Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Varnių regioninis parkas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Romas
  pradėjo temą Varnių regioninis parkas

  Varnių regioninis parkas

  Šatrijos kalnas, Telšių r.
  Foto 2002 04

  Vaizdas į šiaurės vakarus, link Luokės  Vaizdas į pietus

  Paskutinis taisė Romas; 2018.03.07, 22:21. Priežastis: Atstatytas "Photobucket'ų" nulaužtų nuotraukų rodymas

 • Romas
  replied
  15min.lt 2019.07.03
  Tarp Šatrijos ir Medvėgalio: gamtos turtai ir istorijos ženklai
  Varnių apylinkėse žmonės gyveno jau akmens amžiuje.Gražios ir derlingos šio krašto apylinkės ne tik maitino ir rengė mūsų protėvius, bet ir buvo puiki priebėga slėptis nuo dažnai puldinėjančių priešų.  Čia stūkso vieni didžiausių ir įspūdingiausių Lietuvos piliakalnių: Medvėgalis, Šatrija, Sprūdės, Bilionių piliakalniai. Šioje vietovėje tebėra nemažai pelkių – kažkada neįžengiamos, dabar daugelis jų numelioruotos, tačiau vis tiek išlikusios įspūdingais augalų ir paukščių prieglobsčiais.
  Bene garsiausi čia esantys piliakalniai – Šatrijos ir Medvėgalio. Apie juos žinoma nemažai pasakojimų bei legendų.
  Įdomu, kad Medvėgaliu vadinamos dvi viršūnės: vienoje yra aukščiausias Žemaitijos taškas, o piečiau – piliakalnis, ant kurio stovėjo pilis. Medvėgalis – didžiausias piliakalnis Žemaitijoje.

  https://www.15min.lt/naujiena/aktual...i-1007-1167992

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  15min.lt 2019.07.02
  Varnių regioninis parkas – atgaiva ir kūnui, ir sielai
  Kaip ir daugelyje regioninių parkų, taip ir Varnių, patogiausia keliauti pažintiniais takais. Tuomet prieš jūsų akis atsivers pačios įspūdingiausios parko vietos ir gamtos turtai.

  Beveik 14 kilometrų Paršežerio pėsčiųjų pažintinis takas, besidriekiantis per Sietuvos kraštovaizdžio draustinį, puikiai tinka ilgiems pasivaikščiojimams. (...) Keliaudami taku pamatysite ir žemapelkę, ir 1863 metų sukilėlių kapavietes, ir Paršpilio piliakalnį, Burbiškių senkapius bei garsiąją Sietuvos kūlgrindą


  Aukštagirės pėsčiųjų ir dviratininkų takas pritaikytas ir keliaujantiems dviračiais. Čia teks įveikti kiek ilgesnę – 23 kilometrų trasą, kuria važiuojant ar žingsniuojant atsiveria įspūdinti kalvotosios Žemaitijos toliai, didžiųjų piliakalnių – Medvėgalio, Bilionių vaizdai. (...)


  Lietuvoje pamažu atstatomi dvarai, jie tampa traukos, ir neretai kultūros centrais įvairiose vietovėse. Būtent toks traukos centras Varnių regioniniame parke yra garsusis Biržuvėnų dvaras. (...)

  Nors Varnių regioninis parkas nėra itin didelis, tačiau vargu ar pavyktų per vieną dieną aplankyti visas gražiausias bei svarbiausias jo vietas. Norintiems apsispręsti, kam gi skirti savo dėmesį, pravartu apsilankyti šiuolaikiškai atnaujintame regioninio parko lankytojų centre (...)


  https://www.15min.lt/naujiena/aktual...i-1007-1168160

  Komentuoti:


 • Romas
  replied

  Delfi. Grynas.lt 2019.06.28
  Lūksto ežeras - vienintelis Lietuvoje: jo pakrantėse galite prisirinkti gintarų
  Lūksto ežero vanduo švarus, neužterštas, gintarinės spalvos. Būdamas didžiausiu natūraliu Varnių duburyje ežeru, jis liko žmogaus rankos nenualintas.
  Iš pagrindinės Lūksto ežero stovyklavietės iki Gintarų įlankos veda Gintarų takas. Kiekvienas apsilankęs čia gali susirasti gintaro gabalėlių.

  Grynas.lt kviečia apsilankyti ir pažinti Varnių regioninį parką, kuris įsikūręs bene pačioje Žemaitijos „širdyje” – Telšių rajone. Čia gausu ne tik kultūrinių bei istorinių, bet ir gamtinių vertybių


  Parko teritorijoje stūkso didingiausi Žemaitijos piliakalniai (jų yra net 13), menantys kovų su kryžiuočiais ir kalavijuočiais laikus. Žymiausi jų: Medvėgalis (234,5 m aukščio ), Girgždūtė (228 m), Šatrija (228 m), Moteraitis (218 m) ir vienas gražiausių Žemaitijos piliakalnių – Sprūdė (216 m).

  Debesnų pelkėje įrengtas 165 m ilgio botaninis takas. Eidamas juo gali susipažinti su pelkės augalija, pasigrožėti vaizdais bei pamatyti Varnių bokštus iš neįprastos pusės.
  Debesnų pelkė – tai kalkinga žemapelkė su tarpinio tipo ir aukštapelkės fragmentais. Šio tako paskirtis – supažindinti parko lankytojus su unikalia žemapelkės augalijos įvairove, dominuojančiomis rūšimis bei jų bendrijomis. Čia gyvena ir retieji paukščiai: švygždos, griežlės, gervės, tetervinai, padangėje mekena perkūno oželiai.

  https://www.delfi.lt/grynas/tv/toks-....d?id=81556745

  Komentuoti:


 • Missoni
  replied
  Vaizdas iš kapinių į Luokę

  Click image for larger version

Name:	DSCF1584.JPG
Views:	1
Size:	121,9 kB
ID:	1667520

  Vaizdas į Šatrijos kalną

  Click image for larger version

Name:	DSCF1585.JPG
Views:	1
Size:	175,1 kB
ID:	1667521  Attached Files

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Bilionių piliakalnis (Šilalės r.)
  Vaizdas nuo Žemaičių plento
  Foto 2018.03

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Šatrijos kalnas iš pietryčių pusės
  Foto 2017.07

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied
  Matosi Šatrijos piliakalnis /300mm objektyvas/  https://www.facebook.com/photo.php?f...&theater&ifg=1

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied

  delcampe.net

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied

  ebay.com

  Šatrijos piliakalnis iš oro (vakarų pusės) 2006 05 15 Autorius: Zenonas Baubonis  http://www.piliakalniai.lt/gallery.p...2&foto_id=9841

  Komentuoti:


 • enigma
  replied
  Piliakalnis ir turi būti piliakalniu, o ne mišku apaugusi kalva.

  Komentuoti:


 • pukisbaisula
  replied
  Pjaut ,pjaut visus,galima palikt tik didelius vertingus medžius-ąžuolus didelius palikt,naujiems plisti neleist,o tie likę medžiai vistiek viena dieną peraugs,ir išvirs.O šeip tai reik juos šienauti tai ir medžiai neaugs.Arba nors su kirvuku kasmet kalną apibėkt ir jaunus ūgliu iškapot.

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  Lietuvos žinios 2012.04.12
  Feliksas ŽEMULIS
  Mūšiai dėl piliakalnių vyksta ir dabar
  Šaunu ir tegu toliau naikina sulaukėjusius medžius ir krumynus nuo piliakalnių, jei kam reikia medžių tegu eina ant kitų paprastų kalvų, rado čia didžiausią problemą, gal dar ir žmonės darbo tada gauna iš darbo biržos ir tuo džiaugiasi.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Lietuvos žinios 2012.04.12
  Feliksas ŽEMULIS
  Mūšiai dėl piliakalnių vyksta ir dabar
  Šiomis dienomis ant kai kurių Lietuvos piliakalnių kaukia pjūklai ir poška kirviai - kertami medžiai. Reikia tai daryti ar ne? Nukirsti visus, o gal bent dalį palikti? .
  (...)

  Sunerimo dėl savo krašto simbolio - Šatrijos kalno ir kai kurie žemaičiai. Jų LŽ atsiųstose nuotraukose matyti iškirstų medžių kelmai. Tarp jų yra ir nemažų.
  "Nesistebime, - ranka moja Varnių regioninio parko (RP) direktorė Irena Zimblienė, - kai kirtome medžius ant Medvėgalio ir Sprūdės piliakalnių, taip pat buvo daug skundų, tikrino įvairios komisijos. O dabar tie, kas atvažiuoja prie Medvėgalio ir Sprūdės, džiaugiasi ir dėkoja."
  (...)

  Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė LŽ informavo, jog pastaraisiais metais jau sutvarkyti Buivydų ir Bradeliškių piliakalniai Neries RP, Šereitlaukio, Vilkyškių ir Opstainio piliakalniai Rambyno RP, Ginučių piliakalnis ir Ladakalnis Aukštaitijos nacionaliniame parke.

  Šiuo metu tvarkomas Kartenos piliakalnis Salantų RP, Bėčionių - Dieveniškių RP, Rambyno alkakalnis - Rambyno RP ir minėtasis Šatrijos piliakalnis Varnių RP.

  http://www.lzinios.lt/Tyrimas/Musiai...yksta-ir-dabar

  Komentuoti:


 • deimantukas
  replied
  Medvėgalio piliakalnis, Šilalės r.

  Link Medvėgalio.


  Visiškai apniuko dangus ir pradėjo lyti.

  Komentuoti:


 • Mantas
  replied
  Parašė vytauc
  Ačiū, Mantai

  Tik ar tikrai čia Pavandenės bažnyčia ?
  Gal Pažerės, tiksliai nepamenu

  Komentuoti:


 • Giedra70
  replied
  Medvėgalis - iškiliausias Žemaitijos kalnas. Kalvos aukštis - 234 m.

  Komentuoti:


 • Mantas
  replied
  Taigi mažumėlę ir aš prisidėsiu prie vytauc temos. Varnius ir Varnių regioninį parką teko aplankyti per Mindauginių savaitgalį, kuomet apylinkės dundėjo nuo Bliuzo naktų garso.

  Vaizdas nuo Moteraičio piliakalnio. Jei ne kaitra - matomumas galėjo būti ir geresnis.
  Kažkokio dvaro kapinynas


  Dar vienas smagumas - sietuvos kūlgrinda.

  Geras gabalas dumblo, o apačioje - akmeninis grindinys


  Čia dumblas skystas, tad eiti kur kas lengviau. Tiesa, reikia saugotis visokios gyvasties, mat man ten giliai kažkas įgėlė į pėdą


  Už nugaros prasidėtų gilesnė trasa, tačiau giliau bristi jau nesiryžome


  Pavandenės bažnyčia. Nepakitusi nuo 18 amžiaus 2-os pusės.


  Vidus


  Nuo Medvėgalio piliakalnio - aukščiausio taško Žemaitijoje


  Komentuoti:


 • vytauc
  replied
  Varnių regioninis parkas

  Šį savaitgalį nusprendžiau aplankyti Varnius. Ilgai neaušinant burnos- einam prie nuotraukų

  Važiuodami iš Šiaulių pusės neišvengiamai pravažiuosite Užventį. Miestelis žymus tuo, kad jame savo metu gyveno Šatrijos Ragana ir Žemaitė- matyt moterims ten nelabai yra kas veikti, tad imasi rašyti

  Iš architektūrinės pusės įdomesnė yra Šv. Marijos Magdalietės bažnyčia. 1825.


  Šventorius ir varpinė.


  Vos 14 km ir mes jau Varniuose. Varniai pirmą kartą paminėti 1389 kai mūsų šlovingi protėviai ten eilinį kartą iškaršė kailį kryžiuočiams, tiesa tuomet miestelis vadinosi Medininkais. Vėliau- 1413 Vytautas ten įkurdino žemaičių vyskupą, kuo pastarieji (žemaičiai) nebuvo itin sužavėti ir nusprendė imtis revoliucinės veiklos. Vytautas greit parodė "who is who" ir vyskupija prabuvo varniuose iki pat 1863, kai po sukilimo carinė valdžia ją perkėlė Kaunan.

  Nuo 1745 Varniuose veikė atkelta iš Kražių kunigų seminarija. štai jos pastatas:


  Kad geriau suvokti Varnių reikšmę Lietuvai- pavardinsiu kokios asmenybės savo laiku čia gyveno, dirbo ir kūrė: vyskupas Merkelis Giedraitis, istorikas Motiejus Strijkovskis, Mikalojus Daukša, Antanas Baranauskas, Motiejus Valančius, ir t.t. daugelio jų atminimas miestelyje įamžintas paminkluose.


  Merginų Varniuose matėm nedaug, o ir tos labai jau susikausčiusios


  Namelis kuriame gyveno Valančius


  Netoliese stovintis simpatiškas funkcionalistinis gyvenamasis namas


  Šv. Aleksandro bažnytėlė. 1770.
  Pirmoji bažnyčia šioje vietoje įkurta dar Vytauto 1413- Žemaitijos krikšto metais.


  Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia- buvusi katedra. 1691 (po gaisro perstatyta 1817).


  Ją gražiai juosia Varnelės upeliukas.


  Bažnyčios labai gražus interjeras, tačiau į vidų prasibrauti nepavyko, o pro grotas nuotraukos neišėjo


  Ir varniškės prie Varnelės


  Paminklas liaudies ūkio pasiekimams. Nesiimu spręsti kiek šiam daiktui metų


  Turiu pasakyti, kad Varniai palieka gerokai didesnio nei išties yra miestelio įspūdį. Tikrai rekomenduoju ten apsilankyti, ir nevien iš patriotinių paskatų- pažiūrėti tikrai yra į ką

  Grįždami iš Varnių stabtelėjom kaimelyje įdomiu pavadinimu Pavandenė
  Kaimelis gerokai nusmurgęs, bet turi atstatytą 1928 paminklą skirtą Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui:


  Labai simpatiška Pavandenės Šv. Onos bažnyčia. 1802.
  Šie keisti "namukai", tai kryžio kelio koplytėlės aplink bažnyčią:


  Pasiskaitymui


  Prie Pavandenės stūkso piliakalnis nemažiau įdomiu pavadinimu- Moteraičių Sakoma, kad per priešų antpuolius jame slėpdavosi moterys ir vaikai.


  O štai pretendentas į kunigaikščius apžiūrinėja nuo piliakalnio savo valdas


  Tai tiek. Žemaitija tikrai turi ką pasiūlyti tiek architektūros, tiek istorijos mėgėjui. Dar sykį pareklamuosiu A. Semaškos knygą "Po Lietuvą. Pažintinis krašto lobynas" Nepagailėkite tų kelesdešimt litų- keliones ji daro gerokai įdomesnėmis, nes nestokoja faktų ir įdomių detalių

  Komentuoti:


 • Giedra70
  replied
  Medvėgalio piliakalnis

  Noriu pasidalinti vaizdais pamatytais nuo Medvėgalio piliakalnio

  Medvėgalio dobiliukai dvelkiantys ramybe.  Pėsčiųjų arba dviratininkų takas.  Iš schemos matosi, kad esant tokiam karščiui užkopiau tik į vieną viršūne, tad pasireikšti yra dar kur.
  Tap kitko. Aplinka ir takeliai tvarkomi už EU lėšas.

  Komentuoti:

Working...
X