Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Apytalaukio dvaras, Kėdainių r.

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Apytalaukio dvaras, Kėdainių r.

  Foto 2009 09


  Teritorija saugoma


  Statiniai šiapus tvoros


  Zabielų dvare tarpukaryje veikė senelių namai ir psichoneurologinis dispanseris

  #2
  Pavyko patekti į vidų


  Comment


   #3
   Vertikalios nuotraukos


   Comment


    #4
    Minėjei, kad pavyko patekti į vidų? kur visdaus foto?

    Comment


     #5
     turėk kantrybės.
     Ir aš prieš pora dienų buvau viduje, be neabejoju, kad Romo nuotraukos kokybiškesnės.
     Rūmus iš Sveikatos apsaugos ministerijos jau perėmė Kėdainių savivaldybė (ar vietos seniūnija).
     www.dvylikakedziu.lt

     Comment


      #6
      Man teko rūmuose lankytis prieš metu, vaizdas grynai toks pat, tik va į vidų neišėjo patekti nes aplink mane sukiojosi įkirus sargas, kuris neprašomas pasakojo rūmų istorija, gal ir gerai, kaip savarankiškai pasakoja, bet į vidų neįleido net už simbolinį mokestį. Kaip spėju dabar sargo jau nebėra ir patekti galima be vargo.

      Comment


       #7
       Apsauginius nuėmė, kai pasikeitė savininkai. Pavasarį jie visai neįleido į teritoriją.

       Beje, šiek tiek nusivyliau požemiais. Nors jų dalis ir datuojami net XVI a., tačiau tą autentiškumą nuotraukomis galima perteikti tik ten sumontavus vos ne "holivudo" apšvietimą.

       Žadėjau nufotografuoti dvarininkų Šiukštų karstus. Deja, į bažnyčios rūsius patekti neįmanoma. Net plėšikams
       www.dvylikakedziu.lt

       Comment


        #8
        Comment


         #9
         Šoninis fasadas


         Išorinis fasadas


         Vaizdas nuo kelio

         Comment


          #10
          Didesnės Apytalaukio dvaro nuotraukos
          Comment


           #11
           Va taip, kol savivaldybė delsia su savo projekteliais, kurie gražus kol kas vien ant popieriaus ir tuos rūmus laiko begyje nusiaubs, įsivaizduoju į ką pavirstu jei bent kažkiek nesaugotu.

           15min.lt 2009.11.05
           Iš Zabielų rūmų Kėdainių rajone bandyta pavogti radiatorius
           ​​​​
           http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...imes/59/63223/
           Paskutinis taisė Romas; 2021.06.10, 21:02.

           Comment


            #12
            Rūmus jau senokai perėmė savivaldybė, tikrai ne seniūnija, nes jiems išlaikyti ir remontuoti kasmet reikėtų kokių 20 Vilainių sen. biudžetų. Sargas yra dabar tylesnis bet ką nors nukniaukti geriau nemėginti Rūsiai nemaži, datuotini XIXa. pabaiga,bent jau skliautai tikrai, tačiau keli kraštinių sienų fragmentai tikrai yra labai intriguojantys, bent jau XVII a.ten tikrai gali būti. Jei nebus viskas daroma akis išdegus ir atbulomis rankomis, kaip įprasta Kėdainiuose, o restauracijos metu bus atlikti normalūs tyrimai,bus galima sužinoti daug įdomaus, Talaukio istorija senesnė už Kėdainių. Rūmų likimas gali išsispręsti net kitų metų pradžioje, kai baigsis derybos su galimais būsimais savininkais.Sąmata ten įspūdinga, planai dar įspūdingesni. Į bažnyčios rūsius plėšikai visgi patenka, prieš kelis metus supjaustė sarkofagus. Brangenybių ieškojo morozai... Jei ką domina kriptos vidus, rašykit į privatų,nes viešai nepublikuosiu dėl 2 priežasčių: kad vėl neprišaukt kokių dalbajobų ar "archeologų" su pypsalais (tie vandalai tapo rimta problema) ir dėl makabriškų kriptos vaizdų (tikrai ne silpniems nervams).

            Comment


             #13
             Dėkoju, Stepai. Man labiausiai rūpėjo dvarininkų Šiukštų palaikų būklė. Atrodo, kad atsakymas tenkina. Gal galėtum patikslinti, kiek tų sarkofagų yra ar iki tos invazijos buvo? Ar yra kokie nors įrašai ant sarkofagų ar kažkur kriptų sienose? Iš kur buvo pagrindinis įėjimas į kriptą - nuo kapinių ar bažnytėlės vidaus?

             Suprantu, kad į tą kriptą nelįsi, bet gal iš tų nuotraukų ar atminties gali į kai kuriuos klausimus atsakyti.
             www.dvylikakedziu.lt

             Comment


              #14
              Nesugebėsiu atsakyt, kiek tiksliai Šiukštų palaidota kriptoje, nes išlikusių karstų-sarkofagų kiekis nebūtinai tai atspindi. Čia jau reikia graužti bažnyčios mirčių metrikus. Taip pat matosi, kad keli karstai yra keliasdešimties metų senumo, taigi, galima įtarti kapų rūsyje vykusį tvarkymą ir palaikų perdėjimą. Užrašas ant sarkofago yra, berods, 1912 m. Įėjimas yra tradiciškai (garbingiausia vieta) prieš altorių, langelis dešinėje, abejotina, ar jis galėjo kažkada būti ir įėjimas, reiktų detaliau patyrinėti.
              Tarp kitko, Šiukštų yra palaidota ir Montvilonių bajorkaimio kapinėse, kitoje Nevėžio pusėje.
              Miestelyje (kaip ir visame rajone) ta betvarke visada buvo, ne tik prie PDP valdžios. Būtent meras Muntianas ūkiškiau tvarkėsi, kol neišbėgo Vilniun. Bet iš principo paveldui valdžios kaita įtakos neturėjo - jo būklė stabiliai blogėjo. Kiekvienas iš buvusių merų pasižymėjo nugyvendamas (netgi asmeniškai) kokį dvarą ar paminklą. Bet čia jau kita tema. Grįžtant prie Apytalaukio, situacija priklauso nuo investuotojo - jis arba atsiranda, arba ne, savivaldybė čia tik gali būti tik tarpininkė. Kol kas vyksta derybos.

              Comment


               #15
               Iš Kauno pavieto žemininko P.Šiukštos 1587m dvaro turto aprašymo ištraukos matyti, kad dvare buvo:18 šaukštų(vertė siekusi 7 grivinas), samtelis degtinei semti, kardas, 3 dideli dubenys, 10 vidutinių dubenėlių, 11 bliūdelių, 2 tuzinai lėkštučių, 9 lėkštės, pilstytuvas su rankena, trikojė keptuvė, du katilai, ketveri šarvai, ketverios geležinės pirštinės, 10 arklių, 8 ariamieji jaučiai ...
               Juokingi kiekiai palyginus su dvaro grožiu.

               Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
               www.airfoto.lt

               Comment


                #16
                Parašė Ramūnas kns Rodyti pranešimą
                Juokingi kiekiai palyginus su dvaro grožiu.
                [/URL][/URL]
                1587 m. P. Šiukštai buvo likę laukti tik apie 300 metų, kol tas grožis buvo pastatytas

                Comment


                 #17
                 Dabartinis istorizmo architektūros stiliaus rūmai atsirado per 1880 metų rekonstrukciją. Jau 1558.IX.15.minimas Apytalaukio dvaras.
                 Rytas. Šlapia. Miglos. Tiltas. Upė.
                 www.airfoto.lt

                 Comment


                  #18
                  Gal kas gali pasakyti kaip atrodo dabartine vieta kur stovejo tiskeviciu rumai Kedainiuose?
                  DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                  Comment


                   #19
                   Na kiek žinau tai Tiškevičiai valdė Apytalaukio dvara http://www.miestai.net/forumas/showthread.php?t=8859 Tai jis ir dabar stovi.

                   Comment


                    #20
                    Miesto parke buvusi dvara grafas Čapskis valdė, Tiškevičiui nepriklausė. Tiškevičius tik Apytalaukio dvara valdė. Apytalaukio buvęs dvaras ir parkas (Vilainių seniūnija)
                    Jis įsikūręs už 5 km į šiaurę nuo Kėdainių, prie Nevėžio intako Alkupio. Pirmą kartą Apytalaukis paminėtas H.Vartbergės "Livonijos kronikoje" 1371 metais. Nuo XV amžiaus minimas Apytalaukio dvaras. Dvarą valdė Šiukštos, Karpiai, Tiškevičiai, Zabielos. Dvaro rūmai statyti XIX amžiaus viduryje, todėl turi neorenesansinio stiliaus elementų. XIX amžiaus antroje pusėje aplink dvarą užveistas mišraus tipo parkas, priešais rūmus įrengtas dekoratyvinis baseinas, o į pietryčius nuo rūmų – tvenkiniai. Per Antrąjį pasaulinį karą nukentėjo Apytalaukio dvaro rūmai, kurių dalis buvo atstatyta 1954 metais. Iki šiol išlikę neorenesanso dviaukščiai, su triaukščiais šoniniais rizalitais rūmai ir klasicisyinių ūkinių trobesių liekanos. 1819 m. įkurtas ir XIX amžiuas viduryje išplėstas 10,8 hektaro ploto parkas, turintis angliškojo parko bruožų.
                    1976 metais dvaro rūmuose įkurtas psichoneurologinis internatas, kuris tik prieš keletą metų iškeltas į Šlapaberžę. Tiesa, Apytalaukio rūmuose stovėjo senovinis iš ragų padarytų baldu komplektas, kuris 1900 m. pasaulinėje Paryžiaus parodoje laimėjo aukso medalį. 1947 m. pavyko surinkti ir išsaugoti dalį šių unikalių baldų. Šiuo metu jie eksponuojami Kėdainių krašto muziejuje.

                    Comment

                    Working...
                    X