Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lapšių dvaras, Širvintų r.

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Lapšių dvaras, Širvintų r.

  teko savaitgalį pabuvoti lapšių dvare.
  dvarelis nedidukas, dabar priklauso privatiems asmenims, ir yra bene pavyzdingiausiai tvarkomas dvaras letuvoje, nes stengiamasi išlaikyti kuo daugiau autento, ir neprikurti to, ko nebuvo.

  dvaro antro aukšto frontonas sovietmečiu buvo nugriuvęs, dabar atstatytas pagal senas nuotraukas.  pastatas negali pasigirti paskubomis daromu "euroremontu", tačiau tos nenudažytos sienos man asmeniškai atrodo visai gražiai.  dvaras įsikūręs ant įspūdingo širvintos upės skardžio (turiu įtarimo, kad tai galėjo kadaise būti piliakalnis)  vidus - per daug neišblizgintas ir neperkrautas detalėmis, tačiau labai jaukus.
  vestibiulis:
  #2
  Galiu pasigirti, kad dvare saugomas mano aptiktas baldas - unikali spintelė, gaminta 1882 ar 1889 metais (yra įrašas) ir keletas paveikslų rėmų. Spintelės nuotrauką pridedu.

  Šis dvaras pagal archainių lietuviškų baldų kokybę ir kiekybę neturi lygių visoje Lietuvoje. Ponia O. ir ponas D. tuos dalykus išmano profesionaliai (visomis prasmėmis).  Paskutinis taisė digital; 2023.08.09, 19:22. Priežastis: atkurtos nuotraukos
  www.dvylikakedziu.lt

  Comment


   #3
   Labai gražiai sutvarkytas nedidelis dvaras.
   Teritorijoje leido fotografuoti savininkas

   Foto 2009.11


   Comment


    #4
    Detalės
    Comment


     #5
     Širvintos slėnis
     Comment

     Working...
     X