Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Miestų gatvių apšvietimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Prieš savaitę nufotografavau šviestuvus kvartale tarp Medeinos ir Gabijos gatvių


    Patiko šviestuvas tarp šakų pasislėpęs.



    Gatvės pusės šviestuvas.


    Vakar neradau nei šviestuvų, nei stulpų…


    Comment


      Sveiki visi. Nežinau ar kasnors mane prisimins, kai dar buvau 14 metų, prieš 8 metus, čia prisijunges buvau ir bandžiau samprotauti su savo kailomis idėjomis Nuo tada kai buvau dar vaikas, labai norėjau turėti savo asmeninį SKZL'ą. Mano svajonė išsipildė prieš keturias savaites. Vienas iš apleistų fabrikų šiaulių teritorijoje turėjo kabančius du sveikus SKZL'us, ir gerai pašnekėjęs su teritorijos ukvedžiu (ir su nedidelės saftkės pagalba) prikalbėjau jį kad man leistų nusikabinti vieną SKZLą. Norėjau abiejų, tačiau antrasis buvo apaugęs milžiniškais spigliuotais krūmais aplink stulpą 2 metrų spindulių tai prie jo prieiti nebuvo įmanoma, nebent gal vasarą sakė leis nusikabinti irgi. Kai primą kart gyvenime gavau progą pasižiūrėti ir pačiupinėti jį iš arti, supratau, kad tai yra visiškas monstras gigantas, sveriantis 22 klilogramus. Nukabinimas jo buvo be galo sunki užduotis, bet su keliais draugeliais kažkaip nukabinom nenusižudę. (šią frazę suprastumėt beveik pažodžiui jei būtumėte dalyvave nukabinime. vidurį nukabinimo kai kopėčios buvo atremptos į stulpą, stulpas buvo pradėjęs iš lėto krypti žemyn, tai iš kitos pusės irgi pastatę kopėčias kažkaip nukabinom nenugriuvę su visu stulpu) Per savaitės laikotarpį laisvu laiku, daugiausiai po darbo vakarais, nušveičiau ir atrestauravau visas šviestuvo dalis, korpusą ir reflektorių ir pataisiau droselį, nes buvo truputį sudege laidukai tai ardžiau šerdį ir bandžiau laidukus pataisyti. pavyko ir dabar agregatas veikia puikiai.
      Vienintelė problema su šiuo šviestuvu, tai kad turbūt praaityje jis buvo perkaites arba lempa jame pasiekė EOL'ą ir per daug užkaitusi buvo ir truputį išlydė ir sugarankščiavo polikarbonato gaubtą, tačiau svarbiausia kad jis nekiauras ir nelabai net matosi. Šviestuvas dabar visiškai atrestauruotas su trimis nuajomis 1990 metų Pila LF40 cool white lempomis veikia pas mane kieme, sau kilmingai kabėdamas ant naujos gembės. Turiu prisipažinti, kad dabar keikvieną kart matydamas šį šviestuvą savo kieme, gaunu šiurpuliukus. Taip ilgai aš jo norėjau, ir pagaliau turiu.

      Keli įdomūs faktas apie droselį: Jis yra 30 centimetrų ilgio, 10 centimetrų pločio ir 10 centimetrų gylio ir sveria 6 kilogramus, absoliutus monstras. Skleidžia labai ausei gražų tylų ūžesį ir lempas užkuria kiekvieną kart labai unikaliu progresiniu užkūrimu. Iš pradžių lempos pradeda vos pastebimai mirguliuoti ir iš lėto šviesėja kol užsikuria pilnai, Procesas trunka apie 2 sekundes, bet labai gražu yra žiūrėti kaip jos užsikuria. Visos trys lempos yra sujungtos nuosekliai, su nuolatiniu katodu šildymu, ir srovė degimo metu yra 600 voltų, nes vienos 40 vatų lempos išlydžio srovė yra 200 voltų. Agregatas neužkuria T8 naujoviškų lempų, tačiau užkuria T10 ir T12 lempas, mano kolekcijoje yra labai daug Tunsgram T12 ir Pila T12 lempų, tai jų ateityje nepritrūksiu. Be galo myliu šį šviestuvą.

      Nežinau kodėl visur yra sakoma kad jie žiemą neveikė, nes kai pakabkinau kaip tik tą naktį buvo -13 šalčio, ir anksti ryte nuėjau pabadyti įjungti, ir užsikūrė puikiai, be jokio vargelio. Aiškus, lempos buvo kaip reikiant tamsios bet įšilo per 30 sekundžių iki pilo šviesumo. Droselis viduje yra labai galingas agregatas, žinoma, su aliuminio apvijomis, todėl toks ir masyvus, tačiau savo darbą dirba puikiai. Kambaryje buvau palikes įjungtą apie 6 valandas, apvijos buvo čiut čiut šiltos. Geros kokybės tarybinis prietaisas.

      Mano modelis buvo gamintas 1972 metais, ir yra versija SKZL-3x40-M su atskirai išsiimančia blėka kurioje montuojasi droselis ir laikosi lempos. Toks dizainas leido korpusą užkabinti ant gembės lengviau nei su visu agregatu viduje. Vėlesnės SKZL versijos nebeturėjo vidinės montuojamos plokštės ir droselis buvo montuojamas tiesiogiai į korpusą. Vėlesnės versijos taip pat nebeturėjo trijų didelių 4 mikrofaradų 600 voltų kondesnatorių kurie kompensuodavo srovės nepaknakamumą kai vienu metu veikdavo šimtai šviestuvai nuo vieno maitinimo, taip pat kai linijos gale keli paskutiniai šviestuvai dėl laido varžos negaudavo pilnų 220 voltų.

      Dabar kas beliko tai susimedžioti retesnį SKZLą, tą legendinį, siaurą su dviem 80 vatų lempomis. Ir paskutinis dalykas, SKZL su trimis lempomis buvo tik 40 vatų versijos, niekada nebuvo SKZL su trimis 80 vatų lempomis, nes toks agregatas jau būtų per sunkus tiesiog, neišlaikytų gembė jo, nes kai 40 vatų lempos yra 120 cm tai 80 vatų lempos yra 150 cm ilgio, tai dar pats šviestuvas būtų jau virš 200 cm ir stulpai neeatlaikytų jų per stiprų vėją. Tačiau, jei klystu, pataisykite mane, visad noriu žinoti tik tikrus faktus.
      Na o dabar pasigrožėkite.
      Paskutinis taisė Vytautas_lamps; 2021.03.21, 12:20. Priežastis: Klaidos...

      Comment


        Šaunolis palaikau tokius veiksmus

        Comment


          Tai pasirodo fotkinau su "bulve" bet bent jau kažkas matosi.. Saulė labai nedėkingai švietė.

          Kurtuvėnų regioniniame parke esantis Geluvos ežeras ir jo esfaltuotas keliukas turi stulpus su gerokai nutrušiusiom skardinėm kepurėm, ir vienu kiaurai prarudijusu vargšu SPOR'u. Tas ežeras buvo mano pagrindinė vasaros atrakcija dar nuo tada kai buvau mažas. Kiek atsimenu iš vaikystės, nebeteko matyt tų šviestyuvų veikiančių. Kur tau veiks jie, lizdai sudaužyti o SPOR'o droselis pakaruoklis esantis ant stulpo irgi prarudijęs kiauriai ir matosi kad smala ištrupėjusi lauk iš jo, tai apvijų jau irgi nebelikę veikiančių. Tik laiko klausimas kada juos jau benukabins, arba nurudis iki plikų laidų Kai faina būtų pamatyt tokią liniją veikiančia su kaitrinėm lemputėm, arba seno kaimo juozo perdarytas kepures su kabančiais kiaušiniais baltais

          Comment


            Parašė Godo Rodyti pranešimą
            Įdomūs pastebėjimai Šiaip, matyt tai nebaigtas projektas, gal VGAET'ui taip ir nepridavė tų stulpų, kai baigė daugiabučius, nes panašu, kad šviestuvų taip ir nebūta ant jų, ir nė karto jų net nedažė. O linijas ar jų atkarpas kartais ir VGAET'as "numarina" - Žvėryne prie Svečių namų yra toks pėsčiųjų takas, tai iki miško renovavo stulpus per didijį lempų keitimą (pailgino, sumontavo OCP ir t.t.). O keturis stulpus miške tiesiog nupjovė (matyt juos buvo beviltiška apsaugot nuo vandalų...) ir paliko rūdyt apatines dalis su skydinių durelėmis. Norėjau jas pafotkint, bet pasirodo - šiemet išrovė...
            O kad tie Fabijoniškių stulpai savadarbiai - abejoju, kiek esu įsižiūrėjęs, tai visi tarybiniai ir vėlesni (iki ~1995 m. gaminti) metaliniai stulpai panašūs į savadarbius - durelės (kaip ir čia) autogenu išpjautos, matomos virinimo siūlės ir t.t. Esu matęs net iš vamzdžių su sriegiais suvirintų metalinių stulpų. Kiek suprantu pats VGAET'as stulpams ir gembėms gaminti turėjo ir turi metalo cechą. Beje, su daugiakampiais krašteliais stulpų esu matęs, tik atrodo, ne Vilniuje

            Na ir dar vienas retas radinys - visiškai sveikas 7-ojo deš. eksponatas - SPZP!, Naujojoje Vilnioje, Užtvankos g.:


            Tai variantas su mažu korpusu (kad būna dviejų dydžių viršūnės - tai gerai matyti čia: http://fotkidepo.ru/?id=photo:651189) Taip pat yra variantas su integruotu droseliu gyvsidabrio lempai - SPZPR, apie juos rašyta railman'o #77. Čia droselis kabo šalia ant gembės:


            Pats irgi turiu tokį SPZP, tik gerokai pagadintą - apipjaustytu reflektoriumi, pakeistu lizdu:
            Idomu vienas dalykas jog stiklinio gaubto sektukai yra identiški kaip ir ant SKZL liuminescencinių šviestuvų. Matyt svetotechinka pritaikė standartizuotus segtukus daugeklio šviestuvų modelių gaubtams prisegti. Senesnis SKZL modelis turėjo 8 segtukus, o naujesnis turėjo kitokius, platesnius ir tik tris segtukus iš vienos pusės. Kita gaubto pusė prisisega su gabliukais. Tarp kitko, neseniai gavau naujesnį SKZL modelį su trmis segtukais, tik be gaubto ir be droselio, gaila. Įmesiu sikrtumus tarp naujesnio ir senesnio SKZL modelio.

            Comment


              Galbūt žinote kokio galingumo ir liumenu šviestuvai yra irenginėjami kai keičia gatvių šviestuvus?

              Comment


                Panevėžys, Paliūniškio g.
                Dar iš vaikystės pamenu tokius šviestuvus būtent su tokiais gaubtais daug kur Panevėžio reprezentacinėse erdvėse. Vėliau buvo pakeisti į lenkiškus baltus burbulus, matyt tuo metu kai masiškai keitė apšvietimą į natrinį.
                Visai malonus radinys, nesitikėjau, kad jų apskritai išlikę. Nežinau kiek aš teisus, bet esu girdėjęs, kad šie gaubtai yra būtent Panevėžio stiklo fabriko darbas ir niekur kitur jų nebuvo.

                Comment


                  Štai ir vėl netikėtai užtikti du šviestuvai огонёк viename daugiabučio kieme Šilutėje galbūt tamsiais metų laikais įjungiami

                  Comment


                    Nežinau ar kadanors šiame forume yra kasnors rodęs RTU-06 su porceleniniu gaubtu vidurius jo. Čia maniškis. Turiu du juos, senelis man padovanojo juos abu, naujus savo fabrikinėse dėžėse pries daug metų, kai vaikas dar buvau. Senelis dirbo elektros tinkluose Šiauliuose, tai jis savo garaže turėjo ir ogonokų, ir majaką vieną ir man atrodo jei gerai pamenu ir RKU-01 400 w versija ir kokius 8 RTU-06 su visais gaubtais. Užmontavau juos ant stulpų kieme kai jie dar buvo nauji ir taip buvo penkis metus. Per tuos penkis metus du kart perdažiau stulpus ir dėl to plafonas taip negražiai sudarkytas žaliais dažais, bet visad galima nuvalyti ir reikiamai atrestauruoti Kadangi išsiliejom naują stovėjimo aikštelę ten dabar tamsu bus parkuoti, tai iškasiau viena stulpą ir įkasiau prie aikštelės, ir su taimeriu namie pajungiau kad šviestu vakaris po kelias valandas žiemą o nakčiai išsijungtų. Kai numontavau šviestuvą pamaniau pafotografuosiu jį ir įkelsiu čionais. Kaip kažkada seniau vienas narys buvo sakęs, gal ir pats Godo, dabar neatsimenu, kad tvirtinimas gaubto yra iš ties gan juokings - tik du duraliuminio kabiukai blyniukai ir jie prispaudžia gaubtą prie guminės ryzinkos hermetiškai. Ir jie tik du... Bent tris galėjo padaryti, o dabar tik du tokį gaubtą taip prispausti. Rankos dreba taip stirpiai veržti, taip įsivaizduoju jog paveržus per daug tas gaubtas subirėtų gan garsiai Tai kadangi ta ryzinka nėra tokia jau "minkšta" priveržiau "saikingai" o tarpą su baltu silikonu užtaisiau. Viduje droselis ir kondensatorius yra visiškai originalus dalykas. pakeistas tik patronas nes senasis buvo sudaužytas. o lempa Polamp, naujoviška, nes šviečia geriau nei tarybinės. Tai vat, pasigrožėkite..... Ir taip, baltas gaubtas iš tikro yra žiauriai didelis, bet ganėtinai lengvas. Tikras porcelenas, šiektiek skaidrus, tiek pat kiek ir senovinių tarybinių kaitrinių šviestuvų gaubtai darželiuose, kur lempa šviečia, jos nesimato, gal tik kolbos šioks toks siluetas bet raudonas siūlelis kiauriai matosi kaip per langą kažkodėl Porcelenas 4mm storio ties flanša, o ties viršumi labai plonas, turbūt vos 2 mm. Man šis šviestuvas labai patinka.. senelio atminimas

                    Comment


                      Šiauliuose atsirado Aušrosalėjoje nauji modernūs šviestuvai ties dailės fakultetu. Go figure

                      Comment


                        Bet jau taip nejaukiai ir šaltai dega visa gatvė....

                        Comment


                          Ziuriu numire musu forumas.. atsimenu kai buvau dar sestokas pries 10 metu budavo labai idomu ssitame forume skaityti postus apie senus sviestuvus, gaila kad kai jau pagaliau pats prisijungiau, jis jau buvo beveik numires Gal atgaivinsim/ ar istiks toks pat likimas kaip egluteszaisliukai.lt?

                          Comment


                            Parašė Vytautas_lamps Rodyti pranešimą
                            Ziuriu numire musu forumas.. atsimenu kai buvau dar sestokas pries 10 metu budavo labai idomu ssitame forume skaityti postus apie senus sviestuvus, gaila kad kai jau pagaliau pats prisijungiau, jis jau buvo beveik numires Gal atgaivinsim/ ar istiks toks pat likimas kaip egluteszaisliukai.lt?
                            Na forumas tai nemirė, ši tema nebent. Visos temos aktyvios tiek, kiek nariai jas pildo. Ta proga atstačiau šios temos nuotraukas, kurias buvo įmanoma.

                            Comment


                              Kaune, o kur- atspėkit
                              Click image for larger version

Name:	IMG_20220427_175257.jpg
Views:	690
Size:	1,51 MB
ID:	1965261

                              Click image for larger version

Name:	IMG_20220427_175246.jpg
Views:	703
Size:	786,9 kB
ID:	1965260
                              Русский военный корабль, иди нахуй!

                              Comment


                                Pasiskolino kirpyklos lempas?
                                Spėjimas - vieta šalia kirpyklos.

                                Comment


                                  Atsimenu kažkada šioje temoje buvo tema apie SKZR kuriame montavosi 1 DRL 125 gyvsidabrio lempute ir viena 35w galios žemaslege natrio lempa. Tačiau gyvai niekas nebuvo mates šio šviestuvo, tai matyt tai buvo išlikę tik kaip "popierinis variantas" ir niekada neišvydo dienos šviesos kaip fizinis prototipas, lygiai taip pat kaip ir 2,5 metro ilgio LB 125w liumkes, LBU 45, tokia pat kaip LBU 30 bet su trim bangom ir atrode kaip M raide, ir dar keletas apšvietimo atributų.. tačiau pavyko man rasti nuotrauką šviestuvo kuris atrodo beveik kaip kopija to popierinio SKZR varianto. Tai matyt butume turėje taip atrodančius šviestuvus. ir jeigu nera aišku kam buvo planuojami ir gaminami tokie hinridiniai šviestuvai, tai buvo tam, kad butu taupoma elektra ir būtų gatvėse šviesiau. žemaslėgė natrio lempa turi naudingumo koeficiantą virš 90 procentų, tai reiškia kad atiduoda į aplinką liumenu beveik tiek pat, kiek sunaudoja elektros energijos, tačiau didžiulė problema yra ta kad žemaslėgėsnatrio lempos yra monochromatinės ir jų šviesa yra tik geltona, spektrogramoje pažiūrėjus, tik geltono spektro banga kyla, ties visais kitais spektrais ji yra nulinė, todėl jei šviesa gatvėse būtų vien iš žemaslėgių natrio lempų, gatvės būtų labai bklyškios ir geltonos ir būtų labai nejaukus vaizdas, dėlto įmontavus šalia gyvsidabrio lemputę spektras yra ištaisomas, energijos per daug nėra sunaudota, o liumenų kiekis yra daugiau nei adekvatus, kas su paprasta gyvsidabrio lempute nebūtų pasiekta, nes gyvsidabrinės lemputės naudingumo koeficientas yra tik apie 50 - 60 procentų maximaliai, o jis krenta drastiškai kai lemputė dėvėsi. Su žemaslėge natrio lempute, iki lempos gyvenimo pabaigos, naudingumo koeficientas išlieka tas pats nes tai yra tiesiog modifkuota liumke - tik pagaminta taip kad veiktų su natrio garais vietoje gyvsidabrio. Tai, užtenka čia sapalioti, prašau pasigrožėkite: Amerikietiškas, Westinghouse gamintojas, metai: kažkur 1970

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Kam priklauso visi tie apšvietimai palei dviračių takus? Kai jie sugenda, neįmanoma nieko prisišaukti, kad sutaisytų. Kai kur toks "naujas" apšvietimas neveikia jau 3 metus. Palei Žalgirio g. taką jau virš metų neveikia. Linkmenų g. nemažai šviestuvų sugedę ir raportuok neraportavęs, Vilniaus apšvietimas sako, kad čia ne jų, o kieno, nežino.
                                    jo, yra ta bėda - statytojas pastato apšvietimą, bet neperduoda miesto tinklams. Vilniaus savivaldybė atsirašinėja, kad "neperduota" ir nenori aiškintis kodėl neperduota.

                                    Comment


                                      Parašė Valiukas Rodyti pranešimą

                                      Dar prie karštų naujienų iš Žirmūnų seniūnijos FB:

                                      Tiems, kas mėgsta pasivaikščiojimus vakarais, netrukus bus šviesiau ir saugiau. Įrenginėjama trūkstama apšvietimo atkarpa dviračių ir pėsčiųjų take palei upę.
                                      Click image for larger version

Name:	311521898_493698236132629_8925105501863857243_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=_xRllJgDa7wAX-f7ozk&_nc_ht=scontent-arn2-1.xx&oh=00_AT_hPDk6ia8NCxx5jTbHekP1XQltbMZZSdnTVKrCUuL8dA&oe=63556C2F.jpg
Views:	1372
Size:	759,8 kB
ID:	2000530
                                      To apšvietimo ten mano galva visai nereikia. Lygiai kaip padarė apšvietimą Saulės slėnyje, kur šviesą įjungia prieš sutemstant, o žmonės ten ateina pasižiūrėti į saulėlydį. Na bet pas mus gyvenimo kokybės gerinimas matomas per infrastruktūros skaičiukus o ne per genius loci prizmę.
                                      Mano pozicija tokia, kad apie šviesos taršą diskutuojama per mažai, o ta teritorija ganėtinai gamtiška. Taip pat be kita ko manau kad dviratininkai privalo turėti bent paprasčiausią šviesą skleidžiantį aparatą, kad bent jau būtų matomi. Na o žmonės irgi neturėtų bijoti nešiotis su savimi prožektoriaus, jei jau taip baisu vaikščioti tamsoje.

                                      Comment


                                        Šiaip reikia tiems, kas važiuoja ten, pavyzdžiui, į darbą, o ne tik laisvalaikiu. Ir šiaip geras matomumas tamsiu paros metu neturėtų būti kažkokia išskirtinė prabanga.

                                        Comment


                                          Parašė Zefyras Rodyti pranešimą

                                          To apšvietimo ten mano galva visai nereikia. Lygiai kaip padarė apšvietimą Saulės slėnyje, kur šviesą įjungia prieš sutemstant, o žmonės ten ateina pasižiūrėti į saulėlydį. Na bet pas mus gyvenimo kokybės gerinimas matomas per infrastruktūros skaičiukus o ne per genius loci prizmę.
                                          Mano pozicija tokia, kad apie šviesos taršą diskutuojama per mažai, o ta teritorija ganėtinai gamtiška. Taip pat be kita ko manau kad dviratininkai privalo turėti bent paprasčiausią šviesą skleidžiantį aparatą, kad bent jau būtų matomi. Na o žmonės irgi neturėtų bijoti nešiotis su savimi prožektoriaus, jei jau taip baisu vaikščioti tamsoje.
                                          Nesamonė, vieta gal ir gamtinė, bet saugumas svarbiau. Pagaliau bus galima pabėgiot nebijant kojos nusisukt ar kad koks šuo palaidas neaišku iš kur atlėks. Ir pritariu John, kad svarbu naudojantiems atkarpą susisiekimui, o ji gana aktyviai naudojama

                                          Comment

                                          Working...
                                          X