Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Panevėžio LEZ

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Dar keleta fotkiu iš Devold

  Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	89,1 kB
ID:	1638528
  Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	140,3 kB
ID:	1638532

  Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	103,5 kB
ID:	1638531

  Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	204,8 kB
ID:	1638530

  Click image for larger version

Name:	
Views:	0
Size:	121,6 kB
ID:	1638529

  Paskutinis taisė Audrys; 2019.10.10, 14:14.

  Comment


   Naujas objektas LEZ'e. Šalia Devold.
   Brėžiniai (pdf) nuorodoje.

   http://www.panevezys.lt/lt/veiklos-s...mas_24153.html


   Visuomenės informavimas apie visuomenei svarbių statinių


   projektavimo pradžią


   Informuojame, kad pradedamas rengti Gamybos, pramonės paskirties pastato Pažalvaičių g. 2A, Panevėžyje, statybos projektas.


   1. Projektuojamo statinio statybvietės adresas - Pažalvaičių g. 2A, Panevėžys.   2. Statinio numatoma pagrindinė naudojimo paskirtis - 7.8. gamybos, pramonės paskirties

   pastatai.   3. Projektuotojas - Dainius Urbonas, ind. veikla Nr.: 434327, J. Žemgulio g. 46-209 kab.,

   el. paštas dainius.urbonas@gmail.com, tel. 8 616 73610.

   Projekto vadovas - Dainius Urbonas kvalifikacijos atestatas 23302.   4. Statytojas - UAB „AR Maistas“, Kniaudiškių g. 149, Panevėžys. Įmonės kodas: 302462930,

   PVM kodas: LT100005173719. Tel. 8 655 33332.   5. Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti savivaldybės tinklalapyje www.panevezys.lt ir

   J. Žemgulio g. 46-209 kab. Panevėžys. Pirmadieniais - penktadieniais nuo 8 iki 17 val.

   Tel. 8 616 73 610.   6. Pasiūlymų pateikimo tvarka: pasiūlymus projektuotojui dėl projekto, galima pateikti raštu,

   siunčiant laišką nurodytu adresu. Visuomenės atstovai, teikdami projektuotojui

   pasiūlymus, privalo nurodyti savo vardą ir pavardę (įmonės pavadinimą), adresą ir kitus

   ryšio duomenis, pasiūlymo teikimo datą, informaciją ir aplinkybes, kuo grindžiamas

   pasiūlymas. Pasiūlymus teikti iki 2018 06 25.   7. Viešas susirinkimas numatomas 2018 m. birželio 25 d. 18:00 val. J. Žemgulio g. 46-209 kab.

   Panevėžyje.

   Comment


    Reklamos agentūra ,,SPEKTRUS,,

    Comment


     Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ statybos

     Comment


      Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
      Naujas objektas LEZ'e. Šalia Devold.
      Brėžiniai (pdf) nuorodoje.

      http://www.panevezys.lt/lt/veiklos-s...mas_24153.html

      Visuomenės informavimas apie visuomenei svarbių statinių

      projektavimo pradžią

      Informuojame, kad pradedamas rengti Gamybos, pramonės paskirties pastato Pažalvaičių g. 2A, Panevėžyje, statybos projektas.
      1. Projektuojamo statinio statybvietės adresas - Pažalvaičių g. 2A, Panevėžys.
      2. Statinio numatoma pagrindinė naudojimo paskirtis - 7.8. gamybos, pramonės paskirties
      pastatai.
      3. Statytojas - UAB „AR Maistas“, Kniaudiškių g. 149, Panevėžys.

      Comment


       Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ statybos

       Comment


        Panevėžio LEZ tiesiogiai jungiasi prie svarbiausio Baltijos šalyse transporto koridoriaus „Via Baltica“

        Kitais metais planuojama galutinai užbaigti Panevėžio laisvosios ekonominės zonos (LEZ) ir svarbiausios Baltijos šalių transporto arterijos, magistralės „Via Baltica“ infrastruktūrinį susisiekimo mazgą. Šiuo metu jau baigtas pirmas etapas – LEZ teritorijos sujungimas žiedine sankryža su „Via Baltica“ magistrale, į kurią investuota apie 3,5 mln. eurų.        2019-aisiais bus įrengtas išvažiavimas iš pagrindinės pramonės rajono Janonio gatvės tiesiai į šiemet pastatytą žiedinę sankryžą su „Via Baltica“ keliu. Techninis projektas jau yra parengtas, o į projektą numatoma investuoti apie 2,5 mln. eurų.

        Panevėžio LEZ direktorius Rokas Krivonis sako, kad tai vienas iš pačių svarbiausių 2019 metų projektų, ne tik leisiantis efektyviau judėti LEZ aptarnaujančiam ir dirbančiam transportui – patogesnė logistika sudarys prielaidas logistikos bei sandėliavimo paslaugų plėtrai ekonominėje zonoje.

        „Artima kaimynystė su miestu yra didelis pliusas tokioms plyno lauko investicijoms. Galutinai užbaigus susisiekimo infrastruktūros mazgo plėtrą tapsime patrauklesni logistikos ir distribucijos veiklai bei maksimaliai išnaudosime geografinius privalumus“, – sako Panevėžio LEZ direktorius.

        Pasak jo, patogus tiesioginis susisiekimas su magistrale yra gyvybiškai būtinas ir ženkliai prisideda prie regiono plėtros.

        „Investuotojai Panevėžyje kuria kokybiškas darbo vietas, moka mokesčius ir ženkliai prisideda ne tik prie regiono, bet ir prie visos šalies ekonomikos. Atitinkamai mes esame suinteresuoti infrastruktūros patogumu bei kokybe, kuri padeda mums diversifikuoti investicijų portfelį ir tapti patraukliems ne tik gamybos, bet ir logistikos ar distribucijos centrams. Juos turi ir didžiausi Panevėžio LEZ investuotojai (Devold ir IMG Group), iš Panevėžio tiekiantys gaminius ne tik visos Europos, bet ir pasaulio rinkoms“, – teigia R. Krivonis.

        Tarp kitų planuojamų infrastruktūros projektų LEZ operatorius savo lėšomis yra parengęs elektros skirstomojo punkto išplėtimo iki 10 MW galios techninį projektą, investicijos į šio punkto statybą sieks 1 mln. eurų. Tikslas užsitikrinti ateities investuotojų poreikius – sustyguota, visiškai paruošta investicijoms infrastruktūra ne tik padidins investuotojų susidomėjimą, bet ir leis išlaikyti trumpą įsikūrimo laiką Panevėžio LEZ.

        Per nepilnus penkis veiklos metus Panevėžio LEZ jau pritraukė beveik 25 mln. eurų tiesioginių investicijų. Iš jų 14 mln. investavo čia gamyklą pasistačiusi „Devold“, šiuo metu užimanti 7 ha teritoriją. „IMG Group“ investavo 10 mln. eurų ir šiuo metu kuriasi beveik 5 ha teritorijoje, tačiau jau ne kartą viešai įvardino, kad tai tik pirmasis plėtros Lietuvoje etapas. Dar 1 mln. eurų investavo čia savo gamyklą pasistačiusi reklamos gamintoja „Spektrus EU“.

        „IMG Group“ yra didžiausias Norvegijoje baldų gamintojas, jau dabar svarstantis plėtros ekonominėje zonoje galimybes. Tuo tarpu „Devold“ gamina aukštos kokybės trikotažą iš merino vilnos ir Panevėžio LEZ dirba visu pajėgumu.

        Šiuo metu Panevėžio LEZ jau išnuomota 12,5 ha teritorijos, dar 9 ha rezervuoti, o likę laisvos žemės – 13,5 ha. Žinoma, svarbus rodiklis ir naujos sukuriamos darbo vietos. Pradėjus veikti „IMG Group“ fabrikui, Panevėžio LEZ įsikūrusiose įmonėse dirbs beveik 500 darbuotojų, iš jų daugiausiai, 317 žmonių, „Devold“ gamykloje.

        https://jp.lt/panevezio-lez-tiesiogi...s-via-baltica/

        Comment


         LEZ: „Spektrus EU“ į plėtrą Panevėžyje investuoja 1 mln. Eur

         Reklamines iškabas gaminanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Spektrus EU“ šiemet į plėtrą investuos 1 mln. Eur – iki daugiau kaip 2000 kv. m dvigubins gamybos plotą, diegs naujas technologijas. Įmonės plėtrą skatina nauji užsakovai Skandinavijos bei NVS rinkose.         „Į Latvijos, Švedijos, Estijos rinką įžengėme dar visai neseniai. Kukliai skaičiavome ir planavome, kad Švedijoje suteiktos paslaugos sudarys bent 5 proc. nuo 1,3 mln. pernykštės apyvartos. Bet metų pabaigoje turėjome jau 10 proc., mums tai tikrai didelis proveržis. O galutinį sprendimą dėl plėtros paskatino nauji užsakymai iš NVS rinkų“, – sako UAB „Spektrus EU“ direktorius Andrius Večiorkus.

         Dešimtmetį veikianti ir Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) 2017 m. rudenį įsikūrusi UAB „Spektrus EU“ į pirmo cecho statybas investavo per 1 mln. Eur. Plėsdamasi pirmiausia imsis naujo cecho planavimo darbų, kurie, kaip rodo praktika, užtrunka ilgiau nei statybos.

         Tikimasi, kad antrą plėtros etapą pavyks baigti dar šiemet. Be naujų gamybos patalpų, įmonė ketina atnaujinti dažymo technologinę bei metalo apdirbimo linijas, priimti naujų darbuotojų.

         „Reklamos rinka šiuo metu labai aktyvi, prekybos tinklų, vartojimo prekių gamintojų bei kitų prekės ženklų noras plėstis, skelbti akcijas, keisti logotipus, iškabas, atnaujinti prekyviečių eksterjerą bei interjerą pastaruoju metu itin intensyvus. Investuojama į nestandartines itin didelio formato iškabas, nes dėmesio sulaukti norima kaip socialiniuose tinkluose – greitai ir daug. Vadinasi, mes turime rinkai nuolat siūlyti ne tik naujų, bet ir greitų sprendimų“, – teigia A. Večiorkus.

         „Spektrus EU“ planuoja, kad plėtra metinę apyvartą maždaug trečdaliu padės išauginti jau 2020 m.

         Reklamos gamybos įmonė – viena trijų LEZ investuotojų. LEZ veiklą taip pat plėtoja Norvegijos kapitalo tekstilės gamintoja „Devold“, baldų gamintoja „IMG Lithuania“. Pastaruoju metu investicijų galimybėmis Panevėžyje daugiausia domisi Norvegijos bei Vokietijos įmonės, pastebima daugiau dėmesio iš Jungtinės Karalystės.

         http://www.panevezys.lt/lt/naujienos...s-eu-f8j3.html

         Comment


          Panevėžys tobulina aplinką investuotojams

          Panevėžio miesto savivaldybė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai finansuoti teiks J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą. Preliminari jo vertė – 2,2 mln. Eur. Miestas prisidės finansuodamas penktadalį išlaidų.

          Įgyvendinus projektą būtų patenkinti Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusių įmonių ir būsimų investuotojų lūkesčiai – jie galės transporto srautus nukreipti tiesiai į magistralę „Via Baltica“, mažindami eismo intensyvumą J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos g.

          Tikimasi, kad tai didins LEZ patrauklumą, sudarys palankias sąlygas kurti naujų darbo vietų, pritraukti investicijų.

          Be to, projektas papildo Lietuvos automobilių kelių direkcijos pradėtą „Via Balticos“ rekonstrukciją nuo Lietuvos ir Latvijos sienos iki Panevėžio, visiškai užbaigia J. Janonio g. sujungimą su Panevėžio aplinkkeliu.

          http://panevezys.lt/lt/naujienos/pan...tuotojams.html

          Comment


           Parašė Audrys Rodyti pranešimą
           Panevėžys tobulina aplinką investuotojams

           Panevėžio miesto savivaldybė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai finansuoti teiks J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą. Preliminari jo vertė – 2,2 mln. Eur. Miestas prisidės finansuodamas penktadalį išlaidų.

           Įgyvendinus projektą būtų patenkinti Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusių įmonių ir būsimų investuotojų lūkesčiai – jie galės transporto srautus nukreipti tiesiai į magistralę „Via Baltica“, mažindami eismo intensyvumą J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos g.

           Tikimasi, kad tai didins LEZ patrauklumą, sudarys palankias sąlygas kurti naujų darbo vietų, pritraukti investicijų.

           Be to, projektas papildo Lietuvos automobilių kelių direkcijos pradėtą „Via Balticos“ rekonstrukciją nuo Lietuvos ir Latvijos sienos iki Panevėžio, visiškai užbaigia J. Janonio g. sujungimą su Panevėžio aplinkkeliu.

           http://panevezys.lt/lt/naujienos/pan...tuotojams.html
           Kam šitas pinigų taškymas? Juk tas žiedas jau yra sujungtas su Janonio g. per tas dvi LEZ'o gatves? Dabar šita atkarpa yra visiškai nereikalinga.

           Comment


            Jei neklystu J. Janonio gatve dabar yra atskirta nuo VIA Baltikos, o sujungta ir padarytas žiedas su Pažalvaičiu gatve kur ir įsikūrė Norvegu baldų gamykla.....

            Comment


             Parašė Audrys Rodyti pranešimą
             Jei neklystu J. Janonio gatve dabar yra atskirta nuo VIA Baltikos, o sujungta ir padarytas žiedas su Pažalvaičiu gatve kur ir įsikūrė Norvegu baldų gamykla.....
             Tai taip, bet ta Pazalvaiciu g. susikerta su Bernatoniu g., o Bernatoniu sujungta su Janonio g. Nors ka ka cia pasakius.. jei duoda pinigus geriau juos paiimt.

             Comment


              Laisvosios ekonominės zonos jau atsipirko

              Investicijos į šalies laisvąsias ekonomines zonas (LEZ) jau atsipirko, tačiau įspėjama, kad kai kurios LEZ, net sukūrusios infrastruktūrą, gali taip ir likti apytuštės, nes negalės pasiūlyti tinkamo dydžio sklypų investuotojams, nurodo „Verslo žinios“.

              Iki 2017 metų išlaidos į LEZ: negauti mokesčiai, investicijos į infrastruktūrą ir paskatos įmonėms sudarė 132 mln. eurų, įmonių ir darbuotojų sumokėti mokesčiai siekė 356 mln. eurų.

              Šiuo metu Lietuvoje veikia septynios LEZ – Akmenės, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio ir Šiaulių.
              Ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus teigimu, nauja LEZ atsiras Alytuje.

              https://jp.lt/laisvosios-ekonomines-...jau-atsipirko/

              Comment


               Panevėžio LEZ atidaroma norvegų baldų gamykla ir distribucijos centras

               Skaitykite daugiau: https://www.vz.lt/pramone/2019/05/07...ucijos-centras

               Pirmuoju investiciniu etapu pastatyta „IMG Lithuania“ minkštų baldų gamykla įsikurs 17.000 kv. m. gamybinėse patalpose. Norvegijos kompanija į kompleksą investavo virš 10 mln. Eur, įdarbins daugiau nei 125 darbuotojus. Pradėjus veikti baldų fabrikui, Panevėžio LEZ įsikūrusiose įmonėse dirbs beveik 500 darbuotojų. Pirmuoju etapu „IMG Lithuania“ įsikūrė 4,7 ha žemės plote, pagal susitarimą su investuotoju numatyta galimybė gamybos ir logistikos centrą išplėtoti bene dvigubai didesniame plote – iki 8,7 ha teritorijoje. Panevėžio LEZ jau išnuomota ir rezervuota 17,5 ha, likę laisvos teritorijos 17,5 ha. Pradėjus veikti „IMG Group“ fabrikui, Panevėžio LEZ įsikūrusiose įmonėse dirbs beveik 500 darbuotojų, iš jų daugiausiai „Devold“ gamykloje – 317 darbuotojų.


               Comment


                Panevėžio LEZ iškils pirmasis nuomai skirtas pastatas

                Į 47 hektarų ploto Panevėžio laisvąją ekonominę zoną (LEZ) milijonines investicijas suplanavo vystytojas „Gedstos NT“. Nuomai skirtas (angl. build-to-suit) 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas bus statomas dviem etapais, investicijos vien į pirmąjį etapą sieks daugiau nei 2,5 mln. eurų. Planuojama, kad pastatas taps kompleksinio LEZ paslaugų paketo „EasyStart“, skirto greitai veiklos pradžiai, dalimi.

                Click image for larger version

Name:	lez.jpg
Views:	284
Size:	103,2 kB
ID:	1745947

                Panevėžio LEZ valdančios įmonės vadovas Rokas Krivonis teigia, kad pirmoji 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastato dalis iškils iki 2020 metų pabaigos, o antruoju etapu bus pastatytas ir papildomas 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto nuomai skirtas pastatas. Naujasis nuomai skirtas pastatas atitiks A+ energinio naudingumo klasę, jame bus naudojama geoterminė šildymo sistema bei saulės kolektoriai.

                „Panevėžio regionas yra patrauklus investuotojams, tačiau ne visos įmonės nori būti atsakingos už veiklai reikalingų pastatų statybą bei įrengimą, o paskui – dar ir valdymą. Jau paruoštos patalpos investuotojams suteikia lankstumo ir leidžia susikoncentruoti į pagrindinę veiklą. Jaučiame tokių patalpų paklausą ir manome, kad investuotojo suplanuotas plotas patenkins bent dalį jos, ir sudarys galimybes Panevėžiui pritraukti naujas investicijas“, – teigia R. Krivonis.

                Jo teigimu, šiuo metu vyksta derybos su potencialiais pirmojo etapo nuomininkais, jas tikimasi netrukus užbaigti. Panevėžio LEZ valdytojas neabejoja, kad bus išnuomotas visas pirmojo investicijų etapo metu planuojamas pastatyti plotas.

                Click image for larger version

Name:	panevezio-lez-pastato-vizualizacija-5d6dfe14bef8d.jpg
Views:	297
Size:	492,5 kB
ID:	1745948

                „Stebime rinkos situaciją, matome, kad paklausa didesnė už pasiūlą, o investuotojai ne visada randa sau tinkamą plotą. Todėl šiuo metu numatome, kad antrasis nuomai skirto pastato plėtros etapas bus baigtas 2021 metais. Taip bus ne tik sukurtos naujos darbo vietos, bet ir praplėstas bendras paslaugų paketas, o vos per kelis mėnesius konkretiems nuomininko poreikiams pritaikomos patalpos paspartins investuotojų pritraukimo procesą“, – sako jis.

                Pastato projektą plėtos bendrovė „Gedstos NT,“ valdoma tų pačių akcininkų kaip ir statybos bendrovė „Gedsta“, kuri šiemet Panevėžio LEZ pastatė 17 tūkst. kvadratinių metrų ploto Norvegijos baldų gamintojos „IMG Group“ gamyklą. Į šią gamyklą investuota daugiau kaip 10 mln. eurų.

                R. Krivonio teigimu, Panevėžys investicijoms patrauklus pirmiausiai dėl strateginės vietos šalia Varšuvą ir Taliną jungiančios magistralės „Via Baltica“. Be to, čia formuojasi stiprios Skandinavijos investicijų tradicijos: regione įsikūrė daugiau kaip 20 vien Norvegijos kapitalo įmonių.

                „Labai svarbi ir bendra konkurencinė aplinka. Panevėžio regiono konkurencingumą didina ne tik palankios investuotojams sąlygos, bet ir įsibėgėjanti pramonės, savivaldybės ir kitų partnerių iniciatyva „Industry4Panevėžys“, siekianti sustiprinti regione veikiančias įmones ir turinti ambiciją paversti miestą ketvirtosios pramonės revoliucijos centru Šiaurės Rytų Europoje“, – teigia R. Krivonis.

                Šiuo metu Panevėžio LEZ įsikūrusios 3 investuotojos – aukštos kokybės tekstilės produktų gamintoja iš Norvegijos „Devold“, sparčiai auganti lietuvių kapitalo reklamos gamybos įmonė „Spektrus EU“, komfortinius baldus gaminanti norvegų kapitalo „IMG Lithuania“. https://jp.lt/panevezio-lez-iskils-p...rtas-pastatas/

                Comment


                 Click image for larger version

Name:	50951FD6-4EE0-43B3-82E7-4C2229A39B57.jpeg
Views:	281
Size:	120,6 kB
ID:	1749254

                 Comment


                  Spartėja LEZ vartotojų prijungimas prie elektros tinklo

                  Investuotojai į laisvąsias ekonomines zonas (LEZ) prie elektros tinklo nuo šiol galės prisijungti dukart greičiau – per vienerius, o ne per dvejus metus, pranešė elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

                  Šiemet pasirašytos transformatorių tiekimo sutartys leidžia ESO juos gauti greičiau.

                  Bendrovė planuoja iki 2023 metų investuoti ir į besiplečiančias Kauno, Marijampolės, Kėdainių, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio ir Alytaus LEZ teritorijas bei pramonės parkus.
                  Pasak bendrovės, per pastaruosius kelerius metus elektros įvedimo terminai gerokai sutrumpėjo – dabar įmonės prijungiamos vidutiniškai per 34 dienas, privatūs klientai – per 25 dienas.

                  https://jp.lt/sparteja-lez-vartotoju...ektros-tinklo/

                  Comment


                   Kompanija “Leesys” investuoja Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje

                   Click image for larger version

Name:	77262601_736164970224070_3606269603619012608_o.jpg
Views:	295
Size:	163,2 kB
ID:	1766295

                   Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. Panevėžio LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.

                   Panevėžio LEZ direktorius, Rokas Krivonis teigia: „PLEZ pasiūlytas kompleksinis paslaugų sprendimas „Easy start“, kuris investuotojui leidžia veiklą pradėti iškart po sutarties pasirašymo, ir buvo vienas svarbiausių „Leesys“ apsisprendimo motyvų investuoti Lietuvoje“. Planuojama plėtrą vykdyti keliais etapais – pačioje pradžioje numatyta įdarbinti 10 žmonių, kiek vėliau personalo skaičių padidinti iki 40.

                   Šalys, kuriose ruoštasi investuoti, buvo vertinamos pagal daugelį faktorių – infrastruktūros parengimą, darbo rinkos galimybes, lokaciją ir kitus bendrus veiksnius. Panevėžio regionas gali pasigirti aukštu specialistų kvalifikacijos lygiu, tinkamai parengta infrastruktūra bei atvirumu technologijoms. Savo ruožtu, kompanija “Leesys” yra pasirengusi bendradarbiauti su Lietuvos universitetais. Tai puiki galimybė rasti gabių jaunuolių, kurie ateityje papildytų perspektyvios bendrovės gretas.

                   Užsienio rinkose kompanija “Leesys” gamina elektronikos produktus automobilių, telekomunikacijų, išmaniųjų technologijų bei sveikatos industrijoms. Kol kas nedetalizuojama, kokie prietaisai bus gaminami Lietuvoje.

                   Tikėtina, jog garsios Vokietijos kompanijos “Leesys” strateginis sprendimas investuoti būtent Panevėžio LEZ’e paskatins kitų užsienio bendrovių susidomėjimą.

                   http://lafez.lt/news/kompanija-leesy...mineje-zonoje/

                   Comment


                    Planuojama nauja gamykla.

                    Kabelių pynių gamybos „AQ Wiring Systems“ ketina Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje statyti gamybinį pastatą ir 2022 m. pradėti jame vykdyti gamybinę veiklą. Sutartis su LEZ pasirašyta šių metų sausį.

                    Plačiau: https://www.vz.lt/pramone/2020/05/29...#ixzz6Nq6BrnQl

                    Comment


                     Panevėžio LEZ sujungs su „Via Baltica“: tam skirta beveik 700 tūkst. eurųnaujos gatvės vaizdai iš drono

                     Click image for larger version

Name:	DSC_8890.jpg
Views:	271
Size:	184,5 kB
ID:	1817026

                     Panevėžio miesto pakraštyje įsikūrusią Laisvąją ekonominę zoną (LEZ) neužilgo bus galima pasiekti tiesiai iš „Via Baltica“ magistralės – sunkiajam transportui nereikės užsukti į Panevėžį ir važiuoti per miestą.

                     Jau yra beveik baigta įrengti J. Janonio gatvės atkarpa, kuri ir sujungs LEZ‘ą su „Via Baltica“ magistrale.

                     Laukia gatvės atidarymo

                     Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus pasidžiaugė, jog beveik baigta įrengti J. Janonio gatvės atkarpa LEZ‘ui – svarbi.

                     „Šiuo metu Panevėžio LEZ‘o teritorija su „Via Baltica“ magistrale sujungta per Pažalvaičių gatvę. Baigiama įrengti, tačiau dar neatidaryta J. Janonio gatvės atkarpa, ypatingai svarbi. Iš pramoninės Panevėžio teritorijos, įmonės krovininio transporto srautus galima bus nukreipti tiesiai į ir iš „Via Baltica“ magistralės. Bus mažinamas eismo intensyvumas J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos gatvėmis“, – aiškino J. Leipus ir priminė, kaip ir kokiomis lėšomis J. Janonio gatvės atkarpa buvo įrengta:

                     „Įgyvendinti J. Janonio gatvės sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą, Panevėžio miesto savivaldybei buvo skirta 699 tūkst. eurų iš 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo.“

                     Laukia ir kitų gerų žinių

                     Pasak J. Leipaus, per šiuos metus baigta asfaltuoti J. Janonio gatvės 740 m atkarpa, įrengiant 4 eismo juostų gatvę su šaligatviu, lietaus nuotekų tinklais, apšvietimu.

                     „Darbus už beveik 1,4 mln. eurų atliko bendrovė „Panevėžio keliai“. Darbų ranga finansuota valstybės ir miesto biudžeto lėšomis“, – aiškino Miesto plėtros skyriaus vedėjas ir pridūrė:

                     „Be to, tikimės, kad tarptautinė vėžė „Rail Baltica“ ir numatytas intermodalinis terminalas turės teigiamos įtakos LEZ‘ui, pritraukiant atitinkamus investuotojus ir suteikiantis privalumų jų logistikos grandinėms.“

                     Įvertinta teigiamai

                     Anot Miesto plėtros skyriaus vedėjo, investuotojai patenkinti esama LEZ‘o infrastruktūra.

                     „Priežasčių teigiamai įvertinti LEZ‘o infrastruktūra – ne viena. Pažalvaičių gatvė sujungta su „Via Baltica“, miesto keleivinio transporto maršrutai pratęsti į LEZ teritoriją, šviesolaidinis interneto tinklas ir išplėsti elektros pajėgumai. Kompleksinis infrastruktūros vystymas didina ne tik LEZ‘o patrauklumą, bet ir pramonės zonos aplinką bei kuria naujas galimybes pritraukti daugiau investicijų“, – mano J. Leipus.

                     Vienas veiklos prioritetų – sąlygų verslui gerinimas

                     Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pabrėžia, kad vienas savivaldybės veiklos prioritetų – sąlygų verslui gerinimas, nes augantis verslas yra neabejotina miesto gerovės sąlyga.

                     „Panevėžyje veikiantis LEZ turi išskirtines mokestines lengvatas, teikia profesionalią pagalbą investuotojams. Puiki geografinė vieta taip pat didina jo patrauklumą – juk nuo Panevėžio vos per kelias valandas galima pasiekti tarptautinius oro bei jūrų uostus, po kelerių metų čia bus Rail Baltica vėžė. Dabar įrengta jungtis su magistrale „Via Baltica“ yra dar vienas privalumas LEZ‘e jau įsikūrusiems verslininkams, taip pat didinamas patrauklumas ir sudaromos geresnės sąlygos pritraukti daugiau investicijų. Jungties įrengimas naudingas ne tik verslui, bet ir miesto gyventojams – transporto srautus nukreipiant tiesiai į „Via Baltica“, mažinamas eismo intensyvumas J. Janonio, Pramonės, Klaipėdos g.“, – naujienų portalui JP teigė T. Jukna.

                     Panevėžio LEZ įsikūrusios 3 įmonės

                     Įmonės Panevėžio LEZ vadovas Rokas Krivonis taip pat įvertino būsimąją J. Janonio gatvės jungtį su „Via Baltica“ magistrale.

                     „Šiuo metu LEZ įsikūrusios 3 investuotojos – tekstilės gamintoja iš Norvegijos „Devold“, reklamos gamybos įmonė „Spektrus EU“, baldus gaminanti norvegų kapitalo UAB „IMG Lithuania“. Milijonines investicijas yra suplanavusi bendrovė „Gedstos NT“. Planuojama, kad jos įrengtas nuomojamas pastatas taps kompleksinio LEZ paslaugų paketo „EasyStart“, skirto greitai veiklos pradžiai, dalimi“, – vardijo R. Krivonis ir tęsė:

                     „Taip pat naujiems investuotojams LEZ‘as siūlo kompleksinį paslaugų sprendimą „Easy start“, investuotojams leidžiantį nuomotis patalpas gamybai ir sandėliavimui bei veiklą pradėti iškart po sutarties pasirašymo. Šios sąlygos tampa vienu pagrindinių motyvų investuojant šalyje. Būtent šiuo būdu Panevėžio LEZ taip pat neseniai pasirinko ir elektronikos gamintoja iš Leipcigo „Leesys“, Panevėžyje atidarančią naują remonto, techninės priežiūros ir gamybos padalinį.“

                     Skaitykite plačiau JP.lt:
                     https://jp.lt/panevezio-lez-sujungs-...00-tukst-euru/

                     Comment

                     Working...
                     X