Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Sapiegų rūmai ir parkas, Vilnius

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso
  Paminklotvarkos projektas
  (patvirtintas Kultūros ministro 2010.04.19 įsakymu Nr.ĮV-232


  Paminklotvarkos projekto brėžinys  Išdidintas teritorijos brėžinys


  Brėžinys: http://www.kpd.lt/failai/(unik_kodas..._projektas.jpg
  Visi projekto dokumentai: http://www.kpd.lt/lt/node/1305
  Paskutinis taisė Romas; 2012.02.25, 06:37.

  Comment


   #42
   Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienolyno ir ligoninės statinių komplekso paminklotvarkos planas
   (patvirtintas Kultūros ministro 2010.04.19 įsakymu Nr.ĮV-232)

   Reglamentai
   http://foto.terpe.lt/inkelti/2011090...END -3 SPR.jpg

   Paminklotvarkos projekto brėžinio legenda


   Brėžinys: http://www.kpd.lt/failai/(unik_kodas..._projektas.jpg
   Visi projekto dokumentai: http://www.kpd.lt/lt/node/1305
   Paskutinis taisė Romas; 2011.09.01, 23:41.

   Comment


    #43
    Sapiegų rūmų ansamblį naujam gyvenimui kels už europinius pinigus

    Sapiegų rezidencija yra vienintelis Lietuvoje išlikęs baroko laikotarpio rūmų ir parko ansamblis, išsaugojęs savo pirminę architektūrą ir fasadų dekorą. Tačiau pastatai ne vienerius metus buvo apleisti. Šiemet Sapiegų rūmų rekonstrukcijai Kultūros paveldo departamentas (KPD) gavo daugiau nei 8 mln. Lt Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų.


    Tai bus pirmasis rekonstrukcijos etapas, kurio metu ketinama atnaujinti Sapiegų rūmus, kurie jau ne vienerius metus stovi užkonservuoti. Vėliau rūmai turėtų būti pritaikyti viešosioms kultūrinio turizmo reikmėms.

    Pradės kitąmet


    Anot KPD direktorės Dianos Varnaitės, rekonstrukcijos metu numatyta išsaugoti rūmų vertingąsias savybes – pastato tūrį, barokinio laikotarpio planinę struktūrą, skliautus, sienų konstrukciją, rūsius, jų skliautus ir struktūrą, sraigtines laiptines, barokinio laikotarpio fasadų dekorą ir jų liekanas.

    „Turime išsaugoję autentišką Sapiegų ansamblį. Baltarusijoje Alšėnuose, Rūžonyse likę tik rūmų liekanos. Vilniuje vienintelis išlikęs barokinis ansamblis, turintis barokinį parką“, – kalbėjo D.Varnaitė.

    KPD direktorės teigimu, šiuo metu vyksta viešieji pirkimai, pasirašius sutartis kitais metais bus galima pradėti darbus. Rekonstrukcija turėtų būti baigta iki 2014 metų vasario vidurio. Tuomet esą prasidės antrasis etapas – rūmų pritaikymas visuomenės reikmėms.

    Ligoninės neliks


    Sapiegų ansambliui priklauso ir pastatai, kur šiuo metu įsikūrusi Sapiegų ligoninė. Anot Vilniaus mero Artūro Zuoko, ligoninės teritorijoje yra apie 20 įvairių pastatų, kurie galėtų įgyti naują paskirtį. Ligonių čia neturėtų likti per artimiausius metus, jiems bus ieškoma vietos kitose sostinės gydymo įstaigose, neatmetama galimybė statyti ir naują korpusą šalia kurios nors ligoninės, kuris būtų itin patogus slaugos ligoniams.

    „Ligoninė yra beveik 10 tūkst. kv.m ploto. Administracinio pastato nereikia jau dabar, nes ligoninė sujungta su Antakalnyje esančia Vilniaus miesto universitetine ligonine. Tad čia gal galėtų įsikurti Antakalnio bendruomenės centras, gal teatras, senjorų susibūrimo vieta. Viename iš pastatų ateityje galėtų įsikurti biblioteka ir skaitykla, gal net ir darželis“, – teigė meras.

    Tačiau galutinis sprendimas, kas viso Sapiegų rūmų ansamblio patalpose galėtų įsikurti, bus priimtas per artimiausius dvejus metus, kol vyks rekonstrukcija. Tai įgyvendinti ketinama vykdant antrąjį ansamblio rekonstrukcijos etapą, kai tikimasi sutvarkyti ir vienintelį Vilniuje barokinį parką.

    Vienuoliai tikisi naudos ir sau

    Šalia rūmų įsikūręs Trinitorių vienuolynas ir Viešpaties Jėzaus bažnyčia, kurių statybą finansavo Sapiegos, taip pat tikisi naudos iš būsimosios rekonstrukcijos. Vienuolyno prioras Emanuelis pastebėjo, kad šiuo metu bažnyčios prieigos netvarkingos, automobilių stovėjimo aikštelė ne visai panaši į tokią.

    „Šalia esantis Antakalnio gatvės 25 namas jau daug metų stovi apgriuvęs. Nelabai malonu tokioje vietoje priimti svečius iš užsienio, ambasadorius. Tikimės, kad tie dalykai susitvarkys. Yra sakančių, kad tai gražiausia barokinė bažnyčia Vilniuje ir ji nusipelno renovacijos“, – įsitikinęs vienuolyno prioras Emanuelis.

    Rekonstrukcijos metu dėmesio sulauks ir šalia esančios sovietinės laikais pastatytos slėptuvės. Kas jose bus, kol kas nėra žinoma.

    http://www.15min.lt/naujiena/miestas...igus-41-185802
    Lithuanian Top 5 tallest buildings
    1. Europa Tower 126 m. 33 f.
    2. Pilsotas 112 m. 34 f.
    3. Arfa 100 m. 29 f.
    4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
    5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

    Comment


     #44
     Labai geros naujienos tik suma kažkaip mažoka kaip tokiam objektui ir čia jau tampa bloga tradicija Lietuvoje pirmiau kažką statyti atstatyti, o tik tada galvoti ką gi būtų galima į ten įkišti.
     flickr >>>

     Comment


      #45


      Dvaras apie 1880 metus

      Comment


       #46
       Po I etapo: vaizdas pasikeis labai.

       Viešieji pirkimai
       Paskutinis taisė Depeche; 2011.12.30, 00:44.
       DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

       Comment


        #47
        Štai čia užgimė gana įdomi ir vertinga diskusija:

        http://blog.lrytas.lt/rafinerija/201...ai-500x410.jpg

        Čia KPD pateikė daugiau informacijos:

        http://www.kpd.lt/lt/node/1936

        Džiugu, kad atsiranda dialogas tarp architektų ir paveldosaugininkų.

        Comment


         #48
         Diskusijos visada gerai, o tokios kaip ši pateikia ir nežinomų faktų, kurie turėtų dominti žmones, kurie nėra abejingi Vilniaus, ar LDK/Lietuvos, ar Sapiegų palikimui. Tik bijau, kad tokios diskusijos nevirstu radikaliu faktų ir nuomonių žarstymusi ir projektas mirtų nepadėjus statybinės plytos. Tada tektų pamiršti apie baroko parąa, apie barokinius rūmus, apie galimybę turėtų žavų "užmiesčio belvederį"...

         Comment


          #49
          Tikrai verta diskutuoti, kad vėliau nereiktų gailėtis, kad eilinį kartą musų architektai kičą padarė. Kodėl neieško rūmų analogų, tai pat dar neatlikti iki galo viso pastato tyrimai, labai jau "šumnai" rūmai atrodo atstatymo brėžiniuose su žinoma ikonografine medžiaga, ka čia spresti yra tam kurie tai žino ir nuspres ką toliau daryti. Svarbu kad rūmai butų restauruoti, sutvarkytas parkas su pagalbiniais pastatais. Turime vienintelį tokį objektą, kitose šalyse tokių pastatų daugybė.

          Comment


           #50
           SAPIEGŲ RŪMAI ANTAKALNYJE: RESTAURACIJOS PROJEKTAS IR DISKUSIJA


           „Architektūros [aktualijų] fondas“ ir Kultūros paveldo departamentas, reaguodami į viešoje erdvėje kilusį susidomėjimą ir diskusijas dėl numatomos Sapiegų rūmų Antakalnyje restauracijos, nutarė surengti viešą Sapiegų rūmų tyrimų bei projektinės medžiagos pristatymą visuomenei ir diskusiją aktualiais klausimais.
           Vasario 27-ąją, pirmadienį, projekto autoriai ir užsakovai rengia ekskursiją po Sapiegų rūmų kompleksą, kurios metu apžiūrėsite rūmų būklę. Ekskursija prasidės prie Sapiegų parko vartų 11:30.

           Sapiegų rūmų restauracijos projekto pristatymas ir diskusija vyks vasario 29-ąją 18:00 Nacionalinės dailės galerijos (Konstitucijos pr.22, Vilnius) salėje.
           Besidomintiems siūlau pasinaudoti proga
           Paskutinis taisė Irma; 2012.02.24, 15:13.
           *******
           Miestai.net Fb

           Comment


            #51
            Apie neabejingumą Sapiegų rūmų likimui

            Ar iš miestai.net forumo narių planuojat kas sudalyvauti?
            *******
            Miestai.net Fb

            Comment


             #52
             Parašė Irma Rodyti pranešimą
             Būtų labai įdomu, bet laikas truputį nedėkingas...

             Comment


              #53
              Būtinai sudalyvaučiau, deja neesu Vilniuje, bet tikiuose, kad kažkas iš miestai.net sudalyvaus ir parneš nuotraukų bei įdomios informacijos, tai visgi vienas svarbiausių ir įdomiausių, bent jau mano požiūriu dabartinių projektų Vilniuje.
              flickr >>>

              Comment


               #54
               planuoju sudalyvauti
               Reikia fotografo?

               Comment


                #55
                Tai, ar kas nors sudalyvavo ekskursijoje? Aš pats sudalyvavau tiktai NDG vykusiame rekonstrukcijos projekto pristatyme ir diskusijoje.

                Comment


                 #56
                 As taip pat buvau pristatyme ir diskusijoje, bet ekskursijoje negalejau, gal kas nors turi nuotrauku ar kokiu izvalgu is ekskursijos?
                 Lithuanian Top 5 tallest buildings
                 1. Europa Tower 126 m. 33 f.
                 2. Pilsotas 112 m. 34 f.
                 3. Arfa 100 m. 29 f.
                 4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
                 5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.

                 Comment


                  #57
                  Sudalyvavau ir ten ir ten, nuotraukos dar fotoaparate, o žodžiais nežinau ką papasakot
                  keli svarbūs momentai:
                  1) kol kas kalbama tik apie rūmus, nė žodžio apie likusį ansamblį. pagrindinė priežastis - kpd valdo tik šį vieną pastatą. Gaila, koks Zuokas galėtų "paturbinti" procesą, organizuoti bent galimybių studiją ar panašiai.
                  2) brėžinys kurį visiems rodė nėra baigtinis. lipdyba ir dar kai kurie plastiniai elementai dėl kurių buvo klaustukų, pavaizduoti gan sąlyginai. Šiame etape (2 metai, skirtas finansavimas) bus restauruojamas tik šis vienas pastatas, ir bus atkūriama tik architektūra (dėžutė, forma), lygiagrečiai vykdant tolimesnius tyrimus. kituose etapuose bus sprendžiama dėl dekoro (intejrero ir eksterjero) ir pritaikymo. Patvirtintam, pirmam etapui, priekaištų nėra.
                  Paskutinis taisė [sp]; 2012.03.01, 22:57.
                  Reikia fotografo?

                  Comment


                   #58
                   Įdėkite, prašau, nuotraukų
                   blaivumas išlaisvina

                   Comment


                    #59


                    Reikia fotografo?

                    Comment


                     #60
                     Vestibiulio zona

                     Toliau:                     Paskutinis taisė [sp]; 2012.03.02, 12:43.
                     Reikia fotografo?

                     Comment

                     Working...
                     X