Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Plinkšių dvaras, Mažeikių r.

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Plinkšių dvaras, Mažeikių r.

  Rūmai:

  www.dvylikakedziu.lt

  #2
  Senesni rūmų vaizdai

  1939 m.
  1988 m.

  www.dvylikakedziu.lt

  Comment


   #3
   Kiti statiniai:


   Ledainė:
   Vakariniai vartai:
   Statinių liekanos parke:
   Didžioji oficina:
   Mažoji oficina:

   www.dvylikakedziu.lt

   Comment


    #4
    2010-06-16 d. Ūkio ministro Dainiaus Kreivio įsakymu 22 turizmo projektams skirta 80,5 milijonų litų ES paramos. Lėšos skirtos pagal priemonę „Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“.

    Projektui "Plinkšių dvaro išsaugojimas ir pritaikymas turizmui" skirta 7,067 mln. Lt

    Projekto aprašymas: projekto metu Plinkšių dvaro rūmų ir dviejų oficinų pastatai bus priaikyti kompelksinėms kultūros, reprezentacijos, apgyvendinimo, konferencijų, sveikatinimo, maitinimo paslaugoms teikti. Siekiant kokybiško pastatų restauravimo bei turizmo paslaugų komplekso sukūrimo, būtina parama iš ES Sanglaudos fondo. Projekto metu sukurta infrastruktūra ir paslaugos prisidės prie Telšių regiono turizmo plėtros ir sezoniškumo mažinimo. Komplekse bus teikiamos naujos Lietuvoje paslaugos paremtos Vakarų Europoje pagreitį įgaunančos „lėto gyvenimo ir lėto maisto“ filosofijos, kuri skatina ekologiškų ir vietinių produktų vartojimą, atsigręžimą į gamtą. Paslaugos bus orientuotos į vidutines ir aukštesnes pajamas gaunančius Lietuvos ir užsienio turistus, įmonių ir įstaigų darbuotojus, privačių švenčių ir renginių dalyvius. Dvaro sodyba yra kultūros paveldo paminklas su istoriniu parku ant Plinkšių ežero kranto, šalia Plinkšių kraštovaizdžio draustinio,todėl turės didesnę paslaugų pridėtinę vertę.

    Šaltinis: http://www.ukmin.lt/lt/dokumentai/zi...l.php?ID=28740
    Sekite savo banknotus

    Comment


     #5
     Žurnalas „Statyba ir architektūra“ 2010 spalio mėn. 16 d. 16:13

     Milda Levandraitytė,
     Dvarų atgimimo drama

     Naujam gyvavimui prikeltų dvarų sąrašą papildys Mažeikių savivaldybėje esantis privatus Lelijų dvaras, žinomas ankstesniu Plinkšių dvaro pavadinimu, bei Jurbarko savivaldybėje įsikūręs Kazikėnų dvaras.
     Jųdviejų atkūrimą ir pritaikymą turizmui pagal priemonę „Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas“ šiais metais birželį palaimino Ūkio ministerija.


     Pasirinko kitą pavadinimą
     Beveik kasmet atkuriama bent po kelis privačius dvarus. Plinkšių dvaras –
     toks oficialus dvaro pavadinimas, jis šiuo metu pervadintas nauju, daug skambesniu Lelijų dvaro vardu. Jo valdytoja L. Dunauskaitė pasakojo, kad toks dvaro pavadinimas kilo dėl lelijų, kurių ir dvaro simbolikoje, ir dvaro aplinkoje yra labai daug. Jos įspūdingai sužydi vasarą ir Plinkšių ežere, ant kurio kranto įsikūręs pats dvaras. Dvaro valdytoja kalbėjo, kad be ES fondų paramos būtų neišsiversta norint pradėti darbus.

     „Dvaras labai didelis ir imlus investicijoms. Jo nebūtų įmanoma atkurti tik privačiomis lėšomis“, – teigė L. Dunauskaitė. Ji pasakojo, kad dvaro teritorijoje stūkso rūmai, vienas vertingiausių pastatų Lietuvoje. Jų architektūroje susipina neoklasicizmo ir neorenesanso stiliai. Šis objektas pastatytas 1880–1886 metais kaip reprezentaciniai rūmai ir priklausė grafui Konstantinui Broel Pliateriui.
     Dvaras matė išties nemažai. Mat skirtingais istorijos laikotarpiais rūmai keitė savo paskirtį. Juose veikė ir žemės ūkio mokykla, ir tarybinis ūkis-technikumas, o vėliau įkurti ir kultūros namai.

     „Rūmuose išliko trys puošnios salės – jas restauruosime. Reikia restauruoti ir atkurti dvaro oficinas. Didžioji oficinos dalis, žinoma kaip sodininko namas ir oranžerija, yra nudegusi ir ją reikia atstatyti iš naujo. Būtina kuo skubiau keisti pastatų stogus, tvarkyti pamatus, perdengimus ir įrengti visas reikalingas komunikacijas“, – artimiausius darbus vardijo dvaro valdytoja.

     Lelijų dvarui išsaugoti ir pritaikyti turizmui reikėtų per 18 mln. litų. Iš ES įmonė „Linos namai“ sulaukė 7 mln. litų paramos, o likusias lėšas planuojama investuoti patiems. Šiame dvaro atkūrimo ir pritaikymo turizmui etape dvaro arklidės, keletas pastatų, dvaro parko atsodinimas ir tvenkinių sistemos valymo darbai paliekami jau už projekto ribų, tačiau jų tvarkymu dvaro šeimininkai rūpinsis vėliau savo lėšomis.

     Vilios lėto gyvenimo filosofija
     Atkurtos ir restauruotos didžioji ir mažoji dvaro oficinos bus pritaikytos svečių apgyvendinimui – čia bus įrengti 23 apartamentai. Atkurtos rūmų salės bus pritaikytos parodoms, konferencijoms ir kitai kultūrinei veiklai, rūmuose taip pat planuojama įrengti keturis apartamentus. Rūmų rūsyje numatoma dvaro virtuvė, vyno rūsys bei restoranas.

     „Reprezentacinėje dvaro teritorijos dalyje tikimasi atkurti gėlynus, išvalyti tvenkinius ir galbūt juos pritaikyti žuvininkystei. Ūkinėje dvaro dalyje planuojama atkurti dvaro sodą. Grafo laikais dvaras garsėjo bitininkystės produktais. Planuojama sodinti ekologinį daržą, vaistažolių, iš kurių būtų ruošiamos arbatos bei įvairiausi pagardai virtuvei“, – gražiomis idėjomis apie ateities planus, kurie į šį projektą neįeina, dalijosi L. Dunauskaitė.

     Lelijų dvare bus propaguojama lėto gyvenimo (wellness – anglų kalba „sveikatingumas, sveikumas“) filosofija. Užsibrėžta sukurti tokias paslaugas ir produkciją, kurios būtų nukreiptos į žmogaus kūno, dvasios sveikatą bei grožį.

     „Mūsų tikslas yra pritraukti užsienio turistų, kuriems įdomus sveikas gyvenimo būdas: ekologiški produktai, rami aplinka. Tai penas kūnui ir sielai. Dirbti planuojame ir su atvykstamojo turizmo vietos, ir su užsienio įmonėmis“, – planus atskleidė dvaro valdytoja.

     Dvaro atstatymas pagal visas projekto sutarties sąlygas privalo būti baigtas iki 2013 metų pavasario. Tikimasi, kad įgyvendintas dvaro atkūrimo ir pritaikymo turizmui projektas skatins vietos ir atvykstamąjį turizmą, kels smulkųjį verslą toli nuo sostinės esančiame regione.

     „Mums labai pasisekė, kad prie techninio projekto dirbo nuostabūs žmonės. Dėl to jis buvo pripažintas naudingu ir reikalingu ateinančioms kartoms“, – teigė Lelijų dvaro atstovė.

     http://www.delfi.lt/news/economy/rea....d?id=37581795
     Tas pavadinimų pervardinimas - kaip "Gubernijos" alų pavadinti "valsčiaus" alumi.

     Comment


      #6
      2011 rugsėjis. Tyla. Nei ES iškabų apie paramos gavimą nei judesio aplink dvarą.
      Belieka įkelti kelias nuotraukas prisiminimui bei sulyginimui 2013 metais.      Ačiū už dėmesį.
      Architektūros fotografija: http://www.garbacauskas.com

      Comment


       #7
       Kai nuotraukos pagražėjo, tai atrodo, kad jau remontai prasidėjo
       http://www.dgfotografija.lt ir http://www.pigifotospauda.lt/

       Comment


        #8
        Sveiki, domiuosi šia tema, nes rašau darbą ne tik apie Plinkšių dvarą, bet apie patį Plinkšių regioninį parką Iš tiesų keista, kad prioritetai mūsų šalyje paskirstomi kiek keistai. Lankiausi ne vieną kartą Plinkšių dvaro sodyboje ir visuomet sutinku žmonių, kurie atvyksta jo pasižiūrėti, tad tikrai gaila, kad darbai dar "prasideda"

        Comment


         #9
         Taip atrodė seniai, seniai:

         www.dvylikakedziu.lt

         Comment


          #10
          15min.lt 2018.07.25
          Parduodamas Pliaterių dvaras Mažeikių rajone

          Nekilnojamojo turto brokeriai parduoda Mažeikių rajone esantį Plinkšių dvarą, kurį XIX amžiuje valdė Pliateriai. Į Kultūros paveldo registrą įtrauktą pastatų kompleksą dabar valdo žinomų Šiaulių verslininkų (...) vadovaujama bendrovė „Linos namai“.          Registrų centro duomenimis, 2005 m. bendrovė „Linos namai“ Plinkšių dvarvietę iš valstybės išsinuomojo 99 metams. (...) 2010 metais įmonė buvo gavusi leidimą vykdyti statybos darbus. Tuomet planuota objektą rekonstruoti ir Plinkšių dvaro sodybos pastatus pritaikyti komercinei turizmo plėtrai. (...)

          Plinkšių dvarą parduoda nekilnojamojo turto agentūra „Capital“. Už jį dabartiniai valdytojai prašo 1,5 mln. eurų.

          https://www.15min.lt/verslas/naujien...ne-973-1005474

          Comment

          Unconfigured Ad Widget

          Collapse
          Working...
          X