Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Lietuvos pažintiniai takai (N)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  VSTT 2023.01.20
  Kadagių slėnio (Arlaviškių) pažintinis takas vėl džiugina lankytojus
  Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) informuoja, kad atnaujintas ir naujai pritaikytas lankymui populiarusis Arlaviškių pažintinis takas, esantis Kauno marių regioniniame parke. Kadangi einant taku atsiveria ne tik nuostabios Kauno marių panoramos, bet ir unikalus kadagynas, takas dar vadinamas Kadagių slėnio taku.
  Prieš penketą metų takas buvo pripažintas gražiausiu Lietuvoje.​

  Dar 2010 metais įrengtas medinis Arlaviškių pažintinis takas tarnavo ilgokai, tačiau laikui bėgant medinės tako dalys pradėjo dėvėtis. Veikiamas klimato sąlygų, takas tapo nesaugus lankytis, daugelyje vietų mediniai poliai supuvo. Pažintinį taką teko ne kartą remontuoti.
  Šiuo metu vietoje atitarnavusio medinio tako įrengtas naujas – dabar jo laikančiosios konstrukcijos yra metalinės, o medinės dalys – iš ąžuolo medienos. (...)​


  Arlaviškių pažintinio tako lentinė dalis (...) vingiuoja Kauno marių šlaito keteros viršumi.
  Tad lankytojai visais metų laikais galės stebėti kadagyną, Dabintos salą, užburiančias Kauno marių panoramas.


  Nors iškilmingas Arlaviškių atnaujinto pažintinio tako atidarymas numatytas pavasarį, juo galima pasivaikščioti jau dabar.

  https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1871413/arlaviskiu-pazintinis-takas-vel-dziugina-lankytojus-ir-kviecia-apzvelgti-uzburiancias-panoramas

  Comment

  Working...
  X