Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Aukštadvario regioninis parkas. Velnio duobė, ...

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  15min.lt 2018.0615
  Duobė, iš kurios žmonės sakosi galį girdėti bažnyčios varpų skambesį
  Velnio duobė, geologinis paminklas, 4 km į šiaurės vakarus nuo Aukštadvario Trakų rajone. Jos gylis siekia net 30–40 metrų, o plotis 60–200 metrų. Ši nemaža duobė įtraukta į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą ir yra laikoma mitologiniu-sakraliniu kultūros paveldo objektu.
  Partnerio ExploreTrakaiVilnius.lt nuotr.

  https://www.15min.lt/pasaulis-kisene...esi-642-985564

  Comment


   #42
   Poilsiautojams Trakų rajone – nauja stovyklavietė ir pažintinis takas

   Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninio padalinio miškininkai gyventojams pristatė naujai įrengtą stovyklavietę prie Skaisčio ežero šalia Varnikų gyvenvietės ir netrukus lankytojus pakvies į kitą rekreacinį objektą – Skrebio miško pažintinį pėsčiųjų taką šalia Aukštadvario...
   Skaityti daugiau: http://www.diena.lt/naujienos/vilniu...s-takas-876359
   Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

   Comment


    #43
    Delfi.lt / „Nesedėk namuose“ 2018.08.14

    Pažintis su Aukštadvariu.
    Savaitgaliais lankytojų čia niekas nelaukia

    Praeito dešimtmečio dizaino stilių menančioje regioninio parko internetinėje svetainėje pateiktas trumpas aprašymas apie maršrutą ir nuoroda į žemėlapį. Nuoroda yra gerai, bet dar geriau, kad ta nuoroda veiktų išmaniajame telefone. Jei stacionarusis kompiuteris paspaudus nuorodą atverčia pažymėtą maršrutą maps.lt žemėlapyje, tai štai išmaniajame telefone to padaryti nepavyksta net ir pasirinkus siūlomą Beta versiją.
    „Nieko čia tokio“, – pagalvoju ir sustoju Aukštadvario regioninio parko lankytojų centro automobilių aikštelėje, bet įžengus vidun kelią pastoja tarpduryje stovinti kėdė. Panašu, kad direkcija dirba, tačiau šeštadienį lankytojų niekas nelaukia. Nekeldamas triukšmo uždarau iš lauko pusės laukines duris ir žlugus paskutiniai vilčiai rasti pėsčiųjų maršruto „Po Aukštadvario miestelį“ žemėlapį ar schemą, traukiu į miestelio pradžią.

    https://www.delfi.lt/keliones/po-lie....d?id=78804727

    Comment


     #44
     15min.lt 2018.09.24
     Kviečiame savo skaitytojus susipažinti su visai Lietuvos nacionaliniais ir regioniniais parkais.
     Pradedame publikacijų ciklą, kuriose bus aprašomi visi Lietuvos parkai – jų gamtinės vertybės, kraštovaizdžio išskirtinumas

     Šiandien jūsų dėmesiui – Aukštadvario regioninis parkas.
     Šiose gražiose apylinkėse žmonės gyvena jau kelis tūkstantmečius. Ant piliakalnio kadaise stovėjo medinė pilis, XIV amžiuje prie jo ėmė kurtis gyvenvietė. Miesteliui plečiantis aplink kunigaikščių dvarą, kuris buvo įsikūręs ant piliakalnio ir vadintas aukštu dvaru, taip imta vadinti ir visa gyvenvietė – Aukštadvariu.
     Siekiant išsaugoti vertingą Verknės ir Strėvos aukštupių kraštovaizdį, visą šių vietovių gamtinę ekosistemą dar 1992 metais buvo įkurtas Aukštadvario regioninis parkas. Šiame parke yra garsioji Velnio duobė, kuri įtrauktą į labiausiai saugomų Europos gamtos paminklų sąrašą. Jos kilmė iki šiol nėra aiški – galbūt tai meteorito krateris, galbūt tirpstant ledynui ją išmušė stipri vandens srovė.
     Parko lankytojai lengvai ras ir Nikronių akmenį, kuris pagonybės laikais buvo laikytas šventu, o vėliau tarnavo kaip dvaro riboženklis. Ir dar daugybę kitokių įdomybių: Strėvos įgriuvą, Kartuvių kalną, Vilkokšnio ežerą, Lausgenių eglę.

     Luko Balandžio nuotr.


     https://www.15min.lt/naujiena/aktual...e-1007-1034364

     Comment


      #45
      Velnio duobė
      Foto 2019.01

      Savaitgalis iki tų didžiųjų pūgų sausio 19-27 d..
      3 km atkarpa keliuku nuo Aukštadvario autodromo iki Velnio duobės buvo nesunkiai įveikiama


      Comment


       #46
       Velnio duobė iš viršaus
       Comment


        #47
        Leidžiamės į Velnio duobę


        Comment


         #48
         Velnio duobė
         Foto 2019.01


         Comment

         Unconfigured Ad Widget

         Collapse
         Working...
         X