Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus viešasis transportas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Šiaip įdomu apie Vilniaus VT ir euro įvedimą.

    Atkapsčiau savo archyvus:
    Paskutinis taisė Resutas; 2015.01.12, 20:34.

    Comment


      Įdomu kiek ilgai dar vargs mūsų vairuotojai su tais popieriniais bilietais vairuotojai? Gal kažkada autobusuose bus įvesti kasos aparatai, kuomet vairuotojo išspausdintas čekis atitiks bilietą, bei kuomet bus galima atsiskaityti kortele ir grynaisiais?
      Aviate, navigate, communicate

      Comment


        Tai reiktų daryti dar didesnį žingsnį: statyti arba automatus stotelės, arba automatus autobusuose, arba bent jau nupirkti vairuotojams mechaninius monetų skaičiuoklius. Bet prisimenant, kiek truko e-bilieto įvedimas..

        Comment


          Parašė Marius555 Rodyti pranešimą
          Su nuoma, panašu, šiai dienai jau turėtų būti viskas (arba beveik viskas) tvarkoj, tačiau nupirkta tik 10 Neoplanų, apie kitus 10 autobusų nieko neaišku (na, bent jau pagal tai, kas buvo skelbta šiame forume).
          Parašė mskapss Rodyti pranešimą
          Kaip tai nieko apie antrąjį konkursą? Štai ataskaita, nugalėtojas Meteorit Turas
          Pripažįstu klydęs. Labai laiku Marius555 apie tai parašė - Meteorit turas jau pradėjo tiekti naujus autobusus. Pirmasis iš kol kas 2 gautų, užmatytas gruodžio 2 d. vienoje iš Meteorit turo aikštelių Vilniuje:



          Kas per modelis - palieku išsiaiškinti patiems - sunku neturėtų būti
          Viešojo transporto temų rodyklė >>

          Comment


            Tai Man NG313, 2001 metų gamybos
            Klausimas: antra tokį patį Man'ą VVT nusipirko, ar taip pat nuomosis?
            Daugiau mano nuotraukų >>
            Mano rajonas ir apylinkės >>

            Comment


              O nebuvo jau planuojamas tarptautinis konkursas tam? Ar aš čia kažką painiuoju?

              Comment


                Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                Tai Man NG313, 2001 metų gamybos
                Klausimas: antra tokį patį Man'ą VVT nusipirko, ar taip pat nuomosis?
                Visi šie MAN yra perkami. Bus jų lyg ir 10.

                Parašė Resutas Rodyti pranešimą
                O nebuvo jau planuojamas tarptautinis konkursas tam? Ar aš čia kažką painiuoju?
                Tarptautinis konkursas - autobusų maršrutams. O šitas - vienas iš 2 konkursų naudotų autobusų pirkimui į VVT (2x10), skelbtų rudenį.
                Viešojo transporto temų rodyklė >>

                Comment


                  Tikriausiai dar teks matyti Karosas...
                  My Flickr
                  My Trainpix

                  Comment


                    ebuse yra straipsnis su daugiau nuotraukų apie šiuos manus

                    http://ebus.lt/autobusu-pasaulio-nau...ndiai-man.html

                    Comment


                      Perkami autobusai vos 2-4 metais naujesni už nurašomas Karosas
                      Ir nors skaičiais nurodoma, kad Karosos mažiau talpios, bet iš tiesų nujaučiu, kad yra atvirkščiai. Karosose mažai sėdimų vietų, bet labai daug gan patogių stovimų. MAN autobuso salono gale, kur sėdynės iš visų pusių supa praėjimą, daug žmonių tikrai nesutalpinsi.

                      Comment


                        Na žinai, keičiant seną žigulį į seną mersą irgi galima raukyt nosį. Aišku, būtų labai gražu papildyti straipsnį bent jau amortizacijos palyginimu.

                        Beje, jei skaitau teisingai, autobusus parduoda kažkoks Meteoritas? Kam reikalingas Meteoritas perkant vokiškus autobusus iš Vokietijos miesto?
                        Paskutinis taisė Torkas; 2015.01.13, 21:00.

                        Comment


                          Parašė Torkas Rodyti pranešimą
                          Beje, jei skaitau teisingai, autobusus parduoda kažkoks Meteoritas? Kam reikalingas Meteoritas perkant vokiškus autobusus iš Vokietijos miesto?
                          Konkursą 10 autobusų tiekimui laimėjo Meteorit turas (tas pats, kuris nuomoja VVT 16 autobusų ir kuris aptarnauja 40 maršrutą). Šiais laikais valstybinės / savivaldybių įmonės negali šiaip paimti ir iš kažkur nupirkti kažką, ko joms reikia. Būtina skelbti konkursą, kad viskas vyktų skaidriai ir visi turėtų vienodas sąlygas laimėti.
                          Viešojo transporto temų rodyklė >>

                          Comment


                            O tai kas ten Vokietijoj parduoda, šventas Petras? Nėra suinteresuotumo dirbti efektyviai, gauti maxą už turimus pinigus. Planuoji pirkti - EU didelė, siuntinėk užklausas, reklamuok savo konkursą. Juk akivaizdu, kad tarpinė grandis Lietuvoj tiek ir tėra - tik tarpinė grandis ir niekas čia jų vietoj negamins, bus atvežta iš kažkurio miesto.

                            Comment


                              Parašė Torkas Rodyti pranešimą
                              O tai kas ten Vokietijoj parduoda, šventas Petras? Nėra suinteresuotumo dirbti efektyviai, gauti maxą už turimus pinigus. Planuoji pirkti - EU didelė, siuntinėk užklausas, reklamuok savo konkursą. Juk akivaizdu, kad tarpinė grandis Lietuvoj tiek ir tėra - tik tarpinė grandis ir niekas čia jų vietoj negamins, bus atvežta iš kažkurio miesto.
                              Vat Klaipėdoje privatininkams autobusus perka įmonės direktoriai (PA ir GV) - specialiai važiuoja į Vokietiją ir renkasi pardavime esančius autobusus be tarpininkų
                              Daugiau mano nuotraukų >>
                              Mano rajonas ir apylinkės >>

                              Comment


                                Parašė ssnaiperis Rodyti pranešimą
                                Vat Klaipėdoje privatininkams autobusus perka įmonės direktoriai (PA ir GV) - specialiai važiuoja į Vokietiją ir renkasi pardavime esančius autobusus be tarpininkų
                                Šito neįmanoma suprasti bent trumpai nepadirbus valstybinėje institucijoje su pirkimais.

                                Visų pirma, VISI tokie pirkimai (kadangi vertė jau gana didelė) turi būti daromi viešojo konkurso būdu. Tai reiškia, kad pirkimas turi būti įtrauktas į pirkimų planą (tą žinoma, gali numatyti), turi būti paskelbtos prieš mėnesį techninės specifikacijos, kad galimi tiekėjai galėtų įsitikinti, kad konkursas nėra konkrečiai skirtas vienam iš jų (t.y. kad nebūtų tiesioginių ar netiesioginių "autobusas Mercedes Benz (ar kokia kita sąlyga (pvz. "iš Berlyno") arba geresnis"). Pasklebus konkursą turi būti bent dvi savaitės pasiūlymams gauti, o po to dar tam tikras laikas konkurso rezultatams apskųsti. Kaip suprantate, tokiu atveju autobuso kaina yra fiksuojama konkurso metu, jo realiai nematant, o ne pas pardavėja tuo pat metu derantis.
                                Antra, Lietuvoje kokie 99% konkursų vyksta mažiausios kainos kriterijumi (visi pasiūlymai, atitinkantys minimalius reikalavimus vertinami tik pagal kainą, o privalumai nevertinami), o tik maža dalis - ekonominio naudingumo. Taip yra dėl to, kad perkant pagal ekonominį naudingumą, reikia vertinamom savybėm įvesti vienokį ar kitokį svertinį koeficientą ir apskaičiuoti bendrą naudingumo balą (taip pvz. kai Vilnius pirko naujus autobusus, buvo vertinama ir priežiūros išlaidos 10metų laikotarpiui, ir kuro sąnaudos, ir kaina - viskas buvo suvedama į vieną bendrą balą). Dabar man pasiūlykite, kaip įvertinti naudoto autobuso techninę būklę balais ir kas tą vertę kompetetingai gali įvertinti.
                                Be to, tokius konkursus labai mėgsta apskundinėti nelaimėję dalyviai, teigdami, kad ar vertinimas buvo nesąžiningas, ar kriterijai sudėlioti taip, kad tiktų vienam konkrečiam tiekėjui.

                                Kita problemą yra ta, kad esant gana griežtam reguliavimui (to žinoma, galima sakyti patys prisiprašė organizuodami konkursus "saviems"), dėl pirkimo atsakingi lieka direktorius, buhalteris, įmonės teisininkai. O dar dažnai teisininkai įmonės viduje ("kad tik niekas neprisikabintų") priverčia laikytis dar griežtesnių procedūrų. Pridėjus tokius jų "perliukus", kaip "sutartis turi būti lietuvių kalba ir pagal Lietuvos teisę" (net ir perkant iš užsienio tiekėjų), "visos rizikos (įskaitant garantiją) turi būti tiekėjui", "galutinė pirkimo kaina su VISOMIS papildomomis išlaidomis (pristatymas, registravimas....) turi būti fiksuojama sutartyje" ar labai dažnas valstybinėse institucijose "mes negalime pirkti išankstiniu apmokėjimu, geriausiu atveju dalinis avansas, o šiaip per 30-90 d. nuo pristatymo" tampa aišku, kodėl daug paprasčiau yra pirkimą daryti per kokią nors firmelę (kuri sutvarko visus popierius, prisiima visas prievoles, pasirūpina visomis smulkmenomis (pristatymu, apremontavimu, registracija...), kurių kiekvienai reikėtų konkurso ar apklausos, o ne tiesiogiai derantis su pardavėju.

                                Galiausiai, privačiose įmonėse sprendimą pirkti ar ne priima direktorius, kuris iš principo rizikuoja tiktai savo (įmonės, akcininkų) pinigais ir valstybei nerūpi nei kaip nei kam juos išleis. Tai privatininkui leidžia pirkimą padaryti daug greičiau (pvz. sureaguoti į kokią nors vienkartinę akciją ar staigų išsipardavimą) arba atsižvelgti į skaičiumi neišmatuojamus kriterijus (tiekėjo reputacija, bendravimo istorija, pristatymo grafiko patogumas ar tiesiog patinka-nepatinka ir nusipirkti norimą prekę (o ne pigiausią, atitinkančią minimalius reikalavimus)

                                Comment


                                  Na aš irgi dirbu su valsdybinėm įstaigom ir jų organizuojamais viešaisiais pirkimais, tik ne transporto sritį. Tai galiu pasakyti kad ~80-90 proc. sąlygas ir tech. specifikacijas paskaičius išskarto aišku, kokiai įmonei padarytos sąlygos ir kas bus laimėtojas.
                                  Paskutinis taisė k0fis; 2015.01.14, 18:42.

                                  Comment


                                    Parašė k0fis Rodyti pranešimą
                                    Na aš irgi dirbu su valsdybinėm įstaigom ir jų organizuojamais viešaisiais pirkimais, tik ne transporto sritį. Tai galiu pasakyti kad ~80-90 proc. sąlygas ir tech. specifikacijas paskaičius išskarto aišku, kokiai įmonei padarytos sąlygos ir kas bus laimėtojas.
                                    Na su autobusais nelabai ką gali prirašyti tokio, kad tiktų konkrečiam - visų gamintojų autobusai iš esmės yra analogiški (matmenys, galios, įranga, sertifikacijos ir t.t.), todėl čia sužaisti ne itin ir gali ką

                                    Comment


                                      Gal kam bus įdomu. Nedidelis tyrimas (praėjusių metų) apie tai, kaip galima pagerinti VVT.

                                      http://mokslopieva.lt/wp-content/upl...port%C4%85.pdf

                                      Comment


                                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                        Gal kam bus įdomu. Nedidelis tyrimas (praėjusių metų) apie tai, kaip galima pagerinti VVT.

                                        http://mokslopieva.lt/wp-content/upl...port%C4%85.pdf
                                        Neblogas tyrimas, nepaisant to, kad jame ir nematyti kažkokių super naujų idėjų. Tačiau pirmas sakinys pakankamai pribloškia:
                                        Pastaraisiais metais itin daug diskusijų bei dėmesio susilaukia Vilniaus viešasis transportas. 2013 metais įvykdytas Vilniaus viešojo transporto sistemos optimizavimas: atsisakyta maršrutinių autobusų paslaugų, įvesti greitieji autobusai, pakeista bilietų sistema bei atsirado papildomos A juostos.
                                        Nors iš kitų teksto dalių aišku, jog tai neapsižiūrėjimas, nuteikia "įdomiai"

                                        Comment


                                          Galbūt kas nors turi 4G ir 19 troleibusų maršrutų grafikus arba bent dviejų pamainių pravažiuojamus kilometrus?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X