Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Skaraitiškės dvaras, Raseinių raj.

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Skaraitiškės dvaras, Raseinių raj.

  Kelyje Šiluva - Raseiniai, Katauskių gyvenvietėje, reikia žvyrkeliu važiuoti apie 4 km rytų pusėn. Jokių rodyklių, vedančių į Skaraitiškės kaimą, nėra. Na, ir pats kaimas sunkiai įžiūrimas - sodybų beveik nemačiau, ar nežinojau, kur jų ieškoti. Tačiau į dvarą pataikiau atkeliauti pirmuoju mėginimu. Artėjant prie dvarvietės, dešinėje pusėje, nesunku įžvelgti kelis didelius žvėrynų aptvarus: čia veisiami danieliai, dėmėtieji elniai ir kitokie (v)elniai. Medžių tankmėje reikia sukti dešinėn (link žvėryno) ir ten naujos statybos medinėje "troboje" atsiklausti gaspadoriaus; įspėju, kad yra ir šuniukų! Žinomas žmogus turėtų mielai leisti apžiūrėti literatūroje "skystai" aprašomą dvarą ir jo parką.
  Pavadinimą jam davė žemaičių bajorai Skaraičiai. Rūmai ant senųjų rūsių pastatyti 1838 m., nors buvo pradėti prieš pat Napoleono žygį į Rusiją. Dabar jau nemažai nuveikta juos atstatant, bet dar daugiau darbų laukia ateityje.

  Pirmiausia atvykėlius pasitinka toks rūmų šoninės dalies (berods, vakarinės) vaizdelis  Pagrindinis fasadas
  Kolonos ir portikas. Žemiau datos, abipus lango, išliko raudonspalvės sovietinė simbolikos pėdsakai: penkiakampės žvaigždės, pjautuvai ir kūjai.


  Kitas šonas. "Užpakalis" nebuvo ... patrauklus, tai ir nerodysiu.
  Bus dar vienas reportažas
  www.dvylikakedziu.lt

  #2
  Kambariai ir rūsiai (fotografuota pro langus)  Parkas ir aplinka  www.dvylikakedziu.lt

  Comment

  Unconfigured Ad Widget

  Collapse
  Working...
  X