Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Lietuvos apžvalgos bokštai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • justs
  pradėjo temą [LT] Lietuvos apžvalgos bokštai

  [LT] Lietuvos apžvalgos bokštai

  Neseniai internete radau labai gerą projektėlį: http://www.apzvalgosbokstai.lt/
  Į vieną vietą surinkta dauguma Lietuvoje esančių apžvalgos bokštų, sudėti trumpi aprašymai, nuotraukos. Didelė padėka autoriui. Kas žinote dar kokių bokštų siųskite ten nurodytu e-mail'u arba parašykite čia.
  Aš pats dar susivedžiau visus į žemėlapį, kad patogiau būtų maršrutus planuot:
  google.maps

 • Romas
  replied
  WeLoveLithuania.com 2019.12.11
  Link Birštono apžvalgos bokšto tiesiamas naujas kelias
  Šią vasarą užbaigus aukščiausio Lietuvoje apžvalgos bokšto statybas, kurį jau aplankė virš 100 tūkst. žmonių, Birštono savivaldybė sprendžia patogaus patekimo į itin gausiai lankomą objektą klausimą ir vykdo beveik 1 kilometro kelio sutvarkymo darbus.

  Naujo kelio ruožo ilgis – 966 metrų, jis bus skirtas pėstiesiems, dviratininkams ir aptarnaujančiam transportui. Darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos.  https://welovelithuania.com/link-bir...naujas-kelias/

  Komentuoti:


 • Riedis
  replied
  Birštono apžvalgos bokštas. Esami du priėjimai/privažiavimai.

  Kol kas labiau pritaikyta privažiuoti automobiliu, nei ateiti ar atriedėti.

  - Vakarinis priėjimas šalia Škėvonių atodangos, laiptais per mišką. Asfaltas nuo restorano iki A16. Nežymėta perėja per A16 (kelio skiriamuosiuose atitvaruose tarpas). Neapšviestas dviračių takas link miesto.

  - Rytinis priėjimas naujai sutvarkytu žvyrkeliu. Nežymėta perėja per A16 (per tešliną kelkraštį). Vietinis tešlakelis. Apšviestas dviračių takas link miesto.


  Click image for larger version Name:	Birštono bokštas darniai 2.jpg Views:	1 Size:	230,4 kB ID:	1771999


  P.S. Bokšto darbo laikas kinta pagal saulėlydį (šiuo metu dirba tik iki 16h), nors būta žinių, kad perspektyvoje turėtų būti atviras 24/7.
  Paskutinis taisė Riedis; 2020.01.24, 15:56.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Merkinės apžvalgos bokštas
  Foto 2019.06

  Lipame žemyn


  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Merkinės apžvalgos bokštas, Varėnos r. (Dzūkijos NP)
  Foto 2019.06
  Tarpinė aikštelė


  Viršuje
  Birželis - ekskursijų metas.
  Dzūkijos įžymybes lankė vieno Suvalkijos rajono moksleiviai

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Merkinės apžvalgos bokštas, Varėnos r. (Dzūkijos NP)
  Foto 2019.06


  Komentuoti:


 • aegidas
  replied
  Į Pamario kraštovaizdį įpaišytas bokštas

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  15min.lt 2019.09.04
  Rusnėje iškils naujas apžvalgos bokštas

  Pavasarį Rusnėje žadama pradėti ne vienerius metus laukto apžvalgos bokšto statybas. Rusnė apžvalgos bokšto laukia jau seniai. Dar 2016 m. buvo žadama, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios vietos, tuomet strigo ir finansavimas. Galų gale, panašu, iššūkiai įveikti, ir kitais metais planuojama pradėti apžvalgos bokšto ypatingoje vietoje – prie Atmatos upės žiočių – statybas. Jeigu viskas eisis pagal planą, objektas turėtų būti baigtas iki 2020-ųjų pabaigos.


  Studija 501 iliustr. / Rusnės apžvalgos bokštas

  Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis 15min žadėjo, kad pabaigus statybas nuo bokšto viršaus atsivers be galo įdomi panorama. „Labai gerai matysis Krokų lanka, Atmata, dalis Rusijos, Ventės ragas ir paukščių žiedavimo stotis ten. O žiemą bus galima matyti, koks gyvenimas verda ant Kuršių marių. Jeigu žiema šalta, marios užšąla, ir ant jų įsikuria miestas – su palapinėmis, laužais, muzika“, – pasakojo jis. Kai gimė idėja, kad Rusnei reikia apžvalgos bokšto, buvo svarstomos kelios vietos – arčiau Rusnės centro, Uostadvaryje. Tačiau po bene metus vykusių diskusijų ir žvalgybų nuspręsta statiniui skirti vietą ten, kur Atmata įteka į Kuršių marias.

  „Už šią vietą pasisakė tiek dauguma bendruomenės atstovų, tiek Nemuno deltos regioninis parkas. Be to, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ačiū – davė sraigtasparnį, buvom pakilę pažiūrėti, iš kurios vietos kas gražiausiai matosi. Tai ši vieta yra tikrai labai gera“, – tikino meras V.Laurinaitis.

  Projekto užsakovas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Po statybų pabaigos bokšto eksploataciją perims Šilutės rajono savivaldybė. Apžvalgos bokšto statybas tikimasi pradėti kitų metų pavasarį, o užbaigti – iki metų pabaigos.

  Meras teigė, kad bendruomenei pristatytas projektas sutiktas palankiai, tebuvo pateiktos kelios pastabos. „Mes tikrai norėsim, kad jis būtų bent 30 metrų“, – būsimo statinio aukštį pabrėžė V.Laurinaitis. Maždaug tokio aukščio bokštas ir turėtų iškilti, 15min patikino vienas iš projekto autorių, VšĮ „Studija 501“ architektas Martynas Norvila. Nors aukščio patys kūrėjai neakcentuoja. Aplink lygumos – 30 metrų tikrai užteks pamatyti apylinkių grožį, o kiekvienas papildomas metras reikštų daug papildomų iššūkių, nes bokštas bus statomas ypač sudėtingomis gamtinėmis sąlygomis. „Šitoje vietoje bokštą pastatyti yra techniškai labai sudėtinga. Kad ir 10 papildomų metrų neatneštų tiek naudos vizualiai, kiek būtų sudėtinga juos padaryti“, – aiškino architektas.

  Jis atkreipė dėmesį, kad ties upės žiotimis statyti tokį objektą reikia žymiai daugiau specifinių sprendimų. „Iš geologinių tyrimų ataskaitos galime spręsti, kad gruntas vietovėje yra ypač minkštas. Dėl to bokšto poliai į žemę bus suleisti apie 12 metrų“, – pasakojo M.Norvila. „Bokštas bus ne aukščiausias, bet ypatingiausioje vietoje“, – apie projektą kalbėjo architektas.

  Išskirtinė bus ir pati bokšto forma. „Tokios formos apžvalgos bokštų Lietuvoje dar nėra. Yra kvadratinių, apvalių, pailgų, bet trikampio, ir tokio aštraus – dar nėra. Pagalvojom, kad tokia forma visai tinka šitai situacijai, kur būna labai stiprūs vėjai būna“, – apie bendrą savo, Lauros Gaižutytės, Mindaugo Karanevskio Kristijono Nenartavičiaus ir Austėjos Balčiūnaitės darbą pasakojo jis

  https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...ja-642-1197000

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Aukščiausias Lietuvoje - Birštono apžvalgos bokštas.

  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_111612.jpg
Views:	1
Size:	236,7 kB
ID:	1743018

  Buvau apsistojęs Royal Spa rezidence - nuo ten iki iki bokšto apie 500 metrų per Škėvonių girią, labai gražiu, vaizdingu taku palei Škėvonių atodangą


  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_110554.jpg
Views:	1
Size:	226,7 kB
ID:	1743019


  Pažintinio tako stendas

  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_114540.jpg
Views:	1
Size:	250,7 kB
ID:	1743020

  Atėjome apie 10 valandą, buvo ~20 žmonių eilutė. Bokštas atidaromas nuo 7 ryto iki 9 vakaro. Vėliau žadama kad bus paliktas atrakintas visą parą.

  Bendra informacija

  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_112554.jpg
Views:	1
Size:	287,1 kB
ID:	1743021


  Nemuno kilpos

  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_113523.jpg
Views:	1
Size:	216,1 kB
ID:	1743022

  ​​​​​​​Vaizdas į Birštoną

  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_113654.jpg
Views:	1
Size:	219,8 kB
ID:	1743023

  Po pusvalandžio nulipus žemyn eilė jau gerokai pailgėjusi. Piko metu net iki 1,5 valandos žmonės laukia


  Click image for larger version

Name:	IMG_20190818_114403.jpg
Views:	1
Size:	224,1 kB
ID:	1743024

  Komentuoti:


 • c2h5oh
  replied
  Diskutuojant apie apžvalgos bokštus, naudinga paminėti jų "baisumo" lygį, t.y. kiek lipimas į tokį bokštą gali kelti aukščio baimę. Tas "baisumo" pojūtis daugiausia priklauso nuo bokšto stabilumo (ar juntamai svyruoja lipant arba nuo vėjo), nuo grindų dangos ("kiauros" grindys kelia baimę, aklinos ne), kokio statumo laiptai.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Kirkilų apžvalgos bokštas (Biržų r., Biržų regioninis parkas)
  Foto 2019.06
  Į viršų veda įspūdingi laiptai su suoliukais poilsiui
  Viršuje
  Leidžiamės žemyn
  Vaizdas iš bokšto apačios užvertus galvą


  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Kirkilų apžvalgos bokštas (Biržų r., Biržų regioninis parkas)
  Foto 2019.06  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Po nedidelės pertraukos vėl aplankytas Kirkilų apžvalgos bokštas (Biržų r., Biržų RP)

  Per porą metų yra teigiamų pokyčių:
  - Išsafaltuotas kelias nuo plento iki pat bokšto, įrengtos rudos krypčių nuorodos, dabar yra diedeli parkingai;
  - Prie bokšto įrengta šiokia tokia maitinimo infrastruktūra;
  - Įrengtas pasivaikščiojimo takas po karstinius Kirkilų ežerėlius.

  Foto 2019.06


  Vaizdas nuo pasivaikščiojimo tako


  Yra du dideli parkingai
  Lipsime į viršų

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  15min.lt 2019.07.14
  Birštono apžvalgos bokštą užplūdo lankytojai
  Ketvirtadienį Nemuno kilpų regioniniame parke atvertas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje jau pirmąjį savaitgalį neatsigina lankytojų. Iš bokšto viršūnės pasižvalgyti po apylinkes norintiems Birštono svečiams tenka (...) apsišarvuoti kantrybe, nes laukiama net pustrečios valandos  Nors oficialios statistikos, kiek vienas žmogus praleidžia bokšte, nėra, ją galima numanyti – užlipti į viršų vidutiniškai trunka 7 minutes, tiek pat – nusileisti žemyn ir dar maždaug tiek – pabūti pačiame viršuje. Kaip anksčiau 15min yra sakiusi Nemuno kilpų regioninio parko vyr. specialistė Ramutė Milušauskienė, bokšte vienu metu galėtų būti apie 40 žmonių. (...)

  Iš pradžių į bokštą bus galima pakilti nuo 7 iki 22 val. Vėliau jis lankytojams bus atviras visą parą, lankymas nemokamas. Bokštas pastatytas saugomoje teritorijoje, ant Škėvonių gūbrio. (...) Dėl ypatingos vietos patekimas prie bokšto nebus pats paprasčiausias. Kol kas čia yra tik nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, didesnė – tik planuose.

  https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...je-642-1174006

  Delfi.lt 2019.07.15
  Prie aukščiausio Lietuvoje apžvalgos bokšto plūsta žmonės:
  Nors gamtos ir puikių vaizdų mylėtojai ketvirtadienį pristatant bokštą buvo įspėti, kad čia verta atvažiuoti kiek vėliau, visų geriausia – darbo dienomis, tačiau vos atidarius objektą į Birštoną sugužėjo būriai laukti nė kiek nenusiteikusių tautiečių. (...) Atvykus prie Nemuno kilpų regioniniame parke pastatyto bokšto, palūkėti nekantruoliams teko didelėje eilėje. Kai kurie čia sekmadienį prastovėjo ir dvi valandas

  Kiekvienas turi pasirinkimą – pastovėti eilėje valandą ir pamatyti Nemuno panoramą dabar arba keliauti vėliau, kai srautai normalizuosis. Taip pat rekomenduojama bokštą „šturmuoti“ ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis, kuomet tikimasi mažesnio lankytojų srauto. (...)

  Tuo metu, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, ir pats Birštonas dėl naujojo objekto pilnutėlis žmonių. Kavinėse sunku berasti laisvą staliuką, kurorte tikras keliautų antplūdis.

  https://www.delfi.lt/vasara/naujieno....d?id=81726377

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Kam dronas jei ir seniau pažintinės TV iš malūnsparnio ar lėktuvo pafilmuodavo? Išvis kam žmonės kažkur keliauja kai yra TV ir vaizdo skambučiai. Lėktuvai, traukiniai ir išvis turizmas visiška atgyvena

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
  Manau, kad dėl dronų išpopuliarėjimo ir jų galimybių pateikti vaizdus, tokie bokštai yra atgyvenęs dalykas
  Jo, ir šiaip išėjimas į gamtą irgi atgyvenęs dalykas, nes viską galima pažiūrėti per google images.

  Komentuoti:


 • Obi-Wan Kenobi
  replied
  Manau, kad dėl dronų išpopuliarėjimo ir jų galimybių pateikti vaizdus, tokie bokštai yra atgyvenęs dalykas

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  15min.lt 2019.07.09
  Šią savaitę Birštone atidaromas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje
  Nuo liepos 12 d. Birštono apžvalgos bokštas bus atviras visiems lankytojams.
  Birštono bokšto lankytojai galės užkopti į 45 metrų aukštį. O įskaičiuojant ir Škėvonių gūbrį, užkopusieji į bokštą atsidurs 92 metrų virš jūros lygio aukštyje.

  Nemuno kilpų regioniniame parke jau stovintis apžvalgos bokštas nuo pat jo pristatymo yra tapęs laukiamiausiu šių metų nauju turistiniu objektu šalyje. Kaip rašo vz.lt, pirmą savaitę, siekiant išsiaiškinti lankytojų srautus, bokštas veiks iki 22 val., atidarymo laikas dar tikslinamas. Vėliau bokštas lankytojams bus atviras visą parą, lankymas nemokamas.
  Bokšte vienu metu galėtų būti apie 40 žmonių.
  Tad gerai pasvarstykite, ar norite bokštą aplankyti šį savaitgalį ar artimiausiu metu – tokių norinčių gali būti begalės.(...)

  Dėl ypatingos vietos patekimas prie bokšto nebus pats paprasčiausias. Kol kas čia yra tik nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, didesnė – tik planuose.
  Tad patariama lankytojams planuotis kelionę iki bokšto pėstute arba dviračiais. Atvykus į Birštoną automobiliu, saugiausia jį palikti kurorto teritorijoje (artimiausia erdvi aikštelė yra B. Sruogos g. 25, šalia prekybos centro „Norfa“) – iš ten pėstute bokštas pasiekiamas kiek mažiau nei per 20 minučių. Esant mažesniam lankytojų srautui, vietos galima rasti stovėjimo aikštelėse prie restorano „Seklytėlė“ arba viešbučio „Royal SPA Residence“ – iš čia kelionė pėsčiomis iki bokšto užtruks kiek daugiau nei 10 minučių.
  Ateityje prie bokšto atsiras ir didesnės automobilių stovėjimo aikštelės, tačiau tikrai ne šią vasarą.

  https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...je-642-1171990

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Delfis apsilankė dar nepriduotame Birštono bokšte

  Labai užgarsinta šašlykų, šampūno ir interneto reklama su nedideliais bokšto vaizdų intarpais
  Aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas netrukus bus atidarytas
  45 metrų aukštis. 300 laiptelių. Tiek teks užkopti norint pamatyti vaizdą nuo aukščiausio Lietuvoje apžvalgos bokšto Birštone. Šiuo metu atliekami paskutiniai darbai, o bokštas lankytojams bus atvertas per artimiausias pora savaičių.

  https://www.delfi.lt/video/aktualijo...70567#mE5q7YQ8
  Delfi.lt 2019.06.27
  Delfi žurnalistai užlipo į dar neatidarytą aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje: vaizdai gniaužia kvapą
  Siekiant, kad geriau atsivertų vaizdas į Nemuno kilpas, apžvalgos aikštelės aukštis pakeltas į 45 m. Apžvalgos aikštelėje suprojektuoti ir sumontuoti skaidrių konstrukcijų grūdinto stiklo berėmiaiturėklai, kurie atlaiko 2kN šoninio vertimo jėgą, tai yra, jie iš tiesų labai tvirti ir saugūs. Vaikai ir aukščio prisibijantys lankytojai galės grožėtis gamtovaizdžiu iš tolėliau – turėklai neužstos jiems vaizdo. Lietuvoje tai pirmas apžvalgos bokštas, kuriame sumontuoti tokie skaidrių konstrukcijų turėklai.
  (...)
  Medžiagas ir spalvinius sprendimus diktavo bokšto idėja – statyti jį kaip stogastulpį, Pasaulio Medžio simbolį, maksimaliai remtis tradicine architektūra. Todėl šis bokštas kiek primena varpinę ar ant kalvos stovinčios pilies sargybos bokštą. Bokšto išorėje dominuoja natūrali mediena, sukurianti pilkos ir baltos spalvos derinius su šviesia stogo danga. Taip tradicinėje lietuvių architektūroje sendintų tamsių rąstų sienoje šviesdavo baltos langinės ir namus puošdavo valcuoti stogai. Natūralaus maumedžio tašų ažūras veikiamas saulės spindulių ne tik taps atsparesnis mikroorganizmų ir atmosferos poveikiui, bet ir pasidengs sendinto medžio spalvų gamomis nuo pilkos iki saulės nudegintos rudos spalvos – visai kaip tradicinių lietuviškų trobesių rąstų sienos. Be to, maumedžio tašų ažūras gali būti matomas dvejopai, priklausomai nuo žiūrėjimo kampo: vienu atveju jis kiaurai perregimas, kitu – atrodo tarsi aklina siena. Bokštas taip pat turi ir vidinį apvalkalą – šerdį – simbolizuojantį žemės mantiją. Čia buvo neatsitiktinai panaudotas savaime oksiduojantis perforuotas plienas su patinos sluoksniu – šis metalas chemine sudėtimi ir spalva artimas žemės gelmėse stūgsiančiam moliui.


  https://www.delfi.lt/vasara/naujieno....d?id=81572313

  Klikbaitinė antraštė apie gniaužiančius kvapą vaizdus.
  Tačiau tie parodyti vaizdai gana vidutiniškos kokybės - gal net nusileidžia vaizdams nuo Merkinės bokšto, kuris yra pastatytas ne pačioje vaizdingiausioje vietoje. Ir čia upė yra tik vienoje pusėje, o kitur - urbanistiniai Birštono kaminų ir Birštono kaimo peizažai. Arba nevykę fotografai, arba nepasisekė su oru, arba bokštui buvo parinkta ne pati geriausia vieta, pvz. kur nors prie upės vingio .
  Jau tas dalykas, kad labai daug rašoma apie architektūros simbolius replikas į senųjų pilių architektūrą, atrodo šiek tiek perspausta.

  Reikės pažiūrėti natūroje, kaip ten yra iš tikrųjų.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Lrt.lt 2019.06.18
  Iki aukščiausio Lietuvoje Birštono apžvalgos bokšto atidarymo liko tik keli formalumai

  Birštono apžvalgos bokštas bus su stogeliu ir pratęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių Nemuno pilių sargybinių bokštų formą. (...)
  Bokšto apžvalgos aikštelė bus 45 m aukštyje, o viso bokšto aukštis – 55 m, todėl pasiekti viršūnę be atokvėpio gali būti sunkoka. Lankytojai pailsėti galės šešiose bokšte įrengtose aikštelėse. Bijantys aukščio apžvalgos bokšto architektūra galės pasigrožėti iš šalies, nes prie jo bus įrengta aikštelė.

  https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenim...eli-formalumai

  Komentuoti:

Working...
X