Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Baltupiai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  [VLN] Baltupiai

  Baltupiai - Vilniaus miesto rajonas, įsikūręs į šiaurę nuo miesto centro, prie į Nerį įtekančio nedidelio Baltupio upelio. Rajonas (bent jau absoliučiai didžioji jo dalis) priklauso Verkių seniūnijai. Vakaruose Baltupiai ribojasi su Fabijoniškėmis, šiaurėje - Jeruzale, rytuose su Nerimi ir šiauriniu Žirmūnų pakraščiu, pietuose - su Šnipiškėmis.

  Baltupių vieta Vilniaus žemėlapyje:  Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje suformuoto gyvenamojo rajono ašimi tapo Baltupio gatvė, besileidžianti nuo Ateities g. šiaurės vakaruose iki Kalvarijų gatvės pietryčiuose. Baltupių apžvalgą pradėkime nuo aukštutinės Baltupių dalies, kur boluoja centriniai Mykolo Romerio universiteto rūmai.

  Foto 2014 03.

  Naujesnis universiteto korpusas, pastatytas 2007 m.  Didlaukio gatvės perspektyva šalia universiteto.  Bendrabučiai.  Netoli universiteto - Teismo medicinos institutas.  Didlaukio gatvė leidžiasi žemyn.  Žvilgsnis atgal, link MRU bendrabučių.

  Got sun in my face, sleeping rough on the road

  #2
  Už bendrabučių šmėžuoja ir Didlaukio dvyniai - apie 20 aukštų turintys ikikrizinio laikotarpio gyvenamieji namai.  Viršutinė Baltupių dalis turi labai aiškų akademinį pobūdį. Vienas iš Vilniaus kolegijos fakultetų.  Didlaukio gatvės vaizdas.  Rekonstruojami mokomieji korpusai.  Netoli Geležinio vilko gatvės - dar keli nauji gyvenamieji namai.  Didlaukio gatvė yra viena iš tų, kurios vienas galas nesijungia su kitu. Ties Geležinio vilko gatve aukštutinė Didlaukio gatvės dalis paprasčiausiai baigiasi. Būtent dėl to joje taip nedaug mašinų.  Žemiau - viena judriausių Vilniuje Geležinio vilko gatvė.  Kitoje Geležinio vilko gatvės pusėje vietoje akademinės prasideda miegamoji Baltupių dalis, kurioje dominuoja daugiabučiai gyvenamieji namai.

  Got sun in my face, sleeping rough on the road

  Comment


   #3
   Per Geležinio vilko gatvę galima pereiti reguliuojama pėsčiųjų perėja. Virš šios svarbios transporto arterijos labiau prašytųsi pėsčiųjų (o gal ir ne pėsčiųjų, bet būkim realistai) viadukas.   Laukiant žalio šviesoforo galima pasidairyti į tolumoje kyšantį NMC.   Vėl Didlaukio gatvėje. Žemutinė jos dalis (tarp Geležinio vilko ir Kalvarijų gatvių) kur kas judresnė už viršutinę.

   Daugiabučių renovacijos atspindžiai.   Baltupiuose nemažai ne tik stambiaplokščių, bet ir mūrinių namų.

   Didlaukio gatvė yra viena stačiausių mieste. Be to ten ir kelio danga labai prasta, tik tas Vilniuje menkas išskirtinumas.   Šalia Didlaukio ir Kalvarijų gatvių sankryžos - dar pora ikikrizinės statybos daugiabučių.

   Got sun in my face, sleeping rough on the road

   Comment


    #4
    Žvilgsnis į Didlaukio gatvės pabaigą ir sankryžą su Kalvarijų gatve ten žemiau.    Pasukime į dešinę. Tarp medžių - Baltupių tvenkinys, susidaręs užtvenkus Baltupio upelį.    Kitoje tvenkinio pusėje - Naujasodžio waterfrontas.    Link užtvankos. Už jos upelis sukištas į kolektorių ir dienos šviesą išvysta tik kitoje Kalvarijų gatvės pusėje.    Sena ir nauja. Dar iki sovietinių daugiabučių pastatymo čia stovėjusi sodyba ir nauji daugiabučiai fone.    Kalvarijų gatvės perspektyva žvelgiant centro kryptimi.    Kitoje Kalvarijų gatvės pusėje surandame patį Baltupį. Deja, nelabai jis čia gražus.    Rytinėje Baltupių dalyje kyla nauji daugiabučiai. Grafiti viršuje skelbia "Pietų IV Baltupiai ultras".    Reportažą baigiu žvilgsniu nuo Žvalgų gatvės. :) Medžiai žymi Baltupio vagą. O šalia tų bendrabučių (kurie yra vos už kelių šimtų metrų nuo Naujasodžio pilaičių) jausmas kaip giliausiuose tamsiausiuose Naujininkuose.

    Paskutinis taisė Petrozilijus Cvakelmanas; 2014.04.08, 06:56.
    Got sun in my face, sleeping rough on the road

    Comment


     #5
     Čia jau veikiausiai jau Jeruzalė, bet keliu prie Baltupių, nes Jeruzalės temos nėr? Statoma parduotuvė netoli Kalvarijų bažnyčios ir vienuolyno. Tiesiai prieš krikščionišką vaikų darželį. Šioje vietoje ilgus metus riogsojo baisinis metalinis kioskas-garažas-sandėlis. Ruošiausi fotkinti, bet žiū - nugriautas ir naujas pastatas randasi.

     Paskutinis taisė Knope; 2017.08.16, 20:42.

     Comment


      #6
      Žinau. Šiaip man šitas pastatas kvepia kažkokia afera. VMS klausiau, atsakė, kad mažo ploto ir suderinimas nereikalingas. Prieš keletą metų portalas kažkuris rašė apie bandymus prasukti aferas bandant kažką lievai pastatyti.

      Comment


       #7
       Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
       Žinau. Šiaip man šitas pastatas kvepia kažkokia afera. VMS klausiau, atsakė, kad mažo ploto ir suderinimas nereikalingas. Prieš keletą metų portalas kažkuris rašė apie bandymus prasukti aferas bandant kažką lievai pastatyti.
       Pamaniau, kad gal tai vienuolyno iniciatyva. Suvenyrų ar laidotuvėms skirtų reikmenų parduotuvė, nes šalia yra ir šarvojimo salė.

       Comment

       Working...
       X