Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nemuno kilpų regioninis parkas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Punios piliakalnis ir jo aplinka. Miestelis tvarkingas, bet karštą vasaros popietę buvo kaip išmiręs. Pakeliui į piliakalnį, praėjus bažnyčią, stovi koplytėlė.  Link piliakalnio veda akmenimis grįstas keliukas, prieš gynybinį griovį stovi suoliukai.  Pats gynybinis griovys iš dalies užpiltas, padarytas keliukas iki piliakalnio.  Piliakalnio šlaite stovi paminklinis akmuo pilies gynėjams atminti:  Užlipus ant piliakalnio, atsiveria neaprėpiami toliai. Šlaitas nuo Nemuno pusės labai aukštas ir status:

  Comment


   #22
   15min.lt 2018.11.15
   Dzūkijos ir Nemuno glėbyje – vaizdingoji Punia

   Šios mįslingos vietovės, dar vadinamos Margirio kalnu, patigrapija kartu su senomis kitų Dainavos krašto gamtos ir kultūros vertybių nuotraukomis, taip pat dzūkiškais posakiais puošia 2019 m. stalinį dzūkų kalendorių. Jis tarsi primena, kad ir šiandien verta paturistauti po vieną iš 14 ankstyviausių Lietuvos miestelių – Punią ir jo apylinkes.

   Trylika kilometrų į šiaurę nuo Alytaus, dešiniajame Nemuno krante, įsikūrusi Punia sekmadienį pasitinka ne tuščia ir ne tuščiomis: po mišių šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia užsidaro , vietiniai išsisklaido, kai kurie pasuka nedidelio turgaus link. Pirma turgaus aikštė, manoma, Punioje atsirado jau XIV ar XV a. XVIII a. miestelio žemėlapyje užfiksuotas gatvių planas išliko iki mūsų dienų. Ir bažnyčia, po gaisrų atstatyta 1863 m., – beveik tokia pati kaip ir prieš pusantro šimto metų. Joje susitinka barokas ir klasicizmo stilius. (...)   https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...ia-642-1060276

   Comment


    #23
    LRT 2018.10.22
    Unikali Lietuvos vieta, kurios turėtų pavydėti visa Europa
    Į Punios šilą nepateksite nei greitai, nei patogiai, tačiau kartą jame atsidūrę tikrai nesigailėsite – čia nesunku nusikelti 1000 metų į praeitį ir pamatyti, kaip atrodė pirmykščiai Lietuvos miškai.
    Punios šilas įsikūręs 19 km ilgio Nemuno kilpoje ir yra Nemuno kilpų regioninio parko dalis, botaninis-zoologinis draustinis ir gamtinis rezervatas. Kilpos „kaklelis“ – vos dviejų kilometrų pločio, o į pačią kilpą veda vienintelis kelias – tarsi gamta pati būtų nutarusi įrengti savotišką kontrolės postą. Saulėtą spalio popietę prie įvažiavimo į šilą pasitinka mokslininkas ir gamtininkas Žydrūnas Preikša, pažįstantis kiekvieną kvadratinį šilo metrą.

    „Kalbant apie gamtinę Punios šilo vertę būtina pabrėžti, kad Lietuvoje kito tokio miško tikrai nėra. Punią vadinu mažuoju Belovežu – abiejų miškų struktūra yra labai panaši, o kai kuriais atvejais mūsų dar vertingesnė, įvairesnis kraštovaizdis“, – pasakojimą apie unikalią net tik Lietuvos, bet ir Europos vietą pradeda Ž. Preikša.    https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...pa-642-1048238

    Comment


     #24
     15min.lt 2019.01.29
     Birštone jau kyla aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje
     Visai šalia miesto jau kyla apžvalgos bokštas, kuris bus aukščiausias Lietuvoje ir kuris dovanos nepaprastą reginį – Nemuno kilpų vaizdus.


     Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje jau pastatyta maždaug pusė būsimo bokšto. Jį užbaigus lankytojai galės apžvelgti apylinkes: kelių miestų panoramas, Prienų šilą, o įstabiausią reginį dovanos šiose vietose kilpomis tekantis Nemunas. Birštono bokšto lankytojai galės užkopti į 45 metrų aukštį. O įskaičiuojant ir Škėvonių gūbrį, užkopusieji į bokštą atsidurs net 92 metrų virš jūros lygio aukštyje. (...)

     Parko darbuotoja pasakojo, kad nebuvo taip lengva parinkti vietą, kur statyti apžvalgos bokštą. Buvo ieškoma taško, iš kur tikrai Nemunas matytųsi iš abiejų pusių – kur šio vaizdo neužstotų aukštos atodangos. (...) Planuojama, kad apžvalgos bokštas bus atidarytas gegužės mėnesį.

     Vėliau bus pabaigtas įrengti ir ilgas takas, kuris ves nuo bokšto palei visą Škėvonių atodangą. Šiuo metu takas yra trumpesnis – apie pusės kilometro. Juo nuo kavinės „Seklytėlė“ galima atodanga nueiti iki Karališkosios rezidencijos. „Ir pajausti tą kitokį reljefą, turistavimą – į kai kuriuos kalniukus ne taip paprasta užlipti“, – sakė parko darbuotoja. Šiame take taip pat yra įrengta ir apžvalgos aikštelė. Pabaigus naujojo tako tvarkymo darbus, ši aikštelė bus sujungta su apžvalgos bokštu.

     https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...da-642-1094190

     Comment


      #25
      15min.lt 2019.04.30
      Nemuno kilpų regioniame parke iškilo naujas traukos objektas – belieka sulaukti atidarymo

      Nemuno kilpų regioninis parkas jau šią vasarą atidarys naują apžvalgos bokštą, kuris, tikėtina, pakartos Anykščių medžių lajų tako populiarumą. Nuo aukščiausio Lietuvoje apžvalgos bokšto lankytojai pagaliau galės išvysti, kaip šioje vietoje rangosi galingasis Nemunas.


      Iki šiol peizažų mylėtojai kopdavo į Balbieriškio atodangą, Birštono ir Punios piliakalnius.
      Labiausiai lankytojus traukiantis objektas šiame parke – Balbieriškio atodanga. Pagrindinė atodangos dalis yra 1700 metrų ilgio ir 40-ies metrų aukščio.


      https://www.15min.lt/naujiena/aktual...o-1007-1138044

      Comment

      Unconfigured Ad Widget

      Collapse
      Working...
      X