Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[†] Kauno r. bažnyčios

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Margininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

  Pastatyta 1866-1871 m. Bažnyčia liaudies architektūros formų, su trisiene apside, šonine zakristija, bokšteliu. Bažnyčioje yra vertingas taikomosios dailės kūrinys – žalvarinis varpas (1862 m.). Šventoriuje stovi keistos formos medinė varpinė , kurios ketvirto aukšto dalis platesnė už antro ir trečio (dar niekur Lietuvoje neteko tokios matyti).

  Foto 2009 02  Sekite savo banknotus

  Comment


   #22
   Tabariškių Kristaus Karaliaus bažnyčia

   Bažnyčia tradicinio gyvenamojo namo formos, stačiakampio plano, vienabokštė, su apside, prieangiu, 2 zakristijomis. 2008 m. bažnytėlė šventė 80-ies metų jubiliejų.

   Foto 2009 02   Sekite savo banknotus

   Comment


    #23
    Pažėrų Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia

    Buvusi kapinių koplyčia 1910 m. buvo išplėsta ir padidinta. Bažnyčia savo forma primena tradicinį gyvenamąjį namą, yra stačiakampio plano, vienabokštė, su trisiene apside ir žema zakristija. Šventoriuje – senos kapinės.

    Foto 2009 02    Sekite savo banknotus

    Comment


     #24
     1936 m. Pažėruose pradėta statyti nauja mūrinė bažnyčia pagal architekto Stasio Kudoko projektą. Bažnyčios statyba buvo neužbaigta, o sovietmečiu paversta kolūkio sandėliu. 1992 m. pradėti bažnyčios atstatymo darbai, o pati bažnyčia pašventinta 1997m.

     Pažėruose pirmoji - medinė bažnyčia, dar vadinama žiemine, nes čia pamaldos vyksta nuo Vėlinių iki Motinos dienos. Antrojoje, mūrinėje, vadinamoje vasarine, mišios laikomos nuo Motinos dienos iki Vėlinių.     Sekite savo banknotus

     Comment


      #25
      Bažnyčia pati visai gera, bet tvoros šlykštesnės negali būt
      DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

      Comment


       #26
       Ačiū už nuotraukas, Neju
       Gera naujiena, kad pagaliau per 60 ar 70 metų baigta Pažėrų bažnyčios statyba

       Parašė Depeche Rodyti pranešimą
       Bažnyčia pati visai gera, bet tvoros šlykštesnės negali būt
       Tamsta turbūt labai mažai matei Lietuvos.

       Comment


        #27
        Babtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

        Pastatyta 1853 m. Bažnyčia stačiakampio plano, su bokšteliu ant kraigo priekio. Šventoriuje stovi besienė varpinė.

        Foto 2009 03

        Sekite savo banknotus

        Comment


         #28
         Muniškių Nukryžiuotojo Jėzaus koplyčia

         Koplyčia pastatyta 1848 metais, 1912 m. padidinta. Sovietmečiu buvo paversta grūdų sandėliu, o šventoriuje įrengti ventiliacijos įrengimai. 1992 m. grąžinta tikintiesiems, suremontuota ir 1996 m. pašventinta.

         Foto 2009 03         Sekite savo banknotus

         Comment


          #29
          Viršužiglio šv. Onos koplyčia

          Viršužiglio istorija labai glaudžiai susijusi su buv. Kampiškės kaimu. Kampiškės buvęs bažnytkaimis Aukštosios Panemunės valsčiuje, Kauno apskrityje, pačiame Nemuno slėnyje, prie kairiojo jo kranto. 1883 m. Kampiškėse pastatyta koplyčia. 1909 m. įkurta atskira Kampiškių parapija, o praplėtus koplyčią pastatyta švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčia. Pastačius Kauno HE Kampiškių kaimas atsidūrė po vandeniu. Sovietinė valdžia leido gyventojams nusikelti trobesius, bažnytėlę, net išsikasti mirusius artimuosius. Klebonas suprojektavo bažnytėlę perkelti į Šlienavos kaimą. Tam buvo gautas ir komunistų partijos pritarimas. Tačiau kampiškiečiai sujudo, nesutiko, kad į kitą tolimą kaimą būtų perkelta bažnyčia, suorganizavo savo sargybą ir apie 100 parapiečių dieną naktį saugojo bažnyčią. Kampiškiečių pasiryžimas ginti savo bažnyčią nuskambėjo visoje Lietuvoje. Vis dėlo bažnyčia buvo nugriauta, jos medžiaga nugabenta į Šlienavos kaimą, o oficialiai buvo paskelbta, kad gyventojai nebenorėjo bažnyčios laikyti.
          Atgavus nepriklausomybę, 1995 m. Viršužiglyje pastatyta koplyčia, kurią suprojektavo architektas L.Dringelis.

          Foto 2009 02

          Paskutinis taisė Neju; 2009.04.02, 19:12.
          Sekite savo banknotus

          Comment


           #30
           Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčia

           1901–1908 m. pastatyta dabartinė plytų mūro bažnyčia.
           Bažnyčia neogotikinė, lotyniško kryžiaus plano, su daugiasiene apside, dvibokštė. Vidus 3 navų. Šventoriuje 1960 m. pastatytas tautodailininko J. Mikutaičio medinis koplytstulpis.
           Iš Vikipedijos.           Ir vaizdas nuo apžvalgos aikštelės.

           Comment


            #31
            Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia - vienintelė trikampė mūrinė bažnyčia Lietuvoje (Šilutės raj., Degučiuose, yra unikali trikampė medinė bažnytėlė). Baroko stilius; 1747 m. Fundatorius - Sirutiškio ir kitų dvarų savininkas Simonas Sirutis. Kapinėse palaidotas rašytojas Kazys Puida. Tvora aptverta XIX a. viduryje.


            Dar viena nuotrauka iš http://images.google.lt/imgres?imgur...PJql-AbGtcnUAQ


            Paskutinis taisė Beniux; 2009.12.02, 17:09.
            www.dvylikakedziu.lt

            Comment


             #32
             Raudondvaris Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia. Nuotraukos darytos 2009 metų vasarą.             Klebonija


             Jei kas nors nežino tai paminėsiu jo Raudondvario bažnyčia buvo žymiai aukštesnė ir per II Pasaulinį karą buvo nugriauti bokštai, deja atstatyta, bet ne tokia kokia buvo, trūksta dar vieno tarpsnio, apie tai pasikalbėjau su šios bažnyčios kunigu, beja kuris pasirodė gana malonus ir noriai atsakė į mano klausimą: Klausimas skambėjo taip, Ar žadama atstatyti Raudondvario bažnyčios bokštus? Atsakymas buvo toks: Yra islike tikslus baznycios projekto breziniai, bet bent jau artimiausius kelis ar keliolika metu tokiu minciu tikrai nera nes karo metu bokstu islikusios dalys buvo stipriai apgadintos - del trukimo atsirado plysiai ir vargu ar esamame stovyje bokstai atlaikytu papildoma svori. Nors niekada negali sakyti niekada...
             Lithuanian Top 5 tallest buildings
             1. Europa Tower 126 m. 33 f.
             2. Pilsotas 112 m. 34 f.
             3. Arfa 100 m. 29 f.
             4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
             5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

             Comment


              #33
              XVIa. pradžioje, karalius Žygimantas II Zapyškio žemių dalį atidavė Povilui Sapiegai. Sulietuvinus pavadinimą Sapiežiški ilgainiui atsirado pavadinimas Zapyškis. Tyrinėtojai tyrę senąją miestelio bažnyčią, mano ją statytą apie 1500 metus. Yra dokumentų rodančių, kad bažnyčia statyta 1530m. P.Sapiegos, bet yra ir versijų, kad ji tik perstatyta iš koplyčios, siekiančios Vytauto (1430m. mirė) laikus. Pastatas yra gotikinio stiliaus, mūrinta rankų darbo profilinėmis plytomis, vietomis įterpiant akmenis. Bažnyčia ne kartą perstatyta, buvusi varpinė ir prieangis. 1677m priešais pagrindinias duris pastatytas medinis pastatas (1912m. nugriautas).
              XVIIIa.galo planas.


              Paskutinis taisė Ramūnas kns; 2010.03.21, 12:59.
              Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
              www.airfoto.lt

              Comment


               #34
               Mažai kas žino Digrių koplyčią, kuri randasi Kauno priemiesčio miškelyje ir yra nutolus 8km. į pietvakarius nuo Aleksoto. Prieš penketą metų, važiuodamas pro šalį pastebėjau, iš bruzgynų kyšančius senovinio mūro fragmentus. Apžiūrėjus atidžiau supratau, kad tai yra senovinio sakralinio pastato liekanos. Bandymai rasti informacijos internete baigėsi nesėkme, jokio užsiminimo apie pastatą neradau ir apskrities puslapiuose. Net ir dabar atsiradusios šiokios tokios žinios apie šią koplyčią - yra labai trumpos, taigi pabandysiu jas šiek tiek praplėsti.
               Digrių bažnytėlė pastatyta XIX a. pradžioje Juozapo Godlevskio lėšomis. Žinoma, kad ant altoriaus buvo 1821m. bažnyčios pašventinimo lentelė. Nors katalikiška šventykla buvo pastatyta be leidimo, ji turėjo visus bažnytinius atributus: altorių, klausyklas, vargonų choro tribūną (su arkiniu langu virš įėjimo), zakristiją ir kt. Žinoma, kad XIXa. antroje pusėje prie bažnyčios buvo medinė varpinė, įrengti "Kryžiaus keliai" kurių stotys būdavo apeinamos pirmąjį kiekvieno mėnesio penktadienį. Nuo šios apeigos koplyčia buvo vadinta "Pėtnyčių". 1863 metų sukilimo metu nuo koplyčios iki Aleksoto tilto buvo surengta patriotinė-religinė procesija, pasipriešinimui prieš Rusijos valdymą. Procesija nešina kryžiais, vėliavomis, altorėliais ir vadovaujama trijų augustinų kunigų ant Aleksoto tilto turėjo susitikti su kita procesija iš miesto pusės, bet carinė valdžia neleido procesijoms susitikti, išardydama perkėlos per Nemuną dalį. Su kunigais, vedusiais procesiją, buvo be gailesčio susidorota. Jei neklystu vienas iš jų buvo pakartas, dabartinės Ožieškienės gatvėje, pastatytose kartuvėse.
               Paskutinis taisė Ramūnas kns; 2010.03.21, 17:30.
               Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
               www.airfoto.lt

               Comment


                #35
                Taip atrodė Kauno apylinkių bažnyčios okupantams besiaiškinant santykius. ~1915 metai Raudondvario, Zapyškio, Garliavos bažnyčios.
                Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
                www.airfoto.lt

                Comment


                 #36
                 Šlienavos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

                 Bažnyčia tradicinio gyvenamojo namo formos. Prieš užtvenkiant Nemuną bažnyčia perkelta iš Kauno marių dugne likusio Kampiškių kaimo.

                 Foto 2010 04


                 Sekite savo banknotus

                 Comment


                  #37
                  Atrodo, kad anksčiau nebuvo to savotiško priekinio fasado su langeliais ir skulptūromis

                  Comment


                   #38
                   Parašė Romas Rodyti pranešimą
                   Atrodo, kad anksčiau nebuvo to savotiško priekinio fasado su langeliais ir skulptūromis
                   /\
                   1999 metų vasarą kun. Vytautas Vaičiūnas pradėjo naujo bažnyčios bokšto statybą. Per vasarą buvo padėti pamatai bei pastatytos kolonos, o 1999-08-19 buvo sumontuotas 19 metrinis metalinių konstrukcijų bokštas, kuris per tris mėnesius buvo apkaltas lentelėmis iš išorės bei pilnai įrengtas jo vidus. Bokštą sudarė du nemaži kambariai, o pačioj bokšto viršūnėje buvo padalytas balkonėlis, į kurį buvo įkelta šv. Mergelės Marijos statula.
                   Šaltinis: http://www.samylai.lt/istaigos/baaznycia/
                   Paskutinis taisė Neju; 2010.04.29, 12:35.
                   Sekite savo banknotus

                   Comment


                    #39
                    Padarė pornografija iš bažnyčios, kas čia per iškrypeliškas mentalitetas taip rekonstruoti bažnyčias, tiek šventorių.
                    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                    Comment


                     #40
                     Kačerginės Šv. Onos koplyčia

                     Pastatyta 1998 m. pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio eskizinį projektą iš neogotikinio stiliaus lengvų medinių konstrukcijų. Koplyčia yra Zapyškio bažnyčios filija.

                     Foto 2010 05

                     Paskutinis taisė Neju; 2010.05.03, 15:08.
                     Sekite savo banknotus

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X