Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Skuodas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Propper
  replied
  Skuodas viduržiemį, 2014-01-23

  2014-01-23

  Komentuoti:


 • Wycka
  replied
  Europos Sąjungos misijos Afganistane vadovui, buvusiam Lietuvos užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui ketvirtadienį suteiktas Skuodo rajono garbės piliečio vardas.
  Suteikti šį vardą Skuode gimusiam V.Ušackui ketvirtadienį nusprendė rajono savivaldybės taryba, patvirtino meras Stasys Vainoras.
  Pasak jo, iš 21 posėdyje dalyvavusio tarybos nario 19 pasisakė „už“, du susilaikė.
  V.Ušackui Skuodo rajono garbės piliečio vardas suteiktas „už Skuodo vardo, jo įžymių vietų bei žmonių darbų garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje, nuopelnus kultūros ir meno, švietimo, mokslo, sporto, pilietiškumo ugdymo, bendruomenių iniciatyvų įgyvendinimo, labdaros ir mecenavimo tradicijų kūrimo srityse“, teigiama sprendime.
  Diplomatui taip pat nuspręsta įteikti Skuodo rajono garbės piliečio medalį ir diplomą.

  Komentuoti:


 • Gintute999
  replied
  Skuodas ne tik grazus miestelis, bet ir jo apylinkes laaabai unikalios. Siap daug informacijos, galerija, objektai su aprasymais yra Skuodo Kultūros ir turizmo skyriaus internetine svetainėje www.skuodaswelcome.lt Ten pamatysite tikraji Skuodo grozi.

  Komentuoti:


 • enigma
  replied
  Lauksim...

  Komentuoti:


 • ziemke
  replied
  Parašė enigma Rodyti pranešimą
  Tikiu...
  Pasistengsiu yrodyti, ir ne tik iš Skuodo, bet ir iš apylinkių. Tik sulaukim vasaros.

  Komentuoti:


 • ziemke
  replied
  Parašė waitas Rodyti pranešimą
  Ar dar veikia kavine "Dauko name"?
  Kadangi Skuode senokai nebegyvenu, tik karts nuo karto apsilankau, o ir nesu didelis kavinių mėgėjas, tai net nežinau.
  Paskutinis taisė ziemke; 2009.01.13, 03:58.

  Komentuoti:


 • waitas
  replied
  Ar dar veikia kavine "Dauko name"?

  Komentuoti:


 • enigma
  replied
  Tikiu...

  Komentuoti:


 • ziemke
  replied
  O vasara dar gražiau būna.

  Komentuoti:


 • enigma
  replied
  Dėkui. Gražu pas jus ten žiemą...

  Komentuoti:


 • ziemke
  replied
  Šiemet Naujus Metus teko sutikti Skuode
  Likusi žiemoti dar neužšalusioje Bartuvos upėje gulbių šeimynėlė


  Saloje įrengtas aikštynas.


  Sveikatingumo takas.


  Naujai rekonstruotas namas.


  Hidro elektrinė


  Paminklas savivaldos įkūrėjui Jonui Chodkevičiui


  Dar tarpukaryje statytas kino teatras


  Naujai atidaryta kavinė miesto parkelyje


  Šventinė aikštė


  Švč. Trejybės bažnyčios viduje
  Liuteronų bažnyčia


  Remontuojamas tiltas, jungiantis senamiestį su naujamiesčiu
  Remonto metu eismas vyksta per laikinai pastatytą tiltą, kuris stovi dar Smetonos laikais statyto tilto vietoje


  Gedemino gatvė


  Kultūros namai

  Komentuoti:


 • ziemke
  replied
  Na iš Skuodo išvykau beveik prieš 29 metus, bet vis karts nuo karto ten apsilankau. Mielas man tas miestas. Dar sovietiniais laikais jis pasižymėjo nebloga tvarka. Gal kiek nepriklausomybės laikų pradžioje ji buvo pablogėjusi, bet dabar ir vėl atgyja. Maloniai stebina visada prižiūrimas ir puoselėjamas parkas, esantis šalia bažnyčios, saloje įrengtas pramogų aikštynas. Na o kaip vairuojantį mašiną žmogų, džiugina palyginus gerai tvarkomi keliai ir gatvės. Kad ir jau šiais metais maloniai nustebino kelininkai. Sausio 3-čios nakti iškrito apie 0,5m sniego. Ryte su keliais nebuvo jokių problemų. Ko tikrai negali pasakyti gryžus į Kauną. Kažin ar jie iš vis ką nors valė, išskyrus Savanorių prospektą (ir tai tikriausiai ne visą).
  Tą proga, kad dažnai tenka būti Skuode, įdėsiu ir aš keletą nuotraukų.

  Buvusi Skuodo 2-oji vidurinė mokykla, dabar Bartuvos vidurinė mokykla, kuriai nuo pat atidarymo 1975 metais iki 2006 metų vadovavo šių metų Gruodžio 22 dieną iškeliavęs anapilin grb. mokytojas Tamašauskas.


  Parko fragmentas


  Čia vasarą veikiantis parke esantis fontanas.


  Bartuvos upės salas jungiantis "beždžionių" tiltas.


  Gerai apšviesta nakti Švč. Trejybės bažnyčia.


  Šalia turgaus ir autobusų stoties esanti dikynė, kuri, mano nuomone, galėtų būti gražiu parku.

  Komentuoti:


 • doncius
  replied
  Smagu kad motobolas dar gyvuoja Lietuvoje. Mano tėvas jaunystėje žaidė, nemažai diplomų turi, net taurę . Pačiame Skuode nesu buvęs, bet kai važiuojame pro Kretingą jis visada pasako, "O, Gerai žaisdavome su Kretinga, Skuodu gaudavom į kailį bet nelikdavom skolingi"

  Komentuoti:


 • enigma
  replied
  Kiek savotiška, bet dėmesio verta sporto šaka.

  Komentuoti:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Motobolas Skuode

  Teko vasarą lankytis Skuode ir matyti motobolo varžybas. Šiuo metu Lietuvoje motobolo sporto šaka iš esmės merdėja. Liko du klubai: Kretingoje ir Skuode. Tikiuosi forumiečiams bus įdomu pamatyti keletą šios sporto šakos nuotraukų.

  Apie motobolą info iš neto:

  Oficialiai taip pat tvirtinama, jog prancūzų cirko artistai pirmieji žiūrovams parodė futbolą su motociklais. Todėl motobolo gimtinė yra Prancūzija.
  Žinoma ir kada sužaistos pirmosios varžybos- 1923 metai. Pirmasis oficialus motobolo čempionatas Prancūzijoje buvo surengtas 1933 metais. Netrukus prancūzų pavyzdžiu pasekė italai, anglai, olandai. Vokiečių žiūrovus naujasis žaidimas pirmą kartą pakerėjo 1930 metais. O 1933 metais įvyko pirmosios tarptautinės varžybos tarp prancūzų ir anglų, kuriose pergalę 3:1 šventė motobolo pradininkai. Po Antrojo pasaulinio karo motobolą ėmė žaisti ir ispanai, belgai bei bulgarai.
  Svarbiausias motobolo turnyras- Europos čempionatas, kuris rengiamas kiekvienais metais. Jame dažniausiai dalyvauja 7 rinktinės: Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos ir Olandijos.

  "Pas mus ši sporto šaka nėra tokia populiari, nes trūksta pinigų jai plėtoti. Seniau buvo 8 komandos, dabar liko tik dvi. Jei Kretingoje nebūtų motobolo aikštės, ir pas mus šis sportas būtų išnykęs, - sakė Kretingos motobolo klubo "Milda" ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris V.Brazdeikis. - Mūsų aikštei reikia remonto, kad atitiktų europinius standartus. Mums kiekvienais metais siūlo rengti Europos čempionatą, bet neturime lėšų, todėl nuolat atsisakome".

  Skuodo motobolo stadionas prieš varžybas:


  Vasarą vyko atrodo atviras Baltarusijos motobolo čempionatas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos komandos.
  Skuodo "Bartuva" susitiko namuose su Minsko "Zaria-2". Rungtynių epizodai:
  Rungtnes "Bartuva" laimėjo triuškinančiu rezultatu:  Varžybų metu buvo susirinkę ir spec. tarnybų:  Po varžybų abi komandos atsisveikina:  Deja, čempionais tapo ne Lietuvos komandos. Ir viskas susiveda į pinigus... Dar šiek tiek apie motobolą Lietuvoje:

  Rinktinės treneris apgailestavo, kad žiūrovų akiai patrauklus sportas - motobolas - Lietuvoje yra visai užmirštas. "Rusai išlaiko ne tik pagrindinę komandą, bet ir jaunius bei dublerius. Jie turi pinigų, žaidėjai gauna labai gerus atlyginimus, mes tik pasvajoti galim apie tokias sąlygas, - teigė V.Brazdeikis. - Mūsų žaidėjai dėl motobolo aukoja savo laisvalaikį, uždarbį, nes išvažiavę į rungtynes užsienyje negauna atlyginimo".

  Tačiau tai - ne vienintelė bėda. "Norinčiųjų užsiimti šiuo sportu vis atsiranda, nes motobolininkai dažnai keičiasi karta po kartos. Jaunimo gal ateitų dar daugiau, bet nėra galimybių juos visus aprūpinti motociklais. Mes dabar žaidžiame su "Gaz-Gaz" motociklais, jie kainuoja per 5 tūkst. eurų, kamuolys - 700 eurų. Tai jau gana dideli pinigai, - sakė rinktinės treneris. - Baltarusiai aprengti, viską turi, o lietuviai atvažiuoja kaip vargšai - gėda ir į paradą eiti".

  Seniausio Lietuvoje Skuodo motobolo klubo "Bartuva" žaidžiantysis treneris Stasys Penkus prisiminė dar labiau Lietuvos valstybės prestižą menkinančius atvejus. "Visos čempionato komandos buvo nauja vienoda apranga, o mes kiekvienas savo klubo... Kartą, kai žaidėme Maskvoje tokia apranga, žiūrovai šaukė: "Nuplaukite Lietuvą", nes mūsų apranga nuo dažno plovimo buvo išblukusi. Ir mes, vadinasi, atstovaujame Lietuvai?" - piktinosi S.Penkus.

  Sunkiausia lietuviams sekasi gauti naujų motociklų. "Labiausiai trūksta motociklų ir atsarginių dalių. Mes turime tik keturis motociklus, nes tik keturiese žaidžiame aikštėje. Atsarginiams irgi reikia motociklų, todėl reikia jais dalytis, - pasakojo V.Brazdeikis. - Be motociklų net neįmanoma treniruotis. Be to, jei turėtume savo autobusą, taip pat sutaupytume nemažai pinigų. Dabar vien už autobuso nuomą per parą reikia sumokėti po 900 litų. O užsienyje būname po 10-12 dienų".

  Lietuvoje yra tik du klubai, todėl surengti Lietuvos čempionato neįmanoma. "Mums šis laikotarpis labai sunkus, sunku pasikviesti ką nors į draugiškas varžybas. Baltarusiai, vokiečiai, rusai rengia savo čempionatus. Prancūzijoje žaidžia 20 komandų, Vokietijoje apie 18. Rusija net sukūrė Eurolygą, kurioje dalyvauja 4 rusų, po 2 baltarusių ir ukrainiečių komandas, - pasakojo V.Brazdeikis. - Jie žaidžia daug varžybų, o mūsų jaunimas neįgyja patirties".

  2007 m. abu Lietuvos klubai dalyvavo atvirame Baltarusijos čempionate, kuriame, be lietuvių, žaidė 6 kaimynų klubai. Tikimasi, kad tai pakels Lietuvos motobolo lygį ir pritrauks daugiau žiūrovų. Kretingos "Milda" čempionate užėmė 3 vietą, o Skuodo "Bartuva" liko priešpaskutinė.
  Paskutinis taisė Metropolis; 2007.11.06, 07:54.

  Komentuoti:


 • zixelis
  replied
  is tikro as kaip kiles is Skuodo rajono turejau minti padaryt fotoreportaza apie sita miesteli, as svieziai prisijunges, taj matau jau kaikas mane aplenke na bet vistiek kai lankysiuos Skuode pafotkinsiu

  Komentuoti:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
  Ačiū už nuotraukas.
  Kaip ten su geležinkeliu: visiškai nebeveikia? užkonservuotas ar apleistas?
  Sunku pasakyti, kokia geležinkelio ruožo Skuodo rajone situacija -jis apleistas ar užkonservuotas. Tiesiog nėra ko pasiteirauti. Akivaizdu, kad nuo Kretingos iki Latvijos pasienio juo LG nesinaudoja, nėra jokio geležinkelio judėjimo.

  Kaip rašoma Skuodo rajono plėtros strateginiame plane, patvirtintame dar 2003 m. pabaigoje, "dėl nepakankamos seno geležinkelio priežiūros, susijusios su menku jo apkrovimu, visas geležinkelio ruožas, esantis Skuodo rajone reikalauja renovacijos, norint pagerinti ir padidinti krovinių gabenimą ir gyventojų susisiekimą su Kretinga, Klaipėda, Mažeikiais. Geležinkelio atkarpa Skuodo rajono teritorijoje siekia 18 km.ir šiurinėje rajono dalyje pereina į Latviją. Susisiekimas geležinkeliu su Mažeikiais galimas tik per Priekule su visomis pasienio procedūromis, todėl, kyla poreikis sujungti abu miestus geležinkelio linija, einančia per Lietuvos teritoriją. Šios geležinkelio linijos ilgis sudarytų apie 60 km. Ji eitų Skuodo ir Mažeikių rajonų teritorijomis maždaug vienodais ilgiais."
  Šios linijos statyba turėtų pagerinti visos Vakarų Lietuvos geležinkelio transporto sistemą, supaprastindama “Mažeikių naftos” produktų gabenimą į Klaipėdos uostą ir Skuodo rajono gyventojų susisiekimą su Klaipėda ir Mažeikiais.
  Kaip nurodyta minėtame plane, "ekspertiniais vertinimais geležinkelio linijos sutvarkymas – renovacija pareikalaus apie 2 mil. litų , naujos linijos statyba iš Skuodo į Mažeikius kainuos apie 50 mil. Litų.:
  Dar ten buvo kalbama apie galimus statybos terminus, tačiau tie metai jau praėjo, o ruožas kaip buvo nenaudojamas, taip ir tebėra.
  Info iš
  http://www.skuodas.lt/strategija/Itomasesamabukle.doc

  Komentuoti:


 • Eimantas
  replied
  Ačiū už nuotraukas.
  Kaip ten su geležinkeliu: visiškai nebeveikia? užkonservuotas ar apleistas?

  Komentuoti:


 • Guest's Avatar
  Guest replied
  Tai va, praeitą savaitgalį vėl teko lankytis Skuode ir apylinkėse, o šiandien įkelsiu pirmą porciją nuotraukų iš pavasarėjančio rajono centro.
  Įvažiuojant į miestelį nuo Salantų pusės sukasi vėjo malūnas  Pagrindinėje miesto sankryžoje - muzikos mokykla (buvęs - "rajkomas")  Pasukus šia gatve tiesiai, peršoksime kelis kvartalus ir pateksime į vadinamąjį Skuodo senamiestį (kokio, iš tiesų, nėra -taip tik vadinamas miesto kvartalas). Jo pakraščiu eina geležinkelio linija, už kurios Skuodas baigiasi. Ten galima rasti naujus vandens valymo įrenginius.  Atsigręžus atgal - senoji geležinkelio stotis - be užrašo, fligeliuose gyvena žmonės, o geležinkelio ruožas nuo Kretingos iki Latvijos sienos neveikia.  Kadaise čia žmonės eidavo pirkti bilietukų. Stotis iš miesto pusės.  Šalia geležinkelio Skuodo buvusios pramonės likučiai  Dabar nuo stoties grįžtame į miestą. Prasidėjo kanalizacijos tvarkymo darbai  Kitoje gatvės pusėje - Skuodas ir Bartuvos tvenkinys  Mieste vyksta šioks toks judėjimas  Autoserviso reklama  Netoliese - Skuodo sporto centras - miesto stadionas  ir motobolo aikštė (sporto šaka panaši į futbolą ant motociklų). Ilgą laiką Skuodas buvo motobolo centru Lietuvoje  Grįžus į miesto centrą, randame rajono savivaldybę  Šalia - paminklą Jonui Chodkevičiui  Dar pasivaikščiojus po gatves  Rytoj pratęsiu Mosėdžio ir apylinkių vaizdais.
  Paskutinis taisė Metropolis; 2007.04.18, 09:31.

  Komentuoti:


 • Anthon
  replied
  O Švč. Trejybės bažnyčia maloniausias akiai pastatas is cia esanciu pateiktu. Neturi tokio iskilaus didingumo vaizdo, taciau atrodo tokia jauki.

  Komentuoti:

Working...
X