Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[LT] Lietuvos piliakalniai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Pilionių, Mateikiškių piliakalnis stūkso prie Želvos - Šešuolių kelio, aikštelė apardyta kapinių ir karo apkasų, laiptai į piliakalnį visiškai sulužę.

  Piliakalnio aikštelėje išlikusi antkapinė plokštė


  Comment


   Laužiškio piliakalnis - Užburtas kalnas (Širvintų raj.). Yra Širvintos upės kairiajame krante, iš vakarų atribotas bevardžio upeliuko. Iš kitų pusių piliakalnį supa gilūs grioviai. Aikštelė keturkampė, pailga rytų-vakarų kryptimi, 32x25 m dydžio, apjuosta pylimu. XIII-XIV a. čia buvo istorinė Deltuvos žemė, ant piliakalnio stovėjo feodalo pilis. Po ilgo tarpo XVII-XVIII a. piliakalnyje pastatytas medinis pastatas su kokline krosnimi - greičiausiai dvarelis (rasta žiestos keramikos, koklių, geležinių vinių). Padavimai pasakoja, kad buvusi [čia.- V.Vaitkevičius] kadaise bažnyčia, bet kažkodėl nugrimzdusi. Žmonės pasakoja, kad jų seneliai atrasdavę net buvusios bažnyčios duris. http://www.piliakalniai.lt/piliakaln...akalnis_id=573   Comment


    DELFI.lt 2020.12.18
    Ant vieno gražiausių Dzūkijos piliakalnių nebeliko medžių: skeptikai pranašauja Gedimino kalno likimą
    Lietuvos piliakalnių tvarkymas, iškertant jų šlaituose augančius medžius, vis dar kelia aistras. Gruodį tokie darbai prasidėjo Liškiavoje, ir iškart sulaukė aktyviausių medžių gynėjų kritikos, esą piliakalnį ištiks sostinės Gedimino kalno likimas.

    Vienas įspūdingiausių vaizdų, kokį tik galima atrasti Dzūkijoje, atsiveria į Nemuno slėnį nuo Liškiavos alkakalnio ir greta esančio piliakalnio, bet pastarąjį dešimtmetį jų lankytojams, sumaniusiems kažką pamatyti, tekdavo brautis pro krūmus ir medžius. Apie ketinimus sugrąžinti Liškiavai istorinį piliakalnio teritorijos vaizdą ir pritaikyti ją lankymui Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija paskelbė 2019 m., tačiau darbai prasidėjo tik 2020 m. gruodį.

    https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/....d?id=86039579
    Paskutinis taisė Romas; 2020.12.18, 23:00. Priežastis: Citavimas

    Comment

    Working...
    X