Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[KAU] „Smetoninis“ Kaunas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  1928 ?


  Comment


   Potvynis Kaune 1931 m. balandžio 14-16 d.

   KTU muziejaus virtuali paroda "Mes prie Nemuno užaugę"
   https://muziejus.ktu.edu/muziejaus_v...nemuno-uzauge/

   Comment


    1927 metai. Nemuno sala ir Naujamiestis iš viršaus

    Comment


     Parašė jRamke Rodyti pranešimą

     Tai - Karo muziejaus (senojo, t.y. iki "Dubeneckinio") bokšto, tiksliau - bokštelio, laikrodžio tikslumui skirta antena. Kad būtų pasiektas reikiamas aukštis, buvo panaudotas artilerijos bokštelis (sekimo punktas - "vyška", taip anuomet buvo vadinama).
     Vėliau, kai Vytauto kalne iškilo Kauno radiofono stotis su antenomis, ir kai buvo pastatyti naujieji Karo muziejaus rūmai, senosios laikrodžio antenos nebeliko.
     Tiesa, reikia paminėti, jog signalas buvo siunčiamas iš Paryžiaus Eifelio bokšto.
     Aptariamasis. Kauno karo Muziejaus ažūrinis bokštas (visa istorija old radio forumas), niekada nebuvo jokia radijo antena. Minėtam old radio forume pateikiau keletą įrodymų (to meto spaudos išrašų), kad bokštas vadintas "artilerijos bokštelis(1)", ir sekimo punktas "vyška"(3). Tolesni gerbiamo Ramke pamąstymai, apie tai, kad šis metalo bokštas buvo naudojamas kaip antena, yra tik nuomonė - nes nematom jokio dokumento. Karo Muziejaus bokšto laikrodis, buvo reguliuojamas pagal signalus iš Eifelio bokšto, o Paryžiaus signalai buvo priimami radijo imtuvu, esančiu Žaliakalnyje ant kalno, telegrafinėje Kauno Radijo Stotyj, kurio antenos buvo trys aukšti stiebai ant kalno. Tai 1922 metais patvirtina Kauno Radijo Stoties viršininkas Masiulis. (2) Ažūrinio metalo bokšto pradinė paskirtis buvo "Artilerijos stebėjimo punktas", ką rašo tarpukario spauda. Vėliau ant jo kabindavo apšvietimo lempas per šventes. Antena jis niekada netarnavo, nes visas bokštas yra įžemintas. Bokštas buvo muziejaus eksponatas, todėl ir ilgai laikytas šalia.
     Attached Files
     Paskutinis taisė zenonas; 2020.05.01, 11:04.

     Comment


      Žemės ūkio rūmai. Kaunas. XX a. 4 deš. Pastatyti 1931 m., architektas K. Reisonas.      https://arsvia.lt/197-zemes-ukio-rumai-kaunas/

      Comment


       Parašė laimutis Rodyti pranešimą
       Žemės ūkio rūmai. Kaunas. XX a. 4 deš. Pastatyti 1931 m., architektas K. Reisonas.       https://arsvia.lt/197-zemes-ukio-rumai-kaunas/
       Greta jau stovi Prekybos ir amatų rūmai (pačioje kairėje), tai metai nuotraukoje po 1938 m.

       Comment


        Kaunas, 1931 m.

        https://meshok.net/

        Comment

        Working...
        X