Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lentvario dvaras, Trakų r.

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Lygtai nebuvo sios nuorodos, panasu kad rudeni gali pradeti judeti ten kazkas:

  "Lentvario dvarui – pinigų injekcija, bet muziejaus jame dar teks palaukti"
  https://verslas.lrytas.lt/mano-pinig.../#foto=5285943

  Comment


   Lentvario dvare planuojama įkurti viešbutį, kavines, meno inkubatorių ir muziejų

   ...„Norėjosi, kad dvaras būtų gyvas, o ne, kaip įprasta, įrengia ten kokį muziejų ir ateina du lankytojai per dieną, ir viskas merdi. Norėjosi išplėtoti viziją, kad ten būtų gyva vieta, traukos objektas ir visiems patiktų“, – kalbėjo dvaro savininkas.

   Po restauracijos rūmuose, kurių plotas – 3 tūkst. kv. m, įsikurs viešbutis, kavinių, meno inkubatorius ir muziejus, kuriame panaudojant šiuolaikines technologijas bus pasakojama dvaro ir jo apylinkių istorija. Pasak savininko, atsiranda žmonių, kurie turi Lentvario dvarui priklausiusių daiktų, juos tikimasi čia sugrąžinti.

   Restauracijos ir rūmų pritaikymo projektą rengusios bendrovės vadovas sako, kad autentiškų detalių ieškojo ir Lenkijoje.

   „Atradome tai, kad yra 6 komplektai autentiškų durų, eksponuojamų Varšuvos muziejuje, ir turimomis žiniomis kitame Lenkijos muziejuje ant tvoros yra sumontuoti keturių vėjų statulos, kurios buvo įrengtas ant dvaro terasų“, – sakė UAB „AA Valda“ vadovas Andrius Milkius.

   Išskirtiniame Lentvario rūmų bokšte bus įrengti sraigtiniai laiptai su apžvalgos aikštelėmis. Sovietinis antstatas, trečias aukštas, bus nugriautas...
   Skaityti daugiau: https://www.madeinvilnius.lt/naujien...iu-ir-muzieju/.
   Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

   Comment


    LRT.lt 2018.07.24
    Dvaro savininkas: norėjosi, kad Lentvario dvaras būtų gyvas
    Prieš dvejus metus aukcione įsigijęs Lentvario dvarą kaunietis verslininkas sako, kad rūmuose ketina įkurti viešbutį, kavinių, meno inkubatorių ir muziejų.

    Vieną gražiausių Lietuvos dvarų už kiek daugiau nei 0,5 mln. eurų įsigijo kaunietis verslininkas Ugnius Kiguolis. Ankstesnis savininkas, bankrutavęs verslininkas Laimutis Pinkevičius, dvare per 9 metus spėjo atlikti tik architektūros tyrimus. (...)
    Rūmuose yra išlikę sienų tapybos fragmentų, išgriautos silikatinėmis plytomis užmūrytos erdvės, išvalius šiukšles atverti rūsiai, ekspozicijai paruošta senoji grindų šildymo sistema.

    U. Kiguolis sako sieksiąs, kad rūmai taptų Lietuvos vizitine kortele.
    „Norėjosi, kad dvaras būtų gyvas, o ne, kaip įprasta, įrengia ten kokį muziejų ir ateina du lankytojai per dieną, ir viskas merdi. Norėjosi išplėtoti viziją, kad ten būtų gyva vieta, traukos objektas ir visiems patiktų“, – kalbėjo dvaro savininkas.
    (...)
    Išskirtiniame Lentvario rūmų bokšte bus įrengti sraigtiniai laiptai su apžvalgos aikštelėmis. Sovietinis antstatas, trečias aukštas, bus nugriautas.

    https://www.lrt.lt/naujienos/kultura...uration=213000

    Comment


     Paskelbtas dalies tvarkymo darbų pirkimas. Yra ir projektas. Pagrindinis pokytis - ardomos neautentiško trečio aukšto sienos (nuleidžiamas stogo karnizas). Kiti darbai restauraciniai. Labai norisi tikėtis, kad šįkart rekonstrukciją lydės sėkmė.


     Lentvario dvaro sodybos rūmų (u.k. 22202) Klevų al. 48 Lentvaryje, Trakų r., tvarkybos darbų restauravimo ir remonto darbai

     https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/No...ls/2018-680445
     Įdomi detalė:

     Istorinių tyrimų duomenimis, 8 poros Lentvario dvaro vidaus durų saugomos Varšuvos karališkos pilies muziejuje (tikėtina, kad tai puošnios antro aukšto patalpų durys), esant galimybei, tikslinga jas pargabenti atgal į Lentvario dvaro rūmus. Nesant tokiai galimybei, vidaus durys atkuriamos pagal ikonografiją.

     Comment


      Vyksta darbai.

      Comment


       Comment


        Nu va, paveldosaugininkai paprotino kūgelį, kad jis nerenovuotų sovietinio antstato, o atkurtų stogą su frontoniukais ir stoglangiais.
        Attached Files
        Paskutinis taisė RokasLT; 2019.09.13, 14:12.

        Comment


         Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
         Nu va, paveldosaugininkai paprotino kūgelį, kad jis nerenovuotų sovietinio antstato, o atkurtu stogą su frontoniukais ir stoglangiais.
         Kiek teko girdėt iš susijusių žmonių - Kiguolis nuo pat pradžių buvo linkęs atstatyti W formą. Lentvario dvaro viena iš bėdų, kad per daug ploto ir brangus išlaikymas. Nuimt nereikalingą gabalą visiems į naudą.

         Comment


          Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
          Nu va, paveldosaugininkai paprotino kūgelį, kad jis nerenovuotų sovietinio antstato, o atkurtų stogą su frontoniukais ir stoglangiais.
          Labai pagirtina, kad pavyzdingai sutvarkys viršutinį aukštą. Galėtų ir Vilniaus senamiestyje ne tik nerenovuoti ir neperstatyti sovietinių antstatų, bet ir naujų nestatyti. Tačiau labai lengva pastebėti, kokios vertybės yra svarbiausios ir, kad ne istorinės ir kultūrinės pirmoje vietoje, o tankinimas, pinigai ir pelnas, kurį gausi sėkmingai įkišęs ir pardavęs papildomą aukštą brangiausioje, patraukliausioje ir vertingiausioje miesto dalyje. Reikėtų apsaugoti 1-2 aukštų pastatą senajame centre - tai beviltiška, niekaip nepavyktų, juk tankumas per mažas, o miestą reikia tankinti, autentiškas užstatymas nėra taip svarbu, galų gale net ir ne taip pelninga (Lydos g. vietoj 1 aukšto tapo 4 aukštai, o Užupyje beveik visi senieji medinukai išnaikinti).
          Paskutinis taisė googleLT; 2019.09.13, 22:44.

          Comment


           Parašė googleLT Rodyti pranešimą
           <...>
           Deja, godumas visais laikais egzistavo, net Romos Koliziejus, senosios šventyklos, kurios buvo apgriautos barbarų, buvo ardomos, o netvarkomos, truputi keičiama jų funkcija, o buvo iš jų statybinių medžiagų statomos naujos bažnyčios, namai, grindžiami keliai.

           Comment


            Comment


             Comment

             Working...
             X