Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Šiaulių senosios kapinės, arba Pasakaitės iš kapinaičių 2

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Šiaulių senosios kapinės, arba Pasakaitės iš kapinaičių 2

  Šį savaitgalį viešėjau Šiauliuose. Oras šiandien buvo puikus, tad išsiruošiau papleškinti į vieną mėgstamiausių mano Šiaulių vietų- senąsias kapines.

  Senosios šialių kapinės yra netoliese Petro ir Povilo Katedros- ant Talšos ežero kranto. Seniausi mano ten rasti paminklai, o tiksliau- antkapinės plokštės datuoti XVIII a. viduriu. Įdomiausias šių kapinių akcentas- šeimyniniai sklepai-koplyčios įrausti į kalvos šlaitą.

  Rasti šias kapines nesunku- tereikia nusigauti iki Šiaulių simbolio- Auksinio berniuko.  O štai ir pačios kapinės  ...ir vienas iš sklepų  Įdomi sklepo plokštės detalė  Pati seniausia kapinių dalis išsidėsčiusi ant kalvelės  Sklepai praktiškai juosia kalvelę  Durys. Pro jas galima išžiūrėti karstų ir kaulų liekanas  Dar vienas gražus sklepukas  Visą laiką kol vaikščiojom virš galvų triukšmavo neaiškūs paukščiai  Šiaip keletas vaizdų

  Jei neši kryžių- stok į eilę...  Dar vienas keistas simbolis. Būtų įdomu sužinoti kodėl jis iškaltas ant antkapio  Vienas gražiausių antkapių visose kapinėse

  Veidai žvelgia iš praeities...  Senieji vartai  Didžioji dalis kryžių kapinėse- metaliniai tarp jų pasitaiko ir labai gražių  Laikas po truputį daro savo darbą  Pasitaiko ir tikrai monumentalių, sakyčiau funkcionalizmo stiliaus antkapių

  Kapinėse išlikę keletas tikrai įdomių senų antkapinių plokščių. Deja šį kartą po sniegu pavyko aptikti tik vieną  Šioje tuščioje aikštelėje kadaise stovėjo kapinių koplyčia. Gaila bet daugiau apie ją nepavyko išsiaiškinti- nei kada statyta, nei kada nugriauta, nei kaip atrodė.  Nepaisant šalčio ši žvakutė užsidegė lengvai  Dar keletas vaizdų  Kapinėse palaidota nemažai iškilių Šiauliečių, tačiau jų nevardinsiu, nes vargu ar jų vardai daugeliui čia bus žinomi.

  Taip pat yra ir sukilimų dalyvių, pokario partizanų kapų.
  Kaip po dykumą blaškiausi

  #2
  Antroji kapinių dalis- stačiatikių. Jos taip pat pakankamai senos, nes istoriškai susiklostė, kad Šiauliai turėjo ženklią rusų bendruomenę.

  Šis kryžius pastatytas atminti kareiviams žuvusiems malšinant 1863 m. sukilimą

  Vidurį kapinių maždaug prieš 30 m. sudegusi stačiatikių koplyčia

  Keli įdomesni antkapiai  Jei mokate rusiškai- pamėginkite perskaityti


  Nepavyko? Tai todėl, kad parašyta ukrainietiškai

  O šis kryžius suvirintas iš... bėgių.  Tvarkingai sustatyti sovietinės armijos kareivių kapai. Jaunas jų amžius ir mirties datos (1949, 1951, 1952 ir pan.) verčia manyti, kad žuvo jie kovose su partizanais.  Ties įėjimu į stačiatikių kapines yra nedidukė simpatiška cerkvė. Sprendžiant iš datos ant pamatų akmens- statyta 1864m.

  Popo namas. Mano supratimu, statytas kartu su cerkve, ir jei tai tiesa- jis yra vienas seniausių Šiauliuose išlikusių gyvenamųjų namų.  Tai tiek.

  Reziumuojant: nutaikę progą apsilankykite- tikrai bus ką pasižiūrėti.
  Kaip po dykumą blaškiausi

  Comment


   #3
   Kaip visada, puikus savaitgalio reportazas vytauc !

   Comment


    #4
    Didelis dekui uz labai idomia ekskursija Svieciant saulei turbut ispudis nera toks koks butu cia vaiksciojant tamsia naktele. Teko buti prie auksinio berniuko, bet i kapines niekada nekilo mintis uzsukti, net nepagalvojau, kad cia gali buti tiek idomaus.

    Comment


     #5
     :*****: Bravo

     Comment


      #6
      Labai didelis ACIU uz foto. Teko man vaikscioti savo gimtojo miesto kapinese ir nakti. Pasakysiu atvirai-nelabai malonus jausmas.

      Comment


       #7
       Ziuriu siame forume renkasi kazkokie kapiniu/zmoniu griauciu ir panasiu dalyku maniakai. Cia gal istiesu koks nors slaptas klubas veikia, prisidenges miestais ir architektura?

       Jei rimtai, tai idomi tema, aciu uz nuotraukas Vytauc. :)

       Comment


        #8
        Ačiū už nuotraukas. Labai įdomus turas ir geros nuotraukos. Toks jausmas, kad pats ten buvau: net nutilau bežiūrėdamas, kapinėse gi kalbėt negalima
        You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

        Comment


         #9
         Tikrai tose kapinaitėse ispudingiausia apsilankyti nakti. Nes apšvietimas toje vietoje (neskaitant, kad prie pat Auksinis Bernelis stovi) yra lygus - 0. Tik patartina didesne grupele suorganizuoti. Pavienems asmenims nakti tose kapinėse įvairus nemalonus atsitikimai nutinka .

         Graži vieta. Tik viena visada į akis krenta, kad tiek kapinaites tiek Šiaulių simbolis yra visiškai apleisti. Viskas sukerpyje, aprudyje ir pajuode. Ir žinoma nakti ir velnias koją nusisuktu.

         Mano Flickr nuotraukos : http://www.flickr.com/photos/ezziukas/sets/

         --------------------------------------------------

         Kiek rovė - neišrovė. Kiek skynė - nenuskynė. Todėl, kad tu - šventovė, todėl, kad tu - Tėvynė !!!

         Comment


          #10
          Parašė Edd
          Ziuriu siame forume renkasi kazkokie kapiniu/zmoniu griauciu ir panasiu dalyku maniakai. Cia gal istiesu koks nors slaptas klubas veikia, prisidenges miestais ir architektura?

          Jei rimtai, tai idomi tema, aciu uz nuotraukas Vytauc. :)
          O taip- kapinėse atlikinėju slaptas apeigas ir darau kitus juodus darbus

          Šiaip kapinės yra neišvengiamai susijusios su miestais ir kitomis gyvenvietėmis. Dažnu atveju jos apie miesto praeitį papasakoja daugiau, nei jame likę pastatai. PVZ Šiaulių atveju- visas senamiestis buvo nušluotas per karus, o kapinėse yra likę antkapių ir kriptų menančių dar Abiejų Tautų Respubliką...

          Man labiausiai gaila, kad apie tas kapines yra like mažai žinių- labai norėtųsi papasakoti kąžką daugiau apie ten XVIII- XIX a. palaidotus žmones, bet neradau iš kur tų žinių pasisemti
          Kaip po dykumą blaškiausi

          Comment


           #11
           gražios nuotraukos. neteko buvoti šiose kapinėse žiema.

           sniegas paslepia kai kuriuos labai liudnus dalykus. šios senosios Šiaulių kapines daug kartų yra labai nusiaubtos, apgriauti grazus ir vertingi paminklai

           Comment


            #12
            Memento mori.

            Comment


             #13
             Išskirtinai idomus fotoreportažas

             Comment


              #14
              FOTO Senosios Šiaulių kapinės (Talšos) vasarą

              Aciu Vytauc uz ziemos reportaza, kuris padejo susiorentuoti kapinese pries jas aplankant.
              Pridedu savo vasaros reportaza. Tikiuosi, kad anos ir sios nuotraukos bus idomios Siauliu (gyventoju) istorijos megejams...
              Tikekimes, kad tas grozis ir mistika paskatins Siauliecius rupinti savo proteviu kapais.

              CIA ALBUMAS:

              http://s190.photobucket.com/albums/z...afilter=images

              Comment


               #15
               Cia Šiauliuose? Vajej, kokia gėda, neesu buvęs...

               Comment


                #16
                Verta apsilankyti - ypač ten gražu ankstyvą rudenį...

                Comment


                 #17
                 Jau buvau apslankes galima rasti keleta foto is ten ir mano darytu
                 Neišmeskite spalvų

                 Comment


                  #18
                  Is tiesų ten dingsta žmonės.xD Vienam aiti tikrai nepatartina. ;D Mano draugė ten nuvarė su sava draugais tai saka ten visokie gotai iš žvakių prisidara kryzių,o naktį tai ka rand kapinėse užmuš ir paaukoj kažkam. ;D Tai ten toks senuks saka mana draugej "aikit geriau iš šitų kapinių,nes galit daugiau niekada iš jų nebeišeit." xD Bet as nesuprantu kodel tos kapinės yra kažko keistos.;D Ten miršta žmonės. Daug kas kalba,kad jos yra prakeiktos. O kaip jus manot?

                  Comment


                   #19
                   Manau, kad mažiau gerti tau reikėtų.

                   Comment

                   Working...
                   X