Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus sinagogos ir kiti judėjų religiniai pastatai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81
  Iš Vilnius.lt :

  Rugsėjo 6 d. 15.00 – 17.00 val. Vilniaus Rotušėje vyks dirbtuvių uždarymo renginys, kurio metu bus pristatomos sukurtos įamžinimo idėjos. Dalyvaus ir kalbės Vilniaus miesto meras, prof. V. Landsbergis, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius M. Zingeris, Lietuvos ir Vilniaus žydų bendruomenių vadovai. Renginyje Tarptautinių jaunimo kūrybinių dirbtuvių dalyviai pristatys savo idėjas apie Vilniaus Didžiosios sinagogos vietos įpaveldinimą. Pristatymuose bus kalbama apie būsimos kultūros erdvės pavadinimą, archeologijos pateikimą, istorijos pasakojimą, veiklų spektrą, architektūros formas, vietos perteikiamas vertybes visuomenei. Įėjimas laisvas.
  Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

  Comment


   #82
   Pateiktos Vilniaus sinagogos įamžinimo idėjos

   Siekiant įamžinti žydų istoriją ir paveldą kūrėjai siūlo eksponuoti Vilniaus Didžiosios sinagogos liekanas, įkurti žydų meno galeriją, tradicinių amatų dirbtuves, simbolinį labirintą ir kitus objektus.
   (...)
   Projekto „Dialogų sodas“ autoriai siūlo atverti, konservuoti ir išsaugoti sinagogos pamatus, viešai eksponuoti archeologų radinius, vadinamuosius „istorinius įrodymus“, žyminčius Holokausto tragediją. Buvusiame sinagogos kieme siūloma interaktyviai pristatyti žydų gyvenimo kasdienybę.
   Taip pat raginama čia atkurti garsųjį YIVO instituto bibliotekos archyvą.
   Komandos nuomone, sovietmečiu sugriautos Didžiosios sinagogos kieme turėtų būti įrengti vieši sodai, skirti tiek laisvalaikiui, tiek pokalbiams, maldai, taip pat pagal viziją turėtų atsirasti naujas vaikų darželis, Žydų meno galerija ir tradicinės dirbtuvės: kepyklėlė, siuvykla, spaustuvė. Kartu būtų siekiama išsaugoti ir dalį sovietmečiu ant sinagogos griuvėsių pastatyto vaikų darželio fragmentų.

   Projekto „Litos labirintas“ autoriai taip pat siūlo atidengti dalį po žeme likusių sinagogos liekanų, rengti žydų istorijai skirtus spektaklius, dirbtuves, paskaitas, diskusijas, muzikinius ir paveldui skirtus renginius.
   Teritoriją sudarytų dirbtinai sukurtas labirintas, į kurį būtų integruoti ir archeologų atkasti anksčiau naudoti takai. Taip pat būtų siekiama išsaugoti sovietinio darželio dalis, taip, autorių nuomone, kartu su paroda galėtų būti pristatyta ir Sinagogos nugriovimo istorija. Dalis ekspozicijų ir veiklų galėtų vykti po žeme.

   Idėjos „Vieta, į kurią grįžta gyvybė“, autoriai akcentuoja, jog buvusiame Sinagogos kieme būtų eksponuojamos archeologų atidengtos komplekso dalys – ritualinės pirtys, sinagogos altorius. Vieta būtų padalinta į septynias erdves: interaktyvią, skirtą multimedijai, kitoje vietoje būtų pristatomi archeologiniai kasinėjimai, būtų atkurta viešoji Mato Strašiūno žydų biblioteka. Taip pat būtų eksponuojama istorijos paroda, veiktų dirbtuvių erdvė, atviras žaliasis skveras. Be įvairių dirbtuvių, amatų mokyklėlių siūloma čia žmonėms dalyvauti ruošiant tradicinės litvakų virtuvės valgius, užsiėmimuose spaustuvėje būtų rengiamos šiuolaikinės parodos, sukurta galimybė apžiūrėti virtualioje realybėje atkurtą sinagogą.

   Projekto „Gyvenimo sodas“ atstovai siūlo pusę erdvės skirti skulptūrų sodui, taip pat mokymo centras, kur būtų pristatomos žydų bendruomenės tradicijos ir istorija, vyktų užsiėmimai, kiti renginiai. Dalį pastato – cilindro formos inkliuzą – siūloma sukurti iš permatomų medžiagų siekiant „sugauti šviesą“.
   Taip pat siūloma palikti ir atviroms diskusijoms skirtą susirinkimų vietą. Sinagogos teritorijoje atsirastų ir gyvosios skulptūros, simbolizuojančios geto gyventojus, kurių čia „seniai nebėra“.

   Sumanymo „Grąžinti sinagogai gyvybę“ autoriai norėtų sukurti uždarą sodą, kuriame būtų eksponuojami sinagogos pamatai, veiktų meno galerija. Čia veiktų tradicinių žydų amatų turgus, viešbutis ir košerinis restoranas, kavinė su parduotuvėle. Vyktų dirbtuvės, paskaitos, istorinė paroda, įsikurtų tyrimų centras, kuriame būtų vykdomi genealoginiai tyrimai.

   Idėjos „Refleksijos“ sumanytojai esminiu akcentu pasirinko žydų religijai reikšmingą vandenį. Jie siūlo konservuoti ir eksponuoti ritualinių pirčių – mikvų liekanas uždengiant jas stikliniais takais, viršuje būtų įrengtas stogas veidrodinėmis lubomis, kuris, anot projekto autorių, leistų matyti turistams „save istorijoje“. Dalis aikštės būtų užlieta vandeniu kelių centimetrų gyliu, jis tekėtų ir kaskadomis, greta atsirastų sodas. Šalia memorialo autoriai siūlo įrengti ir stiklinį iš trijų sujungtų arkų susidedančius masyvius vartus – simbolinį įėjimą į sinagogos teritoriją...
   Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

   Comment


    #83
    O šitas pastatas Giedraičių gatvėje ne sinagoga? Nes architektūra atrodo panaši.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


     #84
     Tikrai ne.
     Lithuanian Top 5 tallest buildings
     1. Europa Tower 126 m. 33 f.
     2. Pilsotas 112 m. 34 f.
     3. Arfa 100 m. 29 f.
     4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
     5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

     Comment


      #85
      Šnipiškėse buvo sinagoga, bet nuotraukos nei vienos su ja nematęs. Po karo, kiek žinau, ją nugriovė, stovėjo kur dabar VCUP.

      Comment


       #86
       Šnipiškėse stovėjo bent trys sinagogos. Dvi iš jų tarp VCUP ir Lietuvos. Kita buvo medinė ties Quadrumu. Daugiau nėra žinių. Bet tikrai buvo daugiau, nes Šnipiškės buvo didžiulis žydų štetlas. Panašiai kaip Vilijampolė Kaune.
       Lithuanian Top 5 tallest buildings
       1. Europa Tower 126 m. 33 f.
       2. Pilsotas 112 m. 34 f.
       3. Arfa 100 m. 29 f.
       4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
       5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

       Comment


        #87
        Nuo 30s pakankamai vaizdžiai atkurta Vilniaus Didžioji sinagoga, visas kompleksas.Įspūdis puikus, jei būtų atkurta, ne kažkaip fragmentiškai, o pilnai. Pradžioje video pasakoja apie radinius.

        https://www.youtube.com/watch?v=SBMp0SzTthE
        "Niekas nėra suku,kas tarnauja kilniai idėjai"

        Comment


         #88
         Praeitą savaitę aplankiau Vilniaus Choralinę žydų sinagogą, tai kiek nustebino, lankymas kainuoja 1e, kažkaip neteko matyti dar Lietuvoje mokamų maldos namų, bet vaizdas geras, vyksta remontas, yra lentynos kuprinėms, budintis darbuotojas, leidinių galima įsigyti, lankstinukas su istorija ir t.t. Matosi, kad pagerinamos lankymo sąlygos., tai to euro negaila, nes matau veiklą.
         Tik prisipažinsiu gal kiek nejauku eiti ten, nes buvę ortodoksiniai žydai labai jau įtariai žiūrėjo, klausė ar aš žydas ir t.t.
         Paskutinis taisė ehnaton; 2019.08.23, 07:56.
         "Niekas nėra suku,kas tarnauja kilniai idėjai"

         Comment

         Unconfigured Ad Widget

         Collapse
         Working...
         X