Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilnius 1990-2003 (nuo Nepriklausomybės paskelbimo iki skaitmenos atsiradimo)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    #21
    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
    Ten krantinėje kažkokie suoliukai buvo? Kada ir kur jie dingo?
    Spėju, kad ten net ne suoliukai, o pontoninio tilto konstrukciniai elementai arba laikinos konstrukcijos Mindaugo tilto statybai, nes nelogiška tokioje vietoje taip tankiai pristatyti soliukų.
    Lažinuos- 2017 metais Lietuvos gyventojų skaičius didės.

    Comment


      #22
      Visgi, Vilnius tuo metu buvo mielas ir natūralus, dabar kai kurios vietos jau, deja, sintetinės.

      Comment


        #23
        "Natūralus" - tai apgriuvęs kaip Kaunas?
        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

        Comment


          #24
          Parašė Linas Rodyti pranešimą
          Visgi, Vilnius tuo metu buvo mielas ir natūralus, dabar kai kurios vietos jau, deja, sintetinės.
          Nežinau...Man tas "senasis" Vilnius atrodo pernelyg apšiuręs, purvinas, mažas, nykus, nuobodus etc.. Toks, koks is yra dabar, yra iš operos "neįtikėtina, ką pasiekėme". Tiesiog dauguma lietuvių turi kažkokį a la "romantiškai-poetiškai naivų" įsivaizdavimą, kad šiuolaikinė architektūra yra didižulė globalistų grėsmė, kuri grąsina sunaikinti šventąąą lietuvių kultūrą, nors tarpukario-sovietiniai kanonai, įsivaizdavimai vis dar gajūs (XXI amžius už lango...)...Tai ypač akivaizdu, kai paskaitai komentarus skirtus viešųjų erdvių tvarkymui ir/ar norui kad šiuolaikiniai paminklai primintų sovietinius Žemaitės ar tarpukario (kurio, aš, beje nemgėstu dėl to kvailo "tautiniio kaono, primenančio sovietinių laiku "utilitaristinį-tarybinį pritaikokumą") laikų paminklus (tipo, realizmas yra vienintelis tikras menas, o ne šventavigiškas post-modernizmas ("būkim kitokie, nesvarbu, kas vyksta už tvoros", che pasakykite tai danams, prancūzams, amerikiečiams ir t.t.).

          Mielas ir natūralus jis vis dar () yra, tiesiog sutvarkytas. Nežinau, kiek aptrupėjęs "natūralus" senamiestis prideda grožio, ar tai tiesiog snobiškų paauglių nuomonė, ar pradedančių nukvakti senukų nostalgija...
          Būtų įdomų pamatyti UNBUILT VILNIUS, su Teo pastatu, G/E muziejumi (aš Libeskind'o gerbėjas) ir daugybę kitų objektų ir t.t....

          Comment


            #25
            Parašė D.P Rodyti pranešimą
            Nežinau...Man tas "senasis" Vilnius atrodo pernelyg apšiuręs, purvinas, mažas, nykus, nuobodus etc.. Toks, koks is yra dabar, yra iš operos "neįtikėtina, ką pasiekėme". Tiesiog dauguma lietuvių turi kažkokį a la "romantiškai-poetiškai naivų" įsivaizdavimą, kad šiuolaikinė architektūra yra didižulė globalistų grėsmė, kuri grąsina sunaikinti šventąąą lietuvių kultūrą, nors tarpukario-sovietiniai kanonai, įsivaizdavimai vis dar gajūs (XXI amžius už lango...)...Tai ypač akivaizdu, kai paskaitai komentarus skirtus viešųjų erdvių tvarkymui ir/ar norui kad šiuolaikiniai paminklai primintų sovietinius Žemaitės ar tarpukario (kurio, aš, beje nemgėstu dėl to kvailo "tautiniio kaono, primenančio sovietinių laiku "utilitaristinį-tarybinį pritaikokumą") laikų paminklus (tipo, realizmas yra vienintelis tikras menas, o ne šventavigiškas post-modernizmas ("būkim kitokie, nesvarbu, kas vyksta už tvoros", che pasakykite tai danams, prancūzams, amerikiečiams ir t.t.).

            Mielas ir natūralus jis vis dar () yra, tiesiog sutvarkytas. Nežinau, kiek aptrupėjęs "natūralus" senamiestis prideda grožio, ar tai tiesiog snobiškų paauglių nuomonė, ar pradedančių nukvakti senukų nostalgija...
            Būtų įdomų pamatyti UNBUILT VILNIUS, su Teo pastatu, G/E muziejumi (aš Libeskind'o gerbėjas) ir daugybę kitų objektų ir t.t....
            O aš linkęs pritarti pačiam, augau ir gyvenau čia nuo mažens, ir mačiau visus tuos pokyčius galima sakyti miestas keitėsi su manimi, tik vat varganas stadionas kuris net senesnis už mane nesikeičia .

            Nors miegamieji rajonai mažai pasikeitė, tačiau centrinė miesto dalis smarkiai išgražėjo, aš tik už tai, kad kuo daugiau modernios architektūros būtų kairiajame krante. esu už dangoraižių kvartalą ir už tai, kad jis tik didėtų ir būtų dar didesnių pastatų.

            Taigi sakykit ką norit bet miestas tik gražėja, ir Gedo prospektas irgi pagražėjo, nei tas kur sovietinis buvo

            Comment


              #26
              Na, paūpio projektas, Vilnelės šlaitai, Misionierių sodai turėtų pakeisti dar viena Vlniaus vietą. Juolab projekto vystytojai ar savivaldybė eina tinkamu keliu, pvz., kviečiasi garsią UK kraštovaizdžio architektę. Keisčiausia, kad Užupio dalis yra apleista, nors tai turėtų būti gardus kąsnis NT vystytojams, Stoties rajonas nesutvarkytas (o būtą projektų jam), Naujamiestis šiaip ne taip kapstosi...Pamenu norėjo prie Seimo laukumėje, kur automobilių aikštelė, statyti kongresų rūmus...Taurakalnio Tautos namai..Daugybė nepradėtų-nebaigtų projektų...
              Miegamieji rajonai keisis su laiku, kai prasidės renovacija. Iš jų nieko įspūdingo neišpeš, kita vertus, jie ir neatrodo taip baisiai...
              Nacionalinis stadionas - 2014 metais. jeigu įvairaus plauko runkeliai nepradės rėkauti "kam mums jo reikia? vagys išvogs laiudies turtąąąąąąąą"

              Comment


                #27
                Parašė Little_man Rodyti pranešimą
                O aš linkęs pritarti pačiam, augau ir gyvenau čia nuo mažens, ir mačiau visus tuos pokyčius galima sakyti miestas keitėsi su manimi, tik vat varganas stadionas kuris net senesnis už mane nesikeičia .
                Na taip, stadionas su niūriais Sporto rūmais bendrą vaizdą gadina. Man nesuprantama, negi Sporto rūmų negalima naudoti?

                Comment


                  #28
                  Na tikėkimės, pajudės projektai, tokie kaip tauro kalno ar nacionalinis stadionas, šitie tai tikros piktžaizdės Vilniui. Siaubingai atrodo ir tikrai gadina bendrą vaizdą. Tačiau pokyčiai esminiai galų gale, ir tas pats žalgirio sporto rūmų kompleksas irgi turi būti tvarkomas. O oro uostas, man asmeniškai tai jis baisus ypač atvykimo salė, tas stalinistinis pastatas šiurpą man kelia, jau senai laikas jį griauti.

                  Parašė Sula Rodyti pranešimą
                  Na taip, stadionas su niūriais Sporto rūmais bendrą vaizdą gadina. Man nesuprantama, negi Sporto rūmų negalima naudoti?
                  Manau, kad sutvarkius galima, tik matyt jie neberentabilūs kai naujų salių tiek yra, tačiau kiek esu ten buvęs tai kaip kokią teatro areną tikrai galima būtų panaudoti.
                  Paskutinis taisė Romas; 2013.11.28, 23:31. Priežastis: Sujungti 2 tekstiniai pranešimai iš eilės

                  Comment


                    #29
                    Parašė WastedYears Rodyti pranešimą
                    Data nenurodyta, bet viename šaltinyje radau, kad laivas "Ryga" plaukioti pradėjo 1997 m. Karaliaus Mindaugo tilto dar nėra, taigi iki maždaug 2002 m. (tiltas atidarytas 2003 m.). Be to, Gedimino bokšte plevėsuoja trispalvė.
                    Ne visai taip. Esmė ta, kad iki kokių 1994 ar 1995 m. Nerimi tarp centro ir Valakampių plaukiojo trys vienodi laivai ("Vilnius", "Ryga" ir "Talinas"), Valakampiuose prieplaukos vietoje dar dabar likę laiptai iki upės. Vėliau šitas reikalas užsiraukė, "Vilnius" ir "Talinas" veikiausiai nukeliavo į metalo laužą, o "Ryga" buvo išsaugota ir vėliau paversta pramoginiu laivu.
                    Got sun in my face, sleeping rough on the road

                    Comment


                      #30
                      "Mielas ir natūralus jis vis dar () yra, tiesiog sutvarkytas. Nežinau, kiek aptrupėjęs "natūralus" senamiestis prideda grožio, ar tai tiesiog snobiškų paauglių nuomonė, ar pradedančių nukvakti senukų nostalgija..."

                      Nebesu paauglys ir tikrai dar nelaikau savęs senuku, bet kokių 1995 - 2000 metų Vilnius buvo tikrai mielas - nebesovietinis, bet maždaug atitinkantis Lietuvos realijas. Aišku, kai kurios vietos buvo baisios, kaip stočių prieigos.

                      Comment


                        #31
                        Gedimino prospektas 1994, autorius: Levas Žiriakovas.


                        Gedimino prospektas 1994 (?), autorius: Levas Žiriakovas.
                        Paskutinis taisė railman; 2013.11.08, 16:29.

                        Comment


                          #32
                          A. Vienuolio gatvė 1994


                          Centrinis gastronomas 1993


                          http://lost-vilnius.livejournal.com/

                          Comment


                            #33
                            Kadrai iš LRT laidos "Mūsų laisvės metai - 1998". http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/M..._laisves_metai


                            Comment


                              #34
                              1996...

                              http://www.panoramio.com/photos/original/6359538.jpg

                              Comment


                                #35
                                Šaltinis: www.delcampe.net

                                Comment


                                  #36
                                  Vilnius pačioje nepriklausomybės pradžioje, 1993-aisiais. Paimta iš

                                  http://www.johann-gerdes.de/vilnius1/album/index.html







                                  Paskutinis taisė Romas; 2022.02.20, 20:13. Priežastis: Atkurtas vienos nuotraukos rodymas

                                  Comment


                                    #37
                                    Dokumentinis filmas "Baltojo Vilniaus legenda". 1990-12-15
                                    http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/8776

                                    Režisieriaus A. Tarvydo filmas apie stambiaplokščių namų statybą. Pirmasis 80-ies butų namas buvo pastatytas 1959 metais, pasakojimas apie naujus mikrorajonus: Žirmūnus, Antakalnį, Lazdynus, Karoliniškes, Viršuliškes, Baltupius, Šeškinę, Justiniškes, Pašilaičius, Fabijoniškes ir Pilaitę. Scenarijaus autoriai: D. Stasiukonis, A. Tarvydas, operatorius A. Tarvydas. Lietuvos kino Studija.

                                    Lietuva jau nepriklausoma, tačiau filme kenčia ekonominę blokadą...
                                    Nemažai parodo iš Fabijoniškių ir Pilaitės statybos.
                                    P.S. Kur stovi tie eksperimentiniai blokiniai individualūs namai?

                                    Comment


                                      #38
                                      Parašė WastedYears Rodyti pranešimą
                                      P.S. Kur stovi tie eksperimentiniai blokiniai individualūs namai?
                                      Kaip suprantu, kalbama apie šiuos kotedžus. PS. ačiū už nuorodą

                                      Comment


                                        #39
                                        Parašė Godo Rodyti pranešimą
                                        Kaip suprantu, kalbama apie šiuos kotedžus. PS. ačiū už nuorodą
                                        Aha, šiuos kotedžus žinau O įdomu kur toks stovi?

                                        Comment


                                          #40
                                          Nematytos ir gražios Pauliaus Lileikio nuotraukos:
                                          Paupio g. 1996 m.




                                          Prie Barbakano, 1990 m.


                                          Daugiau nuotraukų http://www.lileikisfoto.lt/Vilnius/

                                          Comment

                                          Working...
                                          X