Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pasivaikščiojimas po Burbiškes

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Pasivaikščiojimas po Burbiškes

  Sveiki. Vakar pasivaikščiojau po Burbiškių mišką. Radau ten sovietų paliktą karinį dalinį. Prifotografavau. Kelionės eiga atrodo taip:  Žalia linija rodo buvusio karinio dalinio vietą.

  Neradau jokios temos apie tai, tai tikiuosi nesikartosiu. Jei tokia tema jau yra- pataisykit prašau. Netrukus sukelsiu nuotraukas ir trumpą pasivaikščiojimo pasakojimą.
  Paskutinis taisė deimantukas; 2009.04.20, 12:25.
  Kraustausi iš miesto į sodą.

  #2
  Vakar nusprendžiau pereiti tiltą per naująjį pietinį aplinkelį ir pasivaikščioti po Burbiškių mišką. Dar seniau žinojau, kad ten buvo įsikūręs sovietų karinis dalinys, o ir nesu ten vaikščiojęs. Taigi, artėju prie tilto.  Pagaunu traukinuką.  Ir žygiuoju toliau.  Atsigręžiu atgal.  Čia keliukas panašus į buvusį geležinkelį.  Kažkokia įmonė.  Ir štai aš priartėju prie buvusio karinio dalinio pradžios (arba pabaigos).  Dešinėn- į naująjį aplinkelį, o kairėn- į buvusį dalinį.

  Kraustausi iš miesto į sodą.

  Comment


   #3
   Vaizdas gana niūrus- vieni griūvantys pastatai, šiukšlės. Ko gero čia lankosi ir benamiai. Tą vakarą nesutikau nei vieno žmogaus, bet jų čia būta, nes pilna butelių, sienos išpaišytos graviti.   Atsisukus atgal, keliukas veda į Eišiškių plentą.   Taigi- niūrią praeitį menantys pastatų griuvėsiai.   Kur “pasakų takelis” veda toliau? Man labai smalsu.   Dešinėje apeinu aplink pastato griuvėsius.   Šitoks vaizdas pasimato šiek tiek paėjus toliau.   Atsigręžiu atgal.   Einu toliau. Dešinėje.

   Kairėje.

   Žengiu toliau.   Atsigręžiu atgal.

   Kraustausi iš miesto į sodą.

   Comment


    #4
    Siurpoka Galima siaubo filma susukti
    - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
    - Rusija su Amerika kariauja.
    - Ir ką, kaip ten reikalai?
    - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
    - O amerikiečiai?
    - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

    Comment


     #5
     Šioje vietoje dešinėje pusėje atsiveria plati aikštė su šalia miško stūksančiu vaiduokliu, kuriame ko gero prieš 20 metų stovėjo karinė technika, kaip beje ir daugelyje anksčiau matytų pastatų. Žolė šioje aikštėje neseniai degė, o dabar jau pradėjo želti.

     Dar pažvelgiu atgal.     Dabar kelias sukasi kairėn, kur matosi dar nemažai keistų neatpažintų objektų. Vietomis asfaltas išlikęs tikrai geras, o kai kur, aišku, laikas ir gamta atliko savo darbą.

     Man labai patiko šita vieta. Ją sutvarkius tikrai galima būtų įrengti vos ne dar vieną dainų slėnį, sporto aikštyną. Be ką čia aš- greičiausiai kada nors čia bus dar vienas akropolis.     Žygiuoju toliau.

     Sudegintas automobilis, o toliau- velnias žino kas.     Kelias vingiuoja toliau. Įdomu.

     Dešinėje.     Kairėje.     Vėl dešinėje. Turbūt pats didžiausias statinys ir mažiausiai subyrėjęs.     Vėl sutelkiu dėmesį kairėn.     Greičiausiai čia bus maksima.     Kraustausi iš miesto į sodą.

     Comment


      #6
      Paėjęs kažkiek toliau aptinku ko gero buvusią degalinę.      Grįžtu atgal.      Kas gi čia per pastatas buvo?

      Šie medžiai ko gero labai daug galėtų papasakoti.      Dar kažkoks tvarinys su jau šiuolaikinio meno papuošimu.      Paskutinis pastatukas su keistu plytų mūru.      Viduje.      Įėjimas.      Čia kelias perkastas.      Tuo ir baigiasi buvusio karinio dalinio teritorija.
      Kraustausi iš miesto į sodą.

      Comment


       #7
       Esu sankryžoje.
       Šiuo keliuku esu važiavęs.Jis veda į Eišiškių plentą.       Atgal keliukas veda į naująjį pietinį aplinkelį ir mano kelionės pradžią.       Nusprendžiu paėjėti aukštyn link Eišiškių plento.       Truputį paėjęs pamatau keliuką miškan. Juo ir patraukiu.

       Miškas labai gražus ir niekuo neprastesnis už sukultūrintą Vingio parko mišką. Tylu, tik paukščiai čiulba. Kartais kažkas sušnara už medžių. Atsisuku pažiūrėti. Ne, nieko baisaus. Jokių šmėklų ar žudikų. Tiesiog dar neišprašytos baimės manyje sukelia nerimą.       Praėjęs visą mišką išeinu į laukymę, kur yra vienkiemis ir gražus tvenkinys. Truputį sukteliu kairėn.Pirmoje mano žinutėje žemėlapyje ši vieta parodyta mėlyna rodyklėle.

       Tada apsisuku ir grįžtu pro sodybą. Jos nefotografuoju, nes bijau, kad lojantys šunys neatimtų fotoaparato. Praėjęs sodyba pakylu į statų kalną ir vėl einu miško keliu.

       Kai miškas baigiasi suprantu, kad atsiduriu Burbiškių gyvenvietėje (Kuršių, Tunelio gatvelės). Iš čia matosi dar man neregėtas miesto vaizdas.       Paskutinis taisė deimantukas; 2009.04.20, 12:27.
       Kraustausi iš miesto į sodą.

       Comment


        #8
        Pakraščiu palei mišką apėjau gyvenvietę ir nuo Burbiškių prekybos centro apsauginės tvoros – dar kelios nuotraukos.        Sušalau- skubu namo.        Šiuo keliu galima nuvažiuoti pasidairyti mano eitu maršrutu.

        Kraustausi iš miesto į sodą.

        Comment


         #9
         Geras darbas! Paskutinį kartą dviračiu bėgiais buvau nulėkęs iki karinės bazės 2001 metais. Dar nebuvo taip baisu kaip dabar, o gal žaluma pridengė griuvėsius. Beje, čia - info apie buvusį karinį dalinį:http://www.vilniusbunkers.narod.ru/lt/3bur.asp

         Comment


          #10
          Čia būtų nuostabi paintball'o žaidimo aikštelė, su karišku kvapeliu..
          Jūsų,
          Analitikas PlėtRa™

          Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

          Comment

          Working...
          X