Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Gargždai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Gargždai

  Gargždai yra vienas paskutinių savivaldybių centrų, dar neturėjęs atskiros temos šiame forume. Klaipėdos rajono centru šis 17 km į rytus nuo uostamiesčio nutolęs miestas tapo dar 1952 m. Šiais laikais Gargžduose gyvena maždaug 15 tūkst. gyventojų.

  Miesto herbas.  Pirmą kartą kryžiuočių kronikose Gargždai paminėti dar 1253 m., vėliau atsidūrė savotiškame užkampyje - vos per kelis kilometrus nuo sienos su Rytų Prūsija. Taip pat miestą kelis kartus nusiaubė gaisrai, dėl ko iš senosios architektūros faktiškai nieko ir neliko.

  Foto 2014 08.

  Prie autobusų stoties.  Klaipėdos gatvė - senojo Žemaičių plento (dab. krašto kelias Nr. 228) dalis. Šiais laikais visas tranzitas Gargždus apvažiuoja magistrale.

  Nedidelė aikštė šalia Klaipėdos g.  Kultūrnamis.

  Got sun in my face, sleeping rough on the road

  #2
  Miesto centru turbūt reiktų vadinti aikštę, ties kuria susieina Klaipėdos, Tilto, Kvietinių ir J. Basanavičiaus gatvės.  Šalimais - Gargždų ligoninė.  Pėsčiųjų viadukas per Tilto gatvę.  Vaizdas nuo Tilto g. link bažnyčios.  Miesto pakraščiu prateka Minijos upė.  Vaizdas į dešiniajame krante esantį miestą nuo tilto per Miniją.  Vaizdas į bažnyčią nuo pėsčiųjų viaduko.  Pagrindinė miesto aikštė. Tame stalininiame pastate dabar veikia Gargždų vaikų muzikos mokykla.

  Got sun in my face, sleeping rough on the road

  Comment


   #3
   Fontanas aikštėje.   Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, pastatyta 1990 m. Seniau stovėjusi medinė bažnyčia sudegė per karą, o sovietmečiu, suprantama, atstatyta nebuvo.   Bruku grįsta aikštė priešais bažnyčią.   Bažnyčios šventoriuje.   Vaizdas nuo šventoriaus į Minijos slėnį.   Klasicistinio stiliaus koplyčia.   Kvietinių gatvėje. Apie tą "Bulvę" esu kažką skaitęs, tik neatsimenu, gero ar blogo.   Got sun in my face, sleeping rough on the road

   Comment


    #4
    Kvietinių gatve einame link miesto parko.

    Memorialas tarybiniams kariams.    Miesto parke.    Gargždai yra vienas svarbiausių miestų lietuviško futbolo padangėje. Bangą galima drąsiai priskirti prie labiausiai tradicinių Lietuvos klubų, "Kas laimės, kas laimės - Gargždų Banga" prie labiausiai žinomų lietuviško futbolo skanduočių, o ir gerų futbolininkų kaip tokio dydžio miestas Gargždai išaugino daug - pirmiausia žinoma, paminėtinas olimpinis čempionas Arminas Narbekovas, o taip pat tokie žaidėjai kaip Raimondas Žutautas, Ričardas Zdančius, Tomas Tamošauskas ir kt.

    2011 m. buvo rekonstruotas miesto stadionas. Jo administracinis pastatas.    Tribūna. Tiesa - potuštė. Banga šiame sezone tapo Lietuvos futbolo pajuokos objektu (ir ne tik dėl apgailėtinų rezultatų, bet ir dėl didžiulių įtarimų sukčiavimu), tad ir gargždiškiai į futbolą renkasi vangiai. Įrodymas, kad futbolo lankomumui ne tik naujos kėdutės ar stogas virš galvos svarbu.    Got sun in my face, sleeping rough on the road

    Comment


     #5
     Dėkui už vaizdus. Tik patikslinsiu, jog nauja bažnyčia pastatyta nugriovus anksčiau stovėjusią medinę, taip kad sovietmečiu čia tikrai bažnyčia stovėjo, kurioje ir krikštytas buvau.

     Comment


      #6
      Bažnyčia dabar atrodo išties šauniai, kadaise kiek pamenu vaizdelis buvo labai jau nekoks.

      Comment


       #7


       Senoji bažnyčia
       http://www.ejournal.fi/osm/index.php...le(%2730017%27)

       Comment

       Working...
       X