Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Paberžės dvaras, Kėdainių r.

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Paberžės dvaras, Kėdainių r.

  2011 08 15

  Iš vikipedijos:
  Pralaimėjus 1863 m. sukilimą, sukilimo rėmėjas baronas buvo ištremtas į Sibirą, o dvaras padovanotas Rusijos caro valdininkui Tichejevui, kuris jį nuomojo vokiečiui Becheriui. Yra likę žinių, kad Tichejevas neblogai sugyvenęs su vietos žmonėmis, Paberžėje įsteigęs mokyklą ir apmokėdavęs mokinių maitinimo išlaidas. Prieš Pirmąjį pasaulinį karą dvaro žemę Tichejevai pardavė buvusiems savo baudžiauninkams. Tada dvarui priklausiusi žemė buvo išdalinta sklypais, kuriuose pradėjo kurtis vienkiemiai.
  ...
  Dabar Paberžės dvaro sodyboje – vienintelis Lietuvoje 1863 m. sukilimo muziejus. Muziejų supa gražus parkas, kuriame stūkso tautodailininko Genriko Galvanausko sukurtos medžio skulptūros, skirtos žuvusiems sukilėliams iš Paberžės apylinkių.

  Čia vyksta muzikiniai vakarai, susitikimai, šventės. Paberžę taip pat išgarsino tarybiniais metais čia klebonavęs kunigas tėvas Stanislovas (Mykolas Dobrovolskis). Tėvas Stanislovas klebonijoje sukaupė unikalią liturginių drabužių ir ritualinių reikmenų kolekciją.

  Paberžėje dar yra senos, kaip ir pati ši gyvenvietė, kapinaitės, nusagstytos tradiciniais šio krašto koplytstulpiais ir kryžiais, skirtais amžino poilsio čia atgulusiems sukilimo dalyviams ir jų šeimų nariams.

  Nuo savęs - sunku atskirti dvaro ir bažnyčios objektus, tad išsamesnę nuomonę apie Paberžę galim gauti dar pasižvalgius temoje Kėdainių r. bažnyčios.  Muziejus nedirbo.

  #2
  Comment


   #3
   Tėvo Stanislovo dvasia dar gyva.

   Comment

   Unconfigured Ad Widget

   Collapse
   Working...
   X