Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kūrybinės dirbtuvės „Urban Ideas Bakery“

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kūrybinės dirbtuvės „Urban Ideas Bakery“

  Trumpai apie „Creative Cities“ projektą

  „Creative Cities“ („Kūrybiški miestai“) tikslas — rasti naujų būdų, kaip pagerinti miesto bendruomenių gyvenimo kokybę, į procesą įtraukiant skirtingų sričių profesionalus. Projekto eigoje vyksiančių diskusijų metu bus aprėpiami įvairūs klausimai: nuo viešųjų erdvių panaudojimo, meno bei socialinių renginių skatinimo iki kūrybinių industrijų ir kultūros politikos indėlio į miesto vystymąsi.

  „Creative Cities“ projektas susideda iš trijų etapų:
  • Future City Game – žaidimas paremtas komandiniu darbu, kuriuo siekiama atrasti naujų idėjų gerinti gyvenimo kokybę miestuose (Kaune įgyvendintas 2008-tųjų metų lapkričio mėnesį).
  • Urban Ideas Bakery – šioje dalyje profesionalai turės galimybę dirbti kartu ir vystyti naujas idėjas ir problemų sprendimo būdus, bei juos įgyvendinti praktikoje.
  • Urban Forum – nuolatos vykstantys debatai, kurių metu suburiami profesionalai, bendruomenių lyderiai ir miestų partneriai iš visos Europos. Debatų metu nagrinėjamos opiausios problemos susijusios su miestų vystymosi planavimu, urbanistinių naujovių kūrimu, ekonomika.


  2008m. lapkričio mėnesį Kaune vykusio projekto „Creative Cities“ pirmoji dalis "The Future City Game Kaunas" susilaukė pasisekimo. Pirmąja dalimi buvo siekta pagerinti žmonių aktyvumą Laisvės alėjoje, kitaip sakant, ją atgaivinti. Po vykusio žaidimo Laisvės alėjoje įvestas nemokamas bevielis internetas, ėmė steigtis daug jaukių, smulkių restoranų, kavinių, greito maisto užkandinių tiek po atviru dangumi, tiek ir uždarose patalpose. Nežinia, ar dėl rudenį į Kauną parvykusių studentų, ar dėl žmonių nuoširdaus aktyvumo, bet judrumas Laisvės alėjoje tikrai išaugo.

  Urban Ideas Bakery 2009. Kaunas

  Matomas rezultatas lėmė tarptautinės konferencijos dalyvių komandos sprendimą suteikti teisę Kaune organizuoti „Urban Ideas Bakery“ didįjį forumą – antrąją „Creative Cities“ projekto dalį. Kaunas bus pirmasis miestas, kuris regione organizuos šias dirbtuves. Jos metu susiburs skirtingas sritis atstovaujantys ekspertai, visuomenės veikėjai, politikai, rėmėjai, tarpininkai ir net dvylika užsienio ekspertų, kurie užsiims Kauno socialinių ir miesto funkcionavimo, problemų sprendimų paieškomis.

  Urban Ideas Bakery remiasi „Breakthrough cities“ ataskaita apie socialines inovacijas Europoje, kurią specialiai „Creative Cities“ projektui parengė „The Young Foundation“.

  Projektas laikosi prielaidos, jog kiekviena bendruomenė yra unikali, tad ir sprendimo būdai negali būti vienodi. Prieš imantis veiklos, „Urban Ideas Bakery“ atstovai atskirai užsiims miesto analize, įsigilindami į kiekvieno miesto visuomenę ir jos poreikius, pastatus, finansus, infrastruktūrą, galiausiai apibrėždami problemas, laukiamus iššūkius ir jų galimus sprendimo būdus. Atliktos analizės rezultatas – atsakymas, ko trūksta gyventojams ir pačio miesto funkcionavimui. Tuomet „The Urban Ideas Bakery“ imsis sprendimų realizavimo.

  Šių metų dirbtuvių pagrindinės temos: „Saugumas Kauno mieste, bei miesto įvaizdžio formavimas“.

  „Urban Ideas Bakery“ kūrybines dirbtuves organizuoja "British Council Lietuva", KTU Karjeros centras bei Kauno miesto savivaldybė.
  Plačiau apie projektą rasite svetainėje: http://www.uibkaunas.lt

  Urban Ideas Bakery ir miestai.net

  2009 metų „Urban Ideas Bakery“ kūrybinės dirbtuvės turės ir kelis miestai.net atstovus: Nedas - vienas iš dirbtuvių organizatorių bei aš - dirbtuvių dalyvis.

  Ši tema buvo sukurta ne vien informavimo tikslais, kadangi dirbtuvėse nėra galimybės dalyvauti visiems norintiems, tikimės, kad čia galėsite išsakyti savo nuomonę, pasiūlyti idėjų, galimų problemų sprendimų. Konstruktyvias mintis bandysime pateikti dirbtuvių metu, tad jose galėsite dalyvauti neakivaizdžiai.

  Jei kils kokių klausimų dėl „Creative Cities“ projekto, manau į juos jums išsamiai atsakys Nedas.
  Sėkmės diskusijoje.
  Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

  #2
  Labai idomus projektas, tik kodel tiek mazai susidomejimo sulauke cia (nei vieno pranesimo nepaisant, kad tema reklamuojama) ?

  Comment


   #3
   Taip, kažkaip sunkiai viskas įsivažiuoja. Gal pagelbės tai:
   Turiu užduotį - į dirbtuves reikia atsinešti kokį nors daiktą, kuris, mano (Jūsų) manymu galėtų tapti Kauno miesto identiteto dalimi ateityje. Koks, Jūsų manymu, tai galėtų būti daiktas ir kokia jo sąsaja su būsimu miesto ID?
   Laiko nėra labai daug ~24h, tad lauksime Jūsų pasiūlymų.
   Paskutinis taisė 99; 2009.12.09, 20:12. Priežastis: Ačiū Gator (k) ;)
   Miestai ir architektūra - http://www.miestai.net

   Comment


    #4
    Na pradesiu nuo visiem aiskaus daiKto - krepsinio kamuolys

    Comment


     #5
     Apie šio projekto eigą viską rasite www.kaunozinios.lt

     Comment

     Working...
     X