Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Panemunė. Raudondvaris - Vilkija - Seredžius - Veliuona - Raudonė - Jurbarkas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Panemunė. Raudondvaris - Vilkija - Seredžius - Veliuona - Raudonė - Jurbarkas

    Jau senokai ruošiausi sukurt šią temą ir įdėt nuotraukas iš mano kelionės aplink Lietuvą. Deja vis neatrasdavau laiko paruošti nuotraukoms, tačiau dabar jau visos atrinktos ir paruoštos.

    Taigi šioje temoje pristautau Panemunės kraštą, kur apstu dvarų bei pilių griuvėsių, kadangi tai buvo pagrindinis kovos frontas tarp lietuvių ir kryžiuočių.

    Temą skirsiu į 2 dalis, kadangi Panemunės nuotraukų yra viso 67. Tradiciškai antrąją dalį dėsiu į antrąjį temos puslapį.

    Raudondvaris

    Taigi pirmoji aplankyta vieta - Raudondvaris. Kadaise kryžiuočių statyta ir lietuvių užimta pilis vėliau neteko savo reikšmės ir buvo perdirbta į dvarą.













    Vilkija

    Itin netradicinis miestelis, įsikūręs ant kalvų ir mini-kanjonų. Toliau šiek tiek vaizdų į Nemuno slėnį nuo miestelio prieigose stūksančios kalvos.

    (c) Evaldas Tylas


    Toliau mano nuotraukos su vaizdais į Nemuno slėnį nuo miestelio prieigose stūksančios kalvos.












    Štai ir pati Vilkija


    Vaizda į kitą pusę


    Deja daugiau miestelio nefotografavavome, tačiau apžiūrėjome Vilkijos bažnyčią.






    Atsiprašau už užrašą, tiesiog turimos programos sugebėjo sujungt dviejų vaizdų į vieną


    Klebonija


    Paėjėjus Nemuno link atsiveria gražūs vaizdai


    Palemono kalva

    (c) Evaldas Tylas


    Toliau mano nuotraukos su keletu panoramų. Kitoje pusėje Nemunas, tačiau jau nemažai jo nuotraukų rodžiau, tad šį kart susilaikysiu

    Įdomos darinys





    Belvederio dvaras

    Tai XIX a. Lietuvių didikų Burbų statytas itališko stiliaus dvaras. Šiuo metu deja apleistas



    Ūkinis pastatas, kuris iki šiol vietinių naudojamas


    Koplyčia, kurioje buvo laidojami Burbos




    Priekyje buvusios oranžerijos dvare langai


    Pasibeldėme, tačiau neikas neįleido




    Aplink viskas užkalta, tačiau radome plyšį virš įėjimo į rūsį




    Matome, kad seniau žmonės nebuvo aukšti




    Svetainė? (Nekreipkit dėmesio į tą šokėją )








    Keliaujame atgal į rūsį ir lauk (c) Evaldas Tylas


    Tad laukite antrosios dalies! ==> Veliuona, Panemunės pilis
    Mano galerija Flickr'yje

    #2
    Nuostabi tema labai grazios apylinkes paciam vasara teko ne karta tenais apsilankyti labai geros vietos kaimo turismui tik problema kad daugelis vietu ir dvaru bei piliu apleistos ir beveik tik pamatai like

    Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

    --------------------------------------------------

    Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

    Comment


      #3
      ispudingos ir man visikai nezinomos vietos. Raudondvaris ir Belvederis ypac grazus, tik gaila matyti viskai apleistus pastatus... O Raudondvaris ir visi pastatai nors nera isdauzytais lanagais, tad ir atrodo visai neblogai

      o ir siaip tie visi souliukai ir pan. atrodo graziai

      Comment


        #4


        paciam teko kelis kartus toki patiu marsruta apkeliauti.

        kazkur sitoj vietoj pavyko mums su draugais pralisti i vidu. beje, viduj einant link rusiu turejo tokia didziule skarda matytis. ant jos uzlipes vos i kazkokius pozemius nenugarmejau


        nebandet sitoj koplycioj i rusius leistis? gan siurpoka, savotiskos katakombos.


        Prie ruso man buvo geriau

        Comment


          #5
          Dėkui už atsakymus

          alonso> Na ten jau visur taip užmūryta ir užkalta, kad tik per tą plyšelį pavyko įlįst, o jokios skardos nepamenu Į katakombas kažkaip nebandėm lįst
          Mano galerija Flickr'yje

          Comment


            #6
            O wow, Mantai!

            How perfectly beautiful & interesting! Where is this handsome, deteriorating building, and what is it?

            I hope funding will be found to restore it & put it to a good use!
            Originally Posted by

            Comment


              #7
              Thanks WH, but which building you are talking about? All these places are located in Panemunė region, or near to the border of Russia's Kaliningrad oblast. I visited this during my trip through Lithuania couple weeks ago.

              Btw, more pics will be posted in 2nd page of this thread

              @vap Kurioj nuotraukoj būtent?
              Mano galerija Flickr'yje

              Comment


                #8
                Ech... Tegaliu įsivaizduot kaip įspūdingai visa atrodytų, jei būtų sutvarkyta. Pavyzdžiui iš Kauno garlaiviu prasiplaukt iki Nidos aplankant kelias pilis man atrodo būtų nuostabi vasaros pramoga...

                Comment


                  #9
                  Uhhh ... sorry, Mantai! I guess there are several different buildings that look sadly run down, both inside and outside, towards the end of the long photo post. Maybe it's the proximity of the area to "Kaliningrad enclave" that makes it appear so depressing.
                  Originally Posted by

                  Comment


                    #10
                    Puiki tema! Nemunas ispudingas, ypac ties Vilkija! Vienos graziausiu Lietuvos vietu! Aciu, Mantai

                    Comment


                      #11
                      Grazu. Sedziu daba darbe,bet taip uzsinorejo kur nors nukeliaut...
                      Beje,nezinojau,kad Raudondvario pilis kriziuociu statyta. Visur rasoma,kad ja pastate jau 16 amziuje..

                      Comment


                        #12
                        Tikrai nuostabios nuotraukos
                        Prieš keletą metų ir man teko aplankyti šias apylinkes, išties nuostabu. Atsimenu ant Raudonies pilies bokšto teko garbė užsilipti, labai gražūs vaizdai atsiveria nuo jos
                        www.donatas-mazeika.lt

                        Comment


                          #13
                          @Mantai
                          Vilkija, 2 nuotrauka. Nu negaliu tiksliai pasakyti, kad ten būtent ta vieta. Bet man atrodo, kad kampelį užgriebia.
                          P.

                          Comment


                            #14
                            Parašė Mantaz
                            Atsiprašau už užrašą, tiesiog turimos programos sugebėjo sujungt dviejų vaizdų į vieną
                            Aciu uz nuotraukas, tikrai idomu

                            p.s.
                            sia programai labai jau paprasti vaistukai is tikro Kita karta nepatingek siek tiek pasedeti, kad nebutu tokiu "uzrasiuku"

                            Comment


                              #15
                              Deja dauguma "vaistukų" neveikiantys

                              @dr.jackal Vakar ieškojau internete apie raudondvarį ir radau tokią užmuoniną. Deja, išsamesnės istorijos neradau. Gal kas žino kokių šaltinių?

                              @I doubt it's about location. Just soviets didn't care much about this heritage and Lithuania don't have money yet to restore it. Althaugh I believe the future is bright for these sites
                              Mano galerija Flickr'yje

                              Comment


                                #16
                                Parašė Mantaz
                                Deja dauguma "vaistukų" neveikiantys
                                Gerai neatsimenu, kaip as "gydziau" sia programa, bet atsimenu kad is pradziu galvojau kad "blogi" vaistai, bet deja kazkokiai labai lengvai "issisukau" finale, bet gal su V3.0 nepamenu is ties

                                Comment


                                  #17
                                  Aciu uz puikias nuotraukas . Teko ir man po sias vietas pakeliauti, labai gaila, kad viskas yra taip apleista

                                  Comment


                                    #18
                                    Į SSC gal vėliau įmesiu Na gerai, judam tada į priekį.

                                    Na pernelyg nebeišsiplėsiu, tik kur ne kur komentarą mestelsiu

                                    Veliuona

                                    Vytauto Didžiojo apie 1420 statyta bažnyčia






                                    Raudonės Pilis

                                    Pakankamai įspūdinga pilis, šiuo metu tai veikianti mokykla












                                    Bokštas per karą vokiečių nusprogdintas, vėliau visgi atrestauruotas


                                    Panemunės Pilis

                                    Štai jau ir dienelė baigiasi











                                    Nuo laiko jau ir plytos suapvalėję






                                    Kažkas panašaus į konc. lagerį







                                    (c) Evaldas Tylas


                                    Švėkšna

                                    Na tai jau ne Panemunė, o beveik pajūris, tačiau nežinau, kur nuotraukas dėt, tad čia ir paliksiu Švėkšnoje galima rasti įspūdingo grožio vokiečių neogotikos bažnyčią. Deja dėl prasidėjusios pūgos iš priekio nepavyko nufotografuot





                                    (c) Evaldas Tylas


                                    Ir šiaip pakeliui daryta nuotrauka
                                    Mano galerija Flickr'yje

                                    Comment


                                      #19
                                      Gražu.. O mokykloje tokioje tikrai norėčiau mokytis Kiek matau ir langai nauji sustatyti, vadinasi tvarko po truputi. Įdomu, direktorius gal bokšte savo kabinetą įsirengė? Kad matytu visus

                                      Comment


                                        #20
                                        Parašė Mantaz
                                        Švėkšna
                                        Na tai jau ne Panemunė, o beveik pajūris, tačiau nežinau, kur nuotraukas dėt, tad čia ir paliksiu Švėkšnoje galima rasti įspūdingo grožio vokiečių neogotikos bažnyčią. Deja dėl prasidėjusios pūgos iš priekio nepavyko nufotografuot
                                        Mažas pataisymas
                                        Tai, kad Švėkšna prijungta prie Šilutės rajono, dar nereiškia, kad ji tapo buvusio Klaipėdos krašto dalimi.

                                        O neogotikinė katalikų bažnyčia - ne vokiečių, ne liuteronų, o tokia pati, kaip ir kitos Eduardo Strandmann'o projektuotos neogotikinės katalikų bažnyčios Gruzdžiuose, Palangoje, Ramygaloje, Salantuose, Kelmėje ar Žiobiškyje. Šių niekam nekyla noro vadinti vokiškomis.

                                        Beje, Švėkšnoje yra ir maža akmeninė evangelikų (vad. vokiečių) bažnyčia, bet per pūgą galėjai jos ir nepastebėti...


                                        Ačiū už nuotraukas
                                        Malonu matyti pažįstamas vietas, bet gaila žiūrėti į apleistą Veliuoną ar Panemunę

                                        Comment

                                        Working...
                                        X