Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] Kaunas sovietmečiu

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Nematytas kadras
  1958 metai. Paminklas Stalinui

  Comment


   Šilainiai laidoje "Keliai. Mašinos. Žmonės" 1986 12 22

   https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/...ai?jwsource=cl

   Comment


    Click image for larger version

Name:	6..jpg
Views:	379
Size:	399,8 kB
ID:	1825802


    Sunkusis tankas IS-2 Nr. 41222(5) 1944 m. vasaros kovose dėl Kauno nedalyvavo, po karo naudotas kaip karinis ir techninis mokomasis objektas, į Lietuvą buvo atgabentas partinių funkcionierių ir muziejininkų iš sovietinio karinio dalinio Baltarusijoje.
    Tankas paminklas 1961 m. buvo pastatas Kauno miesto centre prie Kovų už tautos laisvę ir nepriklausomybę menančio Karo muziejaus, pompastiškai atidengtas 1963 m., 1968 m. – prie Kauno tvirtovės VI forto – vienos pagrindinių miesto gatvių sankryžų, taip sukuriant atminties vietas turinčias daugiau, nei tik memorialinę funkciją.
    Tanko istorinis naratyvas susijęs su šabloninėmis sovietinės ideologijos klišėmis, išgalvotomis istorijomis, neišbaigtais žurnalistiniais tyrimais apie jo kaip tanko „išvaduotojo“ kovas dėl Kauno miesto, jo atsiradimą Kaune, perkėlimą prie VI forto ir išgabenimą į Rusiją.
    Tanko paminklo kaip sovietinio kultūros paveldo istorija pasitarnavo kaip iškreipta, stipri ideologizuota poveikio priemonė, vaizduojanti techninę sovietinės armijos galią ir „armijos išvaduotojos“ mitą.

    Plačiau apie tanką - paminklą 2020 m. lapkritį pasirodančiame straipsnyje „Betonas. Metalas. Mitas: sunkusis tankas IS-2 Kaune“ leidinyje „Kauno istorijos metraštis“ t. 18.

    Comment


     1969 m. Senamiesčio panorama     Comment

     Working...
     X