Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Panemunė (Raudondvaris - Vilkija - Seredžius - Veliuona - Raudonė - Jurbarkas)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81
  Labai daug ir įdomios info radau forume. Praėjusią vasarą teko aplankyti Panemunės pilis, tuo metu Raudondvario buvo restauruojama, tačiau parkas tikrai įspūdingas. Yra ką pamatyt lankant šį maršrutą.

  Comment


   #82
   Foto 2014.06
   Nestandartiniai įspūdžiai iš standartino Panemunės maršruto

   1. Raudondvario pilis   2. Belvederio dvaras
   Comment


    #83
    3. Veliuona
    Važiuojant palei Nemuną vis dėlto trūksta normalių trumpalaikio poilsio vietų.
    Netyčia Veliuonoje aptikome vieną iš tų vadinamųjų "prieplaukų", kurios pagal tiesioginę paskirtį nelabai naudojamos. Bet ten yra bent suoliukai ir stalai.

    Vaizdas į Veliuoną nuo tos "prieplaukos"


    Ant piliakalnio vyko pasiruošimas "Veliuonos kadriliui"


    Šitą paršiuko išklotinę reika kepti 6 ar 7 valandas. Nelaukėme


    Vaizdas nuo piliakalnio į "magaziną" ir Nemuną. Tolumoje matosi ta "prieplauka"
    Veliuonos centras


    Vytauto Didžiojo paminklas
    Užsukome į Veliuonos dvarą
    Ten irgi vyko visokios linksmybės


    Viduje yra kuklus muziejus


    Aplinka buvo nekasdieniška


    Paskutinis taisė Romas; 2014.06.23, 22:51.

    Comment


     #84
     4. Raudonės pilis     5. Panemunės (Vytėnų) pilis
     Atvykus po kelerių metų pertraukos pažanga akivaizdi     6. Jurbarkas
     Rajono centras tvarkomas. Kauno gatvė išgrįsta plytelėmis. Vyksta Jurbarko dvaro teritorijos rekonstrukcijos darbai.


     Kelionėje patiko tai, kad tvarkomi miesteliai, ir beveik visose miesteliuose ar pilyse vyko renginiai.
     Tačiau dar vienas objektas buvo maloniausias kelionės netikėtumas.

     Comment


      #85
      Jurbarkas. Vinco Grybo muziejus

      Didžiausią įspūdį paliko skulptoriaus Vinco Grybo (1890-1941) muziejus Jurbarke

      Kadangi Lietuvoje su nuorodomis ne viskas tvarkoje, įdedu schemą, kaip surasti tą muziejų (Jurbarke yra du muziejai, kitas - Jurbarko dvare):
      - Važiuojant nuo Kauno pagrindinėje šviesoforinėje sankryžoje (prie Nemuno tilto ir autobusų stoties) sukti dešinėn į Vydūno gatvę (yra ruda nuoroda į muziejų)
      - Už ~ 500 m, pravažiavus kapines dešinėje, važiuoti, kol kairėje pasibaigs mūrinė dvaro parko tvora ir sukti į kairę link trijų raidonų plytų pastatų


      Bendra informacija ir kontaktai:
      http://www.vgrybomuziejus.lt/
      Kiti aprašymai
      http://www.muziejai.lt/Jurbarkas/VGr...o_muziejus.htm

      Muziejuje yra trys pastatai
      Pirmame pastate I a (dokumentų salėje) šiuo metu veikia Jurbarko menininkės Romarikos Pikelienės šilko tekstilės darbų paroda


      Antrame jo aukšte veikia Klaipėdos krašto savamokslės dailininkės Lidos Meškaitytės (1926 - 1993) miniatiūrų kopijų ekspozicija


      Antrame pastate buvo Vinco Grybo dirbtuvės. Eksponatai perstebuklą išliko per karus ir valdžių pasikeitimus. Prieš keletą metų ten įrengta įspūdinga ekspozicija, kurios gali pavydėti Vilniaus ar Kauno muziejai.
      Visiems įspūdį padarė muziejaus vadovės Rasos Grybaitės pasakojimas


      Lauke yra kostiumų galerija, kur galima save įamžinti su įvairiais kostiumais


      Trečio aukšto pastate yra dailės dirbtuvės, o mansardoje - keramikos ir kitų dailės kūrinių paroda. Po ekskursijos kaip kiekviename normaliame muziejuje yra galima įsigyti keramikos ar kitų dailės darbų.


      Patartina prieš važiuojant susitarti dėl ekskursijos su muziejaus vadove.      Beje, Vinco Grybo muziejų ir jo vadovę per LRT kultūrą bus kartojama TV laida
      2014.06.25 (Trč.) 21:30 Kultūros savanoriai
      Yra įrašas (2013.12.12) : http://www.lrt.lt/media/video2012/LAI15271.mp4

      Comment


       #86
       Diena.lt 2018.10.26
       Metų medžiu išrinkta septynkamienė Raudonės liepa

       Daugiausiai balsų surinkusi 2018 metų Lietuvos medžio konkurse pirmąją vietą užėmė septynkamienė Raudonės pilies liepa, auganti Panemunių regioniniame parke.


       2018 m. nugalėtoja Raudonės liepa auga Raudonės pilies valdos pietrytiniame pakraštyje tarp pilies pastato ir II Pasaulinio karo karių kapinių. Medis įspūdingai atrodo šalia kitų augančių mažalapių liepų. Liepos kamienas šakojasi į dvi dalis. Aukščiau šakos vėl dalijasi po dvi, sudarydamos taip vadinamus 7 kamienus. Tarp dviejų kamienų maždaug 3 m aukštyje yra įaugęs metalinis strypas. Kaip byloja legenda, prie liepos mirtinai buvo užplakti septyni baudžiauninkai, tai ir liepa suskilusi į 7 kamienus.
       Raudonės pilies liepos rūšis - mažalapė liepa (Tilia cordata Mill.), jos aukštis – apie 30 metrų.

       Lietuvos medžio atrankos konkursas yra ekologinis projektas, parodantis medžių svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime, jų reikšmę Lietuvos ir Europos gamtos bei kultūros paveldui. Konkursą organizuoja Lietuvos arboristikos centras. Išrinktas nacionalinis medis dalyvauja Europos metų medžio konkurse. Nuo 2017 metų europiniame konkurse dalyvauja ir Lietuva, 2016 metų Lietuvos medžiu buvo išrinktas Stelmužės ąžuolas, 2017 m. – Raganų eglė, auganti Rambyno regioniniame parke. (...)
       Kiti pretendentai į 2018 m. Metų medžio titulą – Meškėnų liepa, Adamavo ąžuolas, Šereiklaukio dvaro liepa, Mingėlos ąžuolas, Liepa Motinėlė, Darželių kaimo drevėta pušis, bet šie medžiai senoliai surinko mažiau balsų.

       http://kauno.diena.lt/naujienos/ivai...s-liepa-886550
       Panemunių RP 2018.10.25
       Lietuvos metų medis – septynkamienė Raudonės liepa!
       http://prpd.lt/2018/10/25/lietuvos-m...audones-liepa/

       Comment


        #87
        Delfi Žalias 2018.11.29
        Įspūdingas Lietuvos kampelis, kurį tikrai verta aplankyti
        Panemunių regioninis parkas, driekiasi abipus Nemuno. Į jį patenka Jurbarko, Kauno ir Šakių rajonai.
        Parko direkcijaįsikūrusi labai įspūdingame pastate – XVIII a. menančioje Šilinės smuklėje. Senoviniame, restauruotame name telpa lankytojų centro ekspozicija su daugybe eksponatų, atspindinčių vietos gyventojų būtį ir buitį.        https://www.delfi.lt/grynas/tv/ispud....d?id=79713651

        Comment


         #88
         15min.lt 2019.05.15
         Kodėl sielininkai taip dažnai minėjo Emą ir Barborą?
         Kai vyksite į Panemunių regioninį parką, nepraskriekite pro lankytojų centrą – jis įsikūręs senoje Šilnės karčemoje ir čia dirbantys žmonės gali daug papasakoti ne tik apie žvejybą, skroblynus ar Gelgaudiškio dvaro parko legendas. Čia sužinosite, kodėl sėlininkai taip dažnai minėdavo Emą ir Barborą.
         Šilinės karčema sovietmečiu keitė savo paskirtį – buvo ir parduotuvė, ir dalinai gyvenamasis pastatas, sėlių plukdymo kontora, bakenų (specifinių plūdurų) remonto dirbtuvės. 2000-aisiais metais Šilinės karčema restauruota ir jame įsikūrė Panemunių regioninio parko lankytojų centras.
         Ekspozicijoje sužinosite, kokią įtaką Nemunas darė žmonių gyvenimui. Kadangi tiltai per Nemuną tebuvo Kaune ir Tilžėje, vietos gyventojai nevargdavo tiek dardėti iki tilto ir per Nemuną keldavosi įvairiais keltais. Vieni iš jų buvo dideli, skirti vežimams su arkliais ar automobiliams perkelti, kiti – paprastos valtys, kuriomis valtininkai perkeldavo pavienius žmones.


         Visai netoliese – Šilinės ąžuolynas bei botaninis draustinis. V.Mozūraitienė pasakoja, kad per draustinį keliaujant pažintiniu taku abiejose tako pusėse atsiveria labai skirtingos miško buveinės. Pirmiausia lankytojai pastebi ąžuolais apaugusią seną ganyklą, vėliau – stepinių pievų lopinėlius, kurie pavasarį apsipila įvairiausių augalų žiedais. (...) Šilinės botaninio draustinio pažintinis takas tarsi atskiria vakarų taigos buveinę (senas pušis su pomiškiu, samanomis, krūmais) nuo skroblyno. Po skroblais praktiškai niekas neauga, nes jų lapija – labai tanki.


         https://www.15min.lt/naujiena/aktual...a-1007-1145174

         Comment

         Unconfigured Ad Widget

         Collapse
         Working...
         X