Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lazdijai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Lazdijai

  Lazdijai
  Apie 5100 gyventojų. Garsėja tik tuo, kad netoliese yra muitinė ir kad čia mokytojavo S.Nėris.
  Į Lazdijus Seinų apskrities įstaigos perkeltos 1919 m. Iki pat vokiečių okupacijos apskritis vadinosi Seinų apskritimi.
  Tas miestelis, deja, per 87 metus ir liko tik "pavaduotoju".
  Foto 2006 02

  Vienintėlis įdomesnis pastatas - bažnyčia
  Architektūrinė kakafonija centrinėje aikštėje.  Atrodo, kad tai vienas iš labiausiai nevykusių (architektūriškai) rajono centrų.

  #2
  Baisu. Aciu uz foto Romai
  "Never argue with an idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience"

  Comment


   #3
   Lazdijai

   Itin patiko miesto centrine aikste.
   www.fotoskrydis.lt - Lietuva iš paukščio skrydžio.

   Comment


    #4
    Priemena kambarėlį, gražiai.
    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

    Comment


     #5
     Iš oro įspūdingai atrodo. Žemėje viskas kiek kitaip, žemiškai.

     Comment


      #6
      Iš viršaus net Lazdijai gerai atrodo

      Comment


       #7
       Lazdijai. Turgus miestelio aikštėje. Apie 1917 - 1918 m. Atviruką išleido Kahan & Co, Konigsberg


       www.delcampe.net

       Comment


        #8
        Lazdijai. Turgaus aikštės šiaurės kampas. 1920 m.


        Šaltinis: http://partizanai.org/

        Comment


         #9
         Labai apmire paskutiniai atnaujinimai, o miestas pasikeites kardinaliai todėl pasistengsiu imesti nuotraukų, tačiau kolkas aplinkinius miesto atnaujinimus, o savaitės bėgyje imesiu ir pačio Lazdijų centro nuotraukas .

         Didelis objektas Lazdijų Hipodromas užbaigtas.

         Lazdijų miesto parkas tvarkomas nuo pagrindų, tiesiami nauji takai, tilteliai, aikštelės ir statoma nauja estrada, kolkas keleta nuotraukų, vėliau bus daugiau.

         Šalia ligoninės buvo nugriautas namas ir vietoj jo pastatytas štai toks, tačiau jo būsimoji paskirtis neaiški.         Savaitės bėgyje atnaujinsiu išsamiau ir su pačiu centru
         Atėjo, pamatė, pastatė...

         Comment


          #10
          Kadangi planai pasikeitė, todėl prigriebiau dviratį, nuvaliau dulkes ir mieste padariau įdomių kadrų


          Aukščiau buvo matyti parko estrada be stogo, štai čia jau užbaiginėjama šiandieninė nuotrauka.          Kiek apvažiavau parką visur takai išgrysti vien trinkelėmis ir dar vienodomis. Dėl to šiek tiek nuvylė.          Įrengta nauja aikštelė parke, realiai žiurint atrodo per maža, tačiau kalbėjau su vienu žmogum kas atliko darbus ties šia vieta ir pasirodo aikstelei nusuko šiek tiek ploto ;///


          Šis dviračių-pėsčiūjų takas eina nuo parko iki pat ežero esančio šalia miesto. Iki pat galo nevažiavau nes jis tesiasi ilgokai o amžius su dviračiu jau ne tas. Vėliau kada imesiu kaip kas ten atrodo, nes yra padarytas papludimys su visa infrastruktūra šiaip labai malonu šiuo taku pasivaikščioti ar pasivažinėti su dviračiu kadangi jis eina palei upelį ir nėra šalia gatvės su automobiliais.


          Per parką teka upelis todėl pačiam parke netruks tiltelių kurių bus 4-5


          Parkas vakare sutemus su apšvietimu turės būti jaukus pasivaikščiojimams


          Aplink buvusį futbulo stadioną yra tiesiami ovalus trinkelių takas :/ nors aš tikėjausi kitokios dangos įvairinimui. Tačiau galbūt šio futbolo stadiono nebeliks parke .


          Šioje vietoje upelį praplatino ir projekte numatyta įrengti pliaža kiek jis bus realiai naudojamas nežinia , netolima ateitis parodis. Srovė kolkas sulaikyta, todėl matosi nešvarumų.


          Man asmeniškai labai gražiai sutvarkytas darželis-pradinė mokykla Vyturėlis, visko nepavyko perteikti nuotraukoje, o daugiau dėti nenorėjau teršti forumo.


          Ši foto parodo kokie šaligatviai Lazdijuose populiariausi ) galima nustebti kiek margų jų yra .


          Parkelis X formos gražiai sutvarkytas tiek apsodinimu, tiek mažaja architektūra ir išgrysta trinkelėmis takai


          Lazdijų kultūros namai renovuotas pastatas ir sutvarkyta aplinka, beliko irengti fontaną, kuris truputi užtruko :/ .          Kultūros namų skverelis ir tolumoje matosi labai senas buves pašto pastatas(su užrašu STATYKIME TAIP), kurį renovavo ir išsaugojo, o ne griovė. Viduje įsikūrė įmonės.          Kadangi Lazdijuose kaip keista Maxima buvo nuomajamose labai labai mažose patalpose pagaliau susivokė statytis naują savo valdą


          Bestatant maxima įdomu ar paslėps upelį ir išnaudos plotą.


          Sodų gatvės pradžia, kurią iš pagrindų rekonstravo tiek komunikacijos tiek gatvės tiesimas su aikštelėmis ir takais. Ji tesiasi nuo lazdijų centro iki pat miesto krašto per gyvenamųjų namų kvartalą. Plati, gražiai sutvarkyta gatvė su šoninėm aikštelėm pagyvina guvenamųjų namų kvartalą.          Lazdijų rajono savivaldybė, nuo kurios sutvarkymo visas miestas pradėjo labiau taikyti gelsvas ir orandžines spalvas tvarkant senesnius pastatus idėja graži like Orange city          Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštė, pats pirmas objektas sutvarkytas Lazdijuose nuo ko viskas ir prasidėjo


          Na centras atrodo pakankamai gražiai sutvarkytas.


          Tik šioje aikštes kairioje pusėje norėtūsi fontano arba kaškokios žalumos          Aplink aikšte visi namai sutvarkyti išskyrus šio antro aukšto esančio kairėje, gal kaškada pasikeis vaizdas. Tolumoje orandžine spalva pastatas yra meno mokykla, gražiai sutvarkytas fasadas .


          Ankstesnėse nuotraukose kito forumiečio įdėtose matosi šis viešbutis nesutvarkytas, dabar jis jau stovi daug gražiau nei buvo tada .


          Skverelis priešais bažnyčią norima įrengti ir fontaną, tačiau darbai strigę dėl neaiškių aplinkybių ir tesis kitais metais, kas bendram termine viršys du metus ;/// tikiuosi išsispręs ši bėda ir bus sutvarkyta pagal projektą viskas. Nors buvo nugriauti namai dviaukštis mūrinis geros buklės ir kiti pastatai, kad įgyvendinti šią idėją.


          Šis skverelis bažnyčiai suteiktų tokią gera aurą nes aplinka su fontanu ir su taku į ją.


          Tolumoje naujai pastatytas darbo biržos pastatas, kurio reikalavo ES, o ne renovuoti seną.


          Mieste netrūksta jaukių šaligatvių, tik po kurio laiko tos margos plytelės ima erzinti .


          Naujasis Lazdijų Motiejaus gimnazijos pastatas kuris buvo renovuotas kartu su senuoju. Sutvarkytas tiek vidus tiek išorė. Mokyklai laukia aplinkos sutvarkymas kur bus įrengta sporto aikštynai, kaip futbolo (didelė pabrėžiu )aikštė ir kiti tiek krepšinio ir taip toliau aikštelės.


          Senasis gimnazijos pastatas


          Gimnazijos plotas labai didelis ir dėkingumas turint gražų parką, kuris buvo suformuotas ant buvusio žvyro karjero todėl susiformavo gražus reljefas su kalnais ) pavadinkim taip tas kalvas . Medžiai suauge, dabar norėtusi nutiesti po parka takus, tik ne trinkelėmis ir prisodinti naujų augalų.


          Visko nespėjau įamžinti kitą kartą kada, tik tiuosi nereiks laukti 10 metų kol bus atnaujinimas forume, dabar galbūt važiuodami pro šalį užsuksite į Lazdijus .
          Atėjo, pamatė, pastatė...

          Comment


           #11
           Mane maloniai nustebino Lazdijai. Nuotraukose miestelis atrodo jaukiai ir patraukliai. O tos margosios plytelės yra daug geriau, negu paprastos pilkosios "degalininės" plytelės,kurias tiesia daugumoje miestų.

           Comment


            #12
            Miestelis labai gražiai tvarkomas

            Comment


             #13
             Prieš žiemą paskutiniai atnaujinimai:


             Parke estrada dabaigineta, o bendrai darbai apmire nuo vasaros pabaigos, tikriausiai rimtesnių darbreikia laukti jau pavasarį.


             Parke daug paliktų tokių atvirų tiltelių, atėjus šaltajam laikui gali atsitikti nenumatytų traumų. O kitaip pereiti nei per tiltelį galimybės nėra.


             Kada minėjau žiedą, štai jis jau beveik baigiamas, liko tik asfaltą užkloti ir viduryje žolyte pasėti. Prieš tai čia buvo pavojinga sankirta su neveikiančiu retkarčiais šviesaforu. Dažnai įvygdavo avarijos. Todėl daba pakeliui į lenkija teks pravažiuoti pro šį žiedą.             Anksčiau minėjau apie dviračių ir pėsčiųjų taką kuris tesiasi 2km nuo miesto parko, štai keletas nuotraukų nuostabios aplinkos pakeliui.
             Nuo čia šiame ruože prasideda gan kalvota vieta, kai į vieną įkalne netgi sunku įvažiuoti su dviračiu. Gal ir nelabai protingai suprojektavo, manyčiau, bet vaizdai nuo kalvos kurie atsiveria tai atperka.


             Tokių stotelių tikrai netrūksta, tvarkingos su viskuo kuo reikia, tik minusas informaciniam stende nieko nėra!!
             Telefonu fotografavau, todėl su saule buvo sudėtingiau. Bet vaizdas nuo kalvos matosi.


             Nusileidus nuo smagios pakalnės, atsiveria vaizdas su ežeru ir jo pakrante, ties šia vieta takas išsiskiria į dvi puses: į dešinę link šaltinio apie 600m, o į kairę link pliažo.


             Toleliau matosi aikštelė, o kairėje pusėje vieta kurioje buvo kaupiamas išsiurbtas ežero dumblas, vėliau išvežė, išlygino ir pasėjo žolyte. Šiaip puiki vieta įrengti kaškokias žaidimų aikšteles, kaip teniso, nes aplink pušynai, klonis, šalia pliažas su ežeru.


             Link pliažo
             Kai fotografavau aplinka buvo pasakiška tiesiog tokia harmonija, ramybe ir tvarka dvelkė. Vaizdas nuo šios vietos atsiveria tikrai nuostabus. Ypač žinant kaip netoli nuo miesto.


             Nuo pluduriuojančio tilto.
             Parkeliaujam nuo priešingos pusės Sodų gatve, kur anksčiau buvau įkėles gatvės pradžią centre.


             Gatvė rekonstruojant puikiai suplanuota su aikštele išilgine palei gatvę ( raudonos plytelė)
             Pažvelgus atgal, dabar atsidaro tendencija šioje gatvėje džnai stovi policijos nežymėtas Caddy toliau matosi stovintis būtent jis.


             Maximos dėžutė sparčiai auga, kadangi gruodžio mėnesį jau numatyta atidarymas, pora mėnesiu ir suregztas, beveik kaip kinijoje.


             Už savivaldybės pajudėjo sustojusios aikštelės darbai, kuri randasi pačiame centre ir iš jos labai patogu pasiekti visas svarbiausias institucijas. Žinoma ją sutvarkiu atsiras daugiau laisvų vietų automobiliams.
             Buvau rašes apie sustojusio skvero prišais bažnyčią darbus, naujiena darbai atsinaujino, sudėti gražūs šviestuvai ir dabaiginėjama centrinė dalis.


             Paskutinį kartą nespėjau apžvelgti centre esančio pastato. Tai buves senas banko pastatas, ilgai stovėjas pačiame centre, vėliau pasitelkiant ES paramos fondus buvo renovuotas ir pilnai įrengtas iki galo. Jame įsikūrė: biblioteka, švietimo centras, jaunimo centras.
             Šį kartą tiek, dabar reikės laukti kitų metų ir kai kurių projektų užbaigimo, bei tikėtis naujų .
             Atėjo, pamatė, pastatė...

             Comment


              #14
              Kol neužtikau šitos skiltelės apie Lazdijus, visąlaik maniau, kad čia koks eilinis nedidukas miestas, sovietmečio dvasią tebeturintis. Bet nuotraukos ir aprašymai privertė pažvelgti kitaip! Gražu. Iš tiesų vertas dėmesio miestukas! Ačiū.

              Comment


               #15
               Nepriklausomybės aikštė, apie 1937 - 1938 m.

               www.infocenters.co.il
               Paskutinis taisė laimutis; 2013.02.18, 10:44.

               Comment


                #16
                Vokiečių užimti Lazdijai evakuoti rusų. Su balta kepure Sven Hedin, Skandinavų korespondentas. 1915 m. Fotografas Paul Thompson

                ebay.de
                Paskutinis taisė laimutis; 2013.03.15, 20:13.

                Comment


                 #17
                 Smagu kad tvarkosi, bet kultūros namų sutvarkymas primena kokią tai baltarusišką kokybę
                 DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                 Comment


                  #18
                  Lazdijai

                  Parašė Depeche Rodyti pranešimą
                  Smagu kad tvarkosi, bet kultūros namų sutvarkymas primena kokią tai baltarusišką kokybę
                  smagumelis, kad zmones tokia nykia vieta kazkuo paverte, tai nuostabu ir mane rimtai ikvepe, net uzsiregistruot

                  Comment


                   #19
                   Keletas atnaujinimų, parkas, mokyklos sporto bazės kūrimas, skveras...

                   Su miesto parku metai meteliai eina o darbai vežlio tempu. Aišku iš patirties galiu pasakyti viešųjų pirkimų procedūros viso ko priežastis.

                   Taigi pirma apžvelkim mokyklos teritorijoje kuriamą sporto aikštyną.


                   Iš arčiau tikra karo zona.                   Vėliau bus galima palyginti.


                   Jau seniau buvo įkelta prieš išrausima šis kampas.                   Prie bažnyčios skverelis pilnai užbaigtas:                   Miesto parkas, vangiai juda į priekį, jau treti metai vien toks pusiau dadarytas.

                   Estrada kaip ir užbaigta.


                   Visame parke išgrysti takai vien vienodomis pilkomis trinkelėmis.


                   Pavėsinė ir būsimasis papludimys(neaišku ar jis funkcionuos, spėju taps pasmerktas būti apleistu).


                   Kitu rakursu.


                   Kai kur dar trūksta net takų užbaigtų, taip pat matosi keletas naujai pasodintos augmenijos, kurios ypač mažai pasodinta ir kurios ypač norėtūsi kuo ivairesnės. Visdėlto parkas miesto pavyzdinis turėtų būti.


                   Mintyse svarsčiau samata tokios pavėsinės idomu kokia, labai tingėjau vėl versti dokumentus ir žiūrėti.


                   Iš priešingo kranto.
                   Ar tai SKATE parkas turėtu čia būti, arba krepšinio aikštelė. O taip Lietuvoje norėtūsi daugiau viešų teniso aikštelių.


                   Užbaigta maxima.                   Būsimoji krepsšinio aikštelių vieta.                   Daba keletas renovuotų ir renovuojamų daugiabučių, netolimoje ateityje turėtų pagausėti jų, tai su atnaujinimais įkelsiu.
                   Tikriausiai su Mažeikių renovacijos kokybe nelabai eina palyginti, bet manau geriau negu nieko.
                   Tiek šitam kartui, vasarai įsibėgėjus, pateiksiu keletą darbų iš rajono bei galbūt isibėgėjusius šiuos vis dar neužbaigtus.
                   Atėjo, pamatė, pastatė...

                   Comment


                    #20
                    Labai smagu ir gražu, kad miestas tvarkosi, tačiau pastebėjau, jog čia veikia savotiška Lenkijos miestų įtaka, kuomet viešuose erdvėse projektai dažnai prasilenkia su skoniu.
                    DINGĘS MIESTAS - MERKINĖ <<

                    Comment

                    Working...
                    X