Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Praūžusios liūties padariniai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Praūžusios liūties padariniai

  Čia galėtumėte sumesti foto potvynių, po tokių rudeniškų orų. Būtų idomu pamatyt neeilinius vaizdus, kuriuos tikrai nekiekvieną dieną pamatai.


  Buvau nulėkęs pažiurėt to naujo ežero Klaipėdoje. Vaizdelis tikrai man patiko, nors žinoma kažkam nepasisekė

  foto darė ArTuRAs

  o čia iš arčiau jau mano

  Ten tiesiai prie tų medžių yra kažkoks namas.


  Jo vaizdas iš arti

  Matoma mažo upeliuko vaga (ir kaip išsiliejes vanduo)  Ir mokykla esanti prie Minijos gatvės iš kurios pompavo gaisrininkai vandenį

  Pradžiai tiek. Tikiuosi, kad čia sumesite ir daugiau įvairių foto
  Nieko nesupratau, bet patiko :blabla:

  #2
  Kaip suprantu čia Palangos papludimys

  Nieko nesupratau, bet patiko :blabla:

  Comment


   #3
   Geros nuotraukos
   Mano galerija Flickr'yje

   Comment


    #4
    Palangos papludimys ir taip jau mazas ir dar paskandins puse tai kas liks is to papludymio reikes vazioti i Sventaja :)
    :buksvx:

    Comment


     #5
     Ištvinusi Danės upė semia Klaipėdą

     Klaipėdoje buvo sušauktas ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdis, nes ištvinusi Danės upė apsėmė kai kuriuos gyvenamuosius rajonus.

     Klaipėdos apskrities civilinės saugos departamento duomenimis, apsemti kai kurie namai Tauralaukyje, sodų bendrijoje "Pakrantė" - iš viso maždaug keli šimtai hektarų. Apsemtuose namuose vandens lygis siekia metrą.

     Iš apsemtų namų jau evakuota dešimt žmonių ir keliolika žirgų, pranešė Lietuvos radijas. Tačiau ne visi gyventojai nori keltis iš savo namų ir tikina su gamtos stichija susidorosią patys.

     Ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdyje buvo nuspręsta prašyti kariškių, kad šie skirtų sraigtasparnį apskrities teritorijai žvalgyti. Iš Nemirsetos pakilusiu sraigtasparniu tikimasi išžvalgyti, kodėl taip stipriai patvino Danės upė, nors liūtys jau liovėsi.

     Pareigūnų teigimu, Klaipėdos senamiesčiui potvynis negresia, nes čia upės vanduo nėra taip stipriai pakilęs.

     Stipri ištvinusios Danės srovė sutrikdė ir keltų darbą. Nuo penktadienio ryto iš Senosios perkėlos per Kuršių marias nebekeliami automobiliai. Bendrovės "Smiltynės perkėla" keltai čia gali šiek tiek vėluoti ir kursuoti ne pagal grafiką.

     Bendrovė praneša, kad Naujoji perkėla dirba be trikdžių. Joje keliami ir keleiviai, ir transporto priemonės.
     www.lrt.lt, ELTA

     Comment


      #6
      Palanga
      Attached Files

      Comment


       #7
       ...
       Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

       Comment


        #8
        Ar čia tikrai palanga? Kada darytos nuotraukos?
        Nieko nesupratau, bet patiko :blabla:

        Comment


         #9
         tikrai Palanga. Darytos po liuciu (ne mano darytos, atsiunte kazkas)

         Comment


          #10
          Nuotraukos is Kretingos
          http://public.fotki.com/cubaz/stichija/

          Comment


           #11
           eina sau, Palanga tai ziauriai skesta Siandien oras Klaipedoje kolkas normalus. Tikiuosi nebebus sias metais tokiu liuciu...

           Samsung> vaziuok i Klaipedos papludimius
           Westside is the best ! :jura:

           Comment


            #12
            Tik kai pats pamatai tokius vaizdelius, tada pradedi suprasti potvynio masta. Pats gyvenu prie Neries tai po liuciu lygis gal pusmetriu jei nedaugiau pakilo.
            Kaunas yra Kaunas

            Comment


             #13
             Edgaex gal ir nuvaziosim :) istikruju nesu buves Klaipedos papludymiosia sake kad Palangoj antra savaite lyja.Neimanoma niekur isvaziot vesu apsiniaukia
             :buksvx:

             Comment


              #14
              Klaipedoj katik saule pasirode, nezinau kiek dienu nebuvau mates
              Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

              Comment


               #15
               Panevezy dar ne.Kolkas bjauru :)
               :buksvx:

               Comment


                #16
                Ka tik teko po rajonus pavaziuoti, tai tikrai buvau nustebintas, gaila kda kazkodel foto nebuvau pasiemes,
                Kur minija kerta autostrada, tai vaizdelis kaip dar vienu kauno ,marių, ten apacioje saslykine tokia yra ,tai ji liko naujosios upes dugne.
                Kretingale kur teka akmena, tai ęžeras išdygės, o palangos plento kur kertasi su dane, tai tiesiog zmoniu kaip turgui, stoja zmonaes lipa is masinu pavepsot, kameros , fotoparatai...kai kuriu šiltnamiu tik virsuneles belikusios, turbut ir viens kitas namukas paskendo.
                Nuo tauralaukio tilto gali vandenį pasiekt, užpyle ten ir naujus statomus namus, staybininku vagoneliai plaukioja.
                Nu nebuvau dar danės tokios matęs

                Comment


                 #17
                 Ten saslykai buvo skanus
                 Vilnius? Kaunas?? Klaipėda!!!

                 Comment


                  #18
                  Visai linksma pažiūrėti tokias nuotraukas tik atsidurti tų žmonių vietoje nėra didelio noro :)

                  Comment


                   #19
                   Potvynis Klaipėdos pakraštyje nepagailėjo ir naujakurių


                   Potvynio apsemtas Tauralaukio gyvenamasis rajonas Klaipėdoje.

                   Patvinusi Danės upė vakar ginė iš namų šiaurinės Klaipėdos gyventojus. Vietoj šventinių įkurtuvių - sudarkytas turtas. Tai išgyvena Klaipėdos pakraštyje baigiamų statyti namų ir kotedžų gyventojai, rašo "Lietuvos rytas".

                   Nuo liūčių patvinusi Danės upė naktį į penktadienį apsėmė pastatų pirmus aukštus. Daugelis naujakurių nebuvo spėję apsidrausti. Iš Mažojo kaimelio, Tauralaukio ir kitų Klaipėdos apylinkių namų teko evakuoti apie 30 gyventojų. Žmonės keikė Civilinės saugos tarnybą, kuri laiku nepranešė apie gresiantį pavojų.

                   Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės teigimu, visiems nuo stichijos nukentėjusiems klaipėdiečiams prireikus bus suteikta pastogė. Dėl to kreiptasi į viešbučius ir mokyklas. Jiems taip pat bus tiekiamas maistas. Likusius tuščius namus saugojo policijos pareigūnai. Apsemtų sodybų gyventojai perspėti negerti vandens iš šulinių, nes jis gali būti netinkamas naudoti. Žmonėms vandens atgabeno ugniagesiai.

                   Potvynis, keletą dienų skandinęs Pietų ir Rytų Lietuvą, savaitės pabaigoje plūstelėjo į pajūrį. Užvakar vakare Kretingos rajone vandeniui pralaužus Padvarių užtvanką, ištvino Akmena ir uostamiestį kertanti Danės upė. Vanduo apsėmė kelis šimtus sodų bendrijų, kotedžų bei upės žemupyje gyvenančių žmonių sodybas. Potvynio grėsmė kilo ir Kretingos miestui bei apylinkėms. Tačiau apskrityje ekstremali padėtis nepaskelbta, rašo "Lietuvos žinios".

                   Kelias paras šalyje siautėjusi gamtos stichija Kauno, regis, pasigailėjo. Kretingos rajone ji prilygo katastrofai, sunaikinusiai žemdirbių derlių, o uostamiesčio prieigose neapsieita be gyventojų evakuacijos, tegia "Kauno diena".

                   Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį didžiulio potvynio banga plūstelėjo į Klaipėdos miesto pakraščius. Buvo užlieta apie 600 ha teritorijos. Potvynis vieniems tapo nelaime, kitiems - tik reginiu. Vakar vanduo Kretingos rajone jau buvo pradėjęs slūgti. Klaipėdos miesto centrui potvynio pavojus taip pat negrėsė. Danės upė mieste nebuvo išsiliejusi. Vakar tiek Kretingos rajono, tiek Klaipėdos valdžia dėl potvynio nusprendė neskelbti ekstremalių situacijų, rašoma "Klaipėdoje"

                   Tai, kad upės kaimynystė gali būti ir kenksminga, Danės pašonėje gyvenantys žmonės suprato vakar rytą. Apie antrą valandą nakties pradėjęs kilti vanduo pakilo taip aukštai, kad teko evakuoti žmones, gyvūnus, skubiai nešti daiktus, saugesnėje vietoje pastatyti automobilius. Sunkiausia buvo iš apsemtoje "Klaipėdos želdinių" teritorijoje esančio žirgyno evakuoti 17 žirgų. Jie paniškai bijojo kylančio vandens.

                   Už civilinę saugą atsakingi Klaipėdos pareigūnai ir vėl nustebino savo tariamai šaltais nervais. Net per kelias audringas dienas jie taip ir nematė būtinybės perspėti žmonių apie galimą pavojų, posėdis susidariusiai situacijai Klaipėdoje aptarti įvyko tik vakar ryte, kai iš Danės užlietų vietų jau buvo evakuojami gyventojai.

                   "Žmonės, gyvenantys prie Danės, sako, kad apie 50 metų tokių vaizdų nėra matę. Jeigu matysime, kad padėtis blogėja, reikės uždaryti ir kai kuriuos kelius, bet padėtis kontroliuojama", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė . Vakar daugeliui žmonių jau tekus bėgti iš vandens užlietų namų, civilinės saugos specialistai nenorėjo sutikti, kad susizgribta buvo per vėlai, rašo "Vakarų ekspresas".
                   Westside is the best ! :jura:

                   Comment


                    #20
                    Klaipėdoje apsemta apie 600 hektarų

                    Naujausiais uostamiesčio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, pasiekęs aukščiausią kritinį tašką vanduo Danėje ties Klaipėda sustojo kilęs. Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Algimantas Kloviškis sakė, jog, jei nepasikeis vėjo kryptis ir stipriai nelis, situacija neturėtų blogėti.

                    Be to, vandens lygis Danėje priklauso nuo to, ar ims slūgti vanduo aukštupyje esančiose Kretingos bei Klaipėdos rajonų užtvankose.

                    Iki šiol nukentėjusių žmonių potvynio teritorijoje nėra, anot pareigūnų, žmonės elgiasi ramiai ir nepanikuoja. Užlietose teritorijose tęsiama žvalgyba, ieškoma asmenų, kuriems gali prireikti pagalbos.

                    Iš apsemtos teritorijos, į kurią patenka Tauralaukio, Mažojo kaimelio ir Klaipėdos prieigų gyventojai, buvo evakuoti 27 žmonės ir 17 arklių. A. Kloviškio teigimu, grėsmės Klaipėdos senamiesčiui nėra.

                    Pakilus vandens lygiui ir sustiprėjus srovei, Senosios perkėlos keltas automobilius kelia nuo Šiaurinio rago, o ne iš Danės upės. Naujojoje perkėloje visi trys keltai dirba pagal grafiką.
                    Westside is the best ! :jura:

                    Comment

                    Working...
                    X