Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[†] Kauno r. bažnyčios

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kaunas.kasvyksta.lt 2017.02.02
  Kulautuvos bendruomenė pasiryžo statyti bažnyčią

  Kulautuvos bendruomenei viešai pristatytas Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios projektas.

  Laisvalaikio salėje susirinko gausus tikinčiųjų būrys. Parapijos klebonas Ladislovas Baliūnas džiaugėsi, kad po ilgų diskusijų iš pluošto projektų pagaliau išrinktas vienas, sulaukęs didžiausio pritarimo  Architektų grupės vadovas Darius Jakubauskas aiškino, kad šventovė bus pastatyta ant 2012 m. sudegusios bažnyčios pamatų, vaizdingame pušyne. Bažnyčia suprojektuota kryžiaus formos ir orientuojama prisilaikant senųjų tradicijų – pagrindinė jos ašis bus nukreipta iš rytų į vakarus.

  Sklype išlikusi medinė varpinė, prie kurios formų derės ir naujosios bažnyčios architektūra. D. Jakubauskas tvirtino, kad šešiakampė stogo konstrukcija padės tikintiesiems susitelkti arčiau altoriaus ir užtikrins gerą akustiką. Bažnyčios siluetas užbaigiamas šviesos bokštu-karūna, simbolizuojančia Švč. Mergelės Marijos karūnavimą. (...)

  Pristatymo metu virė diskusijos. Didžioji dalis susirinkusiųjų plojimais pritarė architektų siūlymams, tačiau kai kurie kulautuviškiai pasigedo modernesnių sprendimų. (...)

  http://kaunas.kasvyksta.lt/2017/02/0...#ixzz4aR8kkqz7

  Comment


   Lrytas.lt 2017.02.02 patalpino identišką straipsnį tokiu pačiu pavadinimu, tik yra daugiau nuotraukų.

   Kulautuvos bažnyčios projektas


   http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktua...tm_medium=Copy

   Comment


    Kauno arkivyskupija
    Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo parapija


    Detali projekto peržiūra
    Arch. Darius Jakubauskas
    (paspaudus- didesnis projekto plakato vaizdas)
    ...

    http://kaunoarkivyskupija.lt/kulautuva/

    Comment


     15min.lt 2018.02.11
     Archeologai ištyrė Zapyškio bažnyčios vidų

     Restauruojamos Zapyškio Šventojo Jono Krikštytojo bažnyčios viduje baigė dirbti archeologai. Pasak jų, XVI–XVII a. vidurio radiniai patvirtina iki šiol žinotą šventovės istoriją, o spėjimai, esą bažnyčia galėjo būti pradėta statyti dar Vytauto Didžiojo laikais, nepasitvirtino.

     https://www.15min.lt/kultura/naujien...du-1104-924542

     Comment


      Foto 2018.03

      Zapyškio senoji bažnyčia nuo Nemuno pusės      Comment


       Lrytas ‎2018‎.‎04‎.‎22‎
       Atskleistos Zapyškio bažnyčios paslaptys nustebino net visko mačiusius archeologus

       Kauno rajone, Zapyškyje, po kelių mėnesių pertraukos vėl darbuojasi archeologai. Žiemą jie tyrė XVI amžių menančios gotikinės Zapyškio Šv.Jono Krikštytojo bažnyčios vidų.


       Dabar darbai vyksta jos šventoriuje ir greta esančiame lauke, kur anais laikais buvo turgaus aikštė. Darbams vadovaujantis ir pats juos atliekantis archeologas Justinas Račas pasidžiaugė, kad jau spėjo aptikti tai, ko visai nesitikėjo, – šventoriuje rado mūrinius buvusio bažnyčios priestato pamatus. Taip pat tyrinėtojai aptinka ir nemažai įvairių kitų smulkių radinių.

       Zapyškio bažnyčios restauravimo ir tvarkybos darbų projekto architektas Gintaras Prikockis sakė, kad netikėti radiniai ir stebina, ir kelia galvosūkių, kaip su jais elgtis. Norisi, kad atgimusios bažnyčios, kurioje vyks įvairūs renginiai, lankytojai juos pamatytų.

       https://kultura.lrytas.lt/istorija/2...logus-6041653/

       Comment


        2018 m. rugsėjo 26 d. pašventinti Kulautuvos bažnyčios pamatai

        Kauno arkivyskupija 2018.09.26
        Naujosios Kulautuvos bažnyčios pamatų pašventinimas

        http://kaunoarkivyskupija.lt/?id=21&placiau=2248


        15min.lt 2018.09.27
        Prasidėjo Kulautuvos bažnyčios statybos

        https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1036094?copied

        Comment


         7 Kauno dienos, LRT Plius, 2019-01-13.
         Pirmojoje laidos dalyje įdomus reportažas apie Zapyškio bažnyčios istoriją, restauraciją ir radinius.

         Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje baigtas pirmasis restauracijos etapas. Su projekto architektu, Kauno paveldo specialistu Gintaru Prikockiu ir archeologu Justinu Raču tyrinėsime 16 amžiaus gotikinę bažnyčią, kuri laikoma viena seniausių Lietuvoje. Pamatysime įspūdingus bažnyčios radinius, siekiančius net Vytauto laikus bei iš arčiau pažvelgsime į išskirtines detales, slypinčias už istorinio pastato sienų. <...>

         https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/...7-kauno-dienos
         www.kaunotvirtove.lt

         Comment


          Betonas šalia unikalios Zapyškio bažnyčios: erdvės kultūrai plėtra ar kraštovaizdžio niokojimas?
          Igno Jonyno filme „Nematoma“ lyg deimantas sublizgėjusi Zapyškio Jono Krikštytojo bažnyčia – vienas autentiškiausių gotikos pavyzdžių Lietuvoje. Kultūrai tarnaujanti erdvė garsėja stipria energetika bei autentiška aplinka – rūkuose paskendusiomis pievomis bei Nemuno pakrante. Šiuo metu šalia jos pluša statybininkai, kurių vykdomi darbai internete sukėlė audrą: autentika žūsta po betonu?..

          ...Šiems darbams vadovaujantis architektas G.Prikockis paaiškino, kad atlikus archeologinius tyrimus paaiškėjo, jog prie bažnytėlės kadaise buvo kapinės, o netoli klegėjo turgaus aikštėje susirinkę žmonės. Būtent ją lygiai tokio dydžio, kokia buvo, ir nuspręsta atstatyti. Jokios automobilių stovėjimo aikštelės ar amfiteatro, pasak jo, galutiniame projekte nenumatyta...
          Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

          Comment           Delfi.lt 2019.11.04
           Dėl unikalios Zapyškio bažnyčios – pasipiktinimo banga


           Susisiekus su projekto autoriumi, šis tikino, jog nemažai aistrų sukėlusi betono aikštelė šalia istorinės bažnyčios ateityje atrodys visai kitaip.„Taip, kaip yra dabar, tikrai nebus. Tai visiškai nebaigtas projektas“, – sakė projekto autorius G. Prikockis.

           Užsiminęs, jog šiuo metu neturi pakankama laiko, jis nuo platesnių komentarų susilaikė.
           Projekto autoriui antrino ir šiuos darbus užsakiusios Kauno rajono savivaldybės atstovas, mero patarėjas Edmundas Mališauskas.Pasak jo, neteisinga būtų vertinti darbus, kai jie dar tik įpusėti ir nesimato galutinio rezultato. Savivaldybės atstovas minėjo, jog projektas derintas atsižvelgiantį vietos bendruomenės poreikius, esą jos atstovai pageidavę amfiteatro, erdvės, kurioje po atviru dangumi galėtų vykti renginiai. Nors pati bažnyčia restauruota bei sutvarkyta, joje telpa vos kelios dešimtys žmonių, tad didesni renginiai, koncertai viduje negali vykti.
           Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tikino, jog įrengiant amfiteatrą prie Zapyškio bažnyčios, betono danga pasirinkta dėl praktiškumo.„Pradžioje ketinta ten kloti gludintus akmenis, bet vėliau buvo vieningai nuspręsta, jog tai trukdys žmonėms vaikščioti. Bažnyčios šventorius lieka apželdintas, o ši, amfiteatrinė dalis bus skirta platesniam naudojimui, joje vyks renginiai. Šis projektas derintas su vyskupija, aptartas ir pristatytas visais lygiais“, – sakė V. Makūnas.

           https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=82689487
           TV3 (Balsas.lt) 2019.11.04
           Zapyškio bažnyčia skęsta betone

           https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/...nuomoniu-karas

           Parašė lukass Rodyti pranešimą
           Betonas šalia unikalios Zapyškio bažnyčios: erdvės kultūrai plėtra ar kraštovaizdžio niokojimas?
           Nedidukė, Lietuvos bažnyčių motina vadinama, bažnytėlė viduryje plyno lauko sukuria išties unikalią atmosferą. Norėdamas prieiti prie jos, turi tiesiog bristi per pievą. Bent jau taip buvo iki šiol. Šiandien bažnyčios prieigos virsta betonine aikšte, kurią žmonės pakrikštijo Zapyškio oro uostu su ilgiausiu pakilimo ir nusileidimo taku.

           https://www.15min.lt/verslas/naujien...as-973-1226612
           Kad vestuvininkai per lietų sušlapdavo kojas, tai suprantama, kad šioks toks nepatogumas.
           Tačiau kam reikėjo prasieti visur su betonu.

           Comment


            Sukurta atskira tema
            Zapyškio senoji bažnyčia

            Comment

            Working...
            X