Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija Panevėžyje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Renovuotam 2.16Lt/kv.m temperatūra bute 20-21 laipsnis.
  Life is a game that no one wins

  Comment


   Pagaliau pajudėjo Statybininkų g. 3 namo renovacija. Buvo sustojusi keliems mėnesiams pasitraukus UAB "Steiga".
   Paskutinis taisė pan_zaibas; 2011.01.26, 15:32. Priežastis: Gramatinė klaida

   Comment


    Mokslininkas: renovacija be šildymo sistemos atnaujinimo norimo rezultato neduos
    Arūnas Marcinkevičius, „Savaitė“
    2011 balandžio mėn. 3 d. 14:19


    Pabendravus su Vilniaus Gedimino technikos universiteto Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedros vedėju prof. Juozu Valivoniu susidaro įspūdis, kad valdžiai profesionalų nuomonė yra neįdomi, nes visa renovacija pradedama ne nuo to galo.

    Ar yra sukurta daugiabučių gyvenamųjų namų renovavimo programa Lietuvoje? Ar eita įprastu keliu: Europos Sąjunga skyrė pinigų (apie 1 mlrd. Lt) ir juos reikia įsisavinti?

    – Taip, tokia programa yra. Tačiau ten surašytos biurokratinės priemonės, ir tiek. Reikėjo biurokratams ją pateikti, jie tai ir padarė...

    – Jūsų nuomone, šios renovacijos esmė – apdailinti namų fasadus ar sumažinti šilumos sunaudojimą?

    – Be abejo, renovacijos tikslas – sumažinti energetinių išteklių sąnaudas. Geriausią rezultatą galima pasiekti atliekant kompleksinę renovaciją: šiltinant fasadą, stogą, rūsio perdangas, keičiant langus, renovuojant ir modernizuojant šiluminius mazgus ir trasas. Taip pat reikėtų patikrinti labiausiai pažeidžiamas laikančiųjų konstrukcijų jungtis. Tam reikia kvalifikuotai parengtų projektų. Ypatingą dėmesį vertėtų skirti mazgams, tvirtinimo detalėms, kampų apšiltinimui. Nepamirškime ir to, kad būtina griežtai laikytis numatytos darbų atlikimo technologijos. Vien fasado apdailinimas norimų rezultatų neduos.

    – Ir vienaip tikriausiai reikia renovuoti vadinamuosius chruščiovinius daugiabučius, kitaip – 9 aukštų namus, dar kitaip – 12 aukštų... Be to, renovacijos pobūdis, ko gero, priklauso nuo to, ar namas monolitinis, plytinis...

    – Skirtingų tipų pastatams nebūtina rengti specialios programos, tačiau reikia paruošti tipinius jų renovavimo projektus. Taip būtų sutaupoma pinigų. Ar būtina kiekvienam pastatui rengti energetinio naudingumo sertifikatus? Abejoju. Tam išleidžiami pinigai, o užsakovas dažnai gauna tą pačią medžiagą, tik su pakeistu pavadinimu ir pastato adresu............................

    Comment


     Sveiki, prašau nepatingėkite ir užpildykite šią anketą apie daugiabučių renovaciją.
     http://www.apklausa.lt/f/renovacija-...s/new.fullpage

     Comment


      užpildžiau.

      Comment


       Parašė enigma Rodyti pranešimą
       užpildžiau.
       Ačiū, anketa baigiamajam bakalauro darbui :]

       Comment


        Nėra už ką.

        Comment


         iš PST puslapio:

         www.pst.lt/lt/main/projects?ID=70&r=&t=&f=


         P.S. Atkreipkit dėmesį Į stogą. Ko gero pirmasis toks daugiabutis namas Panevėžyje, naudojantis saulės energiją.
         Paskutinis taisė enigma; 2012.02.02, 20:37.

         Comment


          Ant PST stogo berods sumontuota nemažai saulės energiją gaudančių įrenginių.
          Gal liko ir tam daugiabučiui arba kainą gerą pasiūlė (+/-juokauju).

          Comment


           Pastatų atnaujinimas Panevėžyje

           http://panevezys.lt/lt/naujienos/iki...-bus-qrwy.html

           Iki vasaros bus baigti renovuoti 4 lopšeliai-darželiai

           Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė su pavaduotoju Žydrūnu Kvedaru bei Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėju Andriumi Aukštakalniu domėjosi, kaip vyksta lopšelių-darželių remonto darbai.
           „Apžiūrėjome objektus, pabendravome su statybininkais. Jie pažadėjo darbus baigti gegužės mėnesį. Tikimės, kad tada bus pasirašyti darbų pridavimo, o vaikams bei auklėtojams bus pagerintos higienos bei konforto sąlygos“, - sakė Savivaldybės administracijos direktorė K. Vareikienė.

           Savivaldybės vadovai aplankė vaikų lopšelius-darželius „Vaikystė“, „Vyturėlis“, „Kastytis“ ir „Kregždutė“. Rekonstruojamos jų pastatų išorinės atitvaros - šildomos lauko sienos, stogai, keičiamos lauko ir tambūro durys, langai. Pagerinus pastatų energetines charakteristikas, kasmet bus sunaudojama žymiai mažiau šilumos energijos - tai lems mažesnius šildymo kaštus.
           Kartu bus užtikrintos įstaigas lankančių vaikų, socialinių pedagogų ir auklėtojų higienos ir komforto sąlygos.
           Paskutinis taisė Xedos; 2015.04.08, 09:29.

           Comment


            Darželiai jau senokai turėjo būti pabaigti, bet...
            Aplankiau tris iš keturių. "Kregždutė" labai apsitvėrusi ir apaugusi krūmais, tai nenorėjau lipti per tvoras.
            "Kastytį" ir "Vyturėlį" pafotkinau, bet kokia Nokia, tokios ir nuotraukos.
            Attached Files
            Paskutinis taisė Panevezietis; 2012.04.01, 15:38.

            Comment


             Pora renovacijų nufotkinau:
             Viena vykdoma Anykščių g. (plytelės kabinamos fasade nepadarė įspūdžio, bent kol kas)
             Kita foto iš Žvaigždžių g. Gal ir senai ten sutvarkyta.
             Attached Files

             Comment


              Parašė enigma Rodyti pranešimą
              iš PST puslapio:

              www.pst.lt/lt/main/projects?ID=70&r=&t=&f=


              P.S. Atkreipkit dėmesį Į stogą. Ko gero pirmasis toks daugiabutis namas Panevėžyje, naudojantis saulės energiją.
              .... čia truputi daugiau įnformacijos apie šią renovaciją

              Comment


               Vilnius > Daugiabučių renovacija:
               Lietuvoje netylant raginimams renovuoti namus, verslininkai, gyventojai ir mokslininkai sako pasigendantys informacijos apie jau renovuotus pastatus ir vardija klaidas, kurios daromos atnaujinant pastatus. Apie tai kalbėta per „Spaudos forumo” diskusiją Tarptautinėje statybos ir remonto parodoje „Resta 2012“.
               Diskusijos pasiklausyti atėję daugiabučių namų pirmininkai piktinosi, kad jie negauna reikiamos informacijos apie tai, kaip sekasi gyventojams, kurie jau renovavo daugiabučius – nėra tokių namų monitoringo, todėl sunku sužinoti, kokios klaidos buvo padarytos ar į ką reikia atkreipti dėmesį................


               ............. Vokiečiai pagal lietuvišką modelį iš pradžių renovuoti nesutiko

               Kaip sekasi renovuotų namų gyventojams bandė išsiaiškinti Projektavimo įmonių asociacija – jie teigė apklausę gyventojus vieną žiemos rytą, kaip šie išsimiegojo renovuotų namų miegamuosiuose.

               „Mūsų asociacija padarė tokią blic apklausą: žiemą, per didžiuosius šalčius vasarį, ryte, kai žmonės išeina iš butų, Žirmūnuose, Karoliniškėse pabandėme paklausti - kaip miegojote savo miegamajame: šalta, šilta ar tvanku? 87 proc. jautė absoliutų diskomfortą. Kas per bėda? Per karšta. Mes buvome prie renovuotų namų laiptinių“, - pasakoja asociacijos valdybos pirmininkas Jonas Mulevičius.

               Pasak jo, gyventojų buvo klausiama, kaip jie sprendė šią problemą ir dauguma atsakė, jog pravėrė langus................


               ........... „Mes vieni iš pirmųjų Šilo gatvėje renovavome daugiabutį, bet renovavome ne mes patys, o kadangi Vokietijos kapitalo įmonė – atvežė vokiečius. Jie pamatė renovacijos projektą ir atsisakė renovuoti tą namą iš pat pradžių. Mes ilgai įkalbinėjome, kad taip reikia, jie išvadino, nežinau, ar mūsų valdžią, ar projektuotojus pirmiausiai nusikaltėliais ir sakė: gerai, mes tą namą renovuosime, bet žinokite vieną, tai bus termosas, bacilų, pelėsio veisykla“ - atviravo vadovas ir vėliau pridūrė, kad tik apšiltinant namus žmonės yra sargdinami.

               Pasak jo, Vokietijos specialistus papiktino tai, kad renovuojant namą pagal projektą nebuvo privaloma diegti ventiliacijos sistemas, o tai sudarytų sąlygas tik apšiltinus namą jį pradėti pūdyti - drėgmė neturės kur dėtis, nes vien vėdinti nepakanka.

               Comment


                Kaip sekasi renovuoti Lietuvą
                Erika Fuks,
                www.DELFI.lt
                2012 m. spalio 5 d.


                Iš dešimties Lietuvos apskričių daugiausiai daugiabučių renovuota Panevėžyje – 153 namai, kurių 2 pagal naują finansavimo mechanizmą. Prasčiausiai sekasi Marijampolės ir Tauragės regionams – atnaujinta po 7 namus ir visi pagal senąjį finansavimo mechanizmą, rodo Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros (BUPA) statistika.

                Vienas pagrindinių skirtumų tarp senojo ir naujojo renovacijos modelio yra valstybės parama projektams: anksčiau daugiabučių gyventojai galėjo pretenduoti į 50 proc. kompensaciją, tačiau likusias lėšas projektui turėjo skolintis savarankiškai. Dabar siūloma 15 proc. parama, o jei pasiekiamas 40 proc. energetinis efektyvumas - 30 proc. parama, tačiau nustatytos palūkanų lubos skolinantis likusią projekto sumą: fiksuotos metinės palūkanos turi būti ne didesnės nei 3 proc.

                „Na, kai veikė 50 proc. projekto vertės kompensuojantis modelis, gyventojai pradėjo domėtis renovacija, dabar dar 7 nauji projektai ruošiami. Tačiau kalbant bendrai, žmonės nenori eiti į bankus, dėti pinigų, nes yra gaunančių kompensacijas už šildymą ir jiems gerai, kaip yra. Daug žmonių išsikraustė gyventi į sodus, butus išnuomavo, o namai ir stovi nerenovuoti............


                ......... norint paskatinti renovaciją, reikėtų, kad gyventojai už ją galėtų mokėti sutaupytų išlaidų šildymui sąskaita. Tobulintinų vietų renovacijos programoje mato ir pirmaujanti Panevėžio savivaldybė...............
                ......... Lietuvoje 2005 - 2012 m. pagal senąjį finansavimo modelį atnaujinti 468 daugiabučiai, o pagal naująjį – 6. Iš viso renovuoti 474 daugiabučiai........
                ......... BUPA statistika rodo, kad antroje vietoje po Panevėžio pagal renovuotų daugiabučių kiekį yra Vilniaus regionas (97 namai), Kauno (64) ir Šiaulių (56), tačiau visi daugiabučiai atnaujinti pagal senąjį finansavimo mechanizmą.

                Klaipėdos regione atnaujinti 46 daugiabučiai, kurių 1 pagal naująjį finansavimo modelį, Alytaus – 22 namai, Telšių – 12 ( iš kurių 2 pagal naująjį modelį), Utenos – 10 (1 pagal naująjį modelį).............

                Comment


                 Kurie daugiabučiai Panevėžyje galėtų būti atnaujinti pagal naująjį modelį?
                 panevezieciai.lt
                 Trečiadienis, 30 Sausis 2013 05:36


                 Panevėžio miesto savivaldybė gavo Aplinkos ministerijos kvietimą dalyvauti atrenkant daugiausiai šilumos energijos sunaudojančius daugiabučius namus, kurie galėtų būti renovuojami pagal naująjį daugiabučių namų modernizavimo programos modelį.

                 „Šiuo metu dar nėra aiškūs pačios programos įgyvendinimo mechanizmas – nepatvirtinta reikiamų poįstatyminių aktų. Visgi siekiama, kad visi procesai vyktų kuo sparčiau, todėl mūsų paprašyta iki vasario 15 dienos atrinkti neefektyviausiai šilumą vartojančius daugiabučius pagal šiuos kriterijus: namai turėjo būti pradėti statyti iki 1993 metų; šilumos energijos sąnaudos viršija 150 kWh per metus; pastatams atnaujinti netaikoma jokių apribojimų (t.y. nėra saugomose teritorijose, nepriskirti kultūros paveldui ir pan.). Be to, tai turi būti daugiau kaip 10 butų namai, dar nedalyvaujantys daugiabučių atnaujinimo programoje..........


                 ..........Pirminiais Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus duomenimis, visus kriterijus atitinkančių namų mieste tėra 10: Respublikos g. 17, Kudirkos g. 3, Klaipėdos g. 34, Marijonų g. 39, Liepų al. 15, Kranto g. 2, Teatro g. 4, Liepų al. 17, Marijonų g. 45 ir Ramygalos g. 15.

                 Šią savaitę planuojamas susitikimas su miesto daugiabučius administruojančiomis įmonėmis (UAB „Panevėžio būstas“, AB „Panevėžio butų ūkis“, UAB „Merlangas“ ir kt.), AB „Panevėžio energija“, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra pasitarti dėl Aplinkos ministerijai teiksimų daugiabučių sąrašo.

                 Naujosios daugiabučių modernizavimo programos esmė – būsto savininkams nebereikės prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų, projektų įgyvendinimo rizikos..............

                 Comment


                  Naujas renovacijos modelis panevėžiečiams kelia pyktį
                  www.DELFI.lt
                  2013 m. vasario 3 d. 20:06


                  Panevėžyje, peržiūrėjus reikalavimus, keliamus renovacijai tinkamiems daugiabučiams, paaiškėjo, kad iš 600 mieste esančių daugiabučių kriterijus atitinka apie dešimt.

                  Vyriausybės siūlyme įtvirtinta, kad renovacijos prioritetas bus teikiamas daugiabučiams, kuriuose daugiau nei 10 butų bei suvartojama tam tikras šilumos kiekis per metus, praneša LNK „Žinios“............

                  Comment


                   http://www.panevezys.lt/lt/naujienos...jama-38z2.html

                   II etapu planuojama modernizuoti 32 Panevėžio daugiabučius

                   2013.11.15

                   Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų pasirašyta partnerystės sutartis tarp Savivaldybės, Aplinkos ministerijos ir Būsto energijos taupymo agentūros dėl 32 miesto daugiabučių renovacijos. Sutartį pasirašė Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė.

                   II etapu planuojama atnaujinti šiuos namus: J.Janonio 8-10, Respublikos g. 17, Įmonių g. 19, Teatro g. 4, Marijonų g. 41 ir 51, Vilniaus g. 6, Nepriklausomybės a. 9, Danutės g. 9A, Nemuno g. 11, Žemaičių g. 21, Vilties g. 14 ir 20, Klaipėdos g. 83, 85 ir 104, Projektuotojų g. 12, Kniaudiškių g. 12, 17 ir 65, Algirdo g. 54, Liepų al. 24, Tulpių g. 5, Žemaičių g. 37, Ateities g. 28, 34, 38 ir 44, F.Vaitkaus 2 ir 4, Dariaus ir Girėno g. 20, Statybininkų g. 5.

                   Iki 2014 m. gruodžio 31 d. turėtų būti parengti visų namų modernizavimo investicijų planai, jiems pritarti gyventojai. Iki 2015 m. pradžios turi būti organizuoti ir rangos darbų konkursai.

                   I renovacijos etapu Panevėžyje ketinama atnaujinti 22 daugiabučius. Šiuo metu jau parengti ir su gyventojais suderinti pusės jų investicijų planai.

                   Ryšių su visuomene skyrius

                   Comment


                    Taip pat renovuoja salimais V. Kudirkos 3 gatvej daugiabuti, centras kaip ir po truputi grazeja ...
                    Paskutinis taisė Xedos; 2015.04.08, 08:50.

                    Comment


                     Laisvės a. 7 (galerija XX kavinė) pastato renovacija.
                     Atkasti seni laiptai....

                     Comment

                     Working...
                     X