planuojama tvarkyti statant gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatus, įrengiant rekreacinę-turizmo zoną.

            „Numatoma, kad čia atsiras du gyvenamieji namai su požemine automobilių stovėjimo aikštele, nedidelis viešbutis, nedidelės parduotuvės – vadinamieji „butikai“, sporto ir pramogų kompleksas. Kadangi teritorijoje yra kultūros paveldo objektas, jis bus rekonstruotas.

            Palei Nevėžį turėtų būti palikta žalioji juosta, prieinama visiems norintiesiems“, - sakė R.Pilkauskas.
            „Malonu, kad Panevėžio centre nebeliks vienos iš miesto vaizdą gadinančių, apleistų teritorijų. Privačių investuotojų lėšomis atsiras dar viena traukos vieta, bus sukurta naujų darbo vietų.

            Tikiuosi, kad verslininkų parengtą detalųjį planą spalio 30 dieną patvirtins Savivaldybės taryba“, - viliasi Savivaldybės meras Povilas Vadopolas.
            Preliminariais skaičiavimais, sutvarkyti „Semos“ teritorijai prireiks 150-200 mln. Lt. Statybos darbai galėtų būti pradėti 2009 metų vasarą-rudenį.

            Comment


             #13
             Saunu kad reikalai juda prieki

             Comment


              #14
              Pastatų kompleksas buvusios "Sema" spirito gamyklos vietoje, Panevėžyje

              Važiuodamas pro semą pastebėjau kad jau demontuoja pastatus po truputį..

              Comment


               #15
               Parašė Rydik Rodyti pranešimą
               Važiuodamas pro semą pastebėjau kad jau demontuoja pastatus po truputį..
               O, saunu, galbut investuotojai ir lauke kuomet ims pigti darbo jega, kad galetu pradeti vystyti savo projekta

               Comment


                #16
                Arba išvalys teritoriją potencialiems investuotojams, žinoma jei tik tokių atsiras...

                Nors dabar ne pats palankiausias metas tokiems stambiems projektams, bet gal kažkas pajudės tėigiama linkme, nereikės laukti taip, kaip vis dar laukiame, kad iš buvusio Konservų fabriko padarys laisvalaikio centrą...
                ______________
                The Division Bell

                Comment


                 #17
                 taip. ten pastatai yra griaunami ypač gerai matosi vaziuojant ikarusu

                 Comment


                  #18
                  Pafotinkintum
                  ______________
                  The Division Bell

                  Comment


                   #19
                   Parašė enigma Rodyti pranešimą
                   Pafotinkintum
                   pasakei ir prisnigo

                   šiandien iš stotelės ejau i maxima ir pamačiau štai tokį vaizdą                   paėjau arčiau                   o kol buvau maximoje apie 10min, išėjes sienos neberadau                   fotkinau su mobiliu tai dėl kokybės nepykit

                   Comment


                    #20
                    Tą gelsvą sieną su raudonais kraštais ir arkiniais langais tai galėtų palikt. Aptvarkyt, aišku, bet negriaut, o pritaikyt kaip nors. Man ji visai simpatiška tokia.

                    Comment

                    Working...
                    X