Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pagryžuvio dvaras, Kelmės r.

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Pagryžuvio dvaras, Kelmės r.

  Pagryžuvio dvaras yra paskutinis iš 4 mano tądien aplankytų.


  Pagrindiniai rūmai statyti 1859. Dvarui nelabai nuskilo- 1915 pro šalį ėjo frontas ir nieko gero, aišku, jis neatnešė. Vėliau dvaras buvo išparceliuotas ir jame įsikūrė jėzuitai. Po karo jame įsikūrė tuberkuliozinė sanatorija. šiuo metu dvaras renovuojamas- pagrindinis fasadas jau gražiai sutvarkytas, tačiau kita dvaro pusė dar laukia savo eilės...


  Dvaro parke užmačiau kažką panašaus į piliakalniuką, bet ar mano archeologiniai spėjimai tikslūs- nepavyko išsiaiškinti
  Paskutinis taisė Romas; 2008.09.20, 10:23. Priežastis: Kopija iš temos "7 bažnyčios, 4 dvarai ir 1 vienuolynas per 1 dieną. (Kelmės r.)"
  Kaip po dykumą blaškiausi

  #2
  oi jo, kokiais 2003-iais prisiskaites kvyklio musu lietuvos ir as izengiau i pagrizuvio dvara: vaikstineju po teritorija, izengiu i vidu, dairausi, ogi holo gale kabo lentele "tuberkuliozes sanatorija" ar panasiai, kvepavimo takai net suakmenejo ir tokioj busenoj kad spaudziau lauk, kad tik kokios bacilos nepasigavus
  פוניקולאַר

  Comment


   #3
   Apie Pagryžuvio dvarą nemažai parašyta knygoje "Kelmės dekanato bažnyčios ir vienuolynai"

   Comment


    #4
    Pagryžuvio kultūros rūmai. Pranešimas spaudai
    2009.08.21 10:03

    Baigiamas pirmasis Pagryžuvio Kultūros rūmų remonto etapas

    Siekiant išsaugoti nykstantį bene didžiausią kultūrinės paskirties pastatą Kelmės rajone – Pagryžuvio Kultūros rūmus - prieš trejus metus buvo pradėti ilgalaikių investicijų pareikalavę remonto darbai. Artimiausiu metu ketinama sudėti paskutiniuosius apdailos akcentus pastato fasadui bei pereiti į antrąjį suplanuotų darbų etapą – vidaus apdailą.

    Intensyvaus kultūrinių renginių grafiko besilaikantys Pagryžuvio Kultūros rūmai iki remonto kasmet šaltuoju metų sezonu būdavo priversti pristabdyti savo veiklą. Nuo lietingomis vasaromis per sutrūkinėjusias čerpes varvančio į pastato vidų vandens kenčiantys žmonės, žiemos metu nuo šalčio gindavosi elektriniais radiatoriais, mat senos statybos pastatas neužtikrino net būtiniausios vidaus temperatūros palaikymo.

    Pagryžuvio Kultūros rūmų prikėlimas naujam gyvenimui prasidėjo2006 metais. Tytuvėnų apylinkių seniūno Stasio Baltrušaičio aktyvumas bei Kelmės rajono savivaldybės ir antrinės Danijos kapitalo įmonės „Saerminer“ bendrovės „Sajas“ finansavimas tapo trimis svarbiausiais ramsčiais, kurių dėka įsigyta naujos techninės įrangos bei pradėtas kone avarinės būklės kultūros namų stogo tvarkymas, keičiami langai bei šiltinamos pastato sienos.

    Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūno pavaduotojas Valdas Ivanauskas sako nerimavęs, ar užteks lėšų pabaigti kultūros židiniu vadinamo pastato remonto darbus. „Prieš trejus metus šalies ekonominė situacija buvo visiškai kitokia nei yra dabar, - abejonėmis dalinosi V.Ivanauskas, - prasidėjus sunkmečiui renovuojamų kultūros rūmų darbai pakibo ant plauko, ir tik dėl to, kad finansavimo nenutraukė mūsų ilgamečiai partneriai „Saerimner“, šiandien galime džiaugtis besibaigiančiu pirmuoju Pagryžuvio Kultūros rūmų remonto etapu ir su viltimi žvelgti į ateitį“.

    Intensyvų kultūrinį gyvenimą gyvenantys kultūros rūmai, daugiau nei 20 metų buvo užuovėja šiuo metu ten įsikūrusiai bibliotekai, med. punktui, kultūros namams ir Pagryžuvio kaimo bendruomenei. Dėl nuolatinio lėšų trūkumo neremontuojamose patalpose repetuodavo ir koncertuodavo meno mėgėjų kolektyvai, kaimo vaikai mokėsi dainuoti ir šokti, vyko įvairūs renginiai ir švenčių minėjimai, tarp kurių ir septynerius metus vykstančios literatūrinės vasaros palydos, pritraukiančios poezijos mylėtojus iš keliolikos Lietuvos regionų.
    http://vz.lt/straipsnis/2009/08/21/B...mu_remonto_eta

    Comment


     #5
     XX a. pradžioje (t.y. su pertraukomis iki 1914 m.) dvare gyveno dailininkas Stanisław Maria Romer (1892–1965). Tai sudėtingo likimo žmogus, dėl 1939 - 1940 m. politinių kataklizmų, ne savo noru aplankęs daugelį Azijos ir Afrikos valstybių. Lietuvoje tapė iki 1939 m. ir daugiau čia nesilankė.
     Apie jį rašau todėl, kad šiandien sendaikčių turguje pavyko sumedžioti S.M. Riomerio (dar Riemerio) peizažą, tapytą iki 1939 m (be pavadinimo ir atlikimo metų). Beliko šiek tiek restauruoti drobę ir atkurti kai kurias labai nukentėjusio rėmo detales.
     Kai kūrinys bus padorios būklės - patalpinsiu čia. Tiesa, tai ne šedevras, nes Stanislovas Maria Riomeris nebuvo profesionaliu dailininku - tapė Vilniaus ir Žemaitijos peizazus, kopijavo giminės kolekcijoje išlikusius portretus, kūrė ar stilizavo herbus, talkino kitems šios giminės dailininkams profesionalams. Mano duomenimis, Lietuvoje yra išlikę keturi jo tapybos darbai.
     www.dvylikakedziu.lt

     Comment


      #6
      Žurnalas "Švyturys" 1961m.      Paskutinis taisė AutoLiet; 2012.03.10, 06:39.

      Comment


       #7
       Dvaro rūmai tarpukariu:

       Paskutinis taisė digital; 2019.01.30, 21:44.
       www.dvylikakedziu.lt

       Comment


        #8
        Buv. džiovininkų sanatorija. Kas dabar?

        Comment


         #9
         Dvaro rūmai tarpukariu kai juose veikė jėzuitų vienuolynas.

         ebay.com

         Comment


          #10
          Dvaro rūmų fasadinė pusė ir jos elementai

          Paskutinis taisė digital; 2019.01.30, 21:48. Priežastis: atkurtas nuotraukų rodymas
          www.dvylikakedziu.lt

          Comment


           #11
           Dar keletas nuotraukų.

           Skardis ir kelias nuo gyvenvietės pusė
           Nefasadinė rūmų pusė

           Ūkinis pastatas
           Dar vieno ūkinio pastato sienų likučiai

           Kiti parko ir aplinkos vaizdeliai

           Paskutinis taisė digital; 2019.01.30, 21:54.
           www.dvylikakedziu.lt

           Comment


            #12
            1950 m.

            ebay.com

            Comment

            Unconfigured Ad Widget

            Collapse
            Working...
            X