Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Dubysos RP. Lyduvėnų tilto lankymas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  2012 09 30  Comment


   #22
   2012 09 30
   Maironio gimtinė (Rasenių r.)   Comment


    #23


    Comment


     #24
     Pasigedau komentarų prie nuotraukų...

     Comment


      #25
      Nuostabus tiltas, galėtų krūmus ir kitus medžius nukirsti, kad matytųsi visas šio unikalaus tilto vaizdas.

      Comment


       #26
       Teko vakar važiuoti per jy... Na pirmas įspudis tai nepakartojamas

       Comment


        #27
        2M62-0569M su turistiniu traukiniu "PTG tour", Lyduvenu tiltas, tarpstotis Tytuvenai - Vidukle, 2013.05.23

        http://www.litrailpics.fotopic.net http://www.youtube.com/user/kriupis

        Comment


         #28
         Nemokamą idėją iš keliautojo gavę „Lietuvos geležinkeliai“ žada atverti žmonėms Lyduvėnų tiltą

         „Oficialios datos nėra. Apie tai paskelbsime iš anksto, kadangi visi norintys apsilankyti tokioje ekskursijoje privalės užsiregistruoti. Mūsų saugumo srities darbuotojai teigė, kad vienu metu ant tilto vaikštinėti galima ne daugiau nei keliolikos žmonių grupei. Kiti, kol viena grupė vaikščios, galės laukti apačioje“, – kalbėjo pašnekovas.
         Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

         Comment


          #29
          Straipsnis apie LG ketinimus atverti lankytojams Lyduvėnų tiltą (su daugybe neįgyvendinamų sąlygų) ir numatomą statyti apžvalgos bokštą

          15min.lt 2017.05.05
          „Lietuvos geležinkeliai“ žada atverti žmonėms Lyduvėnų tiltą
          (...) Dubysos regioninio parko direkcijos vadovas Vygantas Kilčauskas džiaugėsi, jog žmonės turės progą pasivaikščioti ant Lyduvėnų tilto.

          Žinodami, jog žmonių, norinčių apžvelgti Dubysos apylinkes ir Lyduvėnų miestelį iš aukščiau, yra daug, parko direkcijos darbuotojai apsisprendė netoli jo statyti apžvalgos bokštą. 25 metrų aukščio bokštas turėtų iškilti dešiniajame Dubysos šlaite, maždaug 150 metrų nuo Lyduvėnų tilto pylimo. „Projektas įtrauktas į ES finansuojamų darbų sąrašą. Jo projektavimas prasidės šių metų rudenį, o pats bokštas turėtų būti baigtas iki 2019 m.“, – teigė pašnekovas.

          https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...lta-642-792874

          Comment


           #30
           Lietuva turi kuo nustebinti: neįtikėtino aukščio tiltas užgniaužia kvapą


           Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

           Comment


            #31
            Keletas foto iš ekskursijos tiltu:

            https://www.facebook.com/laimonas.ba...97115529689108

            p.s. kadangi negaliu susikalbėti su forumo talpykla, keliu linką į fb
            Neišmeskite spalvų

            Comment


             #32
             Lietuva turi kuo nustebinti: neįtikėtino aukščio tiltas užgniaužia kvapą
             Pasivaikščioti 42 metrų aukštyje esančiais traukinio bėgiais, kuriais nuo 1918-ųjų rieda garvežiai – pakankamai rimta ir nemažai pastangų reikalaujanti pramoga, ypač jei bijote aukščio.

             Tiesa, įveikę savo baimes lrytas.lt žurnalistai turėjo puikią progą išbandyti šią pramogą, kurią pirmą kartą istorijoje patiems smalsiausiems pasiūlė „Lietuvos geležinkeliai“.
             Yra nuotraukų.

             Comment


              #33
              Pasivaikščioti Lyduvėnų tiltu bus galima ir ateityje – „Lietuvos geležinkeliai“ planuoja naujas ekskursijas

              Matome didelį visuomenės susidomėjimą Lyduvėnų tiltu, todėl planuojame surengti naujas ekskursijas. Dėl tikslios tokių ekskursijų datos šiandien dar nėra nuspręsta, tačiau tikimės, kad turėsime galimybę jas surengti jau artimiausiu metu“, – žadėjo „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė.


              Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

              Comment


               #34
               Planuotos ekskursijos, tačiau daugiau ir nebuvo, ar kažką praleidau?

               Comment


                #35
                Nebuvo. Jei ir bus, tai ne anksčiau kaip pavasarį.

                Comment


                 #36
                 Lankytojams bus atvertas aukščiausias Baltijos šalyse Lyduvėnų geležinkelio tiltas

                 Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=77627905

                 Comment


                  #37
                  Dar vienas potencialus apžvalgos taškas

                  Lietuvos žinios 2018.04.06
                  Žvalgysimės iš aukščiausios Lietuvoje apžvalgos vietos
                  Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ sutarė lankytojams atverti strateginiu objektu pripažįstamą, griežtai saugomą aukščiausią Baltijos šalyse geležinkelio tiltą, nutiestą per Dubysos slėnį Lyduvėnuose, Raseinių rajone.


                  Šią vasarą mūsų šalyje turėtų atsirasti dar viena turistų traukos vieta – tai Lyduvėnų geležinkelio tiltas. Šis 42 metrų aukščio ir 599 metrų ilgio statinys yra net 6 metrais aukštesnis už Labanoro girioje šalia Mindūnų stovintį aukščiausią Lietuvos apžvalgos bokštą. Beje, Lyduvėnų tiltas, kuriuo bus galima pereiti, yra ir dvigubai ilgesnis už Anykščių medžių lajų taką (jo ilgis – 300 m). Taigi vaikščioti pritaikytas kultūros paveldo objektas – geležinkelio tiltas turėtų tapti pačia aukščiausia Lietuvoje apžvalgai skirta vieta.

                  Lyduvėnuose turėjo būti pastatytas apžvalgos bokštas, iš kur būtų galima grožėtis pro šią vietovę tekančios Dubysos vaizdais. „Vykdydami šį sumanymą, Dubysos slėnio viršuje esame ne tik radę sklypą, bet ir parengę dokumentaciją apžvalgos bokšto statybai“, – sakė Dubysos regioninio parko vadovas V. Kilčiauskas. Tačiau rengiantis statybos darbams praėjusių metų vasaros pradžioje AB „Lietuvos geležinkeliai“ pakvietė visuomenę susipažinti su išskirtiniu statiniu – Lyduvėnų geležinkelio tiltu, t. y. juo pasivaikščioti.
                  (...)
                  Vygantas Kilčiauskas „Lietuvos žinioms“ teigė, kad pagal pirminį sumanymą ES investicinių fondų lėšomis Lyduvėnuose turėjo būti pastatytas apžvalgos bokštas, iš kur būtų galima grožėtis pro šią vietovę tekančios Dubysos vaizdais. „Vykdydami šį sumanymą, Dubysos slėnio viršuje esame ne tik radę sklypą, bet ir parengę dokumentaciją apžvalgos bokšto statybai“, – sakė V. Kilčiauskas. Tačiau rengiantis statybos darbams praėjusių metų vasaros pradžioje AB „Lietuvos geležinkeliai“ pakvietė visuomenę susipažinti su išskirtiniu statiniu – Lyduvėnų geležinkelio tiltu, t. y. juo pasivaikščioti.

                  „Užsiropštę ant tilto ir pakerėti atsivėrusių vaizdų, taip pat įsitikinę, kad ant jo saugu, mes, aplinkosaugininkai, kartu su Raseinių rajono merijos specialistais suskubome kelti klausimą, ar nebūtų galima šio tilto pritaikyti keliautojų poreikiams“, – sakė Dubysos regioninio parko vadovas. „Lietuvos geležinkelių“ atstovai tąsyk atsakė, kad būtina atlikti analizę, nustatyti, ar saugu vaikščioti po šį strateginį objektą. „Ir visai neseniai išgirdome, kad Lyduvėnų tiltas gali tapti vieta apžvalgai“, – teigė V. Kilčiauskas. Anot jo, pereiti šiuo tiltu yra nepalyginti įspūdingiau, negu įlipti į apžvalgos bokštą. „Žinoma, kad tiltas būtų pritaikytas turistams, reikia jį padaryti dar saugesnį“, – pažymėjo direktorius.
                  (...)

                  VSTT direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė teigė, kad Lyduvėnuose galėjęs atsirasti apžvalgos bokštas būtų tapęs kone paskutiniu tokiu statiniu Lietuvoje. „Dar turime pastatyti tik apžvalgos bokštą Nemuno kilpų ir Nemuno deltos regioniniuose parkuose“, – tikino R. Baškytė. Tačiau „Lietuvos geležinkeliams“ atlikus galimybių studiją ir įsitikinus, kad vaikščioti tiltu saugu, nutarta, užuot stačius Lyduvėnų apžvalgos bokštą ES investicinių fondų lėšomis, turistų poreikiams pritaikyti minėtą tiltą. „Svarstome, kad tilto pritaikymui prireiks vos trečdalio tų lėšų, už kurias buvo planuojama pastatyti apžvalgos bokštą“, – sakė VSTT direktoriaus pavaduotoja.

                  R. Baškytė pabrėžė, kad iš apžvalgos bokšto atsivertų tik dalis Dubysos slėnio, o štai nuo geležinkelio tilto – visas slėnis. „Eidamas 600 metrų ilgio tiltu matai ir abi slėnio puses, ir upės vagą, ir Lyduvėnų miestelio kraštovaizdį“, – vardijo direktoriaus pavaduotoja. Ji pabrėžė, jog atvėrus tiltą lankytojams Dubysos regioninio parko specialistams būtų keliamas uždavinys sukurti tokį turistinį maršrutą, kad perėjusieji tiltą negrįžtų juo atgal, o aplankytų iš viršaus apžiūrėto Lyduvėnų miestelio įdomiausias vietas

                  https://www.lzinios.lt/lzinios/Gimta...-vietos/263177

                  Comment


                   #38
                   Atsirado gera proga sukurti atskirą temą Dubysos regioninam parkui


                   Nors šis regioninis parkas yra pačiame Lietuvos viduryje (Raseinių ir šiek tiek Kelmės rajone), bet jis yra gana menkai žinomas - jis neturi nei garsių objektų (išskyrus Lyduvėnų tiltą), nei savo lankytojų centro, nei apžvalgos bokšto, nei pažintinių takų, nei architektūros įžymybių, nei patrauklaus www puslapio,.

                   Pagrindinės Dubysos RP įžymybės:
                   Lyduvėnų geležinkelio tiltas
                   Dubysos slėnis
                   Maironio tėviškė
                   Betygalos miestelis

                   Dar yra keli piliakalniai, Ugionių ir Betygalos bažnyčios, Burbiškių ir kiti dvarai

                   Parkas apima Dubysos slėnį nuo Maironių /Saudininkų (kelias 158 Kelmė -Tytuvėnai) iki pat Ariogalos
                   Pati Dubysa dėl savo seklumo nėra pati populiariausia upė, o tam kad pamatyti jos pukius slėnius nėra apžvalgos aikštelių.
                   Kažkiek tą upę galima pamatyti Dubysą kertančiais keliais - 148 Raseniai -Tytuvėnai, 225 Raseiniai -Baisogala 196 Žemaičių plentas Ariogala - Raseiniai.

                   Šiluva yra jau Tytuvėnų regioniname parke, bet planuojant kelionę Maršrutas Lyduvėnai-Šiluva-Tytyvėnai yra klasika.
                   Nusiteikite, kad norint pamatyti svarbiausius objektus (t.y. Lyduvėnus), teks pasikratyti žvyrkeliais. Tis nesenai išasfaltuotas kelias 3516 nuo 148 plento į Lyduvėnus, o kelias 3544 Lyduvėnai-Šiluva tebėra žvyrkelis.

                   Daugiau apie regioninį parką: Dubysos RP sub-puslapis VSTT puslapyje
                   http://dubysosrp.am.lt/VI/index.php#r/340

                   Į temos pradžią nukopijuuoti keli pranešimai su Lyduvėnų geležinkelio nuotraukomis.
                   Apie patį tiltą, jo istoriją, geležinkelių eismą ir t.t. pranešimai ir toliau lieka infrastruktūros skilties temoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas
                   Čia daugiau dalinkimės įspūdžiais ir nuotraukomis iš tilto, Dubysos slėnio bei kitų Raseinių krašto įžymybių lankymo.

                   Comment


                    #39
                    Dubysos regioninio parko žemėlapis

                    Didesnis: http://foto.terpe.lt/inkelti/2018040...DubysoRP_D.jpg
                    http://dubysosrp.am.lt/VI/files/File...EMELAPIS_R.jpg

                    Comment


                     #40
                     Dar du lankytini objektai Dubysos regioniname parke

                     Burbiškių dvaras (Raseinių rajonas)
                     Yra du Burbiškio dvarai (Anykščių ir Radviliškio rajone), o šis yra kaime, kuris vadinasi Burbiškiai

                     Foto 2011.04

                     Comment

                     Working...
                     X