Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Medžiai ir želdiniai miestuose

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  To Saliamonas. Gera komentara pareset. Geras pastebejimas apie medzius, taciau miegameji modernistiniai rajonai tai visai kitas uzstatymo morfotipas. Dideli atstumai ir daug dideliu medziu tai aisku gerai,bet jie yra nepakankamai preziurimi ir neturi reikiamo vaizdo. Is siolaikisku pavizdziu, labai tankaus uzstatymo, bet ir aukstos kokybes apzeldinimo galiu privesti keleta pavizdziu., Qadrum ofiso kiemas, Arfa-Tower kiemas, Antakalnio terasos. Manau kad i tokius pavizdizius ir reikia orientuotis.

  Comment


   Na ir del architekturos pavelduosaugos, tai maciau labai gera posaki., drausti nauja, tai ne reiskia senos paveldos saugojimas. Antras posakis., tradicija tai ugnies perdavimas, o ne malda angliams. Kas liecia filosofija. Bet deja, pagal filosofija ir ideologija pavelduosauga taip ir lieka 19 amziuje, nors zynias it metodologija jau smarkiai nuejo i prieki.

   Comment


    Parašė googleLT Rodyti pranešimą
    Paprasčiausiai dažnai turiu svarbesnės ar įdomesnės veiklos nei nuolatinis sėdėjimas šiame forume, atnaujinant puslapį kas 10min. Tada ir nereikia tiek jau daug unikalių vartotojų, kad statistikose susidarytų gana dideli svetainės lankytojų srautai.
    Beje į ką aš tokio svarbaus neatsakiau?
    Kaip jau Saliamonas rašė, argumentų nukirsti vos ne bet kurį medį visada nesunkiai galima rasti, kad ir užstoja kokį nors vaizdą (nors paėjus vos kokius kelis šimtus metrų į šoną labai dažnai yra alternatyvus apžvalgos taškas). Įzivaizduojama, jog tai yra objektyvus augmenijos nešančios naudos ar žalos vertinimas (matai tik namą- gerai, namas ar vaizdas kiek dengiamas - blogai), tačiau tai lygiai toks pat subjektyvus grožio supratimas, kaip ir noras saugoti medžius dėl jų teikiamų teigiamų emocijų, kuriamų malonių erdvių, jaukumo lajos šešėlyje ar tiesiog vietoj stipriai urbanizuotos labiau priimtinos gamtos apsupties. Na ir šiame forume pirmieji pasirodo bei pradeda šią temą tikrai ne medžių gynėjai, o medžių kirtimo šalininkai, kuriems pašalinti bet kurį medį nekyla jokių dvejonių, ypač jei tai bent kiek kliudo įgyvendinti kokius nors pokyčius.
    Konkrečiai - būtent šį per tvorą persisvėrusį, ant šaligatvio ir gatvės pavirtusi uosialapį klevą reikia nupjauti ar ne?

    Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	427,4 kB
ID:	1764531

    Comment


     Uosialapis? Taip, jį reikia kirsti.

     Comment


      Parašė googleLT Rodyti pranešimą
      Uosialapis? Taip, jį reikia kirsti.
      Džiugu girdėti, kad turite racionalumo želdynų tvarkymo mieste klausimu.

      Comment


       Klaipėdoje masiškai virs medžiai: siūloma nupjauti net ir sveikas liepas
       https://www.atviraklaipeda.lt/2019/1...veikas-liepas/

       Medžius pašalinti esą reikia, nes dalis jų yra blogos būklės, o kitus bus labai sudėtinga prižiūrėti. Martyno Vainoriaus nuotr.


       Tyrėjai nustatė, kad S. Nėries gatvėje reikia išpjauti 115 medžių. Martyno Vainoriaus nuotr.

       Comment

       Working...
       X