Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus aukštutinės pilies atstatymas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #41
  Pradžiai pasistatom Kauno areną ir Nacionalinį stadioną, tada bus matyt.. Nes be butaforinės pilies ne tokia gėda kaip be bent vieno normalaus stadiono..
  Jūsų,
  Analitikas PlėtRa™

  Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

  Comment


   #42
   O ar žinojot, kad visam Vilniaus pilių kompleksui dar priklausė ir medinė, taip vadinama, "Kreivoji" pilis, buvusi kažkur dabartinio kalnų parko teritorijoje? Tokiu būdu buvo iš viso 3 pilys - Kreivoji, Aukštutinė ir Žemutinė:


   paveikslėlis iš čia: http://viduramziu.istorija.net/pilys/vilnius.htm

   Kai prisiruošiu, galėsiu įmesti perfotografuotus puslapius iš sovietmečiu leistos knygos "Lietuvos pilys". Ten nemažai informacijos apie Vilniaus pilių kompleksą.

   Comment


    #43
    Parašė Valiukas Rodyti pranešimą
    O ar žinojot, kad visam Vilniaus pilių kompleksui dar priklausė ir medinė, taip vadinama, "Kreivoji" pilis, buvusi kažkur dabartinio kalnų parko teritorijoje? Tokiu būdu buvo iš viso 3 pilys - Kreivoji, Aukštutinė ir Žemutinė:
    Kaip žinia, buvo dar mūrinė pilis Rokantiškėse ir medinė Pilaitėje. Tad, dabartinėje Vilniaus teritorijoje, kažkada buvo bent 5 pilys.

    Comment


     #44
     Na, dėl nežinojimo, kas vakaruose ir kaip atstatyta, šiek tiek perlenkiat lazdą arba tiesiog nesat buvę tose atstatytose pilyse. Pakankamai daug informacijos pateikiama apie vykdytas rekonstrukcijas, apie tai, kas ir kiek buvo išlikę ir kiek atstatyta. O jei dar kalbėtume apie profesionalų, tarptautinių normų reglamentuojamą rekonstrukcijos metodiką, tokių kvailų teiginių turbūt nebedėstytumėt.
     Jei neiškišat nosies toliau valdovų ar Trakų kiemų, tuomet patys kalti esat. Kokybiško, profesionalaus rekonstravimo atžvilgiu Lietuva yra visiškas užkampis. Deja.
     N N N

     Comment


      #45
      Palaikau atstatymo idėją.

      Pagrindinė, mano manymu, priežastis, dėl kurios būtina atstatyti Aukštutinę pilį - jos dabartinė būklė. Kaip žinia, dauguma istorinių objektų arba atstatomi, arba paliekami tokie, kokie yra, vietomis ką nors pataisant. Minėtos pilies padėtis kitokia: ją pradėjo atstatinėti, bet taip ir nebaigė, dėl to matome neužbaigtą bokštą ir neaiškius beformius rūmų griuvėsius. Atstatyta pilis taptų žymiai patrauklesnė turistams, galima būtų ją naudoti kaip filmavimo aikštelę, žodžiu, galimybių ir pajamų iškart daugiau.

      Tačiau iškyla kita problema: pernelyg pripratome prie Gedimino bokšto, kuris šiuo metu yra Vilniaus simbolis. Kyla klausimas, ar atstatyta pilis negadins miesto vaizdo. Taipogi atstačius bokštą bus sunaikinta apžvalgos aikštelė. Siūlyčiau pastatyti ketvirtą aukštą ir sumontuoti tik stogo karkasą, ar panašią konstrukciją, kad būtų atkurtas bokšto siluetas neprarandant apžvalgos aikštelės.

      Įdomu būtų sužinoti, kaip kiti siūlytų spręsti šią problemą?

      Comment


       #46
       Tas stiklinis gaubtas jau krenta į akis kaip svetimkūnis, o kas tada bus esant kažkokiam karkasui?
       O dar finikulierius...bent jau naktį išjungtų jo kelio apšvietimą.
       GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

       Comment


        #47
        Jei kam įdomu - nufotkinau ir sumečiau į PDF'ą keletą puslapių apie Aukštutinę pilį iš 1971 metų Lietuvos TSR mokslų akademijos Istorijos instituto išleistos knygos "Lietuvos Pilys". Ten yra aprašyti jau atlikti atstatymo darbai (dabartinio bokšto), konservavimo, bei šiaip pasvarstymai apie atstatymą

        Link'as štai čia: http://www.failai.in/FE6A2002A8/Pilis.pdf

        P.S. Atleiskit už kokybę, bet įskaityti įmanoma.

        Comment


         #48
         Gražus tas paveiksliukas su visa pilių teritorija. Ir gotikinė katedra kur kas gražiau ten žiūrisi. Sunkiai suvokiama ta visų liaupsinama S.Gucevičiaus klasicistinė katedra dabar sudaranti eklektišką teritoriją

         Dėl Gedimino kalno keista, ten gi ne kartą buvo daromi šlaito sustiprinimo darbai.

         Comment


          #49
          Parašė molotov_47 Rodyti pranešimą
          Tačiau iškyla kita problema: pernelyg pripratome prie Gedimino bokšto, kuris šiuo metu yra Vilniaus simbolis. Kyla klausimas, ar atstatyta pilis negadins miesto vaizdo. Taipogi atstačius bokštą bus sunaikinta apžvalgos aikštelė. Siūlyčiau pastatyti ketvirtą aukštą ir sumontuoti tik stogo karkasą, ar panašią konstrukciją, kad būtų atkurtas bokšto siluetas neprarandant apžvalgos aikštelės.
          Dėl "pripratimo" tai aš nematau didelės problemos, iki pat šeštojo dešimtmečio visoje simbolikoje gedimino bokštas būdavo vaizduojamas tokiu siluetu, koks jis tuomet buvo, o sovietmčiu jį dalinai atstačius labai greitai žmonės priprato prie naujojo vaizdo.          Apžvalgos aikštelė irgi nėra problema, ne taip ir toli yra trijų kryžių kalnas, nuo kurio atsiveria kur kas įspudingesnė Vilniaus panorama.
          „O kūjis su pjautuvu - juk tai paprastos liaudies, darbininkų ir valstiečių simboliai. Dabar ženkliukus, pirktus Pilies gatvėje, ir kuriuos visą laiką iki uždraudimo nešiodavausi prisisegęs prie kuprinės, turėjau pasidėti į stalčių.“ - Tomizmas

          Comment


           #50
           Beje, įdomu kaip jaučiasi įvairių atstatymų skeptikai užlipę į bokšto viršutinius aukštus?
           O juokingiausias paradoksas - aimanuoja, kad atstatyti valdovų rūmai dengia atstatytą pilies bokštą

           Comment


            #51
            Na tikrai statybininkų tauta esam...
            Gal tada ir Kernavės pilis atstatom ir visas gyvenvietes ant visų piliakalnių...
            O kur dar akmens amžiaus gyvenvietės.
            Ir iš viso, kas gali paneigti, kad Lietuvoje nebuvo Stonehedgo analogo?
            O kadangi esam romėnų palikuonys tai ir savo Panteoną, be abejo, turim turėti...
            Ir tai dar neviskas. Tokia logika sekant mes galim ir iki Antikinės Graikijos atsikapstyti...
            Bala nematė, geriau iškarto (at)statom Babilono bokštą...

            Comment


             #52
             Parašė Himleris Rodyti pranešimą
             iki pat šeštojo dešimtmečio visoje simbolikoje gedimino bokštas būdavo vaizduojamas tokiu siluetu, koks jis tuomet buvo, o sovietmčiu jį dalinai atstačius labai greitai žmonės priprato prie naujojo vaizdo.
             dalinai atstatytas bokstas buvo prie lenku apie 1930-38 metus.

             Comment


              #53
              Parašė Andrewass Rodyti pranešimą
              atstatom viską kaip yra šitame, žemiau pavaizduotame piešinyje Su gynybine siena Vilnele ir t.t. O gal dar atstatom Ir Gedimino prospektą t.y. užstatom namais ( gedimino prospektas prakirstas 18 ar 19 amžiuje).

              Atvaizdas
              ir dar pelkę vietoje Katedros aikštės atkurkim, kad būtų pilnai autentiška

              O jei rimtai, tai man atrodo, kad tikrai jau nieko nereikia atstatinėti, na nebent sutvarkyti tą namą ir viskas, perdaug jau atstatymų geriau jau sutvarkyt aplinką ir palikt ramybėję, nes eilinį kartą gausim kičą, nes tiksliai nėra žinomą, kaip ji turi atrodyt, kas turi būt viduj ir t.t. aš manau, jei jau nežinoma, kaip ir kas buvo, tai jau geriau išvis nelysti......
              Aš irgi prieš pseudoistorinių kičinių fantazijų statybas miesto centre už mokesčių mokėtojų pinigus.

              Jeigu kam gražu naujos "tipo senovinės" pilys (Disneilendas), nusipirkit žemės skypą su didesniu kupstu ir ant jo pasistatykit pilį pagal savo skonį ir fantaziją.
              Paskutinis taisė c2h5oh; 2009.01.16, 18:25.

              Comment


               #54
               Aš žiūrėčiau pagal galimybes: krizė, o tokie dalykai kainuoja. Pradžiai reikia padaryti tai kas būtina: sustiprinti kalno šlaitą, i kiek įmanoma sutvarkyti dabartinį bokštą ir kitas pilies liekanas, o tai padarius, esant pinigų - galima ir atstatyti, tik jau savaime aišku, ne bet kaip. Viskas turi atrodyti kiek įmanoma autentiškiau.

               Beje, to atstatinėjimo nėra tiek baisiai daug - Pabaigti esamą bokštą (apžvalgos aikštelę geriau paikti), atstatyti kitą, kurio matyt liekanos uždengtos po ta medine bakūže, tada lieka pagrindinis pastatas (su kuriuo matyt daugiausiai problemų), 2 mažesni (gal ten vartai, tiksliai nežinau), ir siena. Įmanomas dalykas, bet kartoju - tik jau ne bet kaip. Vis dėlto, tai Lietuvos širdis, vaizdžiai išsireiškus.
               Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
               Mielosios Grigiškės

               Comment


                #55
                Cia verda diskusijos del gedimino pilies atstatymo...as taip pasakysiu...ir taip jau esamas pilies bokstas yra is akies pastatytas ir ka ar tai blogai??? Ar kas eina ir tikrina kuri plyta originalas o kuri ne??? Juk ziurint is laiko poziciju visi originalai anksciau ar veliau virs dulkemis...nieko nera amzino...praejo 60 metu ir ta boksteli pristatome kaip originala o juk jo tik puse bebuvo like :-) reik atstatyti pyli nes mes ne cekai ar vokieciai,latviai kur kiekviename kaime yra po pyli...cia lietuva mes netekome 90% savo materialios savo istorijos liudininku...gal ta atstatyta pilis nebus tiksli bet ar tai svarbu??? Svarbiau kad atvaziaves vaikas is panevezio,siauliu,raguvos,troskunu pajustu musu salies istorija...gal ir taptu kazkuria prasme patriotu kalve...na gal bent kiek suvirpintu ta jausma...o kas dabar...tik babkes etiketes ...o pili juk atsiradus naujiems duomenims galima perstatineti,tobulinti iki begalybes...neziurekime i tai tik is mokslines pozicios...juk taip mastant ir traku salos pilis siandien butu buvusi tik plytu kruva...kurios niekas siandien nezinotu kaip ir traku pusiasalio pilies...ziurekime placiau

                Comment


                 #56
                 Ir dar...esu pavazinejes po pasauli ir pasakysiu tokius pastebejimus...pvz luksore salia karaliu slenio yra tokia lenku atstatyta dalis hacepsutes sventyklos o dalis originalios(kruva akmenu) ir ka jus ...ar ten prie to originalo galima pamatyti nors viena nukriosusi zmogeli??? Nei vieno...tai niekam neidomu...na manau isikyrus keleta simtu specu visame pasaulyje...bet atstae nors jokiu breziniu aisku nebuvo bet visiems idomu nes gali pajust tukstantmeciu alsavima....gal netiksliai gal na nazinau bet idomu...o tas gedimino bokstelis tik kokiam kolukieciui gali padaryri ispudi nors ir jie seis laikais pavarineje po pasauli atvaro i vilniu...aisku pagalvoja...ot ta lietuvos didzioji kunigaikstyste apgailetina buvo...kazkoki tulika pastate ant kalniuko...jau nera net elementarios valstybes dabar...tai pagalvoja...ooo tai is tu laiku parejo kai tulikus ant kalniuku state...man vaikui is panevezio kazkada tas pasakiskas bokstas labai dydeli ispudi paliko nes pas mus tokio nebuvo o koki ispudi tai gali palikti vokieciui,ispanui,danui...tik sypsena arba juoka...kaip daznam siuolaikiskam lietuvaiciui ne specui :-)

                 Comment


                  #57
                  Na, atsiprašau. Jei jau dabartinė Katedra vadinama eklektišku dariniu, ką tuomet reikia sakyti apie naujai pastatytus Valdovų rūmus?
                  O atstatymas kiekvienas atsiremia į fizines galimybes ir turimų istorinių duomenų kiekius bei patikimumą. Aukštutinės pilies atveju turimi duomenys tikriausiai yra patikimesni ir gausesni nei Valdovų rūmų atveju. Čia jau istorijos - archelogijos srity dalyvaujantys galėtų plačiau pakomentuoti.
                  Dar - šiuo metu kiekvienam akivaizdi kliūtis galimam atstatymui - pačio kalno būklė. Jau pora metų nuo didžiosios nuošliaužos praėjo, o net tų padarinių niekas nesutvarko ir tolimesnio irimo nestabdo. O ką jau kalbėti apie pilies atstatymą...
                  N N N

                  Comment


                   #58
                   Parašė LBP Rodyti pranešimą
                   Na, atsiprašau. Jei jau dabartinė Katedra vadinama eklektišku dariniu, ką tuomet reikia sakyti apie naujai pastatytus Valdovų rūmus?
                   O atstatymas kiekvienas atsiremia į fizines galimybes ir turimų istorinių duomenų kiekius bei patikimumą. Aukštutinės pilies atveju turimi duomenys tikriausiai yra patikimesni ir gausesni nei Valdovų rūmų atveju. Čia jau istorijos - archelogijos srity dalyvaujantys galėtų plačiau pakomentuoti.
                   Dar - šiuo metu kiekvienam akivaizdi kliūtis galimam atstatymui - pačio kalno būklė. Jau pora metų nuo didžiosios nuošliaužos praėjo, o net tų padarinių niekas nesutvarko ir tolimesnio irimo nestabdo. O ką jau kalbėti apie pilies atstatymą...
                   Artefaktų Žemutinėje pilyje labai daug rasta, duomenų nemažai buvo. Piešiniai, brėžiniai buvo. Apie tai ne viena knyga, studija yra parašyta.
                   http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                   Comment


                    #59
                    Kaip ten bebūtų - atstatymas turėtų būti vykdomas profeisonaliai. Nes jei bus atstatyta Valdovų rūmų principu, kai atkurto daikto negali parodyti tarptautiniams organams (Unesco, pavyzdžiui), kai dėl tokių atstatymų kyla grėsmė viso senamiesčio išbraukimui iš saugomų objektų sąrašų, tada atsiprašau...
                    N N N

                    Comment


                     #60
                     Parašė AIDAS69 Rodyti pranešimą
                     Cia verda diskusijos del gedimino pilies atstatymo...as taip pasakysiu...ir taip jau esamas pilies bokstas yra is akies pastatytas ir ka ar tai blogai??? Ar kas eina ir tikrina kuri plyta originalas o kuri ne??? Juk ziurint is laiko poziciju visi originalai anksciau ar veliau virs dulkemis...nieko nera amzino...praejo 60 metu ir ta boksteli pristatome kaip originala o juk jo tik puse bebuvo like :-) reik atstatyti pyli nes mes ne cekai ar vokieciai,latviai kur kiekviename kaime yra po pyli...cia lietuva mes netekome 90% savo materialios savo istorijos liudininku...gal ta atstatyta pilis nebus tiksli bet ar tai svarbu??? Svarbiau kad atvaziaves vaikas is panevezio,siauliu,raguvos,troskunu pajustu musu salies istorija...gal ir taptu kazkuria prasme patriotu kalve...na gal bent kiek suvirpintu ta jausma...o kas dabar...tik babkes etiketes ...o pili juk atsiradus naujiems duomenims galima perstatineti,tobulinti iki begalybes...neziurekime i tai tik is mokslines pozicios...juk taip mastant ir traku salos pilis siandien butu buvusi tik plytu kruva...kurios niekas siandien nezinotu kaip ir traku pusiasalio pilies...ziurekime placiau
                     Pilnai pritariu.
                     Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                     Mielosios Grigiškės

                     Comment

                     Working...
                     X