Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Gižų dvaras, Vilkaviškio r.

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Gižų dvaras, Vilkaviškio r.

  Mažiausiai suniokotas svirnas. Kiti pastatai labai "sukolchozinti" ir "nelindo" į mano objektyvą. Dvaras turi savininką, fizinį asmenį.

  2007 metų gegužė.
  2010 m. kovo pradžia:
  Viduje:  www.dvylikakedziu.lt

  #2


  Gižų dvaras 1927 metais, kai jau buvo iškelta kunigų seminarija
  www.dvylikakedziu.lt

  Comment


   #3
   Sveiki, norėjau paklausti, gal žinote kaip rasti šį dvarą? Ar jis yra pačiuose Gižuose? Ar už jų? Šį dvarą labai sunku rasti?

   Ačiū už informaciją, būsiu labai dėkinga

   Comment


    #4
    Parašė Vidmantė Rodyti pranešimą
    Sveiki, norėjau paklausti, gal žinote kaip rasti šį dvarą? Ar jis yra pačiuose Gižuose? Ar už jų? Šį dvarą labai sunku rasti?

    Ačiū už informaciją, būsiu labai dėkinga
    Kadangi atsakymo nesulaukiau, tai galiu pati pakomentuoti ir padėti kitiems ieškantiems. Gižų dvarą galima rasti įvažiavus į pačius Gižus, pasiekus pagrindinę sankryžą, kuri yra pervažiavus "gulintį policininką", už jo sukti į dešinę ir sekančioje sankryžoje sukti į kairę, šis dvaras, tiksliau jo svirnas matosi jau nuo pagrindinės sankryžos. Mus išvažiuojant pasistabdė "baisus ūkininkas", matyt ūkininko darbuotojas, papasakojo, kad šis svirnas yra privati nuosavybė, didelio ūkininko, kuris ruošiasi jame įrengti grūdų sandėlį, tačiau pastato autentiškumą bent iš dalies išlaikyti. pastatas tikrai vertas dėmesio, matant koks išlikęs svirnas, jo didybę galima tik spėlioti koks buvo dvaras...

    Malonus buvo monologas ir dar kartelį dėkoju už negautą informacija, puslapis labai aktyvus

    Comment


     #5
     2012 m.vasaros pradžioje Gižų dvaro teritorijoje įvyko nemažai teigiamų pasikeitimų.

     Kai ką pacituosiu iš straipsnio http://vilkaviskietis.balsas.lt/nauj...ijai-atminti/:
     "Pasitarę su klebonu Rimantu Venclova ir vietos gyventojais nusprendė, kad žinodami tokį faktą tiesiog nusikalstų savo sąžinėms, jei ateities kartoms nepaliktų jokio tokio svarbaus reiškinio paženklinimo. Apmaudu tai, kad buvusio Gižų dvaro, kuriame 1922-1930 metais veikė kunigų seminarija, griūvantys pastatai ( jais naudojosi mokykla) buvo sugriauti ir po žeme palaidoti prieš pat Atgimimą. Tuometinė valdžia neskyrė nei dėmesio, nei lėšų avarinio statinio remontui.

     Dabar dvaro - buvusios seminarijos - ribas ženklina dar neseniai pasodintų eglaičių linija. Iš senojo dvaro teritorijos prie dabartinės mokyklos tėra išsaugota didžiulė liepa, menanti gana senus laikus.

     Seniūno R. Kučiausko rūpesčiu Gižuose pastatyta apie dešimt įvairias sukaktis ar žymius veikėjus menančių paminklų. Seminarijos laikotarpis Gižuose išskiriamas į dvi dalis. 1922 -1926 m. vadinosi Seinų kunigų seminarija. Kai 1926 metais buvo įkurta Vilkaviškio vyskupija – pervardinta į Vilkaviškio vyskupijos kunigų seminariją. Gižuose kasmet mokydavosi apie 60 klierikų. 1930 metais iš Gižų dvaro seminarija persikėlė į naują pastatą Vilkaviškyje."
     Ir siauresnės nuotraukos:

     www.dvylikakedziu.lt

     Comment

     Unconfigured Ad Widget

     Collapse
     Working...
     X