Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Metelių regioninis parkas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #21
  Pajudėjo reikalai dėl Metelių apžvalgos bokšto:


  2014-11-25 Metelių regioninio parko direkcijos informacija
  Prie Metelio ežero statomas apžvalgos bokštas

  Prie Metelio ežero vyksta intensyvūs Metelių apžvalgos bokšto statybos darbai. Bokštas stūksos pietinėje Metelių kaimo dalyje (Lazdijų raj.) prie keliu Nr. 181 Seirijai–Simnas–Igliauka.

  Užlipus ant 15 metrų aukščio medžio iš metalo konstrukcijos apžvalgos bokšto bus galima apžvelgti Metelių gyvenvietę, Metelio ežero platybes su gausiais migruojančių vandens paukščių būriais ir žvejų mėgėjų valtimis.  http://alytusplius.lt/naujienos/prie...valgos-bokstas

  Comment


   #22
   /\ Jau tuoj tuoj bus galima ir oficialiai lipti

   Comment


    #23
    Nesu tikras, ar objektas priduotas (trūko kelių parašų), bet lipti jau galima, parko darbuotojai nevaiko

    Comment


     #24
     Koks vaizdas iš viršaus?
     DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

     Comment


      #25
      Atsiprašau, bet dėl subjektyvių pžiežasščių, labai jau į bokštą byvau susikoncetravęs, taigi, turiu vos kelis, tik informacinius kadrus.

      Šiaip matosi Metelys ir visas kitas jo krantas su Papėčių piliakalniu priešaky Miestelis šiektiek matosi, o dabar, kol lapų nėra, tai ir bažnyčia.

      Kas man pačiam buvo netikėta, kad dar ir Dusia matosi      Comment


       #26
       Metelių RP lankytojų centras prie Dusios ežero
       Foto 2016.02
       Comment


        #27
        Dusios ež.

        Dusios ežeras jau vasario viduryje išsivadavo iš ledų, nors aplink ant mažų ežeriukų ledo dar buvo žvejų
        Ten jau buvo žąsų ir kitokių migruojančių paukščių
        Dusios ežero platybės


        Kitame krante vos matosi Kryžių koplyčia


        Comment


         #28
         Metelių apžvalgos bokštas


         Žemėlapis iš http://www.balticmaps.eu/

         Foto 2016.02


         Skulptūra aikštelėje prie bokšto
         Vaizdas į Metelių miestelį


         Vaizdai į Metelių ežerą
         Comment


          #29
          Foto 2016.04

          Dusios ežeras
          Metelių ir Obelijos ežerai

          Comment


           #30
           "Lietuvos rytas" 2017.03.18

           Meteliai
           Įspūdingo grožio poros metrų aukščio ledkalnis nuklojo daugiau kaip puskilometrį Dusios pakrantės prie Metelių regioninio parko direkcijos pastato (Lazdijų r.). (...) Tolėliau pakrantėje nutįsęs dar vienas poros kilometrų ilgio melsvai baltas kalnas iš smulkių ledo gabalų.           Pavasarėjant ilgai ir ramiai tirpusį daugiau kaip 20 centimetrų storio iškorėjusį ledą trečiadienio rytą pakilęs stiprokas vėjas sustūmė į krantą. Prieš penkerius metus kovo paskutinėmis dienomis Dusios pakrantės buvo pasipuošusios dar didesniu ledynu, kurio aukštis vietomis siekė penkis metrus.

           Dvylika metų šiame regioniniame parke dirbantis direktorius Ramūnas Krugelis tokį gamtos stebuklą čia mato antrą kartą, todėl ragina ir kitus paskubėti jį išvysti, kol neištirpo. Šiandien net lankytojų centrą jis pažadėjo atidaryti, kad gamtos mylėtojai ir iš aukščiau galėtų plačiau apžvelgti išskirtinį gamtos kūrinį.

           http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktua...318084733.htm?

           Comment


            #31

            Paskutinėmis šiltomis rudens dienomis keliavome po nuostabų Dzūkijos kampelį, Metelių parką. Lankėme piliakalnius.            Važiuojame 2509 keliu pro vakarinį Dzūkijos "jūros" kraštą 2509 keliu. Pakelyje vėjo malūnai.            Pakeliui yra nuoroda link Dusios ežero ir Pralomciškės piliakalnis.            Info:            Vienur rašoma Pralomciškė, kitur Prolomciškė ir dar LTSR, matyt nuo žodžio "prolom".

            Comment


             #32
             Dusios ežeras nuo piliakalnio:             Aplinkui nė gyvos dvasios, bet žmogus piauna žolę ant piliakalnio, tvarko:             Privažiavimas patogus, yra didelė aikštelė, WC. Bet žmonių nesutikome, apskritai kelias 2509 visai tuščias.
             Comment


              #33

              Grynas.lt 2018.10.31
              Planas savaitgailiui: Dzūkų jūra

              Pažintį su Metelių regioniniu parku pradedame nuo Bijotų – Širvinto gamtinio pažintinio tako. Takas prasideda prie parko lankytojų centro ir veda per Bijotų miško smėlio kaubrų pušynus, pelkutes, Dusios pakrantę ir yra 3,2 km ilgio. Grynas.lt komanda šį kartą susipažino ir su Širvinto mišku, todėl nukeliavome kiek daugiau nei 4 kilometrus. (...)

              Toliau vykstame į apžvalgos bokštą, 2015 metais iškilusį tarp dviejų – Metelio ir Dusios ežerų, pietinėje Metelių kaimo dalyje. Užlipus ant jo viršūnės atsiveria vaizdas į ąžuolų giraites, pievas, balas ir raistus bei kalvas, piliakalnius ir, žinoma, į tris didžiuosius Pietų Dzūkijos ežerus – Dusią, Metelį ir Obeliją. (...)

              Ir paskutinį šįkart aplankėme Papėčių piliakalnį, kuris yra į rytus nuo Papėčių kaimo bei į šiaurę nuo Metelių ežero esančiose aukštumose.(...) Nuo viršūnės atsiveria vaizdas į visus tris didžiuosius Pietų Dzūkijos ežerus.              https://www.delfi.lt/grynas/tv/plana....d?id=79456437

              Comment

              Unconfigured Ad Widget

              Collapse
              Working...
              X