Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus senamiesčio eismo organizavimas ir gatvių tvarkymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Maalinauskas
    replied
    Parašė TIME Rodyti pranešimą

    pirma mantis irgi kyla tokia, nes tokio apleidimo sostines centre neteko matyti niekur net kitur Rytu Europoje (Skopje galetu lygiuotis, bet ten nors supranti priezasti - desinioji buvusi valdzia pristate pseudo istorinio kico, kurio nauja kairioji valdzia nenori tvarkyti, nes tokiai "rekonstrukcijai" niekada nepritare, Vilniaus apleidimui prie Simasiaus net nera jokiu priezasciu), bet tai priestarauja logikai - kadangi jau yra numatyta rekonstruoti gatves, tai alternatyvus kastai nera bloga rekonstrukcja dabar arba gera po daug metu, o yra arba normali datar arba bloga dabar, pasirinktas buvo antras variantas.
    O kokias čia gatves numatyta rekonstruoti? Kalbu apie apčiuopiamu metu, o ne kada nors tolimoje perspektyvoje, kaip buvo su Vokiečių gatve arba dabar su Vilniaus gatvės atšaka nuo Islandijos iki Benediktinų gatvių. Kur šnekama, šnekama, šnekama o rezultato jokio nėra.

    Bendrai, kalbu labiau iš savo asmeninės egoistinės pozicijos. Būčiau niolikinis studenčiokas, ką tik atvykęs į Vilnių, gal kitaip galvočiau, bet dabar jau rimtai svarstau, ar pavyks pamatyti sutvarkytą (ne humanizuotą, apie tai net nedrįstu galvoti, bet bent kad nebūtų išbirę šaligatviai ir aptraukti žaliu tinkleliu fasadai) Vilniaus centrą iki sau išeinant į pensiją. Nes tada man jau greičiausiai neberūpės, koks tas bus Vilniaus centras. Bus kitų problemų.

    Komentuoti:


  • TIME
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    O man (pasakysiu šventgavystę) visai patinka kad Benkunskas tvarko Vilniaus centrą. Suprantama, kad būtų geriau humanizacija, bet kai jos tempai juokingi, jau geriau aptvarkyti taip ir paskui humanizuoti, kai ateis eilė (ir pavyks susitarti su paveldu, tikiuosi tas laikas kada nors ateis), nei sėdėti su nušiktu centru, nes tipo kada nors iš pagrindų tvarkysime. Man jau atėjo tas momentas kad geriau prasčiau, bet dabar, nei idealiai, bet kažkada vėliau.
    Nes kada pilnas centras tokių gatvių, tai čia jau ir prieš save, ir prieš užsienio svečius nepatogu:

    https://www.google.com/maps/@54.6763...8192?entry=ttu
    https://www.google.com/maps/@54.6839...6656?entry=ttu
    https://www.google.com/maps/@54.6835...8192?entry=ttu
    https://www.google.com/maps/@54.6733...8192?entry=ttu

    nes aš net Ukrainoje, Moldovoje ir Abchazijoje nesu matęs tokio nušikto centro kaip Vilniuje. Ir svarbiausia, kad Vilnius turi tam visus instrumentus - visa dabartinė "didžiausia miesto istorijoje" gatvių tvarkymo programa miestui tekainuoja 40 mln, kas yra kapeikos, lyginant su Vilniaus miesto biudžetu 1.3 mlrd. Nukreipus bent pusę tų lėšų į senamiestį po poros metų turėtume normalų centrą, kurį vėliau būtų galima humanizuoti. Gatvę po gatvės, neskubant.
    pirma mantis irgi kyla tokia, nes tokio apleidimo sostines centre neteko matyti niekur net kitur Rytu Europoje (Skopje galetu lygiuotis, bet ten nors supranti priezasti - desinioji buvusi valdzia pristate pseudo istorinio kico, kurio nauja kairioji valdzia nenori tvarkyti, nes tokiai "rekonstrukcijai" niekada nepritare, Vilniaus apleidimui prie Simasiaus net nera jokiu priezasciu), bet tai priestarauja logikai - kadangi jau yra numatyta rekonstruoti gatves, tai alternatyvus kastai nera bloga rekonstrukcja dabar arba gera po daug metu, o yra arba normali datar arba bloga dabar, pasirinktas buvo antras variantas.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    O man (pasakysiu šventgavystę) visai patinka kad Benkunskas tvarko Vilniaus centrą. Suprantama, kad būtų geriau humanizacija, bet kai jos tempai juokingi, jau geriau aptvarkyti taip ir paskui humanizuoti, kai ateis eilė (ir pavyks susitarti su paveldu, tikiuosi tas laikas kada nors ateis), nei sėdėti su nušiktu centru, nes tipo kada nors iš pagrindų tvarkysime. Man jau atėjo tas momentas kad geriau prasčiau, bet dabar, nei idealiai, bet kažkada vėliau.
    Nes kada pilnas centras tokių gatvių, tai čia jau ir prieš save, ir prieš užsienio svečius nepatogu:

    https://www.google.com/maps/@54.6763...8192?entry=ttu
    https://www.google.com/maps/@54.6839...6656?entry=ttu
    https://www.google.com/maps/@54.6835...8192?entry=ttu
    https://www.google.com/maps/@54.6733...8192?entry=ttu

    nes aš net Ukrainoje, Moldovoje ir Abchazijoje nesu matęs tokio nušikto centro kaip Vilniuje. Ir svarbiausia, kad Vilnius turi tam visus instrumentus - visa dabartinė "didžiausia miesto istorijoje" gatvių tvarkymo programa miestui tekainuoja 40 mln, kas yra kapeikos, lyginant su Vilniaus miesto biudžetu 1.3 mlrd. Nukreipus bent pusę tų lėšų į senamiestį po poros metų turėtume normalų centrą, kurį vėliau būtų galima humanizuoti. Gatvę po gatvės, neskubant.

    Komentuoti:


  • Kecal
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Taigi Šimašius bandė Totorių g. platinti šaligatvius iki kol neprisikabino Kultūros Paveldo Talibanas.

    Tada buvo kitais būdais atiduodama erdvė pėstiesiems, kaip Trakų g. - su kuoliukais. Kuriuos beje MRU absolventas panaikino kaip vieną iš pirmų savo mero kadencijos darbų.
    Šimašius kalbėdavo apie sovietmečio naikinimą, bet pabruko uodegą, vos gavęs neigiamą paveldo atsakymą. Galėjo pradėti platesnę diskusiją.

    Bet labiausiai mane erzina jo dabartinė laikysena. Panašu, kad pabuvo „revoliucionieriumi“ porą metų, o dabar jam viskas puiku, regreso nemato. Meras be cirkų sėkmingai asfaltuoja Šimašiaus sąžinę.

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė spekas Rodyti pranešimą
    Už granitines plokštes 10 balų ir pagarba. Jau antras toks teigiamas ėjimas po granitinių bortų. Bet dar liko pradžiai bent vykdomą barbarizmą nutraukti. Žodžiu, dar labai toli eiti.
    Aš žiūriu į tai, tada suprantu, kad šitas debilas dar mažiausiai 3 metus taip asValdizuos visą miestą, tame tarpe ir UNESCO paveldo zoną, ir man kyla tik 2 klausimai - kiek dešimtmečių praeis kol visas šito klouno be cirko "paveldas" bus ištaisytas ir kiek tai mums kainuos kaip mokesčių mokėtojams?

    Komentuoti:


  • DeSadas
    replied
    Parašė abruo Rodyti pranešimą
    Arklių g. tai, spėju, negali dėl paveldo. Bortai gali būti tik ten, kur juos sovietmečiu paklojo.
    kas juokingiausia bortai tai sovietinis paveldas...

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Taigi Šimašius bandė Totorių g. platinti šaligatvius iki kol neprisikabino Kultūros Paveldo Talibanas.

    Tada buvo kitais būdais atiduodama erdvė pėstiesiems, kaip Trakų g. - su kuoliukais. Kuriuos beje MRU absolventas panaikino kaip vieną iš pirmų savo mero kadencijos darbų.
    Vat Totorių atveju netapo blogiau, kad neadekvatūs neleido platinti, nes ten ar taip ar taip gatvė būtų sugadinta, nes reikėjo arba nieko nedaryti, arba naikinti visą asfaltą, skirtingus lygius padaryti vieno lygio, pajungti lietvamzdžius į kanalizoką ir viską išgrįsti kažkokio tipo trinkelėmis ar plokštėmis bei eismą padaryti bendrą. Vietomis toks plotas, kad net gal koks medis įdomiai pavyktų pasodinamas.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė abruo Rodyti pranešimą
    Tai taip, daug visokių kliūčių yra. Man tiesiog rūpi, kad būtų bent viena kliūtimi mažiau (o ta kliūtis yra bene pagrindinė). Konfliktinių situacijų galima išvengti budriai stebint aplinką ir geranoriškai apsilenkiant su kitais. Nesakau, kad situacija gera, bet bent jau man, kaip pėsčiajam, tie kuoliukai žymiai pagerino judėjimą.
    Ok, turėsiu omenyje, kad yra žmonės kurie jais naudojosi. Nes aš praktiškai nesinaudojau, nebent aplenkti ką nors. Bet aš tą ir per gatvę darydavau.

    Komentuoti:


  • SoulMulticast
    replied
    Didziausia kliutis Senamiesciui yra vilnieciai, kuriu kiausiniu uztenka tik FB skustis.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Tai taip, daug visokių kliūčių yra. Man tiesiog rūpi, kad būtų bent viena kliūtimi mažiau (o ta kliūtis yra bene pagrindinė). Konfliktinių situacijų galima išvengti budriai stebint aplinką ir geranoriškai apsilenkiant su kitais. Nesakau, kad situacija gera, bet bent jau man, kaip pėsčiajam, tie kuoliukai žymiai pagerino judėjimą.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė abruo Rodyti pranešimą

    Užpraeitais metais kasdien tekdavo eiti ta Trakų g. atkarpa. Automobilis buvo užparkuotas gal porą kartų. O visus kitus kartus galėjau sau ramiai praeiti gatve ir džiaugiausi, kad nebereikia gūžtis per tą dviejų plytelių šaligatvį. Aišku, būtų geriau, jei vietoj kuoliukų būtų buvę pastatyta kokie nors vazonai su pušelėm kaip Islandijos g., juodi stulpeliai ir suoliukai, bet tai būtų jau maksimumas (gatvė gi paveldas).
    Ten ne tik automobiliai trukdo praeiti, o ir balos, kavinės, kurios ten yra pasidariusios savo lauko terasas. O kartais dar su dviratininkais gaunasi konfliktai. Čia, tarkime: https://www.google.com/maps/@54.6827...8192?entry=ttu
    Įrodyk kad čia pėsčiųjų zona, o ne dviračių takas, tarkime, kai nėra jokio žymėjimo. Damn, aš net iki šiol nesu įsitikinęs kad ten oficialiai nėra dviračių takas. Kam tokie klaidinimai?

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

    Man patinka normalaus pločio šaligatviai. Bet jeigu nesugebi padaryti normalaus, tai gal ir nepradėk daryti kažkokį frankenšteiną. Kažkas po tavęs gal galės.
    Užpraeitais metais kasdien tekdavo eiti ta Trakų g. atkarpa. Automobilis buvo užparkuotas gal porą kartų. O visus kitus kartus galėjau sau ramiai praeiti gatve ir džiaugiausi, kad nebereikia gūžtis per tą dviejų plytelių šaligatvį. Aišku, būtų geriau, jei vietoj kuoliukų būtų buvę pastatyta kokie nors vazonai su pušelėm kaip Islandijos g., juodi stulpeliai ir suoliukai, bet tai būtų jau maksimumas (gatvė gi paveldas).

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Na jei taip patinka dviejų plytelių pločio šaligatvis, tai ir tada buvo galima tik juo vaikščioti.
    Man patinka normalaus pločio šaligatviai. Bet jeigu nesugebi padaryti normalaus, tai gal ir nepradėk daryti kažkokį frankenšteiną. Kažkas po tavęs gal galės.

    Komentuoti:


  • rmss
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

    Ir gerai kad panaikino. Nebuvo nieko blogesnio nei tie kuoliukai - nei estetine, nei funkcine prasme. Toje pačioje Trakų gatvėje jais vaikščiojo vienetai, dažniausiai buvo tik dar viena parkovkė sustoti su avarinėm.
    Prašau - gero vaikščiojimo (balos, mašinos): https://www.google.com/maps/@54.6799...8192?entry=ttu
    Na jei taip patinka dviejų plytelių pločio šaligatvis, tai ir tada buvo galima tik juo vaikščioti.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Tada buvo kitais būdais atiduodama erdvė pėstiesiems, kaip Trakų g. - su kuoliukais. Kuriuos beje MRU absolventas panaikino kaip vieną iš pirmų savo mero kadencijos darbų.
    Ir gerai kad panaikino. Nebuvo nieko blogesnio nei tie kuoliukai - nei estetine, nei funkcine prasme. Toje pačioje Trakų gatvėje jais vaikščiojo vienetai, dažniausiai buvo tik dar viena parkovkė sustoti su avarinėm.
    Prašau - gero vaikščiojimo (balos, mašinos): https://www.google.com/maps/@54.6799...8192?entry=ttu
    Paskutinis taisė Maalinauskas; 2023.11.20, 12:47.

    Komentuoti:


  • rmss
    replied
    Parašė Kecal Rodyti pranešimą

    Tegul Benkunskas (ar net tas pats Šimašius) dar pabando kada nors sumekenti, kaip jis neva kovoja su sovietmečio paveldu.
    Taigi Šimašius bandė Totorių g. platinti šaligatvius iki kol neprisikabino Kultūros Paveldo Talibanas.

    Tada buvo kitais būdais atiduodama erdvė pėstiesiems, kaip Trakų g. - su kuoliukais. Kuriuos beje MRU absolventas panaikino kaip vieną iš pirmų savo mero kadencijos darbų.
    Paskutinis taisė rmss; 2023.11.20, 11:31.

    Komentuoti:


  • Kecal
    replied
    Parašė abruo Rodyti pranešimą
    Arklių g. tai, spėju, negali dėl paveldo. Bortai gali būti tik ten, kur juos sovietmečiu paklojo.
    Tegul Benkunskas (ar net tas pats Šimašius) dar pabando kada nors sumekenti, kaip jis neva kovoja su sovietmečio paveldu.

    Komentuoti:


  • Kaid
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Panašu kažkiek ir patį šaligatvį praplatino?
    Nei kiek. Tiesiog yra platesnių vietų ir kol kas tik čia sudėjo.
    Fotografuota šioje vietoje: https://www.google.com/maps/@54.6727...8192?entry=ttu

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Kaid Rodyti pranešimą
    Paguodos prizas Šv. Stepono g. - moderniai atrodančios granitinės plokštės

    Click image for larger version

Name:	20231117_174306.jpg
Views:	710
Size:	2,31 MB
ID:	2090717
    Panašu kažkiek ir patį šaligatvį praplatino?

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Arklių g. tai, spėju, negali dėl paveldo. Bortai gali būti tik ten, kur juos sovietmečiu paklojo.

    Komentuoti:

Working...
X